Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Да я убивам направо или  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 00:19



първо да приложа мъчения?
Не става въпрос за бившата, а за дъщеря ми. Тийнейджърка.


Пристига ми днес сметката за мобилния телефон - $1600.
Ама това не е най-притеснителното. По-притеснителното е, че на разпечатката има много няколко-часови разговори с непознати телефони. Обадих се - 18 годишен младеж - от съседен щат. Тя твърди, че не го познава. Той твърди, че не я познава. Довечера ще се опитам да говоря с родителите му.
За сега - взех и телефона, сложих парола на компютъра. Чудя се дали да спра домашния телефон. Тя е гузна - иска да почва работа - да си плати сметката.
Говорих с майка и - да проведе беседа на тема "секс". И аз проведох една.

А деня започна хубаво уж...



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано03.08.07 00:26



Мааайййкооо, това ми се струва космическа сума.
Твоята мома скайп няма ли



Carpe diem! Volente deo!


Тема Там е работата, че иманови [re: mirror_]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 00:29



и не само скайп - има всичко друго. Остави я сумата - вече съм глътнал водата.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано03.08.07 00:34



Припомняш ми как едно момче от танците, на които водя дъщеря ми, преди време беше направил сметка на домашния телефон за 1200 лева. И аз очаквах родителите му най-малко да го убият, ама оцеля момчето и успехи взе да постига. Явно такива неща не се случват толкова рядко... И според мен добрият родител трябва да се опита някак да успее да разбере порастващото си дете и да го накара да бъде по-разумно, но да изживее трепетите на младостта все пак. Трябва да бъдеш и строг, и внимателен. Уфф, изобщо не ми се ще да съм на твоето място





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано03.08.07 00:49



Милият!

Съчувствам ти. Моите не са ни разтрисали така за сега. Макар, че има време. А ти , със темата за секса не си ли позакъснял? Не че знам на колко години е детето. Аз на моите им говоря, пък дано успявам. Последния път си говорехме за първата овулация и момчешкия аналог -мокрите сънища или полюциите, в един забавен тийнеджърски вариант, но и с дозата необоходима сериозност.
Хубаво е , че е гузна. Хем я постегни, хем не я мачкай много , за да не загубиш доверието й, а й покажи , че я обичаш и дори строгостта ти произтича от това.
Успех !

Редактирано от Фoтoн на 03.08.07 00:50.



Тема Говорили сменови [re: Фoтoн]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 00:54



много пъти. И аз, и майка и. Ама е било някак си теоретично. Не, че сега по-различно - не мисля все пак, че е толкова щура, ама... ти ще говориш ли с някой повече от 20 часа общо - ей така? Хубавото е, че този момък е на 1000 км от нея.





Тема Re: Говорили сменови [re: koм]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано03.08.07 01:06



Бе,

може и да говоря, знам ли...Бих могъл да ти отговоря, ако когато бях на нейните години имаше днешните средства за комуникация. Всъщност , телефони имаше, но ние нямахме.
Явно, младежа я вълнува, но това не е необичайно за възрастта й ,нали? ти гледай сега да не се държиш така, че да ч затвориш в себе си и просто , само да стане по-потайна и прикрита от вас.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 01:13



Сметката - хм...много неприятно. Въпреки че (понеже от поста става ясно, че живееш в щатите) не знам това до колко ненормално е за тамошните стандарти.
Идеята да поработи, за да си плати сметката, е чудесна! Явно тя сама я е предложила - без нужда от убийства и мъчения!


от там нататък, "момиченцето" ти сигурно не е на 12 и отдавна вече ходи!
така че, не виждам какво толкова ненормално има в това, да си говори, контактува, че и прави секс с някой 18 годишен свой връстник!
Или какво? ти мислиш да я пазиш девствена за олтара? Да не би да си някой арабин под прикритие?!
да не би при вас контактите с момчета да са някакво престъпление? Или двата съседни щати се казват Монтеки и Капулети?
Като се замислиш, половината от нещастията, които сполетяват младите хопра, са следствие от родителско тесногръдие и диктаторски своеволия!



Тема Хммммнови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 01:24



Сметката е огромна дори за тукашните стандарти.
Що се отнася до девствеността - абе - не съм арабин под прикритие. И не ме притенява целостта на девствената и ципа.
Притеснява ме, че си е дала телефона на някой от интернет.

Впрочем - тя е почти на 15, ако трябва да сме точни.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: Markizata]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано03.08.07 01:30



Алооо, Жана Дарк!

Недей чак така! Да не искаш родителите да са безучастни ? По-добре да са внимателни, да си споделят и подкрепят с ценни съвети. Не разбирам и приемам как в днешно време много родители са оставили децата си така произволно да се самовъзпитават ( възможно ли е?), осигурявайки им само храна , облекло, покрив, тв , интернет...Е, нема как да стане.
А после се чудим защо агресията в училище , арогантността или не знам какво си и т.н.....
искам само да ти подскажа, че сексуалното възпитание не се заключва в това да му кажеш:купи и ползвай презерватив, а кога и дали въобще трябва да прави секс с някой младеж.
Иначе , Ком не съм го усетил като арабин под прикритие, но това не му пречи да е нормално добродетелен , за да предпазва дъщеря си от безразборни или случайни и необмислени сексуални контакти-реагира , като отговорен родител, стига да има обич в това и обратна връзка.
Девството е достойно не само сред арабите.

