Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Причината да пиша в клуба!  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано14.08.07 23:03



Здравейте приятели! Много мисля в последните дни, и особено ме размисли темата на Доки относно допускането на "нов" човек в Живота. ... Мисля, че всички имаме един и същи проблем - страх и липса на доверие. Това те кара да виждаш всички хора като кожа, косми, зъби, миризма, цвят и никакво усещане за настроение, емоция и личност... Сякаш са нарисувани в пейзажа, в който се намираш ти! И херметирането става по-страшно със всеки изминат ден... Самата близост - или пък, докосване, на човешко същество от предпочитания пол, те кара да включваш сирените и да заемаш отбранителна позиция, дори тактилния контакт да е съвсем случаен... Дори да има такива между нас, които опитват след раздялата многобройни връзки, или пък една, но бързо, пак неминуемо попадат в ситуацията "Не мога". И сега въпроса - какво ни кара да се пазим толкова ревностно? Защо сме толкова изтъкани от тревога? Или е по-скоро мнителност? От какво толкова се страхуваме? Как е възможно загубеното доверие в един човек да се окаже на веслото на емоционалния ни кораб? Защо? И оттук по темата "Защо пиша в клуба?" И защо тук споделяме с напълно непознати думи, случки и ситуации или емоция към бившия/та, а на САМИЯ него не умеем да ги споделим? Дали защото тук можем да кажем какво мислим, без да смятаме, че няма да ни приемат? Защо се доверяваме на екрана, а в реалния Живот не можем? Колкото повече мисля, толкова повече стигам до извода, че имаме СТРАХОТНА нужда от близост, затова гравитираме в това пространство, но по някаква причина не сме в състояние да се отпуснем в битието, може би, защото в реалния Живот би ни се наложило да даваме повече от едно щракане по клавиатурите... Егоисти ли сме, всъщност?



Тема Знаеш ли...нови [re: parvaty]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано14.08.07 23:12



написала си твърде дълга и мъглява тема, с усложнени и задълбани встрани от основното, което те тревожи, въпроси...
Освен това, в прекалена степен и напълно неаргументирано / поне за момента/ идентифицираш твоето " аз" с това на другите клубари и клубарки...

Затова ще ти отговоря на въпросите с въпрос / който си откраднах от наш Джейми - веднъж и той да каже нещо на място

/:

Като те сърби, защо не се почешеш?

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 14.08.07 23:14.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:15



ох...пак ме размисли...и си много права-по дяволите..
Как да се довериш, като се оказва, че едва ли не всичко на този свят е секс и пари....ми, тъжно ми е
А нуждата е огромна-някой да ме гушне и просто да си заспа в него, и целувки



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:16



а и имало надуваеми мъжки кукли -светещи в тъмното с пенис 17.5 см...



и който си има такова нщо/мъжко или женско/ с уста ли се надува или си има някаква помпичка-като надувните дюшеци
-това ми тормози в момента

Редактирано от bubble на 14.08.07 23:19.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: bubble]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано14.08.07 23:17



А нуждата е огромна-някой да ме гушне и просто да си заспа в него, и целувки


Това е истината, колко е малко...
И аз искам...



Тема Нети!нови [re: MamaNetty]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано14.08.07 23:18



Защо от целия клуб не намери друг, ами дублираш моя политически приятел? На теб ще ти отговоря, защото на него най-тържествено му казах, че няма да му пиша повече нищо, особено, след като не ми отговори на въпроса дали щях да бъда - според него - много свестна жена, ако бях приела поканите му! А, отговора на въпроса ми е - ако ме сърбеше, щях да се почешам, но, точно както съм писала - изобщо не изпитвам сърбеж... И не правя пренос, така усещам повечето хора, които пишат! Да, ти си доста по-позитивна, но вероятно природата ти е такава, че умееш да ставаш след битка, или, което е по-вероятно, развода ти е бил инициран от теб - тогава логично следващото страдание при теб е липсвало! Нямам представа! Но не мисля, че съм встрани от темата на клуба! Уцелила съм я право в окото. Защото, ако повечето можеха да махнат с ръка и да продължат Живота си, нямаше да споделяме през вечер, или пък всяка, нали? Пиша за постоянните клубващи





Тема Re: Знаеш ли...нови [re: bubble]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано14.08.07 23:18



А, диаметърът?



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:21



ами...3-4-5...пак трябва да взимам линийката за да си представям нагледно нещата:-)



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: bubble]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано14.08.07 23:23



Мм, не, 3-4 не става.
Поне 5.
Абе, ти защо отговаряш на този тъп въпрос, а не, на онзи-нежният?



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: bubble]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано14.08.07 23:25



Хех...аз пък веднага се видях, как му избирам дрешки по мой вкус



Carpe diem! Volente deo!


Тема Нали, Бъбъл, или пък - секс за пари!нови [re: bubble]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано14.08.07 23:26



Защото, като чета мненията на разни дами, все парите ги вълнуват... Ама, много елементарни душици!!! Какво, като си птиче в клетка? Можеш ли да живееш само с парите на някой, ако нямаш желание да го докосваш винаги, когато това практически е възможно? Парите са много важни, но те са само стредство за аранжиране на битието - ами, като нямаш много, аранжираш си битието по-скромно и се стремиш към ВАЖНИТЕ неща в Живота - да си Жив, Здрав и добър - родител, дете, професионалист, приятел, съсед, клиент и т.н. И важното е да бъдеш ДОВОЛЕН! Живота е такъв, какъвто е! Аз имам приятелка, която се омъжи за чужденец, когото не харесваше особено, но е безумно богат. Е, сега като си дойде в БГ е като отвързано куче! Ами - благодаря! Не искам такива пари и такъв разкош. Искам човек, приятел, любовник, другар! Някой, до когото да остарея. Някой, когото ще обичам дори когато пръцка! Някой, който няма да ме разлюби, само защото колежката поклаща гърди като планини, или е на 20 години. Е, искам и да стана одитор, но това в сферата на професионалните пожелания, и , този път, за да остане и Нети доволна, е извън темата на клуба





Тема Re: Знаеш ли...нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:26



защото не искам да ми е тъжно...не искам просто...и защо трябва да е всичко толкова сложно...и защо хората са толкова алчни-за плът, за чувства, за всичко...няма гаранция, че "следващото" ще е по-добро...до кога



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: bubble]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано14.08.07 23:27



До какви мечти води нередовният оргазъм





Тема Re: Знаеш ли...нови [re: bubble]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано14.08.07 23:29



Напълно си права.
Защо се мразим, като можем да се обичаме.
И на мен ми е тежко.
Съдба.



Тема Re: Нали, Бъбъл, или пък - секс за пари!нови [re: parvaty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:30



абсолютно-да не се изпусне нещо в живота...но живота разбрах, като материално и външно измерение...е...какво толкова
ВЕЧЕ КРЕЩЯ НЯМА ЛИ НОРМАЛНИ ХОРА ИЛИ ПОНЕ ТОЛКОВА НЕНОРНАЛМИ,КОЛКОТО СЪМ АЗ...



Тема Re: Нали, Бъбъл, или пък - секс за пари!нови [re: parvaty]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано14.08.07 23:31



Искам човек, приятел, любовник, другар! Някой, до когото да остарея. Някой, когото ще обичам дори когато пръцка! Някой, който няма да ме разлюби, само защото колежката поклаща гърди като планини, или е на 20 години.
Това е истината.



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: mirror_]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:31



ти не си добре...с този пенис-17.5 и фи 5 ...какви дрешки са те подгонили





Тема Re: Знаеш ли...нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:32



http://www.grandzhan.com/music/Mihail%20i%20Kristina%20Belchevi%20-Kysna%20liubov.mp3



Тема Виж, разбирам те...нови [re: parvaty]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано14.08.07 23:33



...макар, че ти едва ли ще ми повярваш - вероятно в момента си ми малко обидена заради липсата на поетизъм в иначе точното въпросче на Джейми.

Аз пък, от своя страна, ще ти повярвам на иначе красивата риторика - че имаш нужда само от нежност, духовна близост и гушване, ако ми признаеш искрено от колко време не си правила секс и не си била докосвана интимно от мъж?
Е?!

Защото емоциите, за които си признаваш напоследък / не само в тази тема/ доста силно внушават, че при теб се касае за т.нар. " билет за секс"

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 14.08.07 23:39.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано14.08.07 23:33



Не, не егоисти - по-скоро уплашени.

