Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: xaxolinaнови [re: xaxolina]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 00:46



Да,знам,че повечето от клубарите тук са сами и се справят супер успешно с това.Евала.....използвах просто една приказка ,която бях чула нукъде,а именно,че сам човек не е за никъде.....ама явно неуместно.А иначе мисля,че започвам вече да свиквам с мисълта да остана сама и съм сигурна в себе си,че ще се справя.Не съм от хленчещите лигли и знам 2 и 200,така,че не се съмнявам в силите си.Но явно ми тябва още време да преодолея вътрешните си противоречия и емоции,които ме тормозят в момента.
Желая ти лека и спокойна нощ!



Тема Всъщност...нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано05.08.07 11:15



... виждам, че в края на темата си добила малко по-оптимистичен поглед за ситуацията и за себе си. Желая ти успех и дано един ден да дойдеш отново тук - да се похвалиш, че си надвила страховете си и си получила награда за смелостта си - ново самочувствие, възвърната свобода и шанс за сериозна връзка!

П.С. Моля те пиши регистрирана - твоята интересна история и твоят случай трудно се обединяват в главите на клубарите, когато пишеш " анонимна"... и така всеки път ти се налага да даваш все същите гадни подробности, без които обаче е трудно да те подкрепим адекватно.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Изключителнонови [re: jamie]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано05.08.07 12:16



Свобода на речта

Всеки с възприятието си...

I'll think about it tomorrow!

Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано05.08.07 12:23



Макар, че не знам как се опитва отново, с любовна връзка встрани от семейството.

Фотоне, прав си, много е трудно това да се разкъсваш на две места. А в случая май има две връзки, тоест, всеки си е хванал на някъде. С една връзка, този с връзката се държи като черешката на тортата, щото ето, от две страни драпат за него и значи всеки драпащ трябва да се бори за величието му. Това не е реално даване на шанс на връзката. А какво става, когато имаме две такива връзки? Когато всеки е решил, че е намерил онова с главната буква? Ми ... нищо не става според мен. Повдигнал си въпроса какви съвети се дават на жената, дали не са лекомислени. Да, може и да е така, от пет реда на екрана никой не може да разбере цялата истина, нали. Преди години разбрах, че една такава знаеща е наливала акъл на бившия. Е, съдейки по неговата интерпретация на ситуацията. Дали тази анонимка някога е разбрала накъде е тласнала един объркан в момента човек и какво е произтекло от убедените й и аргументирани съвети, не мога да знам. Тя ще си плаща където се плащат такива грехове. НО, по повод настоящата конкретна ситуация: ти как би приел такава явна подигравка с достойнството ти /да ти изневеряват в съседната стая/ и физическо насилие над теб? Кажи с ръка на сърцето, ако ти си на мястото на тази жена, какъв и колко шанса още ще дадеш? И в крайна сметка, давайки тези Х на брой шансове, отново и отново, не погазваме ли сами достойнството си, не даваме ли на другия карт бланш да ни третира като боклук, който ще изтърпи всичко? Това са въпроси, които аз сама си задавам от доста време, защото все още не съм намерила категоричен отговор за себе си къде е границата между прошката и унижението. Ти знаеш ли къде е? Аз за момента смятам, че по-скоро бих провалила нещо, като не го дам този втори шанс, отколкото да допусна дори мисълта да се подиграят с чувствата ми и да потъпчат достойнстовото ми. Защото на първо място между двама души трябва да има уважение и зачитане. Когато тях ги няма, извинявай, но за какво говорим. И на какво ще научим децата си? Че може и така, да стискаш зъби и да хълцаш тихо във възглавницата нощем? Ти знаеш ли как живее дете, което знае, че родителите му просто се понасят, макар и не винаги лесно? В името на децата?
Не знам, има нещо извратено в цялото ни възприятие на нещата, така си мисля аз. Но как да се изправи, нямам идея





Тема Re: MaмaMъpмopaнaнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 16:58



Благодаря ти за подкрепата Мамче,
наистина е много унизително подобно отношение,защото ти прощаваш това явно грубиянско потъпкване на достойнството ти от всички страни и очакваш наистина след това поне някакво по-новмално поведение и поне уважение от страна на виновния.А всъщност.....липсва такова,даже е още по-зле,защото той пък се чувства едва ли не,че се е унижил като съм го разконсперирала и е трябвало да се идвинява и обещава какво ли не.И се оказва после,че виновният не е той,а аз...аз съм го била подтикнла и предизвикала да прави така.Ей това неможах да го проумея и наистина винаги съм търсила вината в себе си.След първата му изневяра и посегателсво над мен ....аз наистина се затворих към него и смятам,че това е нормална реакция.И след това всъщност неможех да се държа адекватно,както се очаква от мен като съпруга въпреки,че полагах усилия и вършех много неща пряко волята си,а за компромисите неискам да говоря,много са.Ако той бе променил поне малко отношението и поведението си към е бе показал истинско разкаяние,а не само привидно,за да може да ме задържи понеже му е лесно с мен,тъй като съм безопасна игла,ако беше направил наистина всичко това,което беше обещал,може би щяха да се оправят нещата.Това е неговото лицемерие и фалш,което вече отказах са търпя,но от друга срана немога да си обясня защо се чувствам толкова виновна за решението си и немога да си позволя да заживея по нов начин.Ако аз бях на мястото на мъжа до мен в момента никога,ама никога ни бих се изтърпяла с моята нерешителност и съобразяване с кой ли не все още.А това е най-малкото,което е направил за мен и съм сигурна,че е искрен в чувствата и намеренията си.И аз пак се чудя и накрая ще изгубя и този ки шанс,който едва ли щи ми се предостави втори път от съдбата.Но...ще се примиря,каквото и да се случи





