Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Стратегии и тактики  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано20.07.07 20:53



Снощи се зачетох в един форум (американски), където една жена се оплакваше, че на сайтовете за запознанства получава много кратки съобщения от рода на "здравей, как си?". Беше се заформила дискусия, като общо взето мненията бяха разделени на 2 групи:
- Жените почти единодушно твърдяха, че игнорират подобни съобщения. Повечето от тях споделиха, че предпочитат профайла им да бъде прочетен и 1-то съобщение да съдържа поне няколко изречения, които да показват какви са общите интереси.
- Мъжете почти единодушно твърдяха, че изпращат подобни съобщения просто за да видят дали има интерес от отсрещната страна. Според тях жената получава съобщението, поглежда профила на изпращача и ако снимката и хареса отговаря или не. Повечето мъже мислеха, че е чиста загуба на време да напишеш есе в първото си съобщение, защото - така или иначе - в 90% от случаите няма да ти отговорят.

Та се замислих - какви са вашите стратегии. Какво искате да видите, какво ви дразни.

Аз лично - когато се подвизавах по тези места процедирах по следния начин:
1. Гледам профайлите на жените от моята възрастова група, които са онлайн в момента.
2. В профайла прочитам физическите данни - височина и килограми. Ако има снимка - още по-добре.
3. Изпращам кратко съобщение (очевидно съм грешал).
4. Ако получа отговор - почвам разговор, ако не - просто си записвам едно копие от съобщението, за да не пращам повече съобщения на същата жена.

Когато получа 1-во съобщение - процедирам по същия начин. Не си спомням да съм стоял повече от час на сайта, освен ако не се заформи разговор, но - разговорите обикновено бързо минават на някой месинджър.

Как процедирате вие?



Редактирано от koм на 20.07.07 20:54.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор terracot (член)
Публикувано20.07.07 22:41



Имам нулев опит със сайтовете за запознанства, но това, което си написал, ми беше много интересно.

Много ми е любопитно какво си редактирал - някоя запетайка, или нещо по същество?



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: terracot]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано20.07.07 22:52



Нищо съществено - поправих една от правописните грешки.





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 01:01



Аз имам опит от 4 години някъде из такива сайтове - пълна скръб е. Пробвал съм какви ли не подходи - кратки писма, дълги писма, открити и директни, заобиколни - всякакви варианти. Истината е, че отговарят една много малка част. От тях като се филтрира една значителна част след 2-3 тия отговор (рядко повече) остават единици. Но поне човек знае, че те са достатъчно наясно със себе си и не хвърчат в облаците, нито искат някой да ги очарова без да си мръднат пръста, а единствената цел на живота му да е да умее да ги забавлява с разнопосочните (т.е. никога не знаят какво искат) им интереси.

Иначе като правило забелязвам, че отговарят тези, които разбират, че е нужно да се направи известно проучване на човека, а не да се кара само на първосигнални впечатления + 6-то чувство. А какво ще напишеш на човек, с когото си струва да поговориш, май няма чак толкова огромно значение.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.07.07 01:15



Хм...интересна тема!:)
Първо, на въпроса, дали "здравей, как си" ,е адекватно начало - мисля, че по - скоро да. Най - малкото, това е стандартната фраза за запознанство и в реалния живот и е напълно нормално, да започнеш с нещо такова, вместо в първата си реплика да разкажеш историята на живота си...по ред причини, които, смятам, е излишно да изреждам:)
Аз, лично, тези, есеистите, винаги ги отрязвам отма:)
Оттам насетне...отдавна не ми се е случвало запознанство по нета...и то - в чата. Обикновено разговорът в чата е продължение на предишен...така че знам, горе - долу, с кого говоря.
Но, преди години, когато пребивавах по подобни места...не съм гледала нито профила, нито снимката. т.е., гледала съм, но не това е било решаващото да завържа или не разговор. Защото, няма нищо по - лесно от това, да си напишеш какви ли не фантасмагории в профила и да сложиш снимката на Брад Пит...или братовчед си, който поразително прилича на него...

