Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Хубаво си го казалнови [re: Фoтoн]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 01:38



Притеснителното за мен е - в това, че е направила грешка да си даде телефона на непознат. Вероятно дори без да го е виждала изобщо. Това говори за лоша преценка и недостатъчно умения да се справи в подобна ситуация.
Да не говорим за пълното игнориране на икономическата страна на нещата - два червени флага, над които очевидно трябва да се работи.
Що се отнася до секса - това е само една област, където последиците могат да са сериозни, ако и там се прояви безотговорност.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: Фoтoн]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 01:43



Всичко е въпрос на подход. Тъй като темата ми звучи (леееееееекинко, така) изнервена и афектирана (дали заради заглавието ли, що ли...?

)
та, ако по този начин тръгваш да "възпитаваш" някого и то точно по отношение личен живот, ефектът ще бъде много, ама мнООООООООго обратен! Гаранция!
15 години не са много. Но от биологическа гледна точка не са и никак малко. Което не означава, че 15 - годишните трябва да се "таковат" с всеки и навсякъде. А просто, че вече не са малки дечица, които могат да бъдат командвани и напляскани, като не слушат.
Забелязваш ли, че девойката е ГОВОРИЛА с младежа. Ако искаше толкова да прави нещо друго с него (или той с нея), щом имат и нет - връзка, можеха набързо и натихо да си чукнат среща някъде, в един от щатите и да свършат каквото трябва (пардон, НЕ ТРЯБВА! ) тихо мълком - без тате да плаща $1600 сметка.
На 14 - 15, освен че мисли за секс, човек мисли преди всичко и НАЙ - ВЕЧЕ за любов (онази, с голямо "Л" - и си вярват най - искрено на всяко "влюбване"). А, когато човек е влюбен, прави и глупости, защото има нужда от контакт с любимия образ - глупости като това, да натрупа на тате 1600 сметка:)
Но - едва ли има по - фатална грешка от това, един родител "да рита" срещу любовта на детето си - още повече, ако е в пубертета (детето, имам пред вид...)!



Тема Re: Хубаво си го казалнови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 01:51



Дала си е телефона в интернет - какво? Да не го е постнала в някой клуб най - отгоре?

дала го е на конкретен човек, на който тя е преценила. А това, дали е преценила конкретния човек добре, май още нямаш достатъчно данни (като се изключи факта, че и той проявява склонност към продължителни разговори!)
А, ти, никога ли не си давал телефона си на някого, по интернет, когото не си виждал изобщо?
И, какво толкова притеснително има в това, да й има телефона това момче? Ако й харесва да контактува с него, ще контактува! Като не й харесва, ще му каже да не я търси или няма да вдига.
Мен, ако питаш, много по - опасен е доставчикът на пица, на когото тя отваря вратата всеки ден - защото той я знае и къде живее!



Тема Маркизо,нови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 01:53



заглавието беше шеговито. Никой няма да бъде убит, подложен на мъчения, затворен в тъмница и всички неща, които ти се привиждат.
Също така, обаче - няма да има поощрение, игнориране или дори само леко напомняне по случая.
Ситуацията в никакъв случай не е фатална, но - съвсем не и безобидна. Въпреки голямата Любов - децата трябва да се учат да преценяват правилно ситуациите и да имат достатъчно самочувствие. Защото това ще им помогне, когато наистина стигнат до срещата с голямата Любов.



Тема Вероятността аз да стананови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано03.08.07 02:34



жертва на педофилка, търсеща плячка в интернет е нулева. Това е само една от разликите.


Иначе - за всяко нещо трябва да има граници и съответно носене на отговорност.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.08.07 08:07



Аз съм за мъчения.

Увеличаване на домашните задължения около три пъти, така че да няма време за достъп до телефон и компютър е о.к. като начало. И като втора мярка- съвсем простичко е да сложиш лимит на този телефон. Не е възможно да няма такава услуга в Щатите. Що се отнася до другите опасности, не е лошо наистина да и се поговори за секса, но основното е, че децата така или иначе имат нужда от общуване. Намерила е някой в нета, допаднали са си, общуват.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано03.08.07 08:44



Съгласна съм с теб.Децата трябва да поемат отговорност за постъпките си.А за секса-аз лично наблягам на предпазването от бременност и от полово предавани болести.Иначе съм и казала,че може да си разговаряме за абсолютно всичко,което я интересува.



Тема Re: Да я убивам направо илинови [re: ..::B®i::..]  
Авторжyжa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 09:34



на 15 години момичетата са най- уязвими. По- точно 14-16. Мислят си , че разбират живота по-добре от възрастните, умнички са , но са много наивни. Емоциите ги тресат / поради хормоните/ и наистина имат нужда най- вече от приказване. Затова са уязвими. Тук в българия нали помните как две 15 годишни убиха приятелка , защото била по- хубава и им взимала гаджетата. Аз пък знам от първа ръка още доста такива сблъсъци - например една девойка пребила друга, защото майка и постоянно и я сочела за пример. Писнало му на момичето.
В тази възраст също най- често стават жертва на злоупотреби.
Необходим е постоянен надзор и по възможност - близост и чести разговори за живота.Иначе ги намират навън.



Тема Re:нови [re: koм]  
Автор temporary ()
Публикувано03.08.07 09:53



Хехе, сладка любопитка е щерката ти.Сигурна съм, че не е искала да те вкара в такъв разход ,ама и ти го знаеш, това са грешките на растежа

.
Дай воля на чувства и емоции -това ще и държи влага дълго време. Още си спомням ,как баща ми изтръгна кабела на всички телефони из къщи ,като пристигна сметката ,по-голяма от заплатата му. Това беше преди ерата на интернета .Аз просто имах нужда всеки ден да го чувам,любимия И аз бях гузна, и аз щях да си продавам дрехите за да платя сметката.В крайна сметка това не стана и сега всички се смеем на тази случка.
Ама като има желание, да поработи щерка ти Сигурна съм, че няма да го повтори .

Freedom just around the corner for you.


Тема Ооооохнови [re: Markizata]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано03.08.07 10:46



Абе, човек, извинявай, ама случва се понякога след като те изчета да ми нахлуят в главата рояк въпроси. Така и този път. Не съм убеден, че ще получа откровен /или въобще/ отговор, ама този път ще си ги задам /извинявам се, че някои от тях не са по темата, те са се трупали при други случаи, но сега използвам повода да те питам/:

1. На колко си години /зная колко е невъзпитано/?
2. С какво се занимаваш?
3. Семейство създавала ли си?
4. Развеждана ли си?
5. Деца гледала ли си?

Щото понякога си мисля, че зная отговорите...



И да те светна, на 14-15 години човек /поне по мои спомени, т.е. касае и другарчетата им от моя пол/ си мисли, ако не единствено за, то основно за секс....

П.П.: С този пост не вземам отношение по темата на kом.

Редактирано от GED Ltd. на 03.08.07 10:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.