Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Аааа - ненови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано25.07.07 22:23



Вярваш ли, че си купуваш правото да ми бъркаш в деколтето, плаайки сметката?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Не се разминаватнови [re: koм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано25.07.07 22:26



Ами, не, етикетът все пак си е когато мъж и жена излизат, мъжът да има готовност да плати сметката. Или по настояване на жената - да си я поделят.
Така със сигурност е във Франция, а колкото повече чета из нета по този вид етикеция, пак се потвърждава. Клинченето, кандърмите и мрънкането, които се срещат в това отношение откъм български мъже в нета, са по съвсем други причини, не и че това не е правилото, не и че жените са меркантилни.
Огорчаващо е да видиш как бедността превръща хората - и от двата пола - в дребнави шушумиги.



Продължих да вярвам в моногамията, макар и само за спорта. R.

Тема Re: Аааа - ненови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 22:29



Бе - никаква сметка няма да ти плащам, бре. Ако искаш - ще ти пратя $20, пък ти - ще дадеш на Снейп да ти бръкне в деколтето?
Нали той беше мераклията?





Тема Вечеря в ресторант - в САЩнови [re: Aйшa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 22:32



Келнера носи сметката - в едно тефтерче - и я оставя на масата. Аз си вадя кредитната карта и я слагам в тефтерчето. Жената е напълно свободна да направи същото. Въпроса не се обсъжда изобщо - поне - не от мен.



Тема Re: Аааа - ненови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано25.07.07 23:05



Само ако си поръчаме нещо вкусно, ще си помисля дали да платя нещо от нещото.


Иначе, може и две карти да се сожат, какъв е проблема. Важно е как те регистрират, и дали желаеш да се знае, че си бил там, и в каква компания.


Ял ли си? Ял си. Пил ли си? Пил си. Имаш ли консумация? Имаш. Защо искаш жената да плати консумацията ти?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Чакай, че се сетих нещонови [re: Aйшa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 23:08



Понеже каза, че българските мъже мрънкали и се сетих за една подобна тема от един американски форум.
Та - имам личен въпрос - излизаш ти на среща, срещата не върви добре - знаеш, че повече няма да има срещи с този човек - все още ли мислиш, че е нормално той да плати сметката? Защото излиза, че в този момент съзнателно го използваш.



Тема Това пък е последното, коетонови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 23:12



искам - жената да ми плати консумацията.



Иначе - специално за теб - не те знам как си с яденето, обаче - аз ако бях на мястото на мъжете, с които се срещаш - щях абсолютно да изисквам ти да си платиш пиенето.



Тема Re: Чакай, че се сетих нещонови [re: koм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано25.07.07 23:26



Конкретни, специфични и частни случаи, ясно - решава се според зависи.
Тук уточних какъв е принципът, етикетът.
От там нататък никой/никоя няма да бъде разстрелян с шмайзер, ако случайно реши да не бъде конформист.
Но аз нямам проблем с тези неща - в смисъл - мога да плащам, мога и да не плащам


Същото е и с черпенето. Навремето много обичах да черпя наслуки, докато не си дадох сметка, че това е и знак за парвенющина и ниско самочувствие. Един вид, да си купиш благоволение.
Сега нямам проблем и с това.
Иначе, в неформални и некористни отношения, убедено вярвам, че по-големият дял от "сметките" трябва да се поема от онзи, който е с по-големи възможности за момента. Така ми се вижда справедливо.


Продължих да вярвам в моногамията, макар и само за спорта. R.

Тема Re: Това пък е последното, коетонови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано25.07.07 23:26



Епппс, максимум, ама вери максимум една бира или едно капучино плащане ли е?



Ма аз така навсякъде ще ходя, какъв е проблема?


Божке, какви им били проблемите на бг мъжете. Аз пия по 1 кутия фреш на ден, он почнал да ме плаши да платя капучино или бира, или ...какво...примерно чай? (аз обожавам чай, ма това го знаят малко хора...изпивам по около литър чай на ден, разновидности )



Минерална вода ли ще ме уплаши? Аз вода сигурно не пия. Вероятно и не ям. Па сигурно и до тоалетна не ходя. А може би даже не дишам, и въздуха ли трябва да плащам, в присъствие на кавалер?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Е - то така става, денови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 23:37



нали заяви, че на теб са длъжни да ти плащат. Та - аз затова уточнявам.


Иначе - всеки нормален човек ще те нахрани щом си нуждаеща се. Това си е хуманизъм. Виж - пиенето е екстра - никаква благотворителност - плащаш си сама!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.