Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ами то едва ли...нови [re: Apxaнreл]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано02.08.07 15:48



Дрън-дрън, ти вярваш ли си, че това е безобидно пиене на кафе? Ако можехме да сме приятели, нямаше да сме разведени. Определено настоящият ми приятел не би толерирал подобно "приятелство" с бившия. В този клуб чета вече 3 години. Чела съм за домогвания към бившия, за секс с бившия, за съвети как да си го върнем, за ревове, че още го обичаме, но не и за безобидно прятелство.
Аз самата също не бих понесла "пиене на кафе с бившата" и по тази причина си избирам мъже без бивши.



Тема аз си мисля... че...нови [re: ariel$$]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано02.08.07 16:00



... остане ли само и единствено приятелството е време да се разведат хората... Не може едно семейство да се свързва само от това.... или поне на мен не ми стига... А за "само кафе" ... защо не... защо не и да помогне ако имаш нужда...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®



Тема Re: точно над този въпрос.....нови [re: livewire]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано02.08.07 16:05



..имах предвид турските разбирания че жената едва ли не трябва да стои забулена.... По този повод...
- Имам едно приятелче дето лъже жена си, че има нещо спешно и неотложно да прави (я колата... я на приятел да помогне... или пък работата) ... и то я лъже не заради друга жена... а заради една обикновенна игра на карти с приятели... Сега ще попиташ защо би я лъгал заради подобно нещо...? Ами защото не може да понесе варианта че тя може да му каже... че излиза на среща с приятелки... защото във всяка сянка вижда друг мъж... :))))
Това и подобни неща имах предвид....
За Германците не знам... от тази страна нямам наблюдения... но в страните с по-освободени сексуални разбирания ревноста е почти чуждо понятие... Тайланд например...!

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®



Тема Re: аз си мисля... че...нови [re: Apxaнreл]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано02.08.07 16:29



Би ли ми го разтълкувал малко по-подробно? Не мога да сработя какво според тебе стои в основата на семейството. Какво според тебе е необходимо, за да го скрепи?
Според мене хората първо спират да са приятели, после всичко останало по реда си.
Освен това качества като лоялност, дълг, почтеност, отговорност за решенията и последиците от тези решения, съпричастност, осъзнатост и т.н на 90% от хората не говорят абсолютно нищо.
Каквито са на работното място, такива са и в семейството. Женят се с мисълта, че ако не потръгне, ще се разведат. Почват работа, но не я приемат като кариера. Постоянно мрънкат, че малко им плащат, но никой не казва, че няма да работи за толкова малко пари. Почват връзки, които не ги устройват, а после мрънкат, че жените били курви, а мъжете непочтени. Това си е типичен Бг манталитет. Япония определено ми липсва.



Тема ...ами...нови [re: ariel$$]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано02.08.07 16:37



... освен приятелство, трябва да има поне малко доза любов и страст...
Едното приятелство на мен лично не ми стига за да си легна с някой... пък ако ще да е страхотна красавица... Искам да има закачка... интрига в общуването.. пламък в очите.. грация в движенията и ей такива неща...
Наистина не от всеки приятел става семеен партньор...
Иначе за Япония.. хммм сигурно е хубаво... на мен са ми малко странни но сигурно и ние на тях също



...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®

Тема Re: ..Едно малко въпросче...нови [re: Apxaнreл]  
Автор Итa ()
Публикувано02.08.07 16:44



Аз не мога по ред причини. Но пък му желая да бъде щастлив без това да включва моето нещастие.





Тема браво....нови [re: Итa]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано02.08.07 16:45



... хубаво е когато човек успява да запази благородството си....
Радвам се че има такива хора...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®



Тема Re: ..Едно малко въпросче...нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 16:52



Не съм никакъв провокатор. Пиша съвсем добронамерено. Използвах цитатите , които не са нито Ваши нито мои , за да Ви покажа ,че когато някой ни наранява , той въобще не е целял точно това. Т.е., правел е това ,което според обстоятелствата е било правилно за него и удобно , но не и целенасочено и умишлено за да нарани или предаде другият. Това разбира се не намалява болката , обидата и огорчението... Но човек трябва да го приеме и да се опита да прости , за да може да продължи напред и да поеме отговорността за живота и щастието си в свои ръце. И т. н ... Нито е просто ,нито е лесно , но не и невъзможно.
Имало е време , когато сте били в кризисна ситуация , в емоционален шок, и сте споделяли болката, огорчението и тревогата от неизвестността някъде и някой ви е съчувствал.



Тема Re: аз си мисля... че...нови [re: ariel$$]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано06.08.07 19:30



Глупости,не можеш да сравняваш манталитета на българина с онези работливи,дребни пчелички-японците

Просто нямаш база.

А иначе по въпроса...Не Нещо скрепява семейството,а хората в него.И съвсем не е и нужно да са приятели,за да има добър брак.Те са патрньори.на мен понятието за приятел малко ми бяга настрани.Друг е въпроса,ако връзката ни е започнала на тая база,разбира се.
Любов?Страст?Не е задължително.Ако ги има в началото и са отлетели пак не пречи на добрите отношения това)))
Може би ще продължа по-късно...


Мина тук една злодейка...


Тема Re: аз си мисля... че...нови [re: zlodeika]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано06.08.07 21:00



Да, права си, разликата е като "Младост" и "Факултета". Наистина няма база за сравнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.