Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Временните раздели помагат ли?нови  
АвторEлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 13:36



Здравейте, чета ви от доста време, не съм писала до момента в този клуб, имам регистрация и съм чест посетител на клуба на майките, но на този етап не ми се иска проблемите ми да излизат наяве, докато нямам малко по-ясна идея на къде отива връзка ми.
Заедно сме от седем години, имаме син на три.
Съпругът ми е доста независим човек, има си свои планове, свои интереси, нужда от повече лично пространство, често му се налагше да пътува и отсъства, това не ми е пречело, смятах и все още смятам, че да имаш свои занимания, приятели и т.н. е плюс за една връзка. На фона на това винаги съм усещала обичта му, желанието да сме заедно, факта, че му липсвам, когато не сме заедно. Но с времето и по-скоро последните две години, след раждането на детето, нещата излязоха от контрол.
Съпругът ми реши, че има нужда от все повече и повече свобода за себе си-свобода изразяваща се единствено и само в негови планове-на мен ми се съобщаваше пост фактум-днес заминавам за..., този уикенд ще се виждам с.....липсваше от вкъщи по-често, от колко да го има. А когато го има, си седеше пред лаптопа, нещо работи или е уморен.
Да, той работи много, факт. Нямам нищо против, но дори, когато е вкъщи не усещах някакво внимание към мен, няма значение дали аз съм в другата стая или ме няма. Той има какво да прави. Аз не преча, един вид.
Започнаха разговорите, прерастнаха в караници, сърденията от моя страна, чуствах се самотна. Предложи ми да се разведем, защото се чуства ограничен, тежало му да имам очаквания към него, иска свобода.

Имам хубава работа, правя нелоши пари, имам приятели, чудесно дете, но ми липсва човека до мен, интереса му към мен, отношението.
След поредната драма той ми каза, че имал нужда да остане известно време сам, да прецени какво иска, че осъзнавал, че ме прави нещастна, но той си бил такъв, не мислел, че нещо можел да промени, да сме опитали да поживеем отделно, да видим какво ще стане. И да, не мисля, че има любовница, а дори и да има, мисля че проблема е в нас, в нашите отношения, в нещо, което ние двамата сме загубили и не може да намерим.
Ужасно ме е страх, страх ме е защото го обичам и искам нещата да са такива каквито бяха, или поне да ги направим да вървят.
Страх ме е да остана сама, от разговора с родителите ми и приятелите, от това как ще се справя.
Изпитвам някакво дълбоко усещане за вина, за провал, гледам двойките по улиците и си казвам-те успяват да запазят връзките си, а аз не мога, чуствам се толкова зле.

Объркана съм, има ли някакъв смисъл от временните раздели, в какво статукво сме през времето, което той мисли, едва ли не сякаш чакам…подаяние от типа-„да, ок, като че ли искам да сме заедно”.
Същевременно съм ядосана, не знам за какво. Просто в мен има толкова комплексни емоции, че даже не мога да ги опиша.

Помагат ли на практика такива „осмисляния ” и „временни раздели” на отношенията.
Извинете, ако не питам на правилното място как да запазя брака си, ако темата не е за тук, няма да се обидя да бъде изтрита. Но е факт, че се чуствам зле и няма с кой да поговоря.



Тема Re: Временните раздели помагат ли?нови [re: Eлицa]  
АвторДeфekтнa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 14:38



Критичната седма година...Трудно се дават съвети в такава деликатна ситуация, но ако е раздяла, да е раздяла.Иначе става кърпено пАлто с бели конци.С това, обаче не те насърчавам към развод.Напротив.Мисля си, че е криза в отношенията ви, с която ще се справите.



Тема Re: Временните раздели помагат ли?нови [re: Eлицa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 15:01



Мило момиче, ще си спестя мнението си за въпросния ти съпруг!


За теб: Обикновено такива раздели НЕ ПОМАГАТ! Започвай да мислиш другояче! Дай си му свободата...един ден ще ти реве като магаре - моля те, аз това, аз онова, сбърках...и пр. Остави това на него...ти няма да ревеш /или поне скрито!/ . Трябва да се запазиш готина за да те харесват...няма да заприличваш на леля отсега! Дразни го с това , че си с достойнство и мислеща за себе си! казвам ти , това е номера))
Отдай се на работата си и детето! Това за сега! Аз ако бях тогава, ама със сегашен акъл щях да се съглася на развод. Пък после ще видим! Ами да се развежда бре, супер! И по възможност да поема всички разходи и пр.
Тук има друга жена!!! Няма 2 мнения по въпроса! Тия номера с това дето иска да е сам и да преосмисля ги знаем - номер , стар като света!
Дано си умна и го оставиш да си троши главата! Подсигурявай се и не го вали...хубостника ньеден...но в края на краищата всички сме хора и никога не е късно да станем зарезил))) Аз например 2 пъти съм ставала официално зарезил)) Преживява се...ама не е много гот към околните...но ...живот)) Днес искаш едно, утре друго! Всичко се преживява))
Пускай го да пасе! Живота е пред теб! За малко емоция мове и да му повгорчиш ежедневието...е така за разкош! Да не си капо))...ама не се взимай много насериозно))Успех))



Тема Re: Временните раздели помагат ли?нови [re: Eлицa]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 21:33



