Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Стратегии и тактикинови  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано20.07.07 20:53



Снощи се зачетох в един форум (американски), където една жена се оплакваше, че на сайтовете за запознанства получава много кратки съобщения от рода на "здравей, как си?". Беше се заформила дискусия, като общо взето мненията бяха разделени на 2 групи:
- Жените почти единодушно твърдяха, че игнорират подобни съобщения. Повечето от тях споделиха, че предпочитат профайла им да бъде прочетен и 1-то съобщение да съдържа поне няколко изречения, които да показват какви са общите интереси.
- Мъжете почти единодушно твърдяха, че изпращат подобни съобщения просто за да видят дали има интерес от отсрещната страна. Според тях жената получава съобщението, поглежда профила на изпращача и ако снимката и хареса отговаря или не. Повечето мъже мислеха, че е чиста загуба на време да напишеш есе в първото си съобщение, защото - така или иначе - в 90% от случаите няма да ти отговорят.

Та се замислих - какви са вашите стратегии. Какво искате да видите, какво ви дразни.

Аз лично - когато се подвизавах по тези места процедирах по следния начин:
1. Гледам профайлите на жените от моята възрастова група, които са онлайн в момента.
2. В профайла прочитам физическите данни - височина и килограми. Ако има снимка - още по-добре.
3. Изпращам кратко съобщение (очевидно съм грешал).
4. Ако получа отговор - почвам разговор, ако не - просто си записвам едно копие от съобщението, за да не пращам повече съобщения на същата жена.

Когато получа 1-во съобщение - процедирам по същия начин. Не си спомням да съм стоял повече от час на сайта, освен ако не се заформи разговор, но - разговорите обикновено бързо минават на някой месинджър.

Как процедирате вие?



Редактирано от koм на 20.07.07 20:54.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор terracot (член)
Публикувано20.07.07 22:41



Имам нулев опит със сайтовете за запознанства, но това, което си написал, ми беше много интересно.

Много ми е любопитно какво си редактирал - някоя запетайка, или нещо по същество?



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: terracot]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано20.07.07 22:52



Нищо съществено - поправих една от правописните грешки.





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 01:01



Аз имам опит от 4 години някъде из такива сайтове - пълна скръб е. Пробвал съм какви ли не подходи - кратки писма, дълги писма, открити и директни, заобиколни - всякакви варианти. Истината е, че отговарят една много малка част. От тях като се филтрира една значителна част след 2-3 тия отговор (рядко повече) остават единици. Но поне човек знае, че те са достатъчно наясно със себе си и не хвърчат в облаците, нито искат някой да ги очарова без да си мръднат пръста, а единствената цел на живота му да е да умее да ги забавлява с разнопосочните (т.е. никога не знаят какво искат) им интереси.

Иначе като правило забелязвам, че отговарят тези, които разбират, че е нужно да се направи известно проучване на човека, а не да се кара само на първосигнални впечатления + 6-то чувство. А какво ще напишеш на човек, с когото си струва да поговориш, май няма чак толкова огромно значение.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.07.07 01:15



Хм...интересна тема!:)
Първо, на въпроса, дали "здравей, как си" ,е адекватно начало - мисля, че по - скоро да. Най - малкото, това е стандартната фраза за запознанство и в реалния живот и е напълно нормално, да започнеш с нещо такова, вместо в първата си реплика да разкажеш историята на живота си...по ред причини, които, смятам, е излишно да изреждам:)
Аз, лично, тези, есеистите, винаги ги отрязвам отма:)
Оттам насетне...отдавна не ми се е случвало запознанство по нета...и то - в чата. Обикновено разговорът в чата е продължение на предишен...така че знам, горе - долу, с кого говоря.
Но, преди години, когато пребивавах по подобни места...не съм гледала нито профила, нито снимката. т.е., гледала съм, но не това е било решаващото да завържа или не разговор. Защото, няма нищо по - лесно от това, да си напишеш какви ли не фантасмагории в профила и да сложиш снимката на Брад Пит...или братовчед си, който поразително прилича на него...