Да няма недуразумения - омъжена съм от 11г., според мен - успешно, и все нещо не ми дава покой, не че имам някакви сериозни проблеми, просто и аз не го мога този номер със взаимността, всеки ден ми е битка, все не мога да се отпусна, все търся "под вола теле". И се питам "защо бе, защо бе и аз да не съм като хората..." Не знам дали има лечение, но опитът ми показва, че с времето става по-лесно. Поне това.



Тема Като ще надуваш нещо с уста...нови [re: bubble]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано14.08.07 23:35



... защо трябва да е гумена кукла?


Ако пък толкова държиш на вкуса на гумата - ами сложи му на човека презерватив!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Като ще надуваш нещо с уста...нови [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:37



утре- оребрен с пъпчици-обещавам



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: bubble]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано14.08.07 23:38



Ми не съм добре. Искам да забранят носенето на сандалети с чорапи със закон



Бе тая кукла сигурно има пИрфектно тяло. Кой ли номер гащи ще носи, за да приберем тези сантиметри, че да не им посегне некоя друга?

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Като ще надуваш нещо с уста...нови [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:40



а да и друго-защото куклата ще мълчи...или пък човек, с когото изобщо си говорите на чужди езици-и да разказва гадости/за бивши, за майки, за работа, за ...ред други такива, няма да се разберат. Другият вариант е тиксо на устата и удар по главата за да млъкне и да се гушне човек на спокойствие...
Не че има в момента на кой да причиня това, но си мечтая просто



Редактирано от bubble на 14.08.07 23:43.



Тема Re: Знаеш ли...нови [re: mirror_]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:42



няма страшно-ако посегне друга- ти посягаш с иглата и се чува едно-СССССССССЪСКАне и издишат сантиметрите



Тема И аз не съм добре...нови [re: mirror_]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано14.08.07 23:46



...щото пък искам да забранят носенето на дълги мъжки бански - какво са ми тръгнали по плажа, в най-хубавото време с тези развлечени кюлотки до стредата на бедрото... че и по надолу.


То мода, мода, ама язък за хубавите мъжки дупета и стегнати бедра, дето не можем поне с очи да им се порадваме, ако не с шепи...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: И аз не съм добре...нови [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:48



да....но полепват, когато излязат от морето-нали...

голема работа сме, обаче



Тема Аз практикувамнови [re: bubble]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано14.08.07 23:53



тайландски масаж и " дълбоко гърло", вместо удар по главата - след втория оргазъм обикновено млъкват с простотиите си и тогава най после можеш да се гушнеш на спокойствие и да включиш на ТВ-то, тъкмо навреме за "Cheaters".



Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 14.08.07 23:54.



Тема Re: Аз практикувамнови [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано14.08.07 23:58



"дълбокото" гърло ми е ясно, сега отивам да търся инфо за тайландския масаж

, вие сте решили да ме побъркате...децата преди 5 месеца ме "светнаха" що за чудо е лубриканта и има ли почва при мен...сега и масажи да разучавам- ставааа, само мир да е и прегръдки да има



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 00:13



Разбира се,че сме егоисти.

Егоисти със същата нужда от любов, като по-малко егоистите. Но с по-голям дефицит.
Винаги съм си мислел, че ако на човек му е пълно в любовта, не би имал време за това място, за виртуалното пространство.
Имаше нужда от малко по-нормална тема, благодаря ти! Макар, че не е късно да я.....



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 00:16



Здравейте ,приятно ми е ,прочетох това което сте писала и макар и дълго то е точно.Права сте по отношение на страха и липсата на доверие.Не не сме егоисти ,просто опарени и малко страхливи.Страх от евентуално ново неразбиране или отхвърляне е в основата на нещата.Затова е по-лесно от тук отколкото дори с човек когото обичате,маакр че би трябвало да е обратно.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Фoтoн]  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 00:20



Фотон, наистина така е ако на човек му е пълно в любовта не би имал време за виртуалното пространство



Тема Re: Аз практикувамнови [re: bubble]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 00:24



Пък, на мен това за "дълбокото гърло " не ми е ясно

....Сещам се само за гъшенето на гъските. Ще да е свързано с това по някакъв начин.
Виж, за оргазма знам добре.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Джecи]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 00:25



Нали, Джecи!

То, ако и тук не можем да си го признаем.....



Тема Re: Аз практикувамнови [re: Фoтoн]  
Автор bubble ()
Публикувано15.08.07 00:26



не мога сега да го обяснявам...срам ме е...айде с мен в гугъла за инфо:-)
А темата наистина е страхотна и ...незнам...само си крещя вътрешно- не е честно и смело напред


Хубава вечер на всички будуващи

Редактирано от bubble на 15.08.07 00:30.



Тема Само за това ли пишеш?нови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 00:47



Според мен това би било причината да пишеш тук, ако наистина търсеше някой тук. Доколкото усещам от други писания - това не е съвсем непозната практика в клуба, но точно за теб се съмнявам, че това е причината. Както и да е - ти си знаеш за какво пишеш.
Аз лично пиша и чета в почивките докато работя и просто ми прави кеф да го правя на български език. А най-често го правя в този клуб, защото тук се разискват теми, които са ми интересни и - по които мога и аз да се включа.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: bubble]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 01:01



Удивително е, как нуждата от малко гушкане и разбиране всъщност може да доведе предимно жените до...заблудата,че всъщност търсят секс..
Понякога проблемите на хората идват от невъзможността им да си формулират правилно и навреме нуждите...
Ох..съвсем несвързано взех да дърдоря..



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: *жeнa*]  
Автор bubble ()
Публикувано15.08.07 01:03



много свързано си го казала даже





Тема Re: Нали, Бъбъл, или пък - секс за пари!нови [re: parvaty]  
Авторx-sin (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 01:07



Ми аз си казвам тука, щото никой дома не ще да ме чуе, камо ли да се получи някакъв разговор...



Тема Re: Нали, Бъбъл, или пък - секс за пари!нови [re: x-sin]  
Авторx-sin (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 01:22



и да допълня - искам много, но и давам много, но това, което най-много ми липсва (освен секса, ласките и всичките романтични и не толкова, интимни неща) е мъжът до мене да е мъж, дори в по-патриархален смисъл, да знае кога може да тропне по масата и да му се чуе думата, да знае и кога да замълчи - това става, когато двама човека се опознаят и когато могат да са на една вълна. да може да ме владее, без това да ме наранява.
обаче - на мен веднъж ми се е случвало, но не се получи; вторият път - бракът ми - пълен провал в тези отношения.
от много време аз не засичам никой, с който евентуално да можем да мелим заедно, от много време не знам и как и къде да търся. това ме плаши, иначе - пак ще се гмурна с главата надолу, но трябва както аз, така и някой друг да го поиска. не ме е страх, мъчно ми е, боли ме



Тема Ъъъъъ?нови [re: *жeнa*]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 01:45



А какво му е лошото на секса?
И как може да ти липсва гушкане и да не ти липсва секс? Освен ако някой те чука без да те гушка... с извинение.





Тема Парв,пак...нови [re: parvaty]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано15.08.07 09:05



задаваш отговори.

".....защо споделяме тук,а с него не...".Защото с него/нея не може да говориш нормално.Ти сещаш ли се кога за последно си говорила нормално с него,като тук въобще не питам за някакво споделяне.Просто за нормален разговор.Всъщност,нали липсата на комуникация е била една от причините за развода?Пък и освен насмешка , заяждане,а често и обиди,какво да очакваш в отговор?
Ми трудно е с нов човек.Страх,страх!От всичко-от това дали изглеждам добре,дали ще ме приемат приятелите й,дали съм добър в леглото,дали нямам някакви неприятни за нея навици и т.н. и т.н.То и за това често се появяват теми-"..с бивше гадже..","..с бившия...".Дето се казва-с тях е по-лесно,щото знаем кое след кое следва и няма изненади.После малко горчи,ама...
А и след като един или повече пъти са те "изпържили",гледаш да спестяваш някои неща с новия/новата,които после биха ти създали проблем,гледаш много,много да не задълбаваш,че после да е по-лесно.
А гушкането и отпускането е най-трудно,защото да се отпуснеш до някой се иска пълно доверие и равновесие на духа.Но ако непрекъснато мислиш,или претегляш,или наблюдаваш...
Трудна работа,ей!!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 09:49