На точното място си..
Не искам да те разочаровам, но си зависи от вас.
Според мен и моя скромен опит-временните раздели НЕ ПОМАГАТ...само прерастват в постоянни..
И..моята "времнна раздяла" вече 5г продължава и..хич няма изгледи да прерастне в друго, освен в развод..
Мисля,че вие (както и ние впрочем) сте във временна раздяла последните години де факто..
И още..мисля,че дали ще запазиш семейството ти е...в твоите ръце...(може би все още не е късно)
Мъжете...искат въсщност много малко...Искат да се чувстват добре- обичани и приемани такива, каквито са..Искат да им е хубаво с теб и да получават повече положителни емоции..(отколкото отрицателни)..Казваш , работи много...явно иска да си почине в къщи...,но и явно ...се чувства ненужен и безполезен..
Забрави скандалите...направи му вкусна вечеря,усмихни му се и...поговорете...спокойно,без обвинения..
А ти помисли...какво можеш да поискаш от него да свърши в къщи..(малко си позакъсняла,но...дано успееш)
Част от грижите го помоли инцидентно той да свърши...Ако искаш,ще ти кажакакво ми разказа на мен една майка...много ми хареса, но..за мен беше късно...
Оставяй го понякога сам с детето ви..и двамата имат нужда...
И изобщо...опитай..,но..не с караници и сръдни и..по възможност без "времнни" раздели..



Тема Re: и....нови [re: LlRA]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 15:08



Жилището на кого е? То, че е семейно, ясно...ама как стоят нещата? И да не вземеш ти да си тръгнеш от него))...остави го да се отакова сам отвсЕкъде))
Не настройвай детето и не му се заричай да си останете приятели...спазвай достойна дистанция!
Ще изживееш супер кошмар, подготви се...поне година ще се лашкаш! И се заигравай по-често с нета, скайпа и пр. Разсейвай се))
Ма да не е той единствения бре...да му се не види))





Тема Re: ))...нови [re: *жeнa*]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 15:18



Почти сме си "плюли в устите"/гадно звучи , ама народния израз е такъв))/
Само че ти беше от тия компромисните...забравих))
Този ако сега се поукроти, следващият път ще и стопи лагерите! Защото човека си е такъв))
Е, все пак ако има някои други подробности около случая моля да ги сподели овреме, да н естане като при "AC граматьевичка DC"))





Тема Re: he h e))нови [re: *жeнa*]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 21:46



При теб кога стана 22 часа и нещо))





Тема Re: ))...нови [re: LlRA]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 22:02



Дир-а тотално се е сринал нещо..пише каквото си иска...



Да..компромисно съм настроена, ако има смисъл..Момичето казва,че го обича..
И аз вярвам,че моя съпруг работеше, като всеки ден се прибираше в 22-23ч когато всички отдавна спяхме и тръгваше на работа сутрин щом отвори очи (вече беше закъснял независимо колко е часа),вярвам,че не е имало друга жена...ОБАЧЕ...на моменти той самия се влюбваше..и много му личеше...и...тогава почти споделяше с мен.. пък аз като една почти приятелка го уверявах,че идеализира ситуацията..(така си беше)...и..като се разочароваше...все едно нищо не е било...
Може и да е имало изневери, но..това хич не е променяло обичайното му поведение..
Та..изневерите не са най-важните в случая..
Човекът е видимо незрял и не е готов за семейство...все едно каква му е възрастта..Мога да предположа,че е едно дете, че мама и тати продължават да го дондуркат, но..понеже той не им дава открито, те се опитват да се местя на авторката на темата...и..куп други неща, дето ми се случваха..защото..все едно чета свой разказ...
...
Всички съвети, които й давам, може д апомогнат, само СЛЕД РАЗГОВОР с него и..само, ако и той има желание да запази брака си и я обича...
Пък...нищо не пречи да опитат...
Иначе...ако той не чувства семейството си близко(както усещам)..то..си е жива агония...и "временната раздяла" само влошава нещата, понеже му дава легализация на свободата, която той и без това има...
И..ДА...ако все пак решат да се делят..НИАККВО напускане на дома...Да си ходи при мама и тати или където му очите видят...



Тема Re: Временните раздели помагат ли?нови [re: LlRA]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 15:50



А да можеш да кажеш случайно, защо се получава това с реването след години? Щото аз си имам теория на база преживяния личен опит. Просто защото никоя друга не се е намерила по-голяма баламурница да го оставя да си вее така байряка, както при теб.


Защо ли години наред съм си мислила, че причината е друга и случайно може пък да е намирал нещо наистина важно и ценно за него? Щото все си мисля, ако беше така, друга щеше да е ситуацията, или не?
И в крайна сметка, най-големия рев настава когато окончателно откажеш да поддаваш на тая манипулация и просто пътя назад е окончателно изгорен. Е те тогава ставаш най-най-по от всички други Ама вече файда нема. Жертвите са паднали, остава да се опиташ да продължиш и след тях. Жалко за децата





Тема Re: Временните раздели помагат ли?нови [re: LlRA]  
АвторKarysima (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 22:17



Даа, случай като моят - 1 към 1! Има друга!

Само дето "нашият" се оправдаваше с дивотии от сорта "Не, ти не си виновна, проблемът е в мен, не ставам за семейство, живее ми се сам!" Аз - незнаеща накъде да хвана така изведнъж, нямало било причина .. а тя причината си се роди 6-7 месеца по-късно.



п.п. и настана вечер, м?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.