Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Как да се справя .......  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 13:35



ЗДравейте,ето,че отново съм тук,за да споделя притесненията си,които само вие можете да разберете.
Все още нямам смелост да го направя

.Вече минаха 8 месеца от както имаме фактическа раздаля и не живеем заедно и повече от година от както настъпи тоталният разрив между нас.РЕШЕНИЕТО МИ ЗА РАЗВОД Е ОКОНЧАТЕЛНО,НО МЕ Е СТРАХ ДА ПРЕДПРИЕМА ДЕЙСТВИЕ,ТОЙ СЪЩО И ДУМА НЕ ОБЕЛВА за това.Страх ме е от съдилища,страх ме е от сълзите на детето ми,страх ме е от разправии за родителски права,имущество и т.н.Вече съм много по-спокойна,чувствам се по-свободна да разполагам със себе си и времето си.Дори се появи човек с който се разбираме прекрасно ,но и от това ме е страх....страхувам се от забравените пориви ,които започвам отново да изпитвам,от чувствата,които ме връхлитат,а така се молех пак да мога да ги изпитвам,чувствам се виновна от мисълта,че може би този път ще бъда щастлива.Страхувам се,че отново ще се повтори същото и с този човек и пак може да се стигне до раздаля,знаете,че няма нищо сигурно в този живот.Все още не смея да излезна с него спокойно някъде като нормални хора.Немога да го преодолея,може би нещо в мен не наред.Немога да се откъсна от миналото си и това е мъчително.
Незнам също как да свикна с мисълта,че ще загубя и приятелите си,защотно няма как да бъдем вече в една компания с мъжът ми.Това са хората с които сме били и в добро и в лошо и неискам да ги загубя,но не е възможно да излизам със същата компония с новият човек при положение,че и съпругът ми е там,особено по празници.Трябва или аз или той да се оттеглим.Аз немога да си го представя това,те са най-близките ми хора.
Вие как се справихте с всички тези неща?
Знам,че ви звуча като някое мрънкащо мекотело,но не съм такава .....просто моментното ми състояние е такова,изживявам някакъв емоционален срив.:(
БЛагодаря ви,че ме прочетохте.Аз всеки ден преглеждам най-обстойно темите,но не смея да давам мнение,защото самата аз съм объркана.
Лек и успешен ден на всички.



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (новак)
Публикувано03.08.07 13:43



Ми, мрънкало си.
Пашата обича смелите


Страшен е само страхът.
И куп други клишета мога да ти цитирам. Защото са самата истина и действат.
Нито ще има сълзи при детето, нито ще има сътресения някакви, след като вече всичко е решено без съд. Ако пък толкова те е страх, карай така докато се престрашиш.
Поздрави от морето!!!



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор Ckpитa (вече ми писна)
Публикувано03.08.07 13:45



ох, не знам дали имам право да изразявам мнение,
но...определено дългото протакане няма да направи след това нещата по-лесни
по добре цивилизовано, отколкото...



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 13:59



Абе разбирам те, но фактът на раздялата си е факт. Той развода си е един подпис.... Аз лично подадох молба за развод, за да не се налага да доказвам фактически раздели, когато моята се дозабърка в кашите си, а и дет са вика един заем не мога да изтегля без нея от банка. А приятелите - твоите си остават твои, неговите негови, а 1-2-ма може и да останат общи. А и какво да се влача с години с несъществуващ брак? / не че ми беше и ми е лесно де/, но утре ако реша да се женя за някоя / което на този етап ми е немислимо/ тогава ли да ходя да се развеждам? Пък ако някой ден се заобичаме и искаме брак пак ще ида да се разпиша - чудо голямо. То ако подписа правеше брака....щях да си се разписвам по 3 пъти на ден:)



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: :))))]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 14:15



Да,прав си,че подписа не прави брака.Работата е там,че съпругът ми се държи така сякаш нищо не се е случило и едва ли не не сме разделени.Опитва се пак да ме спечели,но в същото време няма промяна в него.Аз си знам,че е немислимо да пробваме за незнам си кой път,защото и през това сме минали и знам,че не става,коренно сме различни.Обаче някак си ми е по-лесно да си страдам аз,отколкото да гледам как някой друг около мен страда или е притеснен от нещо.Затова започват да ми минават някакви такива мисли...дали да пренебрегна себе си,заради това дъщеря ми да има истинските си мама и татко.От друга страна пък знам,че е и това не е решение когато няма чувтсва и нормални взаимоотношения.После.....с другият мъж всичко е на ниво...и комуникацията,и разбирането ,и купона,и секса...а бе всичко е ок и направо ме е страх да се зарадвам,че това ми се случва.Просто все още немога да заживея заради себе си ,чувствам се виновна за всичко.
Благодаря ти за мнението.



