Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Проблема в мен ли е?  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 16:52



Здравейте! Преди някой друг месец бях пуснал 1-2 теми, та сега искам да попитам дали наистина проблема е в мвне, защото явно е в мен. ОК разведохме се и тя скоропостижно се омъжи и т.н. и т.н. Дотук добре. За детето като цяло не си правим магарий/засега/ - и това добре дотук. Да си живее живота както си иска в края на краищата. Проблема ми е следния, че не мога /колкото и да се опитвам/ да понеса, че някои взел се от някъде си ще споделя ежедневието на детето ми, само защото е с бившата. Хич и не ми пука дали ще се опитва да се отнася добре с него. Не ми пука не защото не ми пука за детето ми, а защото последната грешка в живота му ще е ако се опита да му навреди. Наистина не мога да преодолея някакъв дето е никакъв на детето ми и ще си остане такъв/това със сигурност/ да споделя време с детето ми. Майка му ОК. Обвинявайте ме, нападайте ме, но не мога. Сигурно съм луд или паталогичен случай, но е така. Аз ли съм за лечение?



Тема Не е в тебнови [re: :))))]  
Авторc мaлko oпит (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:11



Когато живях с моя приятел него го глождеше същото чувство. Докато се разделихме не спря. Той рядко си показваше емоциите и не говореше много за това, но знам че му беше много криво. Затова непрекъснато искаше за взима детето при себе си... Дано ти отговорят хора,които са го преживели,а не страничен наблюдател като мен



Тема Re: Проблема в мен ли е?нови [re: :))))]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 18:28



Предполагам, че детето ти е още малко. Имай предвид, че с годините все по-малко време ще прекарва с вас, възрастните, полека-лека ще започне да си има свои връзки и приятелства, които ще ви заместят /откъм време говоря/. Почни ако щеш от детската градина - по цял ден ще е там, а като се прибере вкъщи, пак ще живее основно с впечатленията си от деня. В училище - още повече, в пубертета - съвсем, за после - виж себе си - колко време прекарваш с вашите, дори да живеете на едно място? Не можеш да не приемаш факта, че детето си е отделен индивид и в живота си повече време ще прекарва с другите, отколкото с теб, или майка си. И другите ще са в категорията "някакъв никакъв" - чужди хора, все пак.
Разбирам, че ти е кофти, че ти е гадно, че ти е твърде рано да мислиш по друг начин - то си е още детенце, очевидно. Няма да усетиш кога ще се изтъркулят годинките и всичко ще е така, както ти го описах. Постарай се обаче, доколкото може и позволяват обстоятелствата, ти да си с него когато открива някои неща за пръв път - да речем първото море, или първото пътуване със самолет - нямаш представа какво удоволетворение е да споделяш първите му впечатления от нещо ново и как това укрепва завинаги връзката помежду ви.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Ама пък проблем имашнови [re: :))))]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.08.07 18:31



Ще ти го изяде ли този детето? Просто още един човек около него. На тоя принцип трябва да ревнуваш и от приятелите, приятелките, любимите учители, треньора по... каквото там и т.н. Мен ако питаш, ако е читав човека, дори е по-добре детето да расте с мъж и жена, отколкото само с майка си. Това, ако мислиш за детето си, разбира се, а не само за собствения си егоизъм.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Ама пък проблем имаш [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автордa бe (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:39



Мисля че не си прав. Това е нормално чувство,особено в началото. В крайна сметка не сме чак такива алтруисти. Естествено че е добре детето да живее с 2-ма, но все пак не той е с детето си,нали, а някой новопоявил се. а любовта на децата е толкова искрена,че когато бащата вижда как детето му се радва на другия,ще му се къса винаги сърцето,не е ли така



Тема Re: Проблема в мен ли е?нови [re: :))))]  
Авторйoдa (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:44



Проблемът не ти е в детето. Чрез него искаш по някакъв начин да отмъстиш на тоя пезевентин, дето ти е взел жената. Ама не той е виновен да знаИш!



Тема Не!нови [re: :))))]  
Автор ASSASSlNМодератор (старо куче)
Публикувано01.08.07 18:50



Преживял съм го същото. Само че оня направи огромна грешка, като възпрепятстваше детето да се вижда с мен когато поискам. Имало било дати, определени от съда, ала-бала, дрън-дрън, сменил си номера на домашния телефон, че не мога даже да го чувам. От слухове разбрах, че детето е станало мрачно, разсеяно, не се усмихва...

Изтърпях един месец и реших проблема по Асасиновски - на зла круша - зъл прът.

Споко, много е вероятно връзката на бившата ти да не продължи кой знае колко време.



Тема Re: Ама пък проблем имаш [re: дa бe]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.08.07 18:50



Така е, но не трябва да се смята, че така трябва да бъде, а трябва болестта да бъде лекувана.

Този, новия човек също не е в най-прекрасна позиция. Трябва да гледа едно детенце, което той не е правил, трябва да издържи евентуалната враждебност на това детенце, такива неща, та той не е узурпатор на престола, а донякъде жертва на пристрастието си към бившата.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Ама пък проблем имаш [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автордa бe (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:55



Абсолютно вярно! Не му е лесно на новодошлия,много е трудно и не му завиждам. Важното е да не стигат до крайности и да залагат на доброто възпитание у себе си :)



Тема Re: Проблема в мен ли е?нови [re: :))))]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 22:37



Не. Аз съм със същия проблем




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.