Редактирано от Фoтoн на 03.08.07 01:31.



Тема Хубаво си го казалнови [re: Фoтoн]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 01:38



Притеснителното за мен е - в това, че е направила грешка да си даде телефона на непознат. Вероятно дори без да го е виждала изобщо. Това говори за лоша преценка и недостатъчно умения да се справи в подобна ситуация.
Да не говорим за пълното игнориране на икономическата страна на нещата - два червени флага, над които очевидно трябва да се работи.
Що се отнася до секса - това е само една област, където последиците могат да са сериозни, ако и там се прояви безотговорност.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: Фoтoн]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 01:43



Всичко е въпрос на подход. Тъй като темата ми звучи (леееееееекинко, така) изнервена и афектирана (дали заради заглавието ли, що ли...?

)
та, ако по този начин тръгваш да "възпитаваш" някого и то точно по отношение личен живот, ефектът ще бъде много, ама мнООООООООго обратен! Гаранция!
15 години не са много. Но от биологическа гледна точка не са и никак малко. Което не означава, че 15 - годишните трябва да се "таковат" с всеки и навсякъде. А просто, че вече не са малки дечица, които могат да бъдат командвани и напляскани, като не слушат.
Забелязваш ли, че девойката е ГОВОРИЛА с младежа. Ако искаше толкова да прави нещо друго с него (или той с нея), щом имат и нет - връзка, можеха набързо и натихо да си чукнат среща някъде, в един от щатите и да свършат каквото трябва (пардон, НЕ ТРЯБВА! ) тихо мълком - без тате да плаща $1600 сметка.
На 14 - 15, освен че мисли за секс, човек мисли преди всичко и НАЙ - ВЕЧЕ за любов (онази, с голямо "Л" - и си вярват най - искрено на всяко "влюбване"). А, когато човек е влюбен, прави и глупости, защото има нужда от контакт с любимия образ - глупости като това, да натрупа на тате 1600 сметка:)
Но - едва ли има по - фатална грешка от това, един родител "да рита" срещу любовта на детето си - още повече, ако е в пубертета (детето, имам пред вид...)!



Тема Re: Хубаво си го казалнови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 01:51



Дала си е телефона в интернет - какво? Да не го е постнала в някой клуб най - отгоре?

дала го е на конкретен човек, на който тя е преценила. А това, дали е преценила конкретния човек добре, май още нямаш достатъчно данни (като се изключи факта, че и той проявява склонност към продължителни разговори!)
А, ти, никога ли не си давал телефона си на някого, по интернет, когото не си виждал изобщо?
И, какво толкова притеснително има в това, да й има телефона това момче? Ако й харесва да контактува с него, ще контактува! Като не й харесва, ще му каже да не я търси или няма да вдига.
Мен, ако питаш, много по - опасен е доставчикът на пица, на когото тя отваря вратата всеки ден - защото той я знае и къде живее!



Тема Маркизо,нови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 01:53



заглавието беше шеговито. Никой няма да бъде убит, подложен на мъчения, затворен в тъмница и всички неща, които ти се привиждат.
Също така, обаче - няма да има поощрение, игнориране или дори само леко напомняне по случая.
Ситуацията в никакъв случай не е фатална, но - съвсем не и безобидна. Въпреки голямата Любов - децата трябва да се учат да преценяват правилно ситуациите и да имат достатъчно самочувствие. Защото това ще им помогне, когато наистина стигнат до срещата с голямата Любов.



Тема Вероятността аз да стананови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 02:34



жертва на педофилка, търсеща плячка в интернет е нулева. Това е само една от разликите.


Иначе - за всяко нещо трябва да има граници и съответно носене на отговорност.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.08.07 08:07



Аз съм за мъчения.

Увеличаване на домашните задължения около три пъти, така че да няма време за достъп до телефон и компютър е о.к. като начало. И като втора мярка- съвсем простичко е да сложиш лимит на този телефон. Не е възможно да няма такава услуга в Щатите. Що се отнася до другите опасности, не е лошо наистина да и се поговори за секса, но основното е, че децата така или иначе имат нужда от общуване. Намерила е някой в нета, допаднали са си, общуват.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано03.08.07 08:44



Съгласна съм с теб.Децата трябва да поемат отговорност за постъпките си.А за секса-аз лично наблягам на предпазването от бременност и от полово предавани болести.Иначе съм и казала,че може да си разговаряме за абсолютно всичко,което я интересува.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: ..::B®i::..]  
Авторжyжa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 09:34



на 15 години момичетата са най- уязвими. По- точно 14-16. Мислят си , че разбират живота по-добре от възрастните, умнички са , но са много наивни. Емоциите ги тресат / поради хормоните/ и наистина имат нужда най- вече от приказване. Затова са уязвими. Тук в българия нали помните как две 15 годишни убиха приятелка , защото била по- хубава и им взимала гаджетата. Аз пък знам от първа ръка още доста такива сблъсъци - например една девойка пребила друга, защото майка и постоянно и я сочела за пример. Писнало му на момичето.
В тази възраст също най- често стават жертва на злоупотреби.
Необходим е постоянен надзор и по възможност - близост и чести разговори за живота.Иначе ги намират навън.