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор glauque (anbra)
Публикувано03.08.07 14:19



Ти по-сложното в емоционален аспект вече си направила - фактическата раздяла.
Да ти кажа, че няма защо да се притесняваш, означава да те излъжа - да, наистина ти предстоят досадни формалности, но те се преодоляват - говоря за административната част, в която се включват всички изброени от теб неща - родителски права, имущество и т.н.. Детето очевидно е вече наясно и за една година трябва да е свикнало, че баща му не живее вече с вас - там не виждам причина за страхове - минало е.
За твоята лична свобода - още не си се научила да я разбираш, а и навикът да си лишена от нея си казва думата. Травмирана си от раздялата и няма изведнъж да го преодолееш - да повярваш, че си намерила Човека - а и намерила ли си го наистина? Ами да, в живота всичко се повтаря, но не по съвсем същия начин - колкото е вероятно да се излъжеш, толкова е и обратното. За всичко, не само за връзката си. И тогава какво? Ами не спираме да живеем и каквото дойде - сполука, или несполука - минава и заминава, само да сме живи и здрави.
Приятелите ви сами ще направят своя избор, колкото и труден да е той - скоро ще се разбере какъв е.
Мисля, че рисуваш катаклизми във въображението си, смесваш минало и бъдеще в такъв микс, че самата трудно се ориентираш в него. Никаква заплаха не те грози, това са само фантомите, които изплуват, а ти ги проектираш там, където неизвестността те плаши. Тя, неизвестността, е еднаква за всички нас... Миг празно пространство пред всеки, което постепенно се запълва, всеки момент, всяка изминала секунда свързва миналото с бъдещето и всъщност точката на вливането е настоящето. Тази крачка от познато към непознато я правиш непрекъснато - плановете и представите ти за живота ти нататък могат да се окажат неточни. Затова не ги и мисли. Захвани се с най-непосредствените си задачи, които можеш да контролираш и направляваш. Останалото все ще се подреди...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви


Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 14:21



Ами тя раздялата щом е факт какъв е проблема. Ти си направила по-трудната крачка , не виждам защо се притесняваш от по-лесната. Подписа нищо не е. Страхът за новата връзка е нещо нормално. Ти пак бързо си продължила напред. Има хора им трябва години да се отърсят от ада на брака за да продължат напред.



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Baни]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 14:50



Ами незнам дали съм продължила напред всъщност.Този човек направи и невъзможното,за да бъде с мен,до мен,подкрепя ме и ме разбира много.Не ме притеснява за нищо,просто ме обича и го засвидетелства по всички възможни начини.Аз исках да опитам,за да видя дали мога и искам точно това...нов живот с нов човек,с който всичко да е споделено.Аз се отказвах много пъти,но той не.....изключително добър и сериозен човек е.Ако не беше така отдавна да ми е теглил майните при моята нерешителност и лутане.Аз си казах,че ще оставя нещата просто да се случват...каквото има да става да става и това е.Но някак си ме е страх да си позволя да изживея всички хубави неща,които започват да ми се случват...чувствам се виновна за това.Явно проблема си е дълбоко в мен и само аз мога да си го разреша и ще се опитам.
Би ми било по-лесно някак си,ако съпруга ми си беше тръгнал,а не аз.Въпреки,че са на лице всички възможни причини за раздялата,той е от мъжете,които си искат сигурността вкъщи и всичко,което смятат,че им се полага навън.А на мен ми писна вече този фалш и лицемерие и казах край.Ако беше го направил той може би нямаше да имам тези скрупули сега.Голяма глупачка съм.





Тема Re: Как да се справя .......нови [re: glauque]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 14:57



Много си проницателна


блгодаря ти,че ме разбираш.Знам,че няма нищо по-страшто от самият страх и нищо по-пагубно от чувството за вина и самосъжаление.Просто не се чувствам емоционално готова за това,което трябва да направя.Трудно се откъсвам от миналото,много съм консервативна в това отношение.Винаги съм искала здраво и хубаво семейство и съм правела всичко възможно да бъде такова.Но нали знаеш,че само от мен не зависи.Сега мъжът ми говори за това и щял да направи всичко възможно да е така,но той и друг път го е казвал,а вече доверието и уважението между нас ги няма,да не говорим за чувства въобще...поне от моя страна.По -добре е до като е време всеки да намери по-подходящият за него човек и да се опита да бъде щастлив.Но от друга страна ме измъчва това,че нашето щастие по отделно няма нищо общо със щастието на детето,за което е най-добре да си бъде с двамата родители.И се получава един омагьосан кръг от който немога да се измъкна по дяволите



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано03.08.07 15:02



Бих казал, че просто си объркана. Ако си взела окончателното решение другото са подробности. Приключвай по-бързо и без много да му мислиш. Но трябва наистина да си сигурна. Ако е понеже си срещнала готин тип и си залитнала след него, а човекът описван като 'изключително добър и сериозен' просто остава в сянката на увлечението ти, тогава най-добре седни и се опитай да мислиш не толкова емоционално. Доколкото разбирам и с двамата се разбираш, и двамата те търпят

.Остава да разберем какво имаш предвид под 'фалш и лицемерие'. За да получиш конкретен съвет давай конкретна информация. Иначе не виждам нищо лошо в това някой да иска сигурност в дома си и семейството. Ама нищо!

Avatarx


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.