Парвати, аз търся отговори на тези въпроси вече има няма 5-6 години. И отговор не съм намерила. Малкото ми близки срещи с другия вид показват, че и те са се затворили и дълбоко в себе си треперят от ужас. Млади, прави и здрави мъже се затварят в кръга работа-бира-спане и пак обратно. Защо? Защото или някоя някога ги е наранила жестоко, или са убедени, че това непременно ще им се случи. И за по-сигурно си остават в познатото кръгче. И не става дума за пари, в смисъл, не са хора, които са зависими от някого. Но нямат вярата, че може да има и нещо красиво и то да се случи на тях. Същото и с жените, с мен, с теб, с нея. Айде, ние казваме "Трябва да мисля за интересите на детето." ОК, но нали в интересите на детето влиза щастлива майка, максимално семейна среда, защо така панически бягаме от идеята да сме отново заедно с друг мъж? ВЯрно е, хората много освирепяха, дотолкова, че когато срещнеш човек, който ти се струва нормален, дори направо прекрасен, отговора на молитвите ти и веднага се включва сирената "Къде е уловката?". Защото "не може да няма уловка, такъв мъж/жена не съществува". Така де, не може той да те носи на ръце, да е кавалер, да се грижи за комфорта ти, да помни прищевките и предпочитанията ти, да е готова да пръска пари за да те зарадва, да изглежда добре, да е реализиран и стабилен човек да е .... ми не може просто, не може да е истински, дай да му намерим къде е клопката, къде са му рогата на тоз дявол, дето сякаш е всичко което си желала някога. Е, казано е, че който търси намира. Та и ти така, ще намериш кусурите които търсиш и се успокояваш, отрязваш го с чиста съвест "Ахааааааааа, разкрих го, не му дадох да ме излъже." И размахваш победоносно копието. И .... пак оставаш сама, завита с още една завивка, за да те топли в студените нощи. Защото оня живия, топлия, който инак би те топлил, ти си му разкрила машинациите, разкарала си го преди да е успял и той /като онова прасе Х преди него/ да те нарани.
И така си я караме, обвити плътно в самодоволството, че сме взели предпазните мерки срещу престъпниците, търсещи да ограбят отново сърцето и душата ни. Да но се оказваме в къща с решетки, зад стотици ключалки, резета и вериги. Е, кой е затворникът?

И накрая, за себе си да ти кажа, знам че нямам нито опита, нито усета, за да отсея използвача от искрения. Но не искам да живея в затвор. Мисля, че има разумна предпазливост, която да не позволи да се впускаме съвсем в безумия. Но когато цялата ти същност крещи и плаче за даден човек и те тегли към него .... ми дай му шанс. Наскоро писах в една тема, преди време опитах да се затворя, да се насиля да не чувствам. И се почувствах сякаш бях вече умряла. Не искам да съм жив мъртвец. Искам да живея! Искам да усещам! Искам да обичам! И искам да вярвам!

Ами, това е от мен.



Тема Re: Нали, Бъбъл, или пък - секс за пари!нови [re: parvaty]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано15.08.07 09:56



Парв, това е то малкото, което искаме - да има кого да прегърнеш и той теб. Докосването и усещането за човек до теб. Май най-пародоксалното е, че се развеждам, защото не искам и стотинка от парите му. Да си ги държи. Не живея с пари, а с хора. Благодаря, май предпочитам да нямам високите стандарти, ако ще трябва да избирам дали да нахраня бездомно куче до ресторант-градина, защото на "такива" места било недопустимо...
Нека съм си проста и да си вярвам





Тема Re: мама мърморананови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор SAD7 (непознат )
Публикувано15.08.07 10:29



разчуства ме с това , което си написала-страхотно е
да и аз се чувствам така и знам ,че когато всичко свърши пак ще ме боли, пак ще страдам,но съм готова и искам да го изживея отново..........................



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 10:34



Единственият начин да се научиш да плуваш е да влезеш във водата.





Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 10:51



Много хубаво си го написала. Вдъхновено и убедително, въздействащо.
Аз откривам този двоен стандарт на доверие към другия, дори в рамките на различните формати виртуален контакт. Повечето хора тук звучат по един начин , пишейки постинги и мнения в клуба, а стават други в личните си бележки, без да разбирам защо. Явно , още там , веднага се включва самозащитния механизъм-оппааа, този ме сваля, трябва да внимавам, внимание, хищник или враг....., поне потенциален... И действа разочароващо . Виждаш човека в друга светлина. Биваш отхвърлен. Макар и в мъничка част. А, усетиш ли се отхвърлен, и твоята самозащита се задейства. Ако вече не е заработила.
Хората не си позволяват дори да се опознаят. Същото наблюдавам и на клубните срещи.(Наистина, бил съм само на 2) Контактуват приоритетно, почти изключително познати клубари помежду си. Сякаш , се проявява отчасти стадното чувство. Разговаряш " "принудително" със съседа по маса. Ако ти стане симпатичен, ок, но ако не, няма много условия "да го изоставиш " и да отидеш на другия край на масата , където оживено разговарят познатите помежду си. Танцуваш, консумираш нещо, а накрая на вечерта си отиваш неопознал почти никого. А следващата клубна среща ще е след X време . А и на нея е възможно нещата да протекат по стереотипния начин. Пък, тя би трябвало да е подходящото място за опознаване на хората с които си общувал епистоларно. Това ми напомня за срещата на класа ни след 20 г. Всички влезнаха в ролите си от ученическите ни години. Много странно. Не се опитахме да опознаем новите хора у другите...

Редактирано от Фoтoн на 15.08.07 10:55.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Фoтoн]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 12:27



Тъй като аз съм от тези дето са различни публично и в по-личен контакт, ще ти кажа, че да, това е вид защитен механизъм. Това което решиш да напишеш публично, то е общо, към всички и изразява една част от теб, която споделяш с множеството. Дали ще имаш желание да споделиш същата тази част по-лично с отделен индивид може да зависи от много неща, включително от това как те е погледнал шефа сутринта за 5 мин. закъснение. поне за мен това важи с пълна сила.
Относно срещите, ако ще те успокои, аз на първите си може би три срещи се свивах като мишчица и не смеех да обеля думичка, пиех си кротко сокчето/биричката и слушах разговорите. Да, понякога имаш чувството, че никой не те забелязва, но какво пък. Аз за себе си съм доволна, че продължих да ходя и имах възможност да се сприятеля с много хора съвсем наживо. Не бързай да налагаш каквото и да било на околните, да изискваш. Може и да не е коректно да го споменавам, но преди време се появи една дама която почти императивно изискваше срещите да протичат по определена схема, да са една групова терапия, където .... и се засегна едва ли не лично, че идеята и указанията и не бяха приети присърце. Ами ... случва се.
Тук винаги е наблягано на това, че срещите са доброволни, отворени за всички желаещи и абсолютно неангажиращи и необвързващи. Въпрос на късмет е дали ще попаднеш на сродни души, дали ще завържеш интересен разговор или ще стоиш "до стената с чаша в ръка и сам". Съжалявам да го кажа, но наистина така го виждам. И не мисля, че причината е някакво стадно чувство, просто сме хора прекалено различни и това колкото е хубаво, толкова има своите рискове. Все пак, не е клуб по интереси, да си говорим за новото окачване на последния модел ****, единственото общо между нас е болката от раздялата. А на тази тема обикновено не се говори на клубните срещи. Неписан закон на клуба може би



От теб зависи прекарването ти в тази среда. На много хора не им допада, не повтарят опита си. Други се пристрастяват от първия път, трети са намерили отново щастието си там. Съдба!

И понеже сега пак те зачетох от началото, говориш за двоен стандарт на доверие към другия, дори в рамките на различните формати виртуален контакт. Не съм съгласна с теб. Не е двоен стандарт. Аз лично доверието не го раздавам на общо основание. Хората които имат моето са си го спечелили по един или друг начин. Аз имах предвид етапа след като си опознал един човек, след като сте се харесали, след като сте преминали фазата на "един познат от нета". А това изисква време. И не става дума за сваляне, а за усещане за лично пространство. Аз колкото пъти не съм си пазила личното пространство, толкова пъти съм съжалявала. Факт.

Поздрави!



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Ben]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 12:29



Така е, проблем става когато водата не знае дали те иска да плуваш в нея. И ту те тегли навътре, ту те изхвърля към брега



И с тази метафора имаше много хубава тема преди много време, мда.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 12:36



Когато изхождаш от това, че ти контролираш обстоятелствата, свързани с личния си живот това не може да се случи...



Тема Re: След тебнови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано15.08.07 14:23



Няма какво повече да се каже





Тема страхотно написано!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор terracot (член)
Публикувано15.08.07 17:30



Присъединявам се към върволицата от комплименти!