докато ти, примерно, приличаш повече на Дани деВито
Трябва нещо да "ме грабне" в някоя реплика - някакво остроумие или проява на интелигентност и познания...които да ми подскажат, че има какво да си кажа с този човек. Така че...май това е критерият.
Иначе...интернет - запознанствата крият много рискове. Има много фантоми, комплексари и всякакви психопати, които могат да се представят за каквито си искат. Единственото, което е преимущество на нета пред реалното общуване е, че можеш да възприемаш човек само на вербално и ментално равнище - необременен от външност, излъчване, жестове - все - много важни неща, които, обаче, замъгляват , до известна степен, преценката за реалнтото интелектуално равнище.
А - и - още нещо - имаш възможността, само по правописа, да разбереш, дали този човек е завършил начално училище и, колко от познанията си е запомнил.
Затова и, послания от рода, "hi asl" се прочистват с х-чето автоматично:)



Тема Страннонови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 01:56



"единствено преимущество" си посочила.


Аз винаги съм мислел, че най-голямото преимущество на започването на контакт в подобен сайт е, че си "точно на място". С други думи - в реалността - нямаш представа какъв е човека отсреща и в 99% от случаите попадаш на хора, които вече си имат връзка. На подобен сайт се предполага, че всички търсят такава. Или поне тези, които са си написали, че търсят. С други думи вероятността да ти кажат "зает/а съм" е по-малка.
А иначе - за оригиналността - това е хубаво, но не разбрах - искаш да те грабнат още с първото съобщение или - по-принцип?



Тема За целта трябва да ти разкажа един виц.нови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано21.07.07 02:23



Или накратко - чукча трапер, чукча не ловец !

Отива един руснак на гости при чукча. Ще ходим на лов за мечка - казва чукчата. Излизат те на лов, минават 20 км и хоп - една голяма бяла мечка ги напада. Чукча вади ножа, боцва я някъде около гъза (сори - цитат) и търти да бяга обратно към селото. Руснака бяга и той - ама се сеща че има пушка, спира и гръмва мецанка. Връща се чукча и псува - Руснак - Глупак, кой сега ще носи 1 тон мечка 20 км до село ???



Редактирано от jamie на 21.07.07 02:24.



Тема Всъщностнови [re: eдин]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 02:32



Ти повтаряш една от мъжките тези на онзи форум.
Впрочем - аз също винаги съм имал подозрения, че жените в подобни сайтове са там за да намерят някой, който да ги забавлява виртуално (защото е по-безопасно), отколкото - за да намерят някой, с който да се срещнат реално. Това би обяснило всичко.



Редактирано от koм на 21.07.07 02:32.



Тема Преди да те глобянови [re: jamie]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 02:35



5 лв. за стар виц - кажи каква е аналогията, че в края на работния ден в петък - не ми се мисли.





Тема Re: Страннонови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.07.07 02:42



За оригиналността...не очаквам да е в първата реплика. Не знам точно къде...всеки случай си е на късмет:)
последният, който ме "грабна", го направи горе - долу с два - три постинга. А аз - него - с един

от този момент разбрах, че имам какво да си каже с него и, че е от малкото хора, които схващат чувството ми за хумор... Та...до ден днешен имаме какво да си кажем (и за какво да спорим) с него по горе - долу 4 - 5 часа всеки ден.
иначе, относно "зает/а" съм...писала съм нещо по темата...за женените - ако искаш, погледни, за да не се повтарям:)
Всички хора на този свят са заети... с едно или друго.:) От друга страна, в реалният живот щъкат милиони моментно необвързани индивиди.:)
и тези, които си слагат снимката в някакъв чат, са много малка част от тях. Една част от които, пък, далеч не са толкова свободни, за колкото се представят (както казах и по - горе...)
Така че, моментът с фразата "зает/а съм" е един от...второстепенните.
Срещала съм в реала и виртуала много хора. И свободни, и не. Намерих много неща. Много емоции. Още повече опит...Любов, секс, предателства - от всичко по малко. Но, до момента, нито един истински приятел.



Тема Не можешнови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано21.07.07 02:48



да ме глобиш щотУ не е в темата с вицове


Ами приятелю - не е нужно да се напъваш за поуката. Писах ти я в началото - чукча трапер, чукча не ловец.....