Тема Re:нови [re: koм]  
Автор temporary ()
Публикувано03.08.07 09:53



Хехе, сладка любопитка е щерката ти.Сигурна съм, че не е искала да те вкара в такъв разход ,ама и ти го знаеш, това са грешките на растежа

.
Дай воля на чувства и емоции -това ще и държи влага дълго време. Още си спомням ,как баща ми изтръгна кабела на всички телефони из къщи ,като пристигна сметката ,по-голяма от заплатата му. Това беше преди ерата на интернета .Аз просто имах нужда всеки ден да го чувам,любимия И аз бях гузна, и аз щях да си продавам дрехите за да платя сметката.В крайна сметка това не стана и сега всички се смеем на тази случка.
Ама като има желание, да поработи щерка ти Сигурна съм, че няма да го повтори .

Freedom just around the corner for you.


Тема Ооооохнови [re: Markizata]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано03.08.07 10:46



Абе, човек, извинявай, ама случва се понякога след като те изчета да ми нахлуят в главата рояк въпроси. Така и този път. Не съм убеден, че ще получа откровен /или въобще/ отговор, ама този път ще си ги задам /извинявам се, че някои от тях не са по темата, те са се трупали при други случаи, но сега използвам повода да те питам/:

1. На колко си години /зная колко е невъзпитано/?
2. С какво се занимаваш?
3. Семейство създавала ли си?
4. Развеждана ли си?
5. Деца гледала ли си?

Щото понякога си мисля, че зная отговорите...



И да те светна, на 14-15 години човек /поне по мои спомени, т.е. касае и другарчетата им от моя пол/ си мисли, ако не единствено за, то основно за секс....

П.П.: С този пост не вземам отношение по темата на kом.

Редактирано от GED Ltd. на 03.08.07 10:50.



Тема Re:нови [re: temporary]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 11:06



.Аз просто имах нужда всеки ден да го чувам,любимия И аз бях гузна, и аз щях да си продавам дрехите за да платя сметката.В крайна сметка това не стана и сега всички се смеем на тази случка Ей на и аз така правех!

Дори не само с възлюблени, а и с приятелки (докато обсъждах драмите за възлюблените)...Всички сме били така! Това се опитвам да му обясня на Ком...ама той - мъж! Не разбира! Хубаво е, че детето поне осъзнава, че това не е било правилно и е готова да работи, за да поправи грешката си!



Тема Re: Ооооохнови [re: GED Ltd.]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 11:27



И да те светна, на 14-15 години човек /поне по мои спомени, т.е. касае и другарчетата им от моя пол/ си мисли, ако не единствено за, то основно за секс.... Да, а другарчетата от моя пол мислят предимно, единствено и най - вече за любов!

И - тука става един конфликт на интереси...така да се каже.Който създава много усложнения и опасности за едно младо, невинно момиче, което си говори по телефона с едно момче - най - вече , най - страшната от всички опасности - СЕКС!!! (о, Боже!)
И?Какво е решението? Да се държи момичето в изолация? Да не говори с никого от мъжки пол? (а, и това не е гаранция, да кажа...има едни такива покварени жени от един гръцки остров...само такива момиченца чакат и, като ги набарат, ох, леле!) така че - най - добре - сама, под ключ вкъщи, всички кабели се режат, всички телефони изчезват и - до тоалетната - с придружител!
отговорът на въпросите ти го има в постингите ми - многократно:) Че нямам деца и не съм семейна (логично, не съм и разведена) е знайно за всички клубари тук:) Възрастта ми (щом толкова те интересува) е 24 (Боже! Вече ми е неудобно да го казвам!). С какво се занимавам, вече, не е релевантно по темата, а и не искам всички съвсем да ме намразят!
Ако това, което намекваш, е, че е неудачно да изказвам мнение по въпроси и за неща, които не съм изживяла, не изпускай един малък, но съществен факт - аз съм изживяла всичко, за което се пише тук - само че - от другата страна. Като детеТО (ще рече - като потърпевша) и спомените ми от този период са...хм...достатъчно пресни:)
Та - да ти кажа, не знам ти какво мислиш и събратята ти по пол, но 15 години си е съвсем не ненормална възраст за започване на сексуален живот! Затова е по - добре, едно момиче, вместо да го ограничават и да му държат сметка, да му предадат сексуалната култура, която да пази живота, здравето и бъдещето му....И, да има доверие на родителите си като хора, към които може да се обърне при проблем, а не, като отнези, които ще дуднат и ще я наказват, ако разберат - така стават най - големите и непоправими фалове - и това, въпреки че нямамам деца, едва ли някой ще оспори!
Само за протокола - сексуалният ми живот започна на 20. Въпреки че повечето ми приятелки се забиваха с какви ли не неудачници на 15. Именно, защото майка ми не ми държеше сметка за тези неща прекалено много и ме оставяше да мисля със собствената си глава.
Ако, разбира се, й бях сервирала сметка за телефона от 1600 долара, вероятно щеше да ме убие на место...или да ме остави да умра от глад за назидание - бавно и мъчително!