Жалко, че е толкова надолу на страницата от мнения, след като порнокоментарите вече са изхабили част от енергията на темата.



Тема Re: Ъъъъъ?нови [re: koм]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 19:15



Хех...точно от мъж очаквах този въпрос

...явно ти си МЪЖЪТ..в клуба
Виж..не знам как е при мъжете, но..на мен понякога секс не ми е нужен, ако се чувствам обичана...обаче.. гушкане никога не отказвам..
Знаеш ли..точно това имах впредвид...Мъжете в повечето случаи смятат,че когато една жена ги гушшка, тя непременно очаква секс от тях..За това и често жени се оплакват от..изморените си мъже....Какво ще му стане на един изморен мъж, ако гушне жена си?..Докато си почива..?
Така де..
Но аз исках да кажа,че много често когато една жена иска просто внимание и просто да се почувства обичана и й е достатъчно някой мъж да й обърне внимание (не НЯКОЙ, а МЪЖЪТ в случай,че е обвързана или й се иска да е..),то често замества това със секс..понякога доста безразборен..Особено често това се наблюдава в днешните 18-25 годишни необвързани.. , или в 30+ семейни жени..Понякога именно неполучаването на това гушкане води до разпадането на много семейства...
Иначе..в една сериозна връзка или в семейството..няма лошо гушкането да прераства в секс...



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано15.08.07 19:18



Тревожно звучи това.


Целият живот е изпълнен със спадове и върхове - разочарованията са част от тези спадове. Всяко разочарование ни отнема по нещо. От доверието - или наивността (както предпочиташ го наречи). От потребността да обичаме и да бъдем обичани - дори. кара ни, понякога, да изгубим доверие в себе си, в собствената си преценка за хората и, в това, че заслужаваме да бдем обичани.
Но, пък, ни дава опита...и, може би , способността да бъдем щастливи и, да ценим щастието.
Защото, как можеш да бъдеш щастлив, ако не си изпитал нещастието? Как можеш да оцениш обикновените човешки качества, ако не си се сблъскал с цялата помия в човешки образ? Как можеш да оцениш и най - дребния жест на внимание, ако не си изпитал какво е, да си лишен от внимание, топлина и рабиране?
как може...да има ден, ако няма нощ? През зимата нощите са много дълги и много тъмни. Но, след нея идва лятото, нали? И най - дългата и тежката зима, все някога, свършва. И след най - мрачната нощ, все някога, съмва.
Ето това ме крепеше мен в тежките мигове...които бяха много. И чудовищно дълги.
Лятото винаги идва - стига да сме живи и здрави да го посрещнем и, да му се порадваме. И, да не живеем с тревогата, че, шибаната зима пак ще дойде, а просто, да живеем за мига.
Това са нещата от живота. Отказваш ли да ги приемеш, отказваш да приемеш живота такъв, какъвто е.
Колкото до разведените - познавам много и различни хора. И, не е въпросът до липсата или наличието на брак - има хора, които, раздялата след една връзка, може да ги срине изцяло. И, други, които, след развода, са като преродени - по - опитни, по - мъдри, по - малко склонни да повторят същата грешка и, по - жадни за живот от всякога.
И, това, от кои ще бъдеш ти, зависи само от теб!



Тема Eeeee, мерси, денови [re: *жeнa*]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 20:27



че ме мислиш за "МЪЖЪТ".


Ама не си права - не е задължително гушкането да води до секс - ами - погледни колко хора ходят прегърнати по улиците.
А в случая въпроса не беше за разликата между гушкането и секса, а беше по конкретната тема. Ако една необвързана жена (като авторката) каже, че не и липсва секс, ами и липсва гушкане - това звучи странно. Би трябвало да и липсват и двете - не мислиш ли?

Редактирано от koм на 15.08.07 20:28.



Тема Re: Eeeee, мерси, денови [re: koм]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 20:52



Ами...в известен смисъл, не мисля...
Разбирам я..
Не знаех,че е необвързана, но..сега ми звучи логично..
Човек...жена...

(за мъжете не знам),може да им липсва гушкането, дори...когато секса не епросто чукане, а си има всичко в него..просто..защото не се чувства достатъчно комфортно с въпросния мъж..Не й е ...уютно...и гушкането й липсва..-онова сгушващото...дето пълни пространството и насища дори мълчанието с...удоволствие..
Не ми е лесно да го обясня..ама..чисто като усещане я разбирам..
Ще й липсва гушкането докато си позволи да се отпусне и отдаде..(не говоря за секс а за ...душа, ако искаш..) Ако е наранена..това може да отнеме време..,а може и да не се случи..Но й го пожелавам от сърце..
А секс...секса може да е страхотен дори с хора, които имаш единствено сексуално привличане...Гушкане с тях обаче...и дума не може да става...
Това от моята женска гледна точка...Ти кажи как е при мъжете..



Тема Ей, ти с този секс!!!нови [re: MamaNetty]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 21:28



Нети, казах ти вече - аз не мога да правя просто секс... Имам потребност от емоция и страст, а както писах и в самия постинг - не мога да преодолея... нещо си, и по тази причина съм в практическа невъзможност да се влюбя, а оттам и тоталната липса на потребност от секс! Ако питаш за точната дата, от която не съм била интимна с мъж - 15 юли 2005г. Точно!

НО - не ми липсва! това е смущаващото - на 32 години би ТРЯБВАЛО да имам такава потребност. Поне да я усещам физически! И именно затова написах и постинга си - някак си, в битието не мога да се отпусна! Това е!



Тема Съвсем си права, Мърморане!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 21:37



И аз искам да има някой - със съзнанието ми, но сърцето ми вече не трепва... Преди поне виждах симпатични мъже - сега много рядко, и то обикновено вече ангажирани... което моментално означава голямо черно "НЕ" на челата им... И подминавам. Нямам контакти с много непознати мъже, към вече познати нямам привличане... А нови хора не допускам - не, че не искам , просто НЕ МОГА! Друг е въпроса, че мразя някой да ми топли и да ме увива като буйна лоза - обичам си завивките, и винаги съм предпочитала отделни такива. Сигурно САМО АЗ съм егоист. И със СИГУРНОСТ повредата е в мен. Явно съм изперкала тотално, и Нети е права, че имам нужда от едно здраво ... Ама, като нямам желание? Парадоксалното е, че когато някой приятел ме покани да излезнем някъде - вечер - дори и майка ми да ми каже "Отивай, аз ще гледам дребосъчет" изпитвам скрупули и чувство за вина - първо, и второ - тотална липса на желание! И не излизам! Месеци вече

Единствените хора, с които обичам да се срещам са клубните сбирки от този клуб - защо - защото е безопасно! Защото познавам повечето хора - поне по никове! И не предполагам да ми се случи нещо сърцеразбиващо! Е, сега вече напълно извадих гредата от очите си! Сигурно още не ми е минала тъгата от преживяното...



Тема Re: Съвсем си права, Мърморане!нови [re: parvaty]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано15.08.07 21:49



Е, отпусни се.
Трябва да се научиш да плуваш по вълните на живота.
Иначе, ще си останем сами и самотни.
Успокой се, аз и по сбирки отдавна не ходя





Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 22:16



Права си Мамо Мърморано ,така доверието се заслужава и всичко останало което си писала е вярно



Тема Точно това имаше предвиднови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 22:39



Мама Нети, когато говореше за "билет за секс". Темите ти тук звучат като самонавиване (подсъзнателно), че не е толкова важно да има "емоция и страст" за да има секс.
И - честно казано - наистина не е. Така, че имаш 2 избора - единия - да го направиш съзнателно, другия - пак да го направиш, но минавайки преди това през цяла планина от аргументи "за" и "против" - т.е. - да дадеш на себе си "билетче за секс".

И накрая пак ще стигнеш до там, че ще го направиш.



Тема Ами - при мъжетенови [re: *жeнa*]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 22:44



зависи от избора.

То и при жените предполагам, че зависи.

Мъжете, които нямат кой знае какъв избор - могат да чукат наред и да не мислят дори за това, което ти наричаш гушкане (и - повечето го правят). Мъжете, които имат избор - също могат, но в един момент си задават въпроса "защо"? И почват да подбират.



