Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
АвторNo Name No Shame (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 13:23



Да, на мен са ми длъжни :)



Тема Не се чувствам длъженнови [re: Дokи]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано25.07.07 13:52



но съм старомоден - правя го без да му мисля.
Май времената се промениха - ще се променя и аз





Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано25.07.07 14:21



Не,не са длъжни,но ми прави грозно впечатление когато някой почне да се бърка за точната сума от 3,75 например,колкото е неговата част от сметката.Намирам го за-неуместно и дребнаво още повече когато се разиграва пред погледа на чакащия сервитьор.Спокойно може единия да уреди сметката и след това другия да му даде неговата си"половинка".



Тема Ми не са длъжни,нови [re: Дokи]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано25.07.07 14:22



строго погледнато... Но в периода на ухажване (поне!) определено ми прави добро впечатление. Приемам го като кавалерски жест, вижда ми се доста мило някак и приятно. Пък и аз във всеки един момент съм подготвена да платя сметката И на двамата или да си я разделим. Но циганьосването определено ме отблъсква; въобще тънките сметки ме карат да извадя големия черен маркер и да задраскам човяка, извинете

Щото въпросът въобще не е парите, моля-моля - а в способността да се правят жестове. А който го умее - той притежава и съответна широта на духа. Чувала съм за потресаващи случаи, в които кавалерът боде нос в менюто и смята на глас своята част от някоя сметка за десет лева примерно... сакън, да не се мине...
При една по-продължителна връзка нещата постепенно се разпределят долу-горе. И на мен ми е приятно да правя съответни жестове за партньора си.
Колкото до общите и отделните каси... не съм стигнала още дотам

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано25.07.07 14:41



Ако е обикновена среща при липса на някаква връзка или в началото на такава, определено предпочитам да не ми се плаща сметката. Наистина прави добро впечатление ако я плати той и каже следващия път ще е твой ред, т.е. мой ... Ама не искам да се чувствам длъжна и някой да ми е длъжен с нещо.
При продължителни отношения вече всичко е според зависи - ситуации много, желания, опции, възможности... Примерно с мъжа ми, докато бяхме гаджета, се бяхме разбрали той плаща кафетата, а аз купувам цигарите и други подобни разменни.
Все пак Доки, на мен не ми пука от и за парите и тяхното количествено измерение, но ако някой започне да ми издребнява за сметки и да цепи стотинката на две, ако прекалено много се вглежда в тях и им робува, ще изчезна на секундата.



Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
АвторKaлиaндpa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 14:59



Аз винаги си плащам сметката. Както ако съм на среща с непознат и нямам никакво намерение да го видя отново, за да върна жеста, така и в дългогодишните си връзки.
Затова винаги ми е било странно как брат ми излиза все с жени, които се осланят на него. Дори имаше една, която редовно взимаше майка си и сестра си на срещите им и го молеше да го вози на барчета и дискотеки.
Друга моя приятелка пък си хвана любовник и много се хвали като я заведе на вечеря в хубаво заведение и плати сметката в хотела. Дори има претенции - веднъж се бе обидила - хотелът бил прекалено евтин.
Това ми се струва ужасно курвенско.





Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано25.07.07 15:06



Не са длъжни, но е приятно, особено когато са излезли само двамата

Колкото и да си говорим за феминизъм, еманципация и т.н., сервитьорите в заведенията не случайно подават сметката на мъжа

А що се отнася до битовата страна, разбира се, че се делят разходите, при това всеки би трябвало да плаща според възможностите си...

I'll think about it tomorrow!

Редактирано от rygge (vse sushtata) на 25.07.07 15:24.



Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор Ryan ()
Публикувано25.07.07 15:25



Здравей Доки,

Да ти кажа, че много ме кефи като се съчетае текста от поста с подписа ти. :)))

Иначе по темата - обичам да черпя и да ме черпят, харесва ми редуването и не се срещам с хора, с които не бих се виждал повече. :)

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор Onda ()
Публикувано25.07.07 18:54



Не, не са длъжни и аз предпочитам да си платя (поне) моята сметка. Казвам го, но ако отсрещната страна държи да оправи цялата сметка - не настоявам. След това не се чувставам длъжна за нищо, още по-малко за следваща среща, за да се "реванширам".
С по-близките ми познати или си делим сметката или се редуваме.

"Промяната е сигурна, прогресът - не" - Серджо Зийман

Редактирано от Onda на 25.07.07 18:57.



Тема Re: Длъжни ли са мъжете?нови [re: Дokи]  
Автор Sanata (рога и копита)
Публикувано25.07.07 19:55



Бе не знам длъжни ли са или не са, ама все мъжете обират парсата. Природен закон, кво да го правиш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.