Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано06.08.07 13:51



Тъй като намесваш религията, хайде и аз. Значи, преди няколко години, в окото на моята семейна буря, ми попадна една книжка проровядваща семейната любов от християнска гледна точка. Дори си я преснимах, но за съжаление нещо ми бяха объркали при копирането, та така и я нямам цялата. Но все пак, прочетох я, мислих много върху написаното и признавам, че с известно усилие на волята успях да простя и да си върна голяма част от чувствата. Положих максималните усилия на които бях способна и т.н. и т.н. Е, когато не става, не става. Не ми се влиза в подробности в неприятните спомени, тук някои хора може и да помнят какви "преживявания" си докарах на главата. Нейсе, здраве да е. Това коет искам да кажа е, че все пак, мисля, че трябва да има граница. И също така, когато се прави усилие, то да бъде оценено от другата страна, а не да се приема като карт бланш да ти играят Дайчово хоро на главата, нали така. Защото тогава се превръщаш именно в изтривалка на другия. А колкото и да имам склонност към мазохизъм и християнско примирение и търпимост, все пак не съм светица. Лично аз поне.
и тъй като аз говорех за конктрентия случаи, а е редно да не се отклоняваме прекалено от конкретиката на ситуацията, та си мисля, че жената не е от типа дето ще си събира багажа от една дума напреки. Или ти имаш друго впечатление? Или годините на повтаряне на един и същи сценарий не са достатъчни, за да стане ясно, че от това дърво свирка не става? Ще ме прощаваш, но аз лично не го виждам като как ще се случи положителната промяна в това семейство. Да, не знаем цялата истина, не знаем другата гледна точка, но знаем факти - рецидиви на изневери и физическо посегателство. Ти ми кажи, като родител, ако един ден при теб дойде дъщеря ти посинена, ти ще и дадеш ли съвет за прошка? Ще я върнеш ли обратно при този, дето я е посинил? Аз дъщеря нямам, но ако ми е писано да имам и ако някое лайно си позволи да я пипне с пръст, ще му се иска да не се е раждал


Това е!

И не смесвай, моля те, родителската прошка със съпружеската. Не ми казвай, че за теб двете не са различни отношения. Аз на родителите си винаги ще съм дете, както и моето на мен. Но виждаш, съпрузите не са доживот и трябва да си заслужават всеки ден уважението и обичта, както и ние техните. Да не говорим, че и родитело-синовните връзки се случва да се разпаднат при големи ексцесии в отношенията.



Тема Re: Фотоннови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторKaлиaндpa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 18:00



Абсолютно съм съгласна с Мама Мърморана. Всичко това с ПРОШКАТА е много хубаво. Но се прощава 2 пъти, според мен. Ако се наложи да прощаваш трети път за едно и също нещо , на същия човек - то значи този човек не оценява твоята ПРОШКА. Не съзнава, че за теб тя е борба и значи много. Ако продължава и продължава - значи я приема за ДАДЕНОСТ. А щастливо съвместно съжителство ли е това ? Единият се мъчи, терзае, бори със себе си, съпоставя доводи....А другият - взема всичко наготово и никак дори не се замисля какво е коствало на партньора му . И пак няма да се замисли, когато отново съгреши - защото смята, че на него му е ДАДЕНО да му се прощава, винаги ще бъде така...Щом толкова много пъти му е прощавано - защо не още веднъж, какво толкова????



Тема Re: Точно там е грешката....нови [re: Kaлиaндpa]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 18:10



Точно така е Калиандра, за съжаление и това наистина е тъжно.Защо мъжете (държа да уточня,че не слагам всички под общ знаменател) немогат да проумеят ,че огромна тяхна грешка е именно това,че приемат жените като даденост,като нещо,което им се полага само защото са мъже.Всеки трябва да знае,че никой на никого не е длъжен и никой на никого не принадлежи.Всяко нещо,което искаш да имаш за себе си трябва да се заслужи,спечели,извоюва ,изстрада и т.н.Също така всеки трябва да умее да съхранява това,което има,да се грижи за него,в противен случай то му бива отнето,защото не го заслужава.Мнението ми е насочено и към мъжете и към жените.



Тема Re: Фотоннови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано07.08.07 00:04



Маме, с това се опитвам да отговоря и на останалите...
В постинга си, се опитах първо, повечето варианти и второ, да говоря по принцип. Понеже вярвам , че ти си благородно и добронамерено момиче, не се и изненадвам , че си потърсила доброто, и виж как си успяла да "възвърнеш чувствата си", прощавайки. Поздравления за това, Мамо!!! Ти, просто, си направила това, което е трябвало ...А факта, че отсреща не е имало кой да оцени...

Какво мога да кажа, освен, че съжалявам за неблагополучието ти.
И аз написах, че граници има. Те са индивидуални, според мярата да носиш и да даваш. Всичкото гореописано не е задължително да бъде свързано изключително с християнството, но то помага, като външна вечна сила. А и аз не мога да виня разочарована . Нямам право . Само нахвърлям полезни , според мен варианти. За да не правим прибързани заключения и да даваме съвети за окончателен разрив.
Ще ти кажа друго. Че ти би имала друго отношение към проблема, ако "твоя" бе забелязал усилията и жертвите ти, и ги бе оценил по достойнство, като се променИ към добро. Така че, според мен си струват тия усилия.
За да съм искрен с теб, макар, че навлизаме в цяла една нова и дълбока тема за насилието, ще ти кажа: Ако дойде дъщеря ми насинена, първо ще държа да науча ЗАЩО. И ще ти кажа защо това за мен е важно. Понеже е инфантилно , да се смята, че физическото насилие е най-жестоко.(Естествено, при условие, че изключим животозастрашаващото и увреждащо здравето ) По простата причина, че ако тя му е "насинила " трайно сърцето, а това не се вижда , но е очевидно, ще ми е трудно да поискам той да не се е раждал, Мамо. Дано и ти не прибързаш! (Ако искаш да не давам пример и с шамарите, които изяждат децата , като малки, че ще разводним темата.)
Не знам защо трябва да разглеждаме хората само , като черни или бели.
Що се отнася до децата, напротив, те са добър тъжен пример за това, как не умеем да обичаме така и половинкитв си. А , забрави ли, че в 50 % от твоето наднича бившия?
И пак уточнявам, постинга ми , е отговор и на останалите, Мамо.



Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано07.08.07 08:53



Тъй като деня ми тръгна накриво, не ми се обяснява надълго, само моля те, имай предвид, че "Мамо" съм само за сина си.
Благодаря за което!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.