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано03.08.07 11:33




Съчувствам ти искрено за сметката и за възрастта, на която е девойчето. Много опасна възраст - от 13-14 до 18-19 години някъде, през която родители и деца минават през "усъвършенстване". Ще те "мразят", ще мислят, че ти си враг "нумеро уно", защото си източник на ограничения и т.н. Така че се подготви за това. ОставИ я да поработи малко - моята дъщеря така си работеше всяко лято след 7 клас - обичаше да има "свои" пари.
Но и прекалените ограничения водят до обратен ефект. Ще вземе да ти спретне някой номер като моята - на 21 се омъжи, уж да избяга от нас, родителите . Сега се натискаме да продължи унивеститета, но и бебето трябва да се гледа .
Виж в колко по-изгодна ситуация си от мен!



Тема чакай, де...нови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 11:36



...нали каза, че младежът, с когото са натрупали тази зашеметителна сметка, е 18 - годишен!?

И той ли е педофил?
Ами аз, като съм на 24 (вече го казах, така или иначе) каква съм? Отломка от мезозоя?



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 11:43



И аз преди години бях в същата ситуация. Смених й картата, дадох й прима и й казах с лимит 15лв. на месец да се обажда на когото си иска.
Ако съм на твое място ще запиша сумата като пари, които съм дала на заем и ще искам да ми ги върне по-някакъв начин.
Мойте деца работят от малки и знаят цената на парите, затова не я спирай, нека поработи и види как се изкарват парите.
Ограничаването не води до нищо добро, просто трябват много приказки и напомняне на грешките.
Трудно е, но тя е много малка и смята, че всичко, което лети се яде!



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано03.08.07 12:04



Здрасти Ком

Сигурен съм, че все ще намериш някой дето не му е окосена ливадата на вилата, боядисана оградата, нужда от лек строителен труд, може и хамалски.
До като бях женен плащах трите мобилни и стациото аз, та знам за какво иде реч. Няма начин да не знаеш, че в Бг цените на мобилните са значително по-високи от САЩ. Имам съвсем преки наблюдения от последните няколко години.
Хехе
Бели кахъри са това приятелю. Сега моя синковец е вече на 21 и здраво държи майка си за финансовата й безразсъдност. Най-малкото, че взима повече от три пъти по-висока заплата от нея.
Сумичката, дето ти е спретнала щерката дано да е еднократна. Момичетата са по-разсъдливи от момчетата в много отношения. Моя беше като ледоразбивач на нейната възраст. Климаше възпитано с глава и продължаваше по неговия начин.
Да ти е жива и здрава красавицата. Пийни едно и се кротни.
Аз да му мисля, че една фурия на почти осем години вече, от силно женски пол ме гледа очаровано при всяка среща.
Пиши за развоя на събитията да имам готовност и аз за след няколко годинки.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: Orcad]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 12:47



Моя беше като ледоразбивач на нейната възраст. Климаше възпитано с глава и продължаваше по неговия начин.





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор Ckpитa (вече ми писна)
Публикувано03.08.07 13:50



мда, и нашия татко имаше подобен проблем, но сметката беше 83 лв/ щерката 13 годишна/ беше бесен. забрани за излизане, прибираше я от училище...2 седмици. после всичко по старо му. ох, деца...какво да правиш. важното е да сте спокойни и да си вярвате





Тема Хей - не се обиждайнови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 17:41



ама ти май още не си пораснала. Все едно чувам дъщеря си.


Разбира се, че конкретния младеж не е педофил. Просто и на него толкова му е акъла, защото - същата сметка ще бъде платена и от неговите родители. Впрочем - като разгледах подробно разпечатката - той по едно време е спрял да се обажда, което ми говори, че най-вероятно сметката им е дошла по-рано.
Друг е въпроса, че и интернет е пълен с мои набори, които също "минават" за 18 годишни, но - за теб това притеснение е трудно за разбиране. Просто не си носила отговорност за тийнейджър до сега. Пак ще си говорим след време.



Тема Е, чак до тамнови [re: Ckpитa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 17:49



няма да се стигне. Виж, че няма да и купя лап-топа, както бях планирал - няма. Примерно, де.





Тема Re: Е, чак до тамнови [re: koм]  
Автор:)))))))))) (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 19:33



Не се изживявай като много строг родител, за да не се получи обратен ефект.



Тема Да - както обикновено съм съгласеннови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 19:40



с теб. С домашните задължения ще е трудничко, но - и без това повечето и съученици работят за по няколко часа по магазините - мисля да намерим някаква таква работа. Трябва да е на 15 за това, но - този въпрос ще се реши след седмица.


А лимита съм го сложил - за сега е 0. След няколко седмици ще го увелича малко.