Тема КОМ, и ти и Нети говорите за гушкане,нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 22:44



а аз не прочетох подобно нещо в никое от моите мнения! Как реши, че ми липсва гушкане? И какво общо има потребността от близост с физическите измерения на тези две думи? Можеш да си принадлежен някому дори и просто да общувате, да се допълвате ментално... Защо всички решихте, че ми липсва нежност? Нежността е следствие на много силна духовна връзка. На голяма Любов! Или поне аз така интерпретирам емоциите си. Аз говоря, че изобщо не мога да пробия стените, които си вдигам, а вие започвате да ми говорите за физичното, което е доста лично... Имам си една фраза аз, която често казвам, но повечето хора ме разбират погрешно - когато си млад правиш секс, за да те прегръщат, като остарееш - прегръщаш с идеята да правиш секс! А секса - подесетвам се - е в главата - в обожанието на обекта на страстта ти... В желанието да го целуваш на места, които са адски негови и ужасно интимни, да правиш всичко, което пише по книгите както и когато можеш физически да се озовеш на едно място с любимия... НО, първо и задължително условие е той да е именно такъв - любим! А аз поне... имам проблем с това. И не мога да намеря отговора на въпроса "Защо?" Затова написах и тази тема, но, пак повтарям, явно аз съм много объркана.. .И ми трябва още време





Тема Интелигентен ми се виждаш..нови [re: koм]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 22:49



Защо реши,че изборът е привилегия на мъжете?
Туй ще да е останало от някогашното време, когато жените са нямали право на глас...
Днешните мадами не си поплюват...


И да знаеш, моето лично впечатление е,че мъжете маркират ... възможните избори,ПОЖЕЛАВАТ... пък..жените са тия, които истински избират..
За това и където има изневяра винаги вината е в жената...
Ама..то нали е казано,че всъщност греха е в пожелаването..та..явно мъжете сте грешни..

Та..като вземат да подбират...мъжете..тогава почвали да им липсва гушкането?С някоя конкретно..? Или преди това също им липсва..?



Тема Ти направо ме преби, без копие в гърба!нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 22:50



Аз ли не умея да пиша, ти ли ме четеш между редовете - къде бе, човече, видя самонавиване, че не е нужно да харесваш някой, за да правиш секс със него! Чак пък и подсъзнателно... Аз, която отнех на терапевта си дълги часове в убеждаване, че секса и любовта са две различни неща! Да напиша, че не е важно да има страст??? Я прочети по-внимателно! Секса без страст е слюнки и пот, да ме прощаваш, и поради това доста гадно преживяване! Поне за мен! Не, че не съм го правила, но ПОСЛЕ не се харесвам! И , от тази гледна точка, е ИЗКЛЮЧЕНО да ми се случи по моя воля просто така. И, като ти казвам, че няма шанс за секс, повярвай ми!





Тема Е, поне един си призна!нови [re: Фoтoн]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 22:52



Без много бой! Благодаря ти, Фотоне





Тема Ами - защото говорим от опитнови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 22:52



Тя - от женска гледна точка, а аз - от мъжка. Секса е физиологична потребност. Дори и да не я усещаш като такава, защото си я подтиснала съзнателно - тя пак си е там и си съществува. Затова в един момент почваш да намираш оправдания да го направиш въпреки стената, която сама си си изградила. Аз мисля, че ти точно това правиш - несъзнателно, но упорито - търсиш такова оправдание. Няма нищо лошо в това - не се обиждай - ние също го правим, но - съзнателно. Просто се опитваме да ти ускорим процеса - съмнявам се да стане, но все пак - нямаш нужда от причина за да имаш интимност. И не е задължително да е "най-великата, най-последната и незаменимата". Може да почнеш и с нещо по-просто - например - "някаква интимност", която ти носи чисто физическа наслада. Другата ще дойде после.



Тема Re: КОМ, и ти и Нети говорите за гушкане,нови [re: parvaty]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 22:53



Явно не си на точното място и в точното време в което да се намерите..
Или си наранена...скоро..
Хей..какво значи скоро и отдавна и..времето верно ли лекува?
Иначе за духовното си права..
Ама то и не останаха много духовни хора..Читавите са...семейни на тази възраст...
Всички тук сме с твоя проблем май, но всеки си го формулира различно..(своя проблем..)



Тема Дааа, Джеси, именно!нови [re: Джecи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 22:55



Проблема е с обичането... За обич пък доверието е в основата... А загубено веднъж, трудно се връща... Много трудно. Аз поне си признавам, че ме е шубе та ми треперят панталонките

Предпочитам пак да отида на зъболекар, даже да ми направи четири пломби, но не и да се влюбя МНОГО МЕ Е СТРАХ! То, мойта стана като един случай, с една наша семейна приятелка. Разхождали с майка ми кучетата, и онази й казва "Сега, както взе да се стъмва в тоя парк, ако се появи някакъв перверзник, какво ще правим?", а майка ми "То, никакъв не се появява, ти пък - перверзник"!



Тема Re: Ти направо ме преби, без копие в гърба!нови [re: parvaty]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 22:57



Секса и любовта СА две различни неща..Точно както любовта и страстта..
Та...лично аз мисля,че можеш да правиш секс и само при наличието на страст...Това обаче хич не означава,че духовното за което говориш и страстта ще съвпаднат..в един образ..





Тема Не ме разбранови [re: *жeнa*]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 22:58



Аз не споря кой прави избора - мъжа или жената. Според мен избора е взаимен, но това наистина е друг въпрос. Исках да кажа друго - ще ти дам пример. Представи си, че съм влюбен в А (мъжете също се влюбват - вярвай ми). Та - ако А ми отвърне на чувствата - аз имам избор - мога да съм с А, а мога да бъда и с Б,В,Г и т.н. Ако не ми отвърне - тогава - уви - нямам избор и ще бъда с Б,В,Г и т.н. стига да ми пуснат. Защо ще бъда с тях - ами - заради секса - любов - уви - няма.
Гушкането става само с А.



Тема Ей, ама си упорит!нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 23:02



Аз се опитвам да ти обясня, че при мен физическото и емоционалното са една неделима част - да я наречем есенцията на Парвати, и не умея да правя ПРОСТО секс! Не мога да се отпусна! Физически не мога! А , предполагам, нито на мен би ми доставило удоволствие едно механично действие, нито на евентуалния предполагаем партньор. Трябва ми тръпка, емоция, страст, както пиша за 100-ен път. А за това трябва да изпитам ДОВЕРИЕ! А това е, с което имам проблем. Що се отнася до самата интимност, ето ти тълкувания - синоними на думата "интимност"
Синоними на интимност
- фамилиарност
- близост
- искреност
- откровеност
- откровение
- приятелство
- задушевност
- непринуденост
- уединение
- самота
- усамотение

А сега ти ми кажи, как се прави секс без кое да е произволно приблизително съотношение със потенциално сексуирания обект? Абе, не го УМЕЯ бе, хора!!! Иначе ти благодаря за желанието да ми ускориш процеса. Не това ми е проблема - 100-ен път. Ако идеята е във спад на физическото напрежение - аз плувам редовно, и редовно ходя в зала на тренировки с инструктор. Така, че ако въпроса е в потенето, считай, че ми е решен





Тема Добре, денови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 23:03



не се връзвай сега. Ние тук само си бърборим по казуса. Може и да не сме прави. А и да сме - то си зависи от теб все пак. Само казах как звучиш. И Мама Нети - също. Но - може и да грешим.



Тема Права си, така е!нови [re: *жeнa*]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 23:04



Всеки го формулира, както го разбира.





Тема Ееее - хайде сеганови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 23:06



ходела на тренировки и се потяла - ами - хубаво правиш. Ама не е същото - колкото и да ме убеждаваш няма да ти повярвам, че една тренировка е половин е..не.


Спирам - не искам да споря как се чувстваш ти - наистина би било тъпо от моя страна. А и не беше това целта - просто ти отговарях на въпроса по-горе.



Тема Вервам ти..нови [re: koм]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 23:11



Всички ли?
И защо не го показват?
Това някакъв особен вид защита ли е?
Знаеш ли..по повод това,че мъжете се влюбват, обичат..и т.н..хубави неща...Прекрасно е..Обожавам мъже, които не се страхуват да го показват..(за думите нямам високо мнение, ако не са подплатени с ...усещане за любов)
Та..забелязала съм..т.е при мен се случи, ама сигурно не е изолиран случай.. Мъжете когато попаднат на стойностна жена..сякаш се опитват да я омаловажат..в нейните очи..за да не се вземе на сериозно, за да не си вирне носа..,за да не ги разочарова..,за да...знам ли и аз защо.. И..това до някакво време може и да дава резултат..,но..ако жената верно си е стойностна, то ..все пак й се иска да получи някакво признание за това, което е.. И....дори да не намери от кого..ако не го получава от този, когото иска..в един момент започва да се съмнява в любовта му..неговата..И дори да не се съмнява..започва да не й достига нещо..да й липсва..
омагьосан кръг, нали?
защото..като на човек вземе д аму липсва нещо в една връзка...тя връзката почва да се къса..
Та..въпросният мъж, като види,че се къса..не забелява..не вярва..,но пък като се скъса..почва едно надпреварване с вятъра да докаже,че той всъщност видите ли хем обича, хем е влюбен, хем това е любовта на живота му, хем.............

