Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема какви са тия хапчетанови  
Авторwow (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 01:41



Явно изпадам в депресия без видима причина!Направо е страшно.Имам нормално семейство всичко ни е наред,но ме е обзело чувство на апатия,незаинтересованост към нищо,нищо не ме радва.Страх ме е че това може да се задълбочи.Има ли някакви хапчета които ще ми помогнат,без да са приспиващи...Не ми говорете за посещения при психолог защото няма да го направя /такава съм си/ Винаги ми е било странно отпреди като съм чела за хора в подобно положение,и как не можели да се справят..Не ми се излиза никаде,не ми се говори с никой,нещата които обичах да върша например да се занимавам с цветята в къщи -по рано с часове се занимавах,сега всичко ми е едно безсмислено...



Тема Re: какви са тия хапчетанови [re: wow]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано11.08.07 01:50



Има антидепресанти, но е опасно да ги пиеш без предписание от лекар!
Няма нищо срамно да посетиш психотерапевт!
Не ми говорете за посещения при психолог защото няма да го направя /такава съм си/
Ако искаш да промениш нещата, би трябвало да преодолееш това притеснение и да посетиш психолог!
Иначе ще става още по-лошо!
Помисли какво е ценното за теб-да се запазиш семейството и да си здрава, или да робуваш на предразсъдъци!
Ще се справиш, но с квалифицирана помощ!
Успех и стискам палци да направиш правилния избор!

Ближи си сладоледа....





Тема Eeee, чакай малконови [re: wow]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано11.08.07 04:22



Това, че изпадаш в такива състояния още не означава, че имаш депресия, която има нужда от анти-депресанти. Иди при личния си лекар, разкажи му какви са ти симптопмите - той ще прецени какво да правиш. Доколкото имам опит - на пациента се дава да попълни един тест - списък от въпроси.
Антидепресантите по принцип не са приспиващи, а са стимулиращи. Но - въпреки, че при депресия са полезни - все пак няма нужда да се злоупотребява с тях.



Тема Re: какви са тия хапчетанови [re: wow]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано11.08.07 08:54



Има някакви мн леки - мои познати са вземали и са май без лекарско предписание.Бяха доволни - Деанксит мисля,че се казваха.Но и аз те съветвам все пак да не купуваш без консултация



Тема Едно ЛЕКО предупреждение!нови [re: wow]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано11.08.07 08:57



Антидепресантите, или "ония" хапчета, като ВСИЧКИ хапчета действат по определен начин - в случая повечето са "обратни инхибитори" на серотонин, или пречат на мозъка да доусвоява отделения серотонин, което му позволява да създава безпрепятствено "усещане" за щастие. Страничните ефекти са повлияване на жлезите с вътрешна секреция - по-точно отделящите тиреоидни хормони - т.нар. щитовидна жлеза, и така оправяш едно, а разцентроваш друго. Или поне аз това разбрах, четейки листовката на тези хапчета, които на мен ми предписа доктора миналата зима... Много приятен СТРАНИЧЕН ефект на антидепресантите е задължителното повишаване на теглото, което за една жена понякога може да бъде още по-стресиращо!!! Та, ако си решила да си помогнеш с фармакология, НАЙ-ДОБРЕ отиди на доктор. Да ти кажа само в България, и вероятно още в някои и други балкански страни, посещението при психотерапевт се смята за нещо "уау"! Аз лично мога да ти препоръчам - горещо - спортуване. В зала, аеробика, каланетика, пилатес - каквото те влече! Когато жената спортува, тялото й отделя повече ендорфини, и тя се чувства щастлива! Доказан факт

И така с един удар - два заека - хем ще се чувстваш добре, хем ще влезнеш във форма. Е, сигурно няма да разбереш ПРИЧИНАТА поради която си така апатична напоследък, но поне няма да мислиш негативно! Успехи, и помисли



Тема Re: какви са тия хапчетанови [re: wow]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано11.08.07 09:03



Тогава просто някой трябва да ти отлепи два здрави плесника. След това отново ще се чувстваш жива.
пп. Нямам предвид непременно физически плесници.
ппп. Причини винаги има и работата на психолога е да ги изрови, да ги покаже и да научи пациента си как да ги премахне, игнорира или заобиколи.
пппп. В България обикновено подобен род проблеми се решават с разговор с приятел, но той трябва да е умен човек.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: какви са тия хапчета [re: njakoya....tam]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано11.08.07 09:07



Деанксит мисля,че се казваха.

А ако авторката на темата вземе и си купи въпросните хапчета... и ако те се окажат мощно средство срещу запек... кой после ще чисти оцапаната тоалетна?



Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.

Тема Re: какви са тия хапчетанови [re: Severous_Snape]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано11.08.07 09:32



Е извинявай ако звуча неуверено-но това е името на хапчетата и не са срещу запек.



Тема Re: Едно ЛЕКО предупреждение! [re: parvaty]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано11.08.07 09:35



Наистина да се ходи на спорт е много полезен съвет.При мен действа добре и разтоварващо.Така ми действа също да си пусна много силно някоя любима музика.Ако сте обаче в гадно настроение само не си пускайте Селин Дион.....може да ви допобърка





Тема Re: време е... [re: wow]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 09:47



...в семейството ти нещо да се обърка за да излезеш от унеса)) Може и на принципа - направи си сам беля!
Иначе засега диагнозата е: сърби ли ме, боли ли ме или и двете...викат му още: нашло , па зашло! Глезотия или човек без достатъчно работа!
И една забележка - не се тича директно при психоаналитик, ходи се първо на ендокринолог или психиатър даже ако трябва!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.