Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Провокиран въпрос от един разговор...нови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.08.07 09:28



Говорим си значи с някого и се чудим има ли начин за спасение на брака, когато нещата се сдухат. Та, ще попитам и вас като ще помоля да ме извините, ако такава тема е имало -имаше ли нещо, което можехте да направите, за да спасите брака си? Ако да, то защо не го направихте? И също- съжалявате ли, че не го направихте?


Малко ви бомбардирах с въпроси, но то не е нападателно, а с цел ориентация в обстановката.
И понеже съм идиот, та пак нещо не съм разбрала- всъщност по-основният въпрос е, дали имаше нещо, което другият е могъл да направи, което да ви разкандърдиса или нищо нямаше да промени решението ви.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 20.08.07 09:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 20.08.07 09:38.



Тема Re: Провокиран въпрос от един разговор...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано20.08.07 09:52



Аз направих големи компромиси за да спася брака си - като беше ясно че е сдухан...От това само загубих...Много съжелявам,че така имах още 1 година,докато вече взех окончателното решение.Вторият път нищо не можеше да ме разубеди - половинката беше отишла твърде далеч

Лека седмица на всички



Тема Re: Провокиран въпрос от един разговор...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторKaя (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 10:04



Според мен нещата винаги опират до това което другият е могъл да направи. Нали точно действиятя на другия ни карат да взимаме решения



Тема Можеше...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано20.08.07 10:19



... да се престраша да чета чужди СМС -си по- рано, по рано-да разбера истината и да взема мерки да променя себе си и най-вече търпеливото си отношение към ситуацията.
Шансът това да оправи нещата е бил някъде към 30 %, според мен...неголям но все пак наличен шанс.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Провокиран въпрос от един разговор...нови [re: Kaя]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано20.08.07 10:21



Не съм съгласна! Аз се загледах повече в себе си, затова съм се запънала като магаре на мост и не се развеждам. После ще ви кажа какво губя и какво не.

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: Провокиран въпрос от един разговор...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано20.08.07 10:30



По-скоро въпросът е има ли смисъл да се прави нещо, останало ли е какво за спасяване. Реанимацията е доста скъпо нещо, и не си струва да реанимираш труп. Записваш час на смъртта и дотам.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Можеше...нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано20.08.07 10:58



да разбера истината и да взема мерки да променя себе си и най-вече търпеливото си отношение към ситуацията.
Нещо не те разбрах, ма карай. Това как щеше да промени нещата в положителен аспект?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Истинатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано20.08.07 11:07



ще ни направи свободни!
Това е отговорът.


Живях в лъжа доста време и това промени представата ми за самата мен и изкриви реакцията ми на грапавините в брака ни по начин, който не благоприятстваше възвръщането на чувствата от страна на съпруга ми.
Явно, аз съм живяла в самоуспокоително неведение, мислейки си, че съм още обичана, докато той постепенно, отначало несъзнателно, а после и съзнатечно се е отдалечавал от мен и е късал с идеята за нашето общо бъдеще.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 20.08.07 21:43.



Тема Re: Провокиран въпрос от един разговор...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано20.08.07 11:15



Абсолютно подкрепям Надежда, макар, че зависи от степента на заболяване вероятно.
Всеки прави опити, но щом съм тук, значи моите са били неуспешни. Реанимирах, реанимирах, но накрая май се оказа, че съм правила нЕк’ви вуду магии, защото се получи някакво зомби. Уж съществува, но е безкръвно и студено...синкаво на цвят....
После се наложи да го доубиваме със собствените си ръце.

За нищо не се съжалявам, защото съм с разбирането, че всеки прави в дадения момент, най-доброто възможно нещо за ситуация, в която е поставен.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Провокиран въпрос от един разговор...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 14:49



Аз си дадох сметка за нещата, които можех да направя едва след като се разведох. Може би когато се провалиха всичките ми опити за "мирно съвместно съществуване" по време на брака реших, че не мога повече така и искам да се разделим и сложих точка въпреки всички умолявания, уверения и т.н на бившата ми половинка, защото вече не му вярвах. И точно заради това (защото не му вярвах) знаех, че всички опити да продължаваме заедно - дали мои или негови - ще се провалят. Когато наистина се разделихме и можех да мисля вече без притеснения и стресове си дадох сметка, че много от нещата аз съм можела да провеня, но ако отреагирам по-навреме - става въпрос за това да се уважаваме повече, да формулираме ясно изискванията към другия, както и за личната свобода, отговорности и авторитет на другия и въобще - едни такива семейни неща. Това, че си затварях очите много време, отстъпвах и правех компромиси също си го отчитам като голяма грешка, това, че не бях достатъчно властна и не изисквах - също. Мисля, че не можех да променя нищо накрая - по-важното е "как ще влезеш" в брака" - а когато се омъжвах бях много млада и зелена да мисля за тези неща - това също си го отчитам като грешка, да не кажа основна грешка.


Само да кажа, че като се разделяхме основно обвинявах бившия си съпруг и исках да си тръгна от него. Разбира се, не съм си мислела, че съм вода ненапита, но основният ми поток мисли беше, че той понеже така - аз така ... И мисля, че в един момент стигнахме до едно място, откъдето нямаше връщатне назад...
Понякога съжалявам, че не бях достатъчно зряла в някои моменти, за да обърна нещата да стават така, както ми се иска. Но като цяло не съжалявам за нищо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.