Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Не бе,Аси!нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:19



Когато човек е в състояние на отказ от живеее и не вижда смисъла в нищо, той само привидно може да приеме аргументите на разума, но на практика той вече "не е от този свят". Това е въпрос на особено душевно състояние, а ако става въпрос за депресия, която често води до желание за самоубийство, само специалисти биха могли да му помогнат.
Тъжно е да си представяш колко мрак трябва да има в една човешка душа, решила това...



Тема Re: Бекър,ето това...нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:20



Не, това не е идеализъм. Ти просто си нормален човек, живеещ в неосъществено общество. ( няма такава емотиконка

)

Редактирано от PipilotaViktualija на 28.08.07 17:21.



Тема Re: Не бе,Аси!нови [re: PipilotaViktualija]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 18:18



аз пък не познавам нито един човек, който да съжалява, че се е самоубил, но пък познавам мнозина, дето им е кофти, че са живи. зат'ва по ми харесва обратния вариант - когато аргументите на разума водят до "тъжното желание". и зат'ва замрънках срещу универсалните "спасители", щото успешните им манипулации обикновено водят до депресии





Тема Re: На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: бekъp]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 18:26



Повечето хора, които наистина се самоубиват, не се намират в състояние, в което да могат да преценяват "за" и "против". На тях просто им е непоносимо- болезнено да живеят. И в един момент се фиксират върху спасителната идея да си "излязат" от живота доброволно... Говорила съм с жена, страдаща от депресия, която разказваше, че, въпреки че виждала двете си момченца да играят навън, на двора, не можела да се спре да не го направи. И го е направила два пъти- втория път отново оживя, но потрошена...

Редактирано от PipilotaViktualija на 28.08.07 18:27.



Тема Re: На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: PipilotaViktualija]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 18:56



ма, аз в'обще не приемам и категорично се противопоставям с/у схващането, че самоубийството е непременно резултат от няк'ва си там депресия или необмислена импулсивна постъпка! нали знаеш 'къф е основния философски въпрос - whether or not to commit a suicide



Тема Re: Бекър,ето това...нови [re: Дokи]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 19:07



ма що, бе вуйчо, считаш за аксиоматично, че грижата за самоубийците е непременно свързана със "спасяването" им? може би твойта помощ, като учЕн, като специализирано медицинско лице /а не като псевдо психо помощник с психологическо образование от нов български университет/ е да им посочиш подходящата доза барбитурати в съзвучие с нещо срещу повръщане



Тема Два пъти е оцелявала???нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 09:40



Да й го начукам! Женски простотии. Аз ако взема такова решение - ще го изпълня от раз.

Дрън-дрън, женски махленски седянки. Някаква си дрисла си създала проблем и вместо да го реши - взела да се самоубива. Така се самоубива, че да оцелее. За да може после да реве на рамото на лековернички като теб.



Тема Опааа, усетих те вече, драги ми бекърнови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 10:13



(Ако Доки ти е вуйчо, значи аз съм ти чичо.)

Усетих те! Студентче си в трети курс.

Познах ли?



Тема А'пропо, питах те за евтаназията...нови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 10:16



Не разбрах какво мислиш за нея...



Тема Re: Опааа, усетих те вече, драги ми бекърнови [re: ASSASSlN]  
Авторbecker (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:31



не - "вуйчо" някои го използваме като обръщение, нещо като "брато", "майна" или "копеле". инак съм у средата на 30-те, ако ного те човърка любопитство. чий ше го дири в тоя форум един третокурсник?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.