докато ти, примерно, приличаш повече на Дани деВито
Трябва нещо да "ме грабне" в някоя реплика - някакво остроумие или проява на интелигентност и познания...които да ми подскажат, че има какво да си кажа с този човек. Така че...май това е критерият.
Иначе...интернет - запознанствата крият много рискове. Има много фантоми, комплексари и всякакви психопати, които могат да се представят за каквито си искат. Единственото, което е преимущество на нета пред реалното общуване е, че можеш да възприемаш човек само на вербално и ментално равнище - необременен от външност, излъчване, жестове - все - много важни неща, които, обаче, замъгляват , до известна степен, преценката за реалнтото интелектуално равнище.
А - и - още нещо - имаш възможността, само по правописа, да разбереш, дали този човек е завършил начално училище и, колко от познанията си е запомнил.
Затова и, послания от рода, "hi asl" се прочистват с х-чето автоматично:)



Тема Страннонови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 01:56



"единствено преимущество" си посочила.


Аз винаги съм мислел, че най-голямото преимущество на започването на контакт в подобен сайт е, че си "точно на място". С други думи - в реалността - нямаш представа какъв е човека отсреща и в 99% от случаите попадаш на хора, които вече си имат връзка. На подобен сайт се предполага, че всички търсят такава. Или поне тези, които са си написали, че търсят. С други думи вероятността да ти кажат "зает/а съм" е по-малка.
А иначе - за оригиналността - това е хубаво, но не разбрах - искаш да те грабнат още с първото съобщение или - по-принцип?



Тема За целта трябва да ти разкажа един виц.нови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано21.07.07 02:23



Или накратко - чукча трапер, чукча не ловец !

Отива един руснак на гости при чукча. Ще ходим на лов за мечка - казва чукчата. Излизат те на лов, минават 20 км и хоп - една голяма бяла мечка ги напада. Чукча вади ножа, боцва я някъде около гъза (сори - цитат) и търти да бяга обратно към селото. Руснака бяга и той - ама се сеща че има пушка, спира и гръмва мецанка. Връща се чукча и псува - Руснак - Глупак, кой сега ще носи 1 тон мечка 20 км до село ???



Редактирано от jamie на 21.07.07 02:24.



Тема Всъщностнови [re: eдин]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 02:32



Ти повтаряш една от мъжките тези на онзи форум.
Впрочем - аз също винаги съм имал подозрения, че жените в подобни сайтове са там за да намерят някой, който да ги забавлява виртуално (защото е по-безопасно), отколкото - за да намерят някой, с който да се срещнат реално. Това би обяснило всичко.



Редактирано от koм на 21.07.07 02:32.



Тема Преди да те глобянови [re: jamie]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 02:35



5 лв. за стар виц - кажи каква е аналогията, че в края на работния ден в петък - не ми се мисли.





Тема Re: Страннонови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.07.07 02:42



За оригиналността...не очаквам да е в първата реплика. Не знам точно къде...всеки случай си е на късмет:)
последният, който ме "грабна", го направи горе - долу с два - три постинга. А аз - него - с един

от този момент разбрах, че имам какво да си каже с него и, че е от малкото хора, които схващат чувството ми за хумор... Та...до ден днешен имаме какво да си кажем (и за какво да спорим) с него по горе - долу 4 - 5 часа всеки ден.
иначе, относно "зает/а" съм...писала съм нещо по темата...за женените - ако искаш, погледни, за да не се повтарям:)
Всички хора на този свят са заети... с едно или друго.:) От друга страна, в реалният живот щъкат милиони моментно необвързани индивиди.:)
и тези, които си слагат снимката в някакъв чат, са много малка част от тях. Една част от които, пък, далеч не са толкова свободни, за колкото се представят (както казах и по - горе...)
Така че, моментът с фразата "зает/а съм" е един от...второстепенните.
Срещала съм в реала и виртуала много хора. И свободни, и не. Намерих много неща. Много емоции. Още повече опит...Любов, секс, предателства - от всичко по малко. Но, до момента, нито един истински приятел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.