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.07.07 07:21



По отношение на търсенето:
1. Пусках търсене по възраст (-5-+15 години), ръст (над 180 см.), тегло (до 110 кг.), и изключвах женените;
2. На останалите четях профилите и веднага отмахвах тези, дето си търсят само секс и си личи от сто километра, както и тези, снимани до скъпи коли, тези, с професии като за завършен 8-ми клас, тези, които не ми харесват визуално и тези с твърде романтични и лирични профили;
3. Пишех кратко изречение-въпрос във връзка с нещо в профила.

По отношение на търсилите ме:
1. Отговарях на всички, пък като разбера, че отсрещния е в някоя от горните категории, кротко го отказвах да ми пише повече. Т.е. отговаряла съм и на въпрос "как си".

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор terracot (член)
Публикувано21.07.07 07:33



И какво стана?



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: terracot]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.07.07 07:42



Намерих Идиота.

Висок 182 см., 84 кг., разведен, без скъпа кола и въобще без никаква, без книжка, не може дори колело да кара, ама пък си разговаряме.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор terracot (член)
Публикувано21.07.07 08:02



... и сто дни яли, пили и се веселили...

Обичам приказките да завършват така.

Прекрасна събота пожелавам!





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано21.07.07 09:41



Бе забава си е


През есента си бях направила една регистрация в елмаза - хех, за да събера мат'риали, за да постна ТУК един пространен труд на тема Как да си намериш гадже в нета и възможно ли е това
Всъщност открих много свестен народ, друг е въпросът, че не си намерих гадже Тоя неуспех така ме вбеси, че не написах темата, дето я бях обещала.
Ама си ми останаха другарчета от тоя период, еле па едно - неговият профил изглеждаше долу горе така - 78 години, 135 см ръст, 115 кг, доход под сто лева, основно образование, слушам чалга ден и нощ; нещо такова. Е как да не му пишеш на такъв!? Написах му нещо като: Бедно, старо гномче, имаш ли какво да вечеряш, та да поддържаш това свръхтегло!? Оказа се съвсем в параметрите, дето ми трЕбваха ... обаче просто съдбата беше решила друго за нас двамката, много смешно разминаване се получи - аха, да стане работАта, и ни отнесоха други смерчове. Аз успях да се приземя, ама той вече чака бебе, ко да се праи Бяхме решили двамата, че ще ставаме сватове, ама и тая работя я издъних аз :-)))))

На съобщение Здравей, как си! - преглеждам профила; ако не е пълна скука от сорта на "Не мога да се описвам сам, като ме видите, ще ме опознаете, нека другите да кажат за мен" - отговарям. Или пък ако профилът отговаря долу-горе на нещата, които си представям - давам поне един шанс за разговор. Иначе признавам, че не си правя труда. Обичам все пак кратки съобщения с някоя заигравка или нещо забавно (Ком, нали знаеш, че най-важното е да успееш да усмихнеш една жена!)
Романтични писания, собствено производство стихове и философски есета ме дразнят, честно. А и в общия случай са пълни с правописни грешки.
Установих, че пунктуацията и правописа много говорят за личността отсреща Прекалените излияния, удивителните знаци на всяко изречение, дори липсата на интервал след препинателен знак ми включват червените лампички.
Ако разговорът потръгне по някакъв начин - прехвърлям го на друго място - кю, скайп. Гледам да не чакам твърде много до жива среща, щото наживо нещата са съвсем различни, така си е. Ей тъй пък не си направих среща с един човек, дето си говорехме доста добре на кю - и като се чухме по телефона - извинете, ама той звучеше като че ли се е нагълтал с хелий, говорьешье толкуз на мьеко и се кикотеше кат писклива мома на всяка дума. Не моем да изтраем такова нещо... въобще не стигнахме до среща

Аз от своя страна, като си харесам някой профил (гледам профилите със снимки) - пиша по някое кратко съобщение с по някоя заигравка, та да има повод човекът да ми отговори Ква съм хитрааа... Иначе гледам максимално да се доближавам до истинското си аз, та да нема после кофти изненади и излъгани очаквания (за домашен уют)

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 10:12



))) Определено интересна тема. ))))

