Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Само ако знаеше за какво иде речнови [re: sepide]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано02.08.07 16:37



Когато взима такова решение самосиндикално, обикновено човек вика "обичам се и много искам да го раявия това, дето съм си го навил/а на пръста", а не "обичам те":) Ама...кои сме ние, та да съдим другите:) Те да си се оправят.



Тема Re: имам ли правонови [re: Лили]  
Автор Итa ()
Публикувано02.08.07 17:17



Имаш право да искаш дете, но това е страшно неразумно и егоистично. Освен това дете не се гледа лесно, особено когато си го гледаш сам. То ще порастне и ще пита за баща си, не изхождай от това, че на теб такъв не ти е липсвал - децата са различни.

Млада си, има време за всичко. Ще срещнеш друг, надявам се много по-добър от този с когото си, но само ако се откъснеш от него.



Тема Re: Само ако знаеше за какво иде речнови [re: Markizata]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано02.08.07 21:13







Тема много морал бенови [re: Лили]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 09:52



Значи според всички моралисти тука деца трябва да се раждат само ако има двама родители, иначе абсурд. Сигурно сте и против осиновяването, а да не говорим за инсеминация...Леле колко сте задръстени,някои от вас де.Анбра ми хареса какво е написала, имаше и още някои, но повечето ме плюете. Ако и в действителност сте толкова морални,колкото тука, ви поздравявам. Всъщност не.
А ако двамата например са много бедни, но искат дете, значи не бива да имат,понеже ще живее в мизерия и ще е нещастно. А онези двамата-родителите-са егати егоистите,щом въпреки липсата на средтва го раждат и му обричат живота...И примери още много много...
Ако живота следваше вашата логика, щяхме да сме сигурно половината на тая планета! Може би щеше да е по-добре





Тема Re: Ако не ти отърванови [re: Лили]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано03.08.07 10:16



морала, виж истината в очите или просто не ни чети!



Тема Re: много морал бенови [re: Лили]  
Автор яфв ()
Публикувано03.08.07 10:27



ами ти описваш случаи , в които хората нямат избор. тук не се опитват да ти четат морал, но при положение, че си млада , хубава жена, защо ти е да се обричаш в такова НАИСТИНА безсмислено начинание, вместо да си намериш къде къде по достоен мъж / идеализираш го тоя нещастник/ и не си направите детенце заедно. защо да те съветваме да имаш нещо трудно и мъчително, като можеш да имаш готино и нормално нещо.

чувствата са супер променливи, може да не го обичаш този човек след година. не, че няма да си обичаш детето де- при всичко положения детето е нещо прекрасно.
Я си представи как всички други двойки са заедно пазаруват за бъдещото дете, заедно ходят на разни курсове, после идват бащи с цветя в родилния дом, всички роди се радват на новото попълнение. и си представи ти сама през всичко това - не , че има нещо лошо и е невъзможно, ама защо е нужно.
Просто всички тук са наясно, че твоя мъж не е чааак толкова уникален и невероятен и абсолютен, че да не можеш да намериш някой три пъти по свеж, с който да имате истинска връзка и истински отношения и истинско семейство.
Иначе имаш право, твое си е тялото, ама защо е нужно...



Тема Re: много морал бенови [re: Лили]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 10:36



В горната ти тема има обяснена някаква ситуация и МОЛБА за съвети относно нея - ако не бъркам. Там не пишеше "моля да ми пишат онези само, които ще пляскат въодушевено на идеята ми!". Защо, след като получаваш мнения, разумно аргументирани, не можеш да отговориш с аргументи, а тръгваш с нападки? Това решава ли проблемите ти? Успокоява ли съвестта ти?
Питаш "имам ли право?" Ако си толкова убедена, че всичко това е ок и е най - нормалното нещо на света, защо питаш?
За примера с бедността - зависи колко бедност и колко мизерия. Ако става дума за хората от "малцинствените групи" у нас (добре познати на всички ни) и създаваш по 6 - 10 деца само, за да им взимаш издръжката от държавата и да ги караш да проституират, да, ти си ебати егоистът и не заслужаваш изобщо да бъдеш родител. Защото не си.
Апропо, горе питаше неуверено- "имам ли право" - сега се оказва, че си доста убедена в това, че имаш и, че никой друг не може да ти каже нещо по въпроса : Горе също така казваш, че нищо не искаш от този мъж - освен дете. Колко време ще мине, преди отново да си промениш мнението и решиш, че предпочиташ, все пак, той да си припознае детето и да си му плаща издръжка и, ако не иска, ти ще го осъдиш за това. След което жена му ще го зареже, децата му ще му обърнат гръб и ти ще се превърнеш в единствената възможност за него, за да се спаси от самотата ...
Не, че измисляш топлата вода...





Тема 10xнови [re: яфв]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 10:49



Благодаря ти! Така написано ми хареса и го приемам. Наистина сте прави.Остава само да си го избия от главата и да си го развия от пръста.Колко още време???



Тема така енови [re: Markizata]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 11:04



Не не съм убедена изобщо в правотата си. Затова питах, но не очаквах да сте толкова крайни. Знам че е глупаво и че е обречено, но мисля че го искам и че ще мога да се справя. Макар че никой не знае как ще му се завърти живота...Успяват само тези,които са смели и рискуват нали...Не искам да живея с него,не го искам само за себе си, не искам да го изнудвам.Не искам да му създавам проблеми, обичам го. Затова по-добре да спра да очаквам каквото и да било от него,нали



Тема Re: така енови [re: Лили]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано03.08.07 11:55



Ние не сме крайни. Аз съм крайна

Защо? Защото винаги съм била такава. Какво значение има това за теб? За теб е важен твоят живот. Може би съм крайна, защото виждам, че все още се луташ. А това не е добре.
Не искам да живея с него,не го искам само за себе си, не искам да го изнудвам.Не искам да му създавам проблеми, обичам го. Затова по-добре да спра да очаквам каквото и да било от него,нали Да, именно!
Прекалено много си се фиксирала в този човек в момента. Хем не искаш да му се натрапваш, хем разбираш, че нямате бъдеще, хем се чудиш какво да измислиш, за да остане нещо, което да те свързва с него. Затова идва тази идея за детето, според мен. Ти не искаш дете. Искаш нещо, което да те свързва с този човек и да ти напомня за него. Затова използвах думата "сувенир" - може да е крайно, може и ти да не го съзнаваш, но, на практика, е така.
И, в това не би имало нищо лошо, ако от него не биха страдали и много други хора. Също и ти.
Не е никак завидна ситуацията на самотна майка с извънбрачно дете. Каквото и да налагат законите!
Много жени се озовават в това положение, но, когато това не е плод на случайност, а съзнателно търсено - е наистина глупаво. И егоистично.
И това положение е много различно от осиновяването или, дори, изкуственото осеменяване. Защото, едно е, родителят/ ите да са неизвестни от самото начало, друго е, бащата да е известен, но да не може / не иска / не трябва да бъде адекватен родител на това дете. И това дете да знае, че майка му така е избрала за него. Не е честно, просто!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.