Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Отговорът на Маркизатанови [re: Rado™]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 12:54



Той просто се беше отказал да живее. Той се беше предал и никой и нищо на този свят не успя да го дигне от леглото. Тъпа история. Настръхва ми косата.

А може би просто никой не му е предложил това, което е могло да го вдигне? Избързваш с квалификациите. Без да искам да те обиждам ще кажа, че ако някой сам пожелае да спре да живее това, че не си разбрал причината не е повод да наричаш ситуацията тъпа.



Тема Re: Отговорът на Маркизатанови [re: Cнeйп]  
Автор Rado™ (NamerihIstinata)
Публикувано25.08.07 13:02



Един месец всяка вечер (в работни дни) и всяка събота и неделя (по-цял ден) съм стоял при него. Опитвах с какво ли не. И с лошо и с добро и никакъв признак за жажда за живот.
Тъпа ситуация, защото почина в болницата (след като 3 месеца го карахме да влезе и той отказваше, вдигаше грандиозни скандали, само като чуеше думата болница, до там че са ни отказвали от бърза помощ да дойдат, само като го чуех по телефона как крещи, че не иска лекари и болници) от гълтане на езика при епилептичен припадък.
Мъж 120 кила само мускули, от НСБОП. Мъж който беше преди година открил най-голямата си любов в живота си, милионер в долари (от продадени земи) на които не успя да се порадва.... Не, не, просто се беше предал на дявола.



Тема Re: Отговорът на Маркизатанови [re: Rado™]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 13:10



Ти си положил своите усилия и това е добре, но дали ти си бил това, което е могло да му помогне?
След като си положил своите усилия недей да тормозиш съвестта си, но мнението ми, че просто този мъж не е имал това, което е искал, си остава.
А от какво се е нуждаел е отделна тема. И повярвай ми - много добре зная за какво говоря като казвам тези думи. В една друга, различна от българската култура, за тези неща се говори открито и свободно. Чел съм две книги, посветени на въпросната култура и те ме промениха. В нашето общество много от болестите на душата и на духа са нелечими, но вината си е изцяло на нашето общество и на безразличието, което го разяжда по-лошо и от проказа.



Тема Сега поне знаешнови [re: Rado™]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано25.08.07 19:10



че не мускулите нито парите определят битието.
Могат да му влияят - но важното е вътре в нас самите. Намирането на смисъла когато знаем че е безсмислено - екзистенциален въпрос





Тема Re: Сега поне знаешнови [re: jamie]  
Автор won (cool)
Публикувано27.08.07 11:28



Ад и Рай -същинската разлика

Един човек разговарял с Господ за Ада и Рая. Господ му рекъл:
- Ела да ти покажа Ада.
Влезли двамата в едно помещение, където група хора седели на маса около огромна паница с гозба. Всички до един били изпосталели и измъчени от глад. Всеки държал в ръката си лъжица, с която стигал до казана, но всяка лъжица имала дръжка по-дълга от ръката, така че не можели с нея да стигнат до собствената си уста. Страданията им били ужасни.
- Ела сега да ти покажа рая - Рекъл след избестно време Господ.
Влезли в друга стая, която била същата като първата - паницата с гозбата, групата хора, същите лъжици с дълги дръжки. Но тук всички били сити и щастливи.
- Нищо не разбирам - рекъл човекът. - Защо тук всички са щастливи, а в другата стая нещастни, нали иначе всичко беше еднакво?
Господ се засмял.
- Много просто - рекъл. - Тук са се научили да се хранят един друг.

АН ЛАНДЪРС
от „Пилешка супа за душата”-втора част



"Споделете!"

Тема Жалконови [re: Дokи]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 12:42



Преди седем години от прозореца на коридора на сградата, в която работя се хвърли един. 6-ти етаж. Стана на пихтия. Мъж на средна възраст. Никой не можа да го спре. Почти половин час стоеше прав на перваза на прозореца...

Хвръкна!!! Ужас. След време усетих, че съм развил аерофобия. Може от този случай да е. Преди това не съм усещал такова нещо. Хвърчал съм много пъти със самолети, няколко пъти - с делтаплан. Не съм усещал световъртежи... И изведнаж - хайдеее. Даже по стълби като слизам ми се завива свят. На два пъти губих съзнание за по две-три секунди... Пфууууууууууууу!

Нещо такова беше. Само че, гледано откъм гърба на самоубиеца.



ВНИМАНИЕ!!! ОГРОМНА ЧЕРВЕНА ТОЧКА!!! Самоубийство на живо. Ужасно е!!!





Тема Re: Един доста тъжен ОФФ!нови [re: Дokи]  
Авторbecker (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:30



Онзи ден успях да го спра,но тази сутрин-не
нищо, тоя пич може би се е отървал, ма ти друг път да знаеш да не се бъркаш, когато имаш повече въпроси, отколкото отговори по съответната ситуация



Тема Аман от малоумници!нови [re: becker]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 14:02



Ти като не знаеш за какво става дума защо се обаждаш?

Доки му е личен лекар. Ако имаш мозък - помислИ върху този факт.

По-горе дадох пример за самоубийство. Върви да го видиш и ела да ми обясниш ТИ как би спрял ТОЗИ младеж-самоубиец!



Редактирано от ASSASSlN на 27.08.07 14:04.



Тема Re: Аман от малоумници!нови [re: ASSASSlN]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 15:16



ма, що в такива случаи сички се фащате да "спасявате", бе - винаги ли е ПРАВИЛНО това??? в конкретния случай от темата, например, ефекта от т.н. "спасяване" е бил допълнителни няколко дни болка... друг пример: като ти чета хектичните постинги, имам чувството, че и на теб едно от хубавите неща, които могат да ти се случат е да се гръмнеш /ама недей скача от петия етаж, че според статистиката "успешни" са само 90% от опитите/





Тема На доктор "Смърт" ли ще се правиш??? Може, защо ненови [re: бekъp]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 15:52



Вместо да се заяждаме и да си плюем в мутрите давай да си поговорим за евтаназията. Давай да разбуним духовете. Ти с думата "пектичен" не можа да ме изненадаш, както и аз не те изненадвам с "евтаназия".

Давай да си почешем езиците. Не че нещо зависи точно от нас, но тази тема от векове се предъвква, в някои държави знам, че е узаконено.

ДА или НЕ на евтаназията?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.