Тема Абе - то и моятанови [re: Orcad]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 19:42



ми прилага стратегията на сина ти. Моя син пък - който е на 7 прилича повече на мен - спори и се кара (още от малък), но иначе - слуша





Тема Re: Е, чак до тамнови [re: :))))))))))]  
АвторKИHA (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 21:46



ТЯ ВСЕ ПАК Е 18 ГОДИШНА ЩЕ И ПРОСТИТЕ А АКО СПОДЯЛЯ ЧЕ БИШЯТ МИ СЪПРУГ ДАДЕ 10 000 ЛЕ ЗА ДВА МЕСЕЦА ДА МЕ ТОРМОЗИ МОМИЧЕТО ПРОСТО Е ИСКАЛО ЕМОЦИЯТА НО 50 ГОДИШЕН МЪЖ ДА ГО НАПРАВИ? И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО СИНОВЕТЕ МУ МУ ПРОСТИХА.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 01:13



Супер, имаш си бъдещо копие на мама. Честито



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано04.08.07 09:56



Здравей, Ком!
Случката хем ми звучи смешно, хем не, ама със сигурност на теб хич не ти е до смях.
Според мен изключването на телефона е твърде крайна мярка. Както и други клубари ти писаха вече, може би трябва да дадеш шанс на дъщеря си да се реваншира някак. Оркад, мисля, ти беше написал някои уместни и разумни предложения.
Мен повече би ме разтревожила почти "криминалната" ситуация около младежа от другия щат и поради що детенце не иска да сподели за какво иде реч, пък и младежът отрича да се познават- ей това не ми стана много ясно.
Иначе на девойките пръстите им определено са много рехави. Моята дъщеря е на 15 години и все още не ме е сюрпризирала по подобен начин, но постоянно се пазари с мен за джобните си и е склонна да харчи като за световно. От друга страна аз пък я възнаграждавам с парични средства за определени неща- прочетени книги, домакинска работа и от сорта. Някои казват, че не е правилно; спрямо мен някога никой не е прилагал подобна мотивационна система, но все пак това при нас що- годе работи.





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Авторwolf4e (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 13:44



Детето ти очевидно е достатъчно отговорно, след като е предложило да работи, за да плати сметката...Бих те посъветвала да поговориш с нея, но не толкова на тема секс и безопасно общуване в нета и извън него, колкото да я разпиташ за момчето, какво я е привлякло в него и какво изпитва. Би могло да е реакция на неподчинение, ако се чувства изолирана или самотна, или твърде ограничавана...И аз като Маркизата съвсем доскоро бях в тази възраст и ясно си я спомням...по-добре да мине през тези неща сега, докато е малка, когато ще ги преживее и забрави по-лесно (особено ако има подкрепата ви - твоята и на майка си), отколкото на 18-20 годишна възраст. Имам предвид първите влюбвания, тийнейджърските трепети и проблеми, когато имаш чувството, че никой не те разбира. Освен това поне моят опит показва, че колкото по-свободно е оставяно едно дете (което обаче знае, че каквото и да прави, в къщи го чака родител), толкова по-отговорно става. И по-малко глупости прави от тези, на които им се забраняват разни неща





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 15:13



аз пък я възнаграждавам с парични средства за определени неща- прочетени книги, домакинска работа и от сорта.

Значи й плащаш?
Хм, пазарна икономика в дома.

Къде останаха силата на личния пример и силата на убеждението?
Да я убедиш, че прочетената книга е необходима за по-богата обща култура и речник, а готвенето, например, като подготовка за бъдещето семейство?

Къде остана силата на принципа-"Прави, каквото правя и аз"?
Да, и той е спорен, но и до ден днешен, макар и разделен на много км от децата си, споделям всичко с тях.
Вчера големият се прибра от чужбина и първата му приказка беше, че иска да види до къде е стигнало подреждането на новото ми жилище.
Можеш ли да му откажеш?
Като го разгледа, той съжали, че не си е взел фотоапарата.

Както ги възпитаме, такива ще бъдат и в живота.
А, ти, май, твърде рано я свикваш да й плащат.
Нищо лично, само разсъждавам.

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 15:26.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 17:17



Като го разгледа, той съжали, че не си е взел фотоапарата.

Защо му е фотоапарат, да снима подредбата или изледа от терасата?
Не е ли по-важно, чи сте ибли заедно?

Ближи си сладоледа....





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: djavolche]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 17:19



Споко, моме, само споделям, нямам ли право?
Разтовари се, много си напрегната



За мен е важно, че той проявява жив интерес към мен.
Прегърнах го и го погалих по косичката.

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 17:21.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 17:26



Зададох ти съвсем обикновен въпрос, неможах да разбера връзката между фотоапарата и гостуването на сина ти в новия апартамент, а ти веднага скачаш и обиждаш:

Разтовари се, много си напрегната

Ближи си сладоледа....





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: djavolche]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 17:33



Току що слушах по една музикална тв великолепна песен на Сантана.
Какво те смущава в моите отношения с децата ми?
Усмихни се, времето е хладно, дъждовно и прекрасно, довечера щурците отново ще пеят


Просто хареса едно нестандартно решение в банята, и защото току що си е купил студиО в Поморие, искаше да го покаже на майсторите и там да го направят така.
Миш.машът ми е готов, пералнята е цялата в бяла пяна, усмихни се
Радвай се на дребните удоволствия, те правят живота добър.