В началото, когато виртуалното пространство прохождаше в БГ нямаше български сайтове за запознанства. Имаше единствено ICQ и още някоя и друга програмка. В чуждестранните не съм се подвизавала. )))
Естествено щом изникнаха първите такива сайтове си направих профил, реални данни, истинска снимка (което не се оказа толкова добра идея, защото пишеха всякакви навлеци).
Отговаряла съм на "здравей, как си" и то доста често.
Игнорирах по-скоро разни откровенни покани за секс, среща и т.н. Както и някакви романтични излияния, от които да ти стане зле. )))
Естествено, отсявайки плявата са се намирали и свестни хора, с които човек може да завърже разговор. Случи ли се това, веднага прехвърлях разговора в Кюто. От тези единици след седмица-две разговор си личеше дали ще продължи, или просто нещата са се изчерпали.
Като цяло обаче не харесвам сайтовете за запознанства. Хората там имат навика да се правят на интересни, обикновено целта на запознанствата е секс или нещо от сорта.
Най-добрите ми познанства, продължили доста години са по моя инициатива.



Тема Re: Тактика...без стратегиянови [re: koм]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано21.07.07 10:30



... като се регистрирах за пръв път бях изградила грандиозна стратегия как ще срещна в такъв сайт мъжа на живота си и бля бля бля, обаче нали се сещаш - не стана. Та във връзка с тази стратегия прилагах тактиката да отговарям на всяко съобщение, с изключение на тези от сорта "обичаш ли френска любов" и "какво е отношението ти към аналния секс"... Прилагах и тактиката на плячката - тоест не инициирах разговор - седях си и чаках да ме заговорят

, не отказвах прехвърлянето на разговор в някой месинджър, а също така и не отказвах срещи на живо... Колко кафета съм изпила просто не е истина - би следвало до края на живота си да не заспя. И , повярвай, наистина - преди да отговоря четях профилите, но се стараех да не бъда предубедена, когато например в профила за предпочитана музика прочетях нещо от сорта "гръцка, сръбска, фолк, джаз"... Но, да , признавам - дразнеше ме когато, човека отсреща не си е направил труда да погледне моя профил, а е стрелял напосоки/най-общо казано не ми допада тактиката "стрелям напосоки, пък не се знае от кое храстче ще изскочи зайче"/, може би това се дължи на факта, че бях толкова искрена и честна в профила си...
После реших, че явно имам прекалено грандиозни и грандоманско-снобарски очаквания, и че на мен няма да ми се случи точно там да ме намери това, което търся и се отрегистрирах.
После пак се регистрирах...от скука и за забавление...но сега нямам стратегия и прилагам съвсем друга тактика: ако нещо не ми допадне в изказа, просто спирам да пиша, на първа реплика от сорта"Здравей, как си" винаги отговарям в същия тон"Благодаря, добре, а ти?" , в резултат на което хората сами се самоотсяват;
А сега ти ми отговори на един въпрос: започнах да прилагам тактиката - ако ми хареса профил, аз първа да заговарям, е да но Защо в 99% от случаите събеседника се вцепенява от това? Не смятам, че съм агресивна или предизвикателна? Винаги първото съобщение е препратка към нещо от профила на събеседника... Говорила съм с много хора и сме стигнали до извода, че българския мъж като цяло е комплексиран и тесногръд/ да да знам, че подобни обобщения са вредни, и освен това тук присъстващите правят изключение/ - предпочита канона и утъпканите пътеки при общуването с жени.
но пък от друга страна - имам едно невероятно приятелство, което е следствие от оставащия 1%....
Такива ми ти работи...

Разумът мисли, душата знае...

Тема Ами - ти познавашнови [re: Marygold_vn]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 10:54



българските мъже по-добре от мен.


Предполагам, че се вцепеняват, защото се случва рядко. Сега - като се замисля - на мен ми се случваше може би 1 път на 30-40 мои съобщения. А в какво се изразява вцепеняването?
Впрочем твоя въпрос ме подсеща да задам още един:
А какво правите с хората, които са ви се обадили, обаче - не харесвате? Аз така и нямам отговор какво е правилно да се направи в този случай



Тема Ееее, ти пъкнови [re: XeйЖивoт!]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 10:59



отрязала си човека заради акцента и заради това, че е бил нервен.


Добре, че не всички жени са като теб - иначе ще си умра девствен с моя български акцент тук.
А онзи с негативната самореклама - голям хитряга - трябва да го пробвам някой път



Тема Звучи като че линови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 11:04



ти си била основната търсеща? Това е наистина изненадващо. Четенето на профилите не е ли време-отнемащо занимание? Колко време ти отнемаше една типична сесия в сайта?
Впрочем - предполагам, че на 100-на% от твоите съобщения си получавала отговор?