..
Така де...сигурно не с всички мъже е така, но...толков али е трудно да се покаже обич?...когато я има..
И..не говоря за случаите, когато някой е бил наранен от някоя...Говоря за случай на чисто минало..и от двете страни...
....Все си мисля..най-сигурния начин да загубиш една любов е ...несигурността..и страха ти,че не я заслужаваш...
Та...искаше ми се да чуя мъжката гледна точка..
Щото...този тип мъже за които говоря...не допускат обратна връзка...не и преди всичко да се разпадне..



Тема Доки, Доки...нови [re: Дokи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 23:11



... за нормален разговор с бившия си прав .. не получавам обиди - никога не ме е обиждал, защото априори той изпитва страх от общуването с мен - не веднъж ми е казвал, че не разбира какво му говоря - трябваха ми шест - седем месеца, за да "светна", че той говори буквално, и наистина не ме разбира! А, че става зъл, когато го критикувам, явно е в реда на нещата... Виж, аз страх дали ще съм на висота в интимните отношения никога не съм имала...Когато обичам някой, секса е нещо прекрасно. Но до там се стига, ако изобщо се стигне до връзка, а ако априори те отхвърлят няма нужда от страха от "провал" в интимността... Виж, за приятелите на обекта на обожание никога не съм се замисляла... Защото обикновено те ме харесват! или поне така твърдят принадлежните ми за съответните си приятели... иначе, да - сигурно гледаш да не се задълбаваш.. .Все пак, както каза Мърморана, на никой не пише на челото "гадняр"!!! Прав си - трудна работа...



Тема Зависи КОЯ тренировка!нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 23:13



Има такива, дето са си направо ЦЯЛО

Аз не се гневя или изнервям, приятно ми е да общувам с теб, пък и съм наясно, че повечето хора просто си задоволяват потребностите, когато ги има, и затова повечето хора са - НОРМАЛНИ хора



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 23:18



Струва ми се невъзможно да не допуснем останалите в "личното си пространство". То, дори си е задължително, ако се гради доверие между двама или повече души. Особено за място, като това, където някой споделя нещо за себе си или дори търси съвет. Нали си чела подканянето, "дай още инфо!" ? И е разбираемо.
Ако някой не ме допуска в личното си пространство до определена мяра, според ситуация, степен и вид на отношения, момент, аз също започвам да затварям "кепенците". Доверие за доверие. Изключвам информация , с която някой/другия може да злоупотреби. Но риск има винаги. И тук се намират злонамереници, които се възползват , за да уязвят с инфо, дадено чистосърдечно от някой.
За себе си установих, че не искам да отговарям на въпроси, на които питащия не би отговорил. Нечестно е.
А има и хора, които разискват и коментират ситуациите на другите, но за тях самите , останалите почти не научават нещо......



Тема Ах, все едно чувам бившата синови [re: *жeнa*]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 23:21



Парадокса е в това, че аз се чувствах точно по същия начин. И не си мисли, че не сме говорили - колко приказки изговорихме - не е за разправяне. И двамата сме сладкодумници.
Та ето ти моята гледна точка - когато любовта си отиде - почват да стават важни тези неща, за които ти говориш. До тогава никой не им обръща внимание. А след това - о, всеки търси под вола теле. И този, които е свикнал все някой да му е виновен - обикновено го намира. Телето де.



Редактирано от koм на 15.08.07 23:21.



Тема Да не практикувашнови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 23:24



тантризъм?

Ако е така - да минаваме на бележки. Както казва един известен клубар - имам да ти казвам нещо важно, но не искам да го казвам публично.



Тема Re: Ах, все едно чувам бившата синови [re: koм]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 23:28



Викаш отишла си е..
Сигурно ще да е било така..
И защо като си е отишла, и единия го осъзнае..другия се вкопчва в него?
Това някакво чувство за собственост ли е..или...просто не му се иска да осъзнае,че е нужна промяна?
И......и.....ама никакво спасение ли няма в такива ситуации?
Не се съмнявам,че и двамата се чувстват по такъв начин..понеже..ако жената е стойностна..няма начин мъжът да не е също..
Та..аз само се чудех ЗАЩО тази неща стават важни чак като си отиде любовта..
А иначе..за жените винаги са важни..Но явно известно време се примиряват с липсата им..пък ..после почват да се чудят защо са се примирявали..
Не всички жени де..Стигнах до извода,че е въпрос на..възпитание..или семейна среда от детските години..
Но..проблема май идва от неспособността да заявиш нуждите си...адекватно и навреме...докато някой има желание да ги удовлетворява..
Телета да искаш...На кой са нужни?



Тема Симпатяги...нови [re: koм]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 23:29







Тема Re: Ей, ти с този секс!!!нови [re: parvaty]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 23:30



Ама, защо да е смущаващо, ако не си правела секс оттогава, при положение, че правиш секс изключително когато си влюбена? Какво ненормално? Нима толкова често можем да се влюбваме? Нали ще девалвира изживяването. Значи, всичко е наред. Освен това появата в живота ти на детето, също е някакъв фактор за това, навярно. Мой приятел не прави секс между 29 и 33. Четри години. Просто , чакал да срещне. Свободен мъж. Щом нямаш нужда от него, не енужно да го правиш, само защото отляво и отдясно постоянно се скандира "секс" .





Тема Да, Ком, добре си ме разбралнови [re: koм]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.08.07 23:35



...Секса е физиологична потребност. Дори и да не я усещаш като такава, защото си я подтиснала съзнателно - тя пак си е там и си съществува. Затова в един момент почваш да намираш оправдания да го направиш въпреки стената, която сама си си изградила. Аз мисля, че ти точно това правиш - несъзнателно, но упорито - търсиш такова оправдание. Няма нищо лошо в това - не се обиждай - ние също го правим, но - съзнателно. Просто се опитваме да ти ускорим процеса - съмнявам се да стане, но все пак - нямаш нужда от причина за да имаш интимност. И не е задължително да е "най-великата, най-последната и незаменимата". Може да почнеш и с нещо по-просто - например - "някаква интимност", която ти носи чисто физическа наслада. Другата ще дойде после.


За съжаление и аз като теб се съмнявам Парвати да стигне скоро до съзнателно разбиране на своята иначе очевадна потребност от близост, от интимност, която тя кой знае защо слага ПРЕД секса.
Същият този секс, който обявява като нещо механично, обмяна на течности и търкане на епидермиси... нещо което има нужда от чувство за да бъде облагородено...
Докато истината не е тази... нормалният човешки секс, дори и в най неблагородния си вид пак си остава вид интимност / тоест близост/ и в същността си е първично, освободено от условности общуване.
Нещо от което тя се отказва... или поне упорито отлага естествения миг на близост от вида " тук и сега.. и майната му на всичко" и го заменя с..." някога, някъде с някой друг ... когато аз, самата ще съм друга"

Каква огромна загуба на енергия и първично щастие от живота!
И какво неприемане на себе си...ех...



Да, ще минат още 2-3 години в подобни безмислени лабиринти- играчки и накрая ще стигне пак до ...там, докъдето стигаме всички и ще си каже" каква патка съм била"...Ама няма кой да и върне времето...

П.С. Гушкането и нежността са част от хубавия секс. И съвсем не е задължително да бъдат част от велика страст или любов.
Дори когато двамата знаете че е авантюра само за една нощ пак си остава прекрасно изживяване да заспиш прегърната в ръцете му, усещайки топлия му дъх по врата си, прекрасно е да се сепнеш през нощта усещайки, че те завива в тъмното, прекрасно е на сутринта да ти донесе кафе и ти каже че си красива ...
...и за да се случи всичко това изобщо не е задължително да сте лудо влюбени или страстно отдадени един на друг.
Просто човешка топлина...ти на него и той на теб...
А сексът...хм...той е част от удоволствието да бъдеш себе си.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема И, освен това, е тайно, та хич не е за публика!нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 23:35



Не, уви, не практикувам тантризъм... Пък и, то няма много общо със секса! Чела съм

Ходя на комбинирана гимнастика при една луда мацка, дето по някое време оставаме само аз и тя - другите посядват по степовете, че темпото е просто убийствено. Но, на мен ТОЧНО за това ми харесва! Но - считай - в мига, в който започна с тантризма, веднага ще ти кажа, че много ме вълнува какво имаш да ми казваш на лични бележки, както казваше въпросния клубар



Тема Re: Да, Ком, добре си ме разбралнови [re: MamaNetty]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 23:40



Това, което описваш са ония интимни срещи, при които ние играем ролите на влюбени. Имитираме. Приятно е, подвеждащо , мечтателно. Заради провокацията и силното подобие на близост и все пак наистина близост. Дори ни се иска да го изиграем, за да е по-истинско , след което не съжаляваме....
Разбира е, не е същото , ...но пак е поне хубаво, ако не вълшебно.