Едно време само теоритизарх тази мисъл, не съм и предполагал, че ще я практикувам
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 17:35.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 17:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 17:38.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 17:43



Току що слушах по една музикална тв великолепна песен на Сантана.
Какво те смущава в моите отношения с децата ми?
Усмихни се, времето е хладно, дъждовно и прекрасно, довечера щурците отново ще пеят


Както сам каза ти сподели за тези отношения и това е публично пространство, от което следва, че не са тайна и може да се обсъждат също публично!
Интереса ми бе за връзката към фотоапарата и пребиваването на сина ти в апартамента, на който ти не ми отговори, а ме нападна с обиди, макар че към теб аз такива не съм отправяла.
Е ще отмина и тази обида, то това тук в клуба стана нормално явление!


п.п. Аз съм си усмихната за разлика от теб!!!

Ближи си сладоледа....





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: djavolche]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 17:48



Не, не те обидих.
Прочети горният ми постинг.
Хареса едно нестандартно решение в банята, тъй като е голяма, и защото току що си купи студиО на морето, иска да снима моята баня и да покаже на майсторите в Поморие, за да я направят така.
Толкова ли неясно се изразявам или ти просто си заядлива.
Прочети предният ми постинг.
Хм, не искам да те дразня в момента, но, ти, май, и друг път си се заяждала с мен.
Защо?
Ако те дразня, просто не ми обръщай внимание.
Не ми се водят епистоларни войни.

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 17:50.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 17:58



Цитирах ти изречението с което ме обди!
Горния постиг си го редактирал, когато вече аз съм прочела оригинала и съм ти отговаряла! Пишеш-редактираш, колко време след като си ми отговорил, трябва да прочета отговора за да мога да отговоря на пълния и редактиран отговор!?!!

Ако това, че мисля различно от теб означава заяждане-така да бъде. Алби винаги съм се обръщала нормално към теб и не съм използувала каквито и да е квалификации и диагнози, както ти към мен!

Ближи си сладоледа....





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: djavolche]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 18:01



Не съм имам за цел да те обидя!
Успокой се!
Както вече казах, ако не ти допадам, не ми обръщай внимание!
Не с превръщай в наш известен клубар, но в ж.р., моля.

Рижавият коратарак днес е бил изкъпан

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 18:02.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 18:21



Надявам, че отговорям на крайната и окончателна редакция на мнението ти!
Както казах, спокойна съм, но непремълчавам когато ме обиждат!
Нямам идея за кой известен клубар говориш, вместо догадки можеше да му напишеш името - по-достойно е!

Честита баня!



Ближи си сладоледа....



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: djavolche]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 18:29



Имаш много ниско самочувствие.
Не съм искал да те обидя, съжалявам, ако си ме разбрала неправилно.
Аз ти говоря за едно, ти гониш таласъми.
Приятна вечер.
Повтарям, ако те дразня, просто не ме чети, не ми пиши, както вече казах на Атинянката Тайсън.

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 04.08.07 18:31.



Тема Не е съвсем така.нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано04.08.07 18:56



Не съм съвсем съгласна с теб, Алби. Аз просто я мотивирам да чете повече и й давам през лятото пари за всяка една прочетена допълнително, извън списъка на задължителните български и английски книги, които има да прочете. През учебната година не й "плащам" за същото. А що се отнася до домакинстването, все пак е един начин да си заслужи джобните.
Би било хубаво единствено личният пример да помага, но при нас той не винаги работи, що се отнася до дейностите, които описах. И въпреки че дъщеря ми живее в дом с около поне хиляда тома литература, днес концентрирането на един тинейджър върху литерурата при конкуренцията на достатъчно много други медии, средства за развлечение, комуникация и т.н., не е чест факт. А аз не смятам да се отказвам от "битката" в това отношение и много грешиш, ако си мислиш, че не сме говорили за ползата от четенето, най- общо казано.
По- важното е,че личният ми пример е сработил в други области, мисля аз, които се отнасят до морално- ценностната система на щерка ми, което ме кара да се гордея с нея.





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано04.08.07 19:03



Значи й плащаш?
Хм, пазарна икономика в дома.

Къде останаха силата на личния пример и силата на убеждението?
Да я убедиш, че прочетената книга е необходима за по-богата обща култура и речник, а готвенето, например, като подготовка за бъдещето семейство?

Живеем в материален свят (както се пееше в една песен на Мадона...). И принципите на възпитание са се променили доста от времето, когато теб са те възпитавали и когато мен са ме възпитавали. Какъв е смисълът да възпитаваш някого в нещо, което изобщо няма да му е от полза в живота? После трябва да го превъзпитаваш.





Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 19:22



Имаш много ниско самочувствие.

Без коментар!!!!



Ближи си сладоледа....



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: djavolche]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 19:25



Без коментар!



Тема Re: Не е съвсем така.нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 19:28



Пожелавам ти успех!
Аз успях!



