Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Фoтoн]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано03.08.07 22:01



Съгласен съм.
И, аз питах веднъж, какви съвети даваме, правейки изводи от няколко неясни изречения.
Ама ме нападнаха и предпочетох повече да не повдигам този въпрос.
Но, той, явно остава нерешен.
А, да не забравяме, че тук, всеки разказва своята истина.
Колко сме полезни на половината истина?
Изобщо, това клуб за псохитерапия ли е или просто клуб за споделяне на моментните проблеми?
При психотерапевта, ако го посещава само единият, също е налице вероятността да се полуби изкривена инфо, действията да са неправилни и резултатите-трагични.
За това при психотерапевт ходят двамата, когато имат да решват семейни проблеми.



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Фoтoн]  
Автор нeлюбoвницa (коректив)
Публикувано03.08.07 22:50



Не мога да отмина с мълчание, защото принципно си прав.
Не е готова жената за развод, не сме наясно с проблемите на семейството.
Категорични мнения тук има, но дали сред тях се крие верният отговор.
За мен, както и за теб ситуацията е неясна, даже не мога да прогнозирам дали е 50/50
Фотон-чо, малко се изсили с това "покварители", но...


Хората си казаха мнението, нали знаеш, различни сме

Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя

Тема Като човек сменил почти на 100%нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.08.07 07:55



така наречените "приятели" мога да кажа, че е кофти само първата една година, докато намериш нови приятели. За сметка на това новите са ми по-интересни, защото аз съм си ги избирала, а не са приятелите на мъжа ми.

А детето една хартийка едва ли ще го трогне, щом вече сте разделени. То дори може да не разбере за хартийката. Що се отнася до страха от новото гадже, ти що се миеш като може пак да се изцапаш? Ми, като се изцапаш пак, пак ще се измиеш и така, докато намериш чиста среда.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано04.08.07 08:22



Пиши ми на имейла в профила.

Колко е лесно да се примириш с една несправедливост... когато си облагодетелстван от нея.


Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Фoтoн]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 11:23



Здравей,
по принцип мнението ти е много правилно и градивно.Но това,което ме съветваш вече съм го правила.Преблемите при нас не са от вчера и аз винаги съм се старала да преглътна случките,обидите (вербални и невербални) и да загърбя миналото именно с цел да продължим напред като добро и нормално семейство и да не разбиваме съдбата си.Той също се старае разбира се когато възникне конфликт и аз откажа повече да търпя това или онова.Старае се и то много,много е старателен в опитите си да се изкара жертва едва ли не на моментно емоционално състояние ,много е изобретателен в извиненията и клетвите...... и това е така до като кандисам.В момента в който той почувства,че заплахата е отминала.....става същият и няма и следа от всички обещания ,клетви,забравя разговорите,не се чувства виновен за нищо дори напротив....аз съм виновна той да постъпва така и разни такива.И всъщност промяна никаква....само високопарни приказки за такава,за да си има човека сигурен човек някъде,който се справя с всичко.Защото ако аз пък бях някоя лигла с ееееееййййййй такива претенции и изисквания за пари,комфорт,удобства,сигурност,развлечения и незнам си какво.......тогава никой нямаше да ме търпи искам да ти кажа.
Благодаря ти за мнението Фотон.......принципно наистина си мнооооггооо прав.....но ..минах през тези опити да закърпя положението...ами не става,нещата се повтарят ,за което и аз съжалявам.Ако не съжалявах нямаше да имама тези вътрешни конфликти какво да правя и как да постъпя.



Тема Re: Как да се справя .......нови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано04.08.07 18:59



Звучиш честно. Ако е истина,...какво да кажа?....Аз самият съм бил в твоята ситуация-нямам право да съдя строго. Иска ми се само, да не се отсича с лека ръка и да се захвърля за миг на бунщето нещо градено години.
Иначе, дано Господ ти помага да постъпиш по най-правилния начин!


Знам , че не съм искал да те засегна, но ако се е случило-прости!



Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 19:17



Не си ме засегнал изобщо, и аз бих посъветвала същото всеки с такъв казус.
Знам ,че обидата и накърненото достойнство заслепяват и размътват мисълта и чувствата,но наистина трябва да се даде последен шанс за спасение на семейството,най-малкото заради това да нямаш после угризения,че не си направил всичко възможно.До тук всичко съм направила и сега се чудя.....на къде...и как....и с кого....


Отново съм склонна да му повярвам,че ще се промени и всичко ще е хубав и аз ще имама повод да се помъча да върна чувствата си,което е много важно за мен.Но от друга страна имайки предвид всичките ми опити до момента ,а и ....нещо вътре дълбоко в мен/ интуиция или незнам какво/ ми подсказва,че отново ще бъда разочарована и тогава ще ми бъде още по-тежко и трудно.



Тема Re: Фотоннови [re: Paзoчapoвaнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано04.08.07 19:34



Изборът може да бъде само твой. Или опитай за пореден път да си дадете шанс и да опитате, или приключи, ако си опитала наистина всичко.И считай , че имаш своето оправдание.Макар, че не знам как се опитва отново, с любовна връзка встрани от семейството.



Тема Re: Фотоннови [re: Фoтoн]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 19:59



Ами имах нужда от истинско внимание,нежност,мили думи,разбиране,положителни емоции, страст,ако щеш и.....за това си я позволих тази връзка.Но пък чрез нея започвам да оценям и осъзнавам много неща от досегашният ми живот,които явно не съм преценяла правилно поради липса на база за сравнение.Мога да я приключа,ако реша да направя пак “ последен опит“,но от друга страна като си помисля,че може за пореден път всичко да се провали и като знам какъв трънлив път изминах до тук и каква борба със себе си и другите проведох......и ако трябва след време отнава да изживея този ад предпочитам да умра.


А и свестни мъже,които да обичат истински не се срещат под път и над път,а сам човек не е за никъде нали занеш.Така,че май ще спра да мисля и да става каквото е писано.



Тема Re: Фотон [re: Paзoчapoвaнa]  
Авторxaxolina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 21:00



А и свестни мъже,които да обичат истински не се срещат под път и над път,а сам човек не е за никъде нали занеш.
Мога да се съглася с първата част от изречението ти, но с втората..
Ти знаеш ли колко хора /и от клуба/ са сами и не мога да кажа, че са за никъде
Добре е да обмислиш това, ако ти не си подготвена да останеш сама /има вероятност винаги да остане сама жена с дете/ по-добре не се захващай с развод.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.