Тема Re: Фотоннови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано05.08.07 23:43



На друго място бях споделил, че гледах филм по Дискавъри, според който се раждаме средно с около 375 МУТАЦИИ. Как ти звучи , Мамо? На мен почти страшно .В смисъл много. От това извадих два очевидни и навярно известни извода:
-1 раждаме се предопределено несъвършенни(разбирай, дефектни физически, психически и навярно нравствено)
-2 от горното следва, че за да имаме хармонични отношение в каквато и да е социална сфера, сме обречени ДА СИ ПРОЩАВАМЕ. Ще рече, да си даваме шанс.
Ще попиташ за последното, колко пъти и до кога. Както апостолите попитали Христос , ама до 7 пъти ли да прощаваме .И той им отвърнал , не , 7 по 77.
А збих ти казал ( , не , като Него ), прощавай до момента и в пъти когато и колкото можеш повече, стига това да не руши прекалено от достойнството ти. А ако е удар по горделивостта ти, какво толкова, ще изковеш смиреност.
Прошката е акт на даване. Един може малко, друг-повече, а трети си е направо щедър от любов . Да ,забравих да кажа, че това даване се осъществява в по-голяма мяра и по-често , когато обичаш.Помисли защо прощаваш на детето си. Защото го обичаш. И не държиш сметка за наранено достойнство. Търсиш аргумент в себе си да му простиш, виждаш в него приоритетно светлата му страна.А то е момченце.

И дори утре да разбие сърцето на бъдещата ти снаха, ти ще виждаш приоритетно тази му страна и ще оправдаваш и прощаваш , навярно.И няма да мислиш, че той те погазва "като боклук" заради прошката ти. Когато прощаваш , ти не суи боклук. Ти се извисяваш. Но ако прошката е истинска. Ако е привидна и само външна , не се нарича и прошка.
Аз прощавам докато мога да издържа, докато се надявам , че има смисъл за обрат.То си е борба , няма спор.Но не бива да прощаваш, ако човека срещу теб е непогрешим и ако е сигурно , че той не би се поправил. Непогрешими няма , а за второто преценяш. Няма да простиш и ако не би понесла рецидив. Всеки преценя силите си да даде и да отстъпи според своята мяра. Затова и харесваме благородните хора, нали?

Ако има уважение и зачитане винаги , то няма да има и нужда никога от прошка.Но на какво ще научим децата си, ако при малко по-сериозен проблем (говоря по принцип), хукваме да си търсим любовници или да разтрогваме брака? Едва ли на вярност или вяра в доверието между двама души и отговорност.



Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 00:08



"Аз прощавам докато мога да издържа, докато се надявам , че има смисъл за обрат.То си е борба , няма спор.Но не бива да прощаваш, ако човека срещу теб е непогрешим и ако е сигурно , че той не би се поправил. Непогрешими няма , а за второто преценяш. Няма да простиш и ако не би понесла рецидив. Всеки преценя силите си да даде и да отстъпи според своята мяра. Затова и харесваме благородните хора, нали? "

Казал си го вместо мен Фотоне,мерси.Сматам,че съм постъпвала дстатъчно благородно през досегашният ни 10 годишен семеен живот,повече и да искам немога.
Лека нощ на всички!



Тема Re: Фотоннови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.08.07 00:25



Нали прочете и останалото ?





Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:54



Прочетох го....е и?...аз това съм го чела още като малка - Евангелия ,Библии.Смирението мисля,че съм го постигнала до някаква степен,но немога да бъда парцал в нечии ръце,разбираш ли.Дала съм достатъчно за семейството си и не съм очаквала същото,а само малко уважение,но истинско,а не само такова за пред хората.Тогава равен няма в театрите си....ужас,повдига ми се от това лицемерие.Много съм разочарована и съжалявам,че така се стекоха обстоятерствата.
И нещо друго по повод прошката.....любовта и отношението с децата ни са коренно различни от тези с половинките ни.За това и мотивите за прошка са коренно различни.Но неискам сега да се впускам в подробности по темата.Просто според мен няма място за сравнение.
Пожелавам добро настроение на всички в този дъждовен и мрачен ден.



Тема Re: Фотоннови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.08.07 10:13



любовта и отношението с децата ни са коренно различни от тези с половинките ни Мда, детето е такова, каквото си го родил и възпитал, така че неговите грешки, са твои грешки, а и си отговорен за него, защото си го създал по свое, а не по негово желание. Така че дори да оставим настрана кръвната връзка (а то няма как), чисто логически, трябва да прощаваме на децата.

С половинките не е баш така.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.