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: Markizata]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано04.08.07 19:30



Теории.
Както едно време казвах на големия-имаш знания, но нямаш житейски опит.
Това кореспондира с една съседна тема, относно житейския опит или как да се учим от грешките си.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано04.08.07 19:51



Точно така, няма как да коментираш самочувствието ми защото не ме познаваш!

Ближи си сладоледа....





Тема Хубави съветинови [re: wolf4e]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано04.08.07 20:26



Според мен все пак основната причина е много по-проста - безотговорност. Не, че няма реакции на неподчинение, но те са непосредствени - проявяват се на момента. Някак си ми е трудно да си представя, че е планирала похарчване на голяма сума, за да изрази бунтарство.


Не бих казал, че забраната е основно средство за възпитание при нас. То - впрочем такова средство няма - човек трябва да е изобретателен с тийнейджърите и да прилага разнообразни подходи. За самота - едва ли е самотна - има много приятели и се среща с тях всеки ден. А и - като гледам разпечатката - тези разговори са били нещо моментно - в разстояние на 1 седмица има МНОГО разговори, след което няма нито един.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано04.08.07 20:34



Здравей Пипи.
Аз не съм изключил телефона - просто му прибрах картата. Трябва да има някакъв период на забрани - все пак не можеш да реагираш все едно нищо не се е случило, нали? Спирането на част от привилегиите ми се вижда като добра реакция. Няма да ги спра за винаги, разбира се.
Това с "криминалната ситуация" и на мен не ми е много ясно, но - като гледам разпечатката отново - мисля, че леко съм прекалил с реакцията в началото. Вярно е, че са проведени много разговори, но - само в разстояние на няколко дни - в края на юни и началото на юли. След това - нищо! Предполагам, че са се запознали на някой сайт, говорили са - и после всеки си е продължил по неговия път.

Мина ми през ума, че и някоя приятелка може да е ползвала телефона, но - това е не много вероятно.



Тема Re: Хубави съветинови [re: koм]  
Авторwolf4e (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 12:04



За бунтарството - имах предвид не парите, а разговорите с мъж (на 15, 18-годишните ти изглеждат мъже), който същевременно е далеч =) безопасен). Опитвам се да ти покажа мисленето на момичето в дома ти

- не те укорявам, просто понякога мъжете наистина не ни разбирате, най-вече на тази възраст , и спомените съвсем не ви помагат, защото съвсем други неща са ви в главите като тийнейджъри
За самотата - имах предвид не приятели и съученици, с които няма как да не комуникира всеки ден, а липсата на момче в живото й - колко от приятелките й си имат гаджета? Ако тя няма с кого да излиза, може би е решила, че е достатъчно да има за кого да говори...по-добре, че е избрала някой на 1000 км
Според мен, просто детско увлечение, което няма да се повтори, но е хубаво да поговориш с нея, за да разбереш какво точно й се върти в главата. Защото аз забравих много бързо момчето, с което се запознах на 14 години на морето и си говорихме една седмица, ама после замалко да пристана на 300 км от дома си именно заради баща ми, който ме застреля с думите "Аз разбирам, че вече ти е време да излизаш с момчета...". В смисъл, на 18 ми идеше да му отвърна "Ти се благодари, че знам как се ползват предпазни средства, че иначе ти е време да ставаш дядо..." - просто за да му върна, че още ме мисли за малко момиченце
Та така...поздрави...дъщеря ти расте, не се опитвай да й пречиш - нека ти има доверие, това е най-хубавото нещо - а то се постига с разгооври и с приемане.
ПП А сметката да си я плати! Или поне част от нея



Тема Извън темата ви с Котьо -нови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.08.07 18:18



хайде да се запознаем ?



Тема Ком,нови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.08.07 18:30



когато си 101% сигурен че щерката е изговорила парите - приложи наказание. Според мен поискай детайлна разпечатка от телефонната компания, увери се какво става и тогава. Може някой да е говорил за нейна сметка (пират) ?



Тема Хихи,нови [re: wolf4e]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.08.07 18:39



да му върна - казва. Как ще му върнеш, като вземеш неразумно решение под напора на емоции ? Той само ще се радва да е дядо - ама живота си е твой и ти си отговорна пред себе си как ще го живееш.



Тема Re: Извън темата ви с Котьо -нови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.08.07 20:35





Ближи си сладоледа....



Тема Да не ми казвашнови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.08.07 20:57



че щеше да е по-добре тайничко - през Лични съобщения ?



Тема Re: Да не ми казвашнови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано05.08.07 21:07



Нищо не съм казала!
Изразих моментното си състояние с иконки!
Така реагирам и в реала, когато е неочаквано!



Ближи си сладоледа....



Тема Ха сега денови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.08.07 21:12



и неочаквано било ....
Момента мина - коментар все пак ?



