Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Длъжни ли са мъжете?  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано25.07.07 10:13



Провокиран от "закачката"между Рокси и част от мъжкото присъствие в Клуба,,реших да ви попитам:
Длъжни ли са само мъжете да плащат сметките?Когато е отправена изрична покана към дадено лице по някакъв повод-рожден,имен ден и т.н.-ясно!Но когато излизат заедно и седнат в някое заведение за по питие?Тогава?
Всъщност при вас как е?С моята приятелка си делиме разходите за къщата,пазаруването,кръчмите.Негласно споразумение-чисти сметки,добри приятели!

Е,правиме си и подаръци,просто така,без повод.Пък ако някой няма пари,плаща другия,не се прави проблем,но като цяло...

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема За доуточнение.нови [re: Дokи]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано25.07.07 10:17



Горе-долу сме с равни материални възможности.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано25.07.07 10:27



Скъпи ми Доки, първо трябва да отбележа, че от ранна детска възраст си мечтая за гадже доктор...Уви, това никога няма да се случи, май...Всички доктори, които харесвам, се оказват безкрайно обвързани...Сега имам в полезрението си един много готин зъболекар (мноого нежно ми направи коронките), ама и той женен.
На въпроса ти - докато не срещна някой ден ужасно богат, чудещ се какво да прави с парите си мъж, никой за нищо не ми е длъжен. Всичко се дели по равно. Честно казано тайничко ми се иска другото равно да е малко повечко от моето, но май по-често се получава обратното.



Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано25.07.07 10:28



Докато се виждахме 2-3 пъти в седмицата, и ние така правехме. Е, имаше и изключения, когато аз бях безработна, а той много държеше да ме вижда :)))
Сега, когато живеем заедно, всички е накуп. Той знае какво получавам, аз знам той какво има и т.н.
Та, зависи колко "временни" са ви отношенията!



Тема Преди много годининови [re: Дokи]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 10:34



когато ходех на срещи в България - все аз плащах сметките - просто мразя оня момент, в който всеки се ослушва. То - тогава такива ни бяха и сметките, де - студентска работа.
След развода ми - като мина малко време и почнах да ходя по срещи в САЩ - в началото несъзнателно се опитвах да правя както в България.

Измъквах се с някаква шега от рода на - сега аз ще платя, пък ти - друг път. Дори и когато беше ясно, че няма да има друг път. Обаче - след като ме изгледаха няколко пъти странно - спрях да го правя.
Иначе - като идвам в България - пак си го правя. Българките все още го приемат.



Тема Re: Кога няма да ги обидянови [re: koм]  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 10:44



Единствения мъж на който давам да ми плаща сметките , като не броя мъжа си естествено, това е братовчед ми. Той живее в Испания и когато се върне винаги ме води на барче. Обича той да плаща , но ако мъжа ми е с мен нашата сметка я плаща мъжа ми. С братовчед ми сме си като брат и сестра. А за други мъже ситуацията е малко конфузна. Те искат да са кавалери аз пък не ги обичам тези неща. Та по-скоро мъжете трябва да ми разяснят кога е нормално аз да си платя сметката без да ги обидя.



Тема Re: Преди много годининови [re: koм]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано25.07.07 10:50



И българи има такива

Все пак няма нищо фатално, ако платиш едно питие или кафе на човек, за когото знаеш, че е с по-малки финансови възможности или ти си отправил поканата.
Съпругът ми приема за нормално, ако на масата сме с мои приятелки, той да плати сметката - какво толкова- за здраве да почерпи.
Иначе си прав-трябва да се съобразяваме с условията, в които сме поставени и да не предизвикваме учудени погледи най-малкото.

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...

Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор Cтpeйнджъp (любимо)
Публикувано25.07.07 10:54



Различно, зависи от мъжа. В повечето случаи той плаща сметката. Винаги намирам начин да върна жеста. Примерно - билети за кино, театър... Иначе ако ми хареса нещо просто му го купувам. Понеже няма склонност към романтика аз си избирам подаръците. Парите ни са общи. Нещата за вкъщи ги купуваме двамата.



Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано25.07.07 10:55



Ами, аз честно казано, много мразя да ми плащат сметката. Мразя и да се налага да споря по този въпрос, много е неприятно. Затова се старая да се споразумеем да разделим сумата поравно и обикновено се получава без проблем. Но ако човекът отсреща много настоява да плати цялата сметка и очевидно няма как да стигнем до приемливо решение - гледам да не се увличам в спорове и отстъпвам с аргумента, че следващият път аз ще платя. Което пък ме поставя в тъпи ситуации като не искам да се срещам с него, а се налага, щото както вече казах - мразя да съм длъжник :)

Вкъщи опитахме и по двата начина - обща каса и отделна каса. Установихме, че отделната каса има повече предимства. Делим нещата относително поравно, разбира се не издребняваме, не смятаме и не броим. Преценяваме нещата 'на око', така да се каже. За момента и при наличните обстоятелства във връзката ни, тази тактика работи идеално - разходите се покриват, никой не се чувства длъжен или пък прецакан. От друга страна, всеки разполага с остатъка от средствата си и ги разходва/ пести както и колкото прецени за уместно.

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор MonaMonsano (непознат)
Публикувано25.07.07 11:26



Не мисля, че някой ми е длъжен за нещо. Когато дойде време за сметката, винаги настоявам да я поделим. Ако отсрещната страна е много настоятелна в желанието си да плати всичко, тогава отстъпвам при условието аз да платя следващия път. И следващият път не се правя, че съм забравила



Чисти сметки - добри приятели!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.