Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема имам ли право  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:02



...да искам дете от женен мъж...и после нищо друго да не искам и да не очаквам от него? Той е този, който обичам от години. Имахме страстна и кратка :)връзка,но оттогава не съществува друг за мен.Никога преди това не съм искала дете от някой,не се е появявало това чувство в мен.Никога не съм искала нищо,знам че нямам право и страданието от тази връзка си остава само мое и за моя сметка. Само него си представям за баща на детето ми. Ако е глупаво да го искам предпочитам да си остана винаги сама,но вярна на сърцето си
Благодаря за съветите



Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:52



Имаш право да изпитваш емоции , но и мъжът има право да ти откаже. Звучиш леко вманиачено, а не бива да придаваш толкова значение на емоциите си. За живота е нужен малко повече реализъм. На колко години си?



Тема Re: имам ли правонови [re: 3apa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 18:57



на 29, пораснах май





Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Автор livewire (жена)
Публикувано01.08.07 19:15



А когато детето иска да знае кой е баща му? Да се срещне с него?
На 29 години следва да не мислиш като на 19.

П.С.
Обичам те.


Тема Re: имам ли правонови [re: livewire]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 19:53



и на мен ми звучиш леко вманиачено - я се огледай миличка
не е лесно да си сам с дете повярвай ми
има случаи , в които мъжът не се развежда, но осигурява подкрепа на майката на детето - тогава всичко е по-уредено и по-честно сякаш.
Сърцето също се възпитава - не ми казвай, че на 29 ще ти е последното влюбване.
Огледай се!!!



Тема Re: имам ли право [re: Лили]  
Автор MonaMonsano (непознат)
Публикувано01.08.07 20:05



Имаш право да искаш дете от всеки мъж, без значение женен или не. Обаче... и той има право да откаже. Така е, нали?

Ами детето, тоз нероден Петко, нали и то има права - например да знае кой е баща му, да расте с баща, и прочие "дреболийки", дето са от приоритета на всеки баща.

Все си мисля, че като се взимат някакви решения, трябва да се отчитат последствията за всеки един от участниците.

Не мисля, че на 29 години си за изхвърляне. Огледай се, има 3 милиарда мъже на планетата





Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 20:58



Първо трябва да си абсолютно сигурна, че това не е моментна емоция.
Второ - ти си представяш едно мъничко сладко бебче и изобщо не се замисляш, че то расте - не ти идва и на ум дори. Проблемите идват с порастването. Трябва да си много силна за да ги посрещнеш и решаваш сама.
Трето - бъди сигурна, че в това малко /а после и голямо/ човече няма да виждаш баща му, ако това ти е един от мотивите. Ще виждаш само и единствено детето си.
Четвърто - ти го искаш този мъж за баща, а всъщност детето ще расте без баща си - има тук някакво противоречие за мен, изясни си го, все пак.
Пето - не е ли това някаква скрита надежда, че този мъж ще бъде около теб когато се роди детето ви?
Шесто - вероятно този човек има деца - за тях мислиш ли някак? Те нямат вина за твоята любов, нито трябва да бъдат ощетени по някакъв начин от нея. Те са също деца, както би било твоето.
Седмо - детето е за цял живот, опитай се да вникнеш в това - не е въпрос на настроения и желания - то съществува и си иска своето.
Осмо - имаш ли готовността да жертваш своя личен живот, да поставиш себе си на второ място, да защитаваш интересите на детето най-напред? То ще има само теб и ти трябва да си винаги на висота да отговориш на нуждите му - материални и най-вече емоционални.
И накрая - няма кой да поеме вместо теб отговорността за постъпките ти и да ти каже "да, имаш право, действай". Решаваш ти. И стоиш зад решението си докрай, каквото и да се случи!

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано01.08.07 21:06



Изходи от правата на това евентуално бъдещо дете, а не от своето вторачено сърце по оттеглил се семеен мъж. Не реагирай егоистично.Не би родила от този мъж заради детето, нали , а заради себе си и някакъв мил , хайде нека да е скъп любовен спомен. Спомените принадлежат на миналото , а това дете би било част от бъдещето. И то, като всяко друго заслужава да си има и тате и мама.ине би трябвало да плаща цената на твои грешки в миналото. Чудя се , че изобщо си задаваш този въпрос.



Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано01.08.07 21:48



И според мен нямаш право да искаш дете и извинявай ама звучи изключително глупаво и повърхностно.
1. Защото гледаш на това дете като естествено продължение на дългогодишните ти чувства към тоя човек. Бих разбрала желанието ти станеш майка, НО защото ти си узряла за това, а не защото искаш да го свържеш с даден мъж на всяка цена. То верно, че децата трябва да се създават с любов и в любов, ама не и като реванш за някаква провалена любов иначе ще замирише на сапунка. И ако използвам израза на един изказал се преди мен, какво ще стане с "скъпия любовен спомен" като те налегнат грижите и тревогите около това дете. Ми ще се изпари яко дим, ама той си е (дори и любовен) само спомен, а детето е живо същество свързано завинаги с теб.
2. Щом знаеш, че нямаш право и не искаш нищо значи въобще този въпрос не би трябвало да ти се върти в главата. Не искам, не очаквам,знам че нямам право и същевременно абсурдно на другата крайност - искам дете. Съгласи се - наистана звучиш като вманиачена

.
3.Изключително елементарно звучи жена на 29г. да декларира: предпочитам да си остана винаги сама,но вярна на сърцето си . . Няма такъв филм в живота, но затова трябва просто да си отвориш очите за хубавите неща и хора. А ти седиш и се вглеждаш в нещо мимолетно от години. То верно че "Отнесени от вихъра" е класика, ама и там главната героиня след N години разбра, че е гонила Михаля.
Накрая съвета ми е просто да търсиш начин да се отърсиш от тази връзка и да намериш себе си.

П.П. Горното е написано изцяло с добри чувства





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!

Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 23:06



бе, то че нямаш - нямаш, ма току виж си го излъгала, пък с течение на времето и ше си изкилифинчиш аргументи да оправдаеш съвестта си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.