Тема Re: Хихи,нови [re: jamie]  
Авторwolf4e (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:19



Дарлинг, изобщо не схващаш моята ситуация, а за тази на Ком явно не си прочел достатъчно





Тема Re: А за каквонови [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано05.08.07 22:13



по-точно да е наказанието?
За това, че на 15 години трябва да е достатъчно зряла, за да се сети, че и проявеният интерес към някого струва пари? И да спре? Ами, ако всичко това го обмисля, то или няма да има интерес, или ще е на друга възраст.
Да, кофти е запознанство с някого във виртуала, опасно е - това го знаем ние и пак не успяваме винаги да се опазим.
Поне аз не бих предприела нищо, освен показването на сметката и коментар, че не е пренебрежима сумата При нас тоя подход работи безотказно. Когато сам осъзнае нещо /щото е син и е още по-сложно с "мъжката" му психика и вродено чувство за отрицание/ , винаги има резултат.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ха сега денови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано06.08.07 00:07



Естественно, че е неочаквано!
Искаш коментар - не мога да коментирам това твое внезапно желание!
Споделям искренно и лично, че семейните мъже са ми до болка скучни, живеем в различни светове!


п.п. Нищо лично към теб!



Ближи си сладоледа....



Тема Имашенови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 10:33



3 постинга време да ти отмине внезапното


Пък и ние женените сме си скучни - нали основното ни качество е да сме безопасни и предвидими



Тема Сори,нови [re: wolf4e]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 10:34



забравих че си уникална (като всяка жена, колко еднакво....) пък и аз съм тъп и не чета та не схващам ситуацията на Ком....





Тема Re: Имашенови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано06.08.07 10:54



Джейми,
може да ти е странно, но не стоя вперила поглед в монитора за да мога тутакси да отговоря на даден постинг

тук е форум-може да се пише, когато човек има време.
оффф, какво означава да сме безопасни и предвидими незнам, нямам опит в общуване с женени мъже.

Ближи си сладоледа....



Тема Че койнови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 11:28



го иска от теб - визирам това че с часове си седиш изненадана от предложението ми


За онова което не го знаеш - дано не станеш от този тип жени които го предизвикват. И така си си добре !



Тема Да започнем отначало:нови [re: anbra]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 11:30



100% ли е сигурно че тя е говорила за цялата сметка ?
Четете бре, знам че някои без кафе не ставате за нищо ама аз какво съм виновен ?





Тема Re: Да започнем отначало:нови [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.08.07 11:43



Ама прочетох, бе!
Ти не четеш


Казах дори да е така, дори да е говорила само тя...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Едно си баба знаенови [re: anbra]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 12:02



едно си бае.
Ако ако - нека първо се изясни. Защото ако не е тя - ебаси въздушния град дето е изграден тука.



Тема Re: Едно си баба знаенови [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.08.07 12:07



Абе ти за себе си ли говориш?
И да е изговорила, и да не е изговорила, и в двата случая едно и също бих направила. С тази поправка, че ако не е изговорила, ще и се извиня за подозренията.
Но пък аз и не бих разследвала...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Много умно !нови [re: anbra]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 13:42



Ще и наложиш ограниченията, ако после е невинна - ще и се извиниш.
Нямам думи, направо като ходжата в приказката за Хитър Петър със стомната.
Аз бих разследвал - току-виж се оказала обикновена кражба за $1600.
ПП: не говоря за себе си - вземи се чуй, прочети, виж.



Тема Re: Много умно !нови [re: jamie]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано06.08.07 14:53



Абе... Ком каза, че е говорил с нея и тя е била гузна и искала да работи за да навакса сумата. ЕРГО: тя си е навъртяла разговорите. Наистина децата трябва на се приучат към отговорност и как да си правят сметките на разходите.

Ако толкова й харесва този младеж, би могла да попита родителите си, дали не желаят да се поразходи цялото семейство до съседния щат, или да поканят семейството на младежа на гости. Така биха се запознали на живо и можеше да се получи хубаво приятелство между семействата на двамата. Не вярвам тогава да имаха нещо против да общуват, но да се намери по-евтин вариант, като Скайпа , например.



Тема Re: Че койнови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано06.08.07 15:07



Споко!


Няма да стана, не ме влече да го научавам!

Ближи си сладоледа....



Тема Re: Много умно !нови [re: Гинec]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано06.08.07 19:46



Това, което не уточних е, че не са само разговорите с младежа. Те бяха притеснителни - иначе си има достатъчно разговори с приятелки.


Така, че - моето гардже си е виновно отвсякъде.

А с конкретния младеж разговорите са спрели в началото на юли (сметката обхваща периода 23.06 - 23.07). Впрочем - за новия период - от 23.07 насам също има солидна сметка вече. Това е преди да наложа "бан" на телефона

Редактирано от koм на 06.08.07 19:47.



Тема Ех тате татенови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.08.07 22:17



какво ли те мисля като и мен това ме чака


Здраве да е, а и ще се стегне малко.



Тема Re: Много умно !нови [re: jamie]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано07.08.07 10:18



Не е истина просто...
Няма да налагам никакви ограничения, нито наказания, ако не е навъртяла тя сметката, просто ще се извиня за подозренията си.
Сега разбра ли?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Грешка #1нови [re: anbra]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано07.08.07 13:31



да наказваш "по презумпция за виновност". Сега разбра ли ме ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.