Тема С две думи - харесва ти да те лъжат!нови [re: MamaNetty]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано15.08.07 23:42



На мен много лицемерно и излишно би ми било, ако някой след "случаен" секс вземе да ми прави кафе, пък и комплименти

Пък и, в малкото случаи, в които се е случвало да преспивам при някой, никога не съм искала да остана за цялата нощ. Обаче, точно в това му е хубавото - че сме различни! Като хора, не аз и ти конкретно. Вероятно ще ми трябва време да усетя разликата между секс, страст и любов, но за мен понастоящем тези думи описват едно състояние на близост между двама души - идва от душа! Как сливаш две души физически? И как после не се чувстваш празна? Можеш ли без тръпка, без емоция да пожелаеш някого? И ако НЕ - значи говорим за едно и също нещо, просто го наричаме по различен начин...



Тема Re: И, освен това, е тайно, та хич не е за публика!нови [re: parvaty]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.08.07 23:45



parvaty, а ти внимавай с тантризма, че моя позната с Мантак Чиа, си бе спряла за известно време овулацията и мензиса, визуализираше интимни партньори, с които й бе по-добре, отколкото със съпруга й и май бъркотията бе голяма.


...Може пък сега от това да имаш нужда, но не го познавам.

Редактирано от Фoтoн на 15.08.07 23:46.



Тема Е, недей точно на миганови [re: parvaty]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 23:45



доколкото съм чувал - тази работа изисква сериозни и продължителни упражнения. Та - кажи ми - когато си наистина готова да чуеш това, което имам да ти казвам





Тема Чак ми стана смешно...нови [re: parvaty]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.08.07 23:52



На мен много лицемерно и излишно би ми било, ако някой след "случаен" секс вземе да ми прави кафе, пък и комплименти
Значи нямаш достатъчно самочувствие да приемеш , че комплиментите са искрени, че кафето на сутринта и нежността през нощта са били от сърце, защото на този човек му е било приятно с теб в дадения момент и ситуация.
Мда, не искам да звуча гаднярски психоаналитично или грубо, но изводът сам се натрапва - ти не харесваш достатъчно себе си.

П.С. Съвсем друга тема е пък, доколко има изобщо " случаен секс".
При мен поне няма - винаги съм се сексила съвсем целенасочено...



Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 16.08.07 00:02.



Тема Re: Ах, все едно чувам бившата синови [re: *жeнa*]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 23:56



Защо другия се вкопчава в него? Ами - защото любовта рядко си отива при двамата едновременно. Затова - единия е готов да направи всичко, а на другия - все не му достига направеното.
И за мъжа винаги са важни тези неща. И "нещата" си ги има през цялото време. Проблема - когато вече няма любов е, че се намират други неща, с които да се "докаже тезата", че - "абе има причина да не те обичам вече - и тя не е В МЕН". Като, че ли някой има нужда от доказателства.
По-нагоре Мама Нети говореше за "билет за секс" - тук аз говоря за "билет за раздяла". И двете понятия са си съвсем реални.

И - ненужни ако ги погледнеш от дистанцията на времето.



Тема Бравос!нови [re: koм]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано16.08.07 00:33



Билет за раздяла... точно това е терминът!
Много ценно понятийце... и при бившия ми го имаше и при повечето познати разведени двойки, за които е ставало дума.

Само че има една разлика между двата билета, особено при жените.
С "билета за секс" се раждаме един вид - при момичетата сексуалният нагон си остава много трудно осъзнаваем в началото - всичко е замангильосано от някакви розови мечти и идеали... трябват години преди да почнем да се усещаме, а понякога са необходими деситилетия преди да успеем да култивираме в достатъчна степен този силен и ценен човешки инстинкт, та от необходимост да го превърнем в удоволствие.

Докато "билетът за раздяла" е далеч повече мъжка заслуга и в много по голяма степен е целенасочено " закупен".
Една жена, която иска да се раздели с някого, защото вече не го обича - или го зарязва, /барабар с децата/ или ако няма реален избор - му кръшка тайно, та да няма засегнати.
Докато много по-често се наблюдава варианта един мъж първо да подлуди жена си с несъстоятелни обвинения и прекомерни изисквания, на които никога няма угодия / докато самия той върти любовници/ и след това да я зареже - вече "оправдан" в собствените си очи и най вече в очите на приятелите и рода си.
Просто ние жените си знаем че сме слаби - когато сме нещастни или сме се провалили във връзката прибягваме или до един вид бягство/ директна раздяла/ или друг вид бягство / тайна изневяра/.
Докато за мъжете е въпрос на чест да излязат силни и непобедени, поне привидно да не бягат от брака си.
Не, те не могат просто така за изоставят бойното поле.



Затова много по-често мъжете прибягват - или до описания " билет за раздяла", или до явна, провокираща изневяра, с която се доказват като мъжкари и принуждават половинките си да вземат негативите на активна страна при развода.

Разбира се има и обратните случаи - не искам да споря за това!
Но при жените честта и статуса в обществото не са толкова важни, колкото при мъжете - просто женският критерий за успех и щастие в живота традиционно се основава на любовта и децата.

Различни полове - различни мотиви дори за едно и също действие.

За добро или лошо обаче - традициите напоследък не са това, което бяха.
И ми се струва че в бъдеще, че женските "билетчета за раздяла "ще се издават във все по-голям тираж.
Пък ако доживея и до дълбоки старини, както се казва, може би ще дочакам да видя и мачовци да си късат " билетче за секс"...
Засега обаче ми се струва, че мъжете в следпубертетна възраст редовно пътуват гратис по тази линия.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 16.08.07 00:51.



Тема Тактилния контактнови [re: parvaty]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано16.08.07 02:36



- ще си го запиша това



И интересна тема си подхванала - за феномена на изповедта.



Тема Re: С две думи - харесва ти да те лъжат!нови [re: parvaty]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано16.08.07 06:32



И аз не съм съгласен, че е задължително комплиментът или какъвто и там да е жест да е неискрен. Аз знам хора, които наистина хващат съвсем делово някой "обект", правят там каквото правят, и по някаква причина не показват и най-малък човешки жест на топлота или симпатия, или каквото и да било там човешко отношение към другия. Аз това не го разбирам. Мога само да предположа - или ги е страх да не се ангажират, или така са свикнали може би - отношения без емоция, да се стремиш само да получаваш, без да даваш.
И по принцип не че съм привърженик да се скача веднага в леглото час след запознанството, но дори и така да е, това в никакъв случай не значи, че партньорите би трябвало (защото ти така явно си го представяш) да го правят съвсем делово, без никаква емоция. Аз лично си го представям така - харесваш си някого, усещаш привличане. А защо и той да не усеща същото? Гушкате се, любите се. Може би и за двамата е било едно хубаво изживяване. И защо не, ако и двамата в момента са без партньор, чувстват и физическа, и духовна нужда от близост? И защо да не ти каже, че си хубава? Защо да не направи жест на нежност и благодарност? А докъде ще се стигне после? Защо да не решите двамата според резултатите от първия опит и желанието си? Виж, ако ти предварително си настроена, че ще това ще е някакво "случайно" търкане на лигавици, че всяка негова добра дума е лъжа... Ами извинявай, ама ти така предопределяш и двамата да се чувствате ужасно. Представи си, че той наистина те харесва (и защо не!). Искрено ти го казва. Ти реагираш негативно. Така мъжът ще си помисли, че най-вероятно ти е неприятен или нещо от този род. И така ти го отрязваш, слагаш край на една потенциална нова връзка. Има и голям шанс да подрониш самоуважението му и със следващата той да бъде доста неуверен и вероятно поради това неумел

Тя пък вече може да го тохвърли по тези причини и т.н. И въобще защо не оставяш отворен край на това, което ти се случва, вместо предварително да "знаеш" края. Може и да грешиш. Просто се опитай да разбереш каква е истината...



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано16.08.07 08:11



Да, много често страхът да не бъдат наранени подтиква хората да не рискуват да се разкриват, за да не бъдат уязвими


Това винаги много ме е дразнело, защото освен, че блокира възможността затвореният в черупката си човек да бъде обичан, често се мултиплицира чрез раните, които той съзнателно или не нанася на хората, попаднали около него.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: parvaty]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано16.08.07 08:25



Дългото стоене сам определено деформира... Не непременно и не точно правейки ни егоисти, но някак загубваме всичките навици за общуване и съжителство, които преди са ни били като дишането. А относно нуждата от секс - май бях чел, че при жените след известно лишаване тя затихва и изчезва. При мъжете е обратно - засилва се болезнено





Тема Re: Бравос!нови [re: MamaNetty]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 09:52



Хей, много ми помогнахте с тия билетчета..
И Ком е прав..любовта не си тръгва едновременно при двамата..странното е,че понякога си тръгва първо при този,който именно след раздялата се опитва да докаже обратното..Да..всичко явно идва от необходимостта от определено статукво и определено обществено мнение...
Най-смешното, което съм чувала ,(щеше да ми е смешно, ако не беше тъжно,че и трагично..)беше от приятели при които съпругът отишъл след раздялата ни с молба да го подкрепят в съда, като заявят,че съм лоша майка..
Приятелите не само му се изсмели, ами и му казали,че не могат такъв грях да си сложат на душата,колкото и да са негови,а не мои приятели всъщност...просто..понеже не познават по-всеотдайна майка сред всичките ни познати...
Та...такива работи..
общественото мнение...не ми беше хрумнало,че един бивш партньор, може да се държи мило,да общува с желание и..всичко това да е заради общественото мнение..
Мислех си..възможно ли е да се опитва да предизвика отново интерес към себе си..за да не си тръгне....с усещане за вина?
Много неща си мисля..и сигурно всички са възможни...сложно нещо са човешките отношения..особено любовта и раздялата..
И защо хората чакат да ги заболи нещо в отношенията, за да се светнат,че обичат...?



Тема Re: Ах, все едно чувам бившата синови [re: koм]  
Автор*жeни* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 09:58



Прав си..ненужни са..на практика..ако си достатъчно зрял..Иначе време може да минава колкото си иска..безрезултатно..
Иначе...понятията са съвсем нужни...така добре обясняват всичко..



Тема Нееее, точно защото МНОГО се харесвам,нови [re: MamaNetty]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.08.07 12:19



не мога просто да се секся с някой в контекста на твоите мисли - просто от потребност за секс, и затова и цялата сигуация ми е невъзможна... Нали ти казах - различни хора, различни представи и потребности!





Тема Нали?нови [re: Гeвpek]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.08.07 12:21



Доста ТАКА звучи!





Тема Ами, не мисля...нови [re: Tъпyнrep]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.08.07 12:24



Според мен, и при това връзката е като на апетита с яденето - с практиката се засилва... Фотон беше писал, че негов приятел не е правил секс четири години... Живота не е място САМО за секс, и не всичко в него се свежда до това, не знам защо изобщо цялата ми тема беше изместена към сексуалното общуване. Имах предвид общуването ИЗОБЩО! Секса е частност от интимността... Но, явно, малко хора ме интерпретират правилно, и за повечето "общуване" е равно на "секс"... Е, има обяснение за това - нали, все пак, сме биологични същества. Обаче, факта е, че НЕ СМЕ САМО такива





Тема Re: Нееее, точно защото МНОГО се харесвам,нови [re: parvaty]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 12:33



можеш бе...стискаш очи,слагаш му една възглавница на лицето и си представяш,че е Брад Пит или някой друг твой любим...и...готово..-няма и да забележиш,че е само обмяна на слюнки, косми и други течности
..
Сега сериозно..
Много жени са като теб..и вибратор няма да ти помогне...Добре си го измислила със степ-аеробиката..Ако си при същата мацка при която аз ходех преди години...със сигурност потенето не ти липсва...(и ние си оставахме само двете от един момент нататък)...Та..
Съвет никой не може да ти даде..освен да смениш малко стереотипа и да включиш нови места в ежедневието си...може и да ГО срещнеш..
Или..отиди на екскурзия някъде по света..,на сафари..., на...почивка на чуждо море...(някъде, където отдавна ти се иска..)Човек никога не знае къде му е късмета..Пък..ако не срещнеш никого "подходящ"...поне ще си сбъднала една мечта...
Успех



Тема Сексът става отживелицанови [re: parvaty]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано16.08.07 14:59





(без тази "новина" да се приема насериозно де)



Тема Re: Сексът става отживелицанови [re: Гeвpek]  
Автор SAD7 (непознат )
Публикувано16.08.07 15:04



еми как няма да става отживелица, като имах една позната която работеше в секс магазин и като си говорихме ми каза, че за разни стимуланти идвали много,много млади момчета на по 19-20 години, то на тая възраст ако не ти е "отвътре"- кога ли ?



Тема Re: Сексът става отживелицанови [re: SAD7]  
Автор Namerihlstinata (наблюдаващ)
Публикувано16.08.07 15:11



те и много млади момичета ползват същите магазини



Тема Re: Сексът става отживелицанови [re: Namerihlstinata]  
Автор SAD7 (непознат )
Публикувано16.08.07 15:21



не се заяждям, просто изнасям факти.........
а на мнението ти -интересно за какво?



Тема Re: Ами, не мисля...нови [re: parvaty]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано16.08.07 20:46



В никакъв случай не твърдя, че е важен САМО сексът. Но не е ли точно наличието му това, което определя отношенията като интимни

А другото - то е хубаво, много важно, но не може да го замести. Без него нещо много важно липсва от цялото, каквото и да си говорим...
А лично на мен особено ми липсва именно чувството за общност. Докосването, усмивката. А и всичко останало, естествено



Тема Именно!нови [re: Tъпyнrep]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.08.07 20:50



За отношенията е нужна интимност, а тя се изгражда от желание за близост, в т.ч. и секса е близост, освен ако размерите не са колосални, та нещата да стават от разстояние

. Чакай, че вече ме напушва смях с тази моя тема - секс, доверие и т.н. Сещам се за Главан и Зъбей от "Сблъсък" и техните писъци "Сееекссс".



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Tъпyнrep]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано16.08.07 21:16



Това винаги много ме е дразнело, защото освен, че блокира възможността затвореният в черупката си човек да бъде обичан, често се мултиплицира чрез раните, които той съзнателно или не нанася на хората, попаднали около него.

Интересно, дали имаш избор всъщност. Ако се дразниш ти остава само да се отдръпнеш от въпросния човек, който не те допусне до себе си. А ако не искаш да се отдръпваш, можеш да продължиш да го обичаш и да се опиташ да имаш търпение да преодолееш бариерите му. Дали ще ти стигнат търпението и любовта .... кой да знае?



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.08.07 21:29



Представи си, че той наистина те харесва (и защо не!). Искрено ти го казва. Ти реагираш негативно. Така мъжът ще си помисли, че най-вероятно ти е неприятен или нещо от този род. И така ти го отрязваш, слагаш край на една потенциална нова връзка. Има и голям шанс да подрониш самоуважението му и със следващата той да бъде доста неуверен и вероятно поради това неумел Тя пък вече може да го тохвърли по тези причини и т.н.

Горното също не е без значение. Проблема е , че освен дали ще му стигне търпение и любов, понякога един човек се пита дали на другия ще се изчерпа и горделивостта, хладността или дори неприязънта.
Все си мисля, че всеки трябва да заслужи чувствата на другия. С това неволно еманципирам двата пола, а реалността се оказва друга и самите жени по отношение на активността си спрямо мъжете далеч не са еманципирани , поне в началото.



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: Фoтoн]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано16.08.07 21:36



Нещо ми се губи в смисъла на написаното.
Само бих искала да уточня, че аз говоря за започнала връзка, ти за потенциална такава. Разликата е между земята и небето.
А може и да не съм разбрала. Но не ми е ясно какво дискутираме с теб всъщност?



Тема Re: Причината да пиша в клуба!нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.08.07 22:39



Пак ми се налага да се извинявам...


Както и да е ...Може би е по-сложно да го обясняваме.



Тема Дължиш минови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано22.08.07 03:33



вече 1 бира (с лихвите за 1 седмица)


Парвати няма да се почеше понеже това означава да предаде моралния принцип "по любов а не поради нужда". Нищо лично - добре че хората сме толкова различни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.