Тема Re: Ами - ти познавашнови [re: koм]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано21.07.07 11:12



...отговарят ми, но твърде предпазливо и лаконично, и разговора протича доста вяло - и мъжът остава в някаква напрегнато-очаквателна позиция - нещо от сорта"къде ли ще удари втория път тая женска?/В смисъл дай да я видя какво иска - най-вероятно много го е закъсала и ще си изпроси секс...като презумпцията е, че както някой по-горе беше казал - това е основната цел на мероприятията в подобни сайтове/... Разбира се, съзнавам, че мнението ми е твърде крайно и субективно , а и донякъде е плод на наивитета ми да вярвам, на това което хората пишат за себе си в инфото - в смисъл чета, решавам че някъде моите интереси се пресичат с тези на отсрещния и инициирам разговор... пък то на края се оказва "...филмът не е шведски, а съветски, не е сексуален, а социален, и не е "Баба дала на войника", а "Балада за войника"

/...
Сега да отговоря на твоя въпрос ... с въпрос Какво значи не харесвам? Ако е "не харесвам въобще" - спирам кореспонденцията, ако е "не харесвам като потенциален партньор, но ми допада като събеседник" - разговорът продължава - защото целта на тези сайтове не е само в намирането на интимен партньор, а и на приятелство - пък и никога не се знае какви измерения ще приеме приятелството - по принцип хубавото предстои...

Разумът мисли, душата знае...

Тема Малко ме изненадванови [re: Marygold_vn]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 11:21



твърдението, че секса е "основната цел на мероприятията в такива сайтове". Преполагам, че си получила такова впечатление от неминуемия поток съобщения с предложения за секс, ама то това е отражение на реалността - примерно ако минеш покрай група войници или зидари - сигурно ще чуеш същите "предложения".


Може и аз да съм сбъркан, но с жени, които съм намерил на подобни сайтове съм по-предпазлив по отношение на секса, отколкото с жени, с които съм се запознал... например в магазина за сладолед. Сега като се замисля - това май показва, че и аз подсъзнателно допускам, че "основната цел на мероприятията в такива сайтове" може да е секс.
А на въпроса - ами - получаваш писмо от някой - отиваш в профила му и виждаш, че е 135 см, 115 кг, плешив, с брада. Отговаряш ли изобщо? Или отговаряш с учтив отказ?



Тема Хахахнови [re: koм]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано21.07.07 11:28



Ох, акцентът беше само черешката на тортата от пискливото гласченце; не съм чак такъв расист - просто картинно си представих как слушам два часа този глас и хихикането, брррр


Ооо, аз пък се чувствам доста добре от факта, че не съм като "всички жени"
Хм, впрочем и аз не съм измислила добрия начин да прекъснеш контакт с някого, когото не харесваш (много висок процент в моя случай, нещо трудно си харесвам някого) Засега съм решила, че най-безболезненият начин за отсрещната страна е на принципа "внезапна смърт" - по-добре е човекът отсреща да си каже - баахти кучката мръсна, сички са еднакви (той е спокоен, вината е в моето поле, а мен какво ме бОли от това какво някой си мисли за мен!?) Отколкото да давам някакви обяснения, та да му подкопая самочувствието на човека или да му задълбая комплексите. Аз като не му харесвам клепналите уши и шкембето - ми за някоя друга точно това може да се окаже неустоимо привлекателно, нали Или пък ако е много свестен човечец, но ми е смертелно скучен - не той е виновен; просто не е за мен, водим различен начин на живот примерно, разни интереси, ей такива; но и за него ще се намери някоя добра жена, що да му губя времето (и своето също)

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Малко ме изненадванови [re: koм]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано21.07.07 11:41



...

когато казах, че чета профилите нямах предвид "техническите характеристики". Та, поддържам по-горното си мнение - ако намеря пресечна точка в интересите - да, категорично продължавам кореспонденцията.
Сега ще ти разкажа нещо, което ми се струва интересно - преди около 6 месеца попаднах на много смешен профил - нещо от сорта "я, съм прост селянин" и прочее. Поведох разговор първа и ... сега имам страхотен приятел .

Разумът мисли, душата знае...

Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Delichon (крилата)
Публикувано21.07.07 12:11



Страхотно!
Намерила си го, защото си имала приблизителна представа какво искаш (или по-точно какво не искаш). Май когато човек е стъпил здраво на земята, има много по-голям шанс да срещне другия, отколкото ако в главата му кипи бульон от страстни очаквания и псевдоромантични заблуди.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано21.07.07 12:13



Аз съм пасивна в търсенето, но отговарям на всички, които са си направили труда да ми пишат. В профила поглеждам образование, тютюнопушене и деца от предишен брак. Също така поглеждам и населеното място. Споделям виждането, че ако един човек не ми е интересен в чата, то той и на живо няма да ми е интересен. Все пак не мога да губя време с всички, които са ми предложили да се срещнем на живо. Много са. Повечето хора са консуматори и гонят бързи срещи. След две-три съобщения спираме контакт. "Здравей, как си?" не ме дразни, но ме дразнят правописните грешки. Към настоящия момент само бърборя за релакс и си го казвам директно.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 12:45



Поизчетох темата.
Дали в сайт или кюта, скайпове начина е един и същ.
Аз нямам стратегия, защото функцията търсене не я ползвам, освен ако издирвам определен човек.

Тук се споменаваше за разни групи. Има още една, която аз наричам гастрольори. Тя се активизира, когато цъфнат бадемите


Подготвят се за летния сезон.
Те се делят на две подгрупи. Едните търсят безплатен инклузив за почивката си, а други идват да работят по морето и подготвят терена.
Гастрольори има и през зимата в малки количества. На втората-третата реплика казват, че идват в командировка при нас. Тези по презумпция са ангаже отвсякъде, но искат да съчетаят полезното с приятното.
Всички тези се опитвам да ги откажа, като включа на "моряшки" речник. Ако не се пренасочат сами, значи много са я окъсали и следва директно отсвирване.

Профилите не дават много, пък и вярна информация.
Тези, които търсят сериозна връзка се оказва, че нямат ясна визия, какво представлява тя, но такава стръв са измислили.
На тези с директни сексуални предложения, отговарям, че за момента не съм заинтересувана, ако са много вулгарни.
На тези от възрастовата група близка до сина ми, не отговарям, защото си мисля, че това се очаква в 99% от случаите.

Най- приятните ми запознанства са се получавали, когато някой ми е оставил съобщение. В началото кореспонденцията върви по-бавно, но по качествено.
Чуства се, че човека се е "ангажирал" със запознанството, а не пуснал чепаретата.... и където клъвне.

Ами изобщо май действам според ситуацията.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Ами - ти познавашнови [re: koм]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 13:24



Веднага отговарям. )))))

Преди известно време една прекрасна вечер нямах какво да правя, пълна скука, приятелите ми ги нямаше и т.н.
Поразтърсих се в Кюто и реших да пиша на един мъж. Получи се интересен разговор, поддържахме го така около 2седмици докато дойде ред аз да отида в неговият град. Уведомих го за това и че евентуално може да се срещнем. )))
Той започна всеки ден да ми се обажда естествено с предложение да пием кафе. Аз приключвах в същото време една връзка и не ми беше до срещи.
Но от толкова упорство накрая склоних да се срещнем.
От тази среща...излезе 3години и половина връзка, която още продължава. )))



Тема Re: Звучи като че линови [re: koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.07.07 13:31



В началото аз бях търсеща, щото не знаех как да си сложа снимка, а без снимка никой не ми пишеше.

После взеха да ме търсят всякакви недоебани от 18 до 50 години, та наистина губех доста време в отговори. Да кажем, че около месец и половина почти не работех, но пък не ми се живееше сама и това на този етап ми беше по-важно от работата.
Да, наистина получавах отговор. Очевидно мъжете са по-коректни в това отношение поне.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Всъщностнови [re: koм]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 13:40



Ами не съвсем, голяма част ас там за да намерят нещо ”истинско”, т.е. и реално включително. Но... проблемът е, че представата им за ”истинското” се гради върху противоречиви понятия и типично женска емоционалност, която обикновено е в резултат на кълбо от проблеми. Те много добре усещат, че проблемите им са трудно решими по пътя на вглеждането в тях и отстраняването един по един, свързано с цялостна пренастройка. Затова им се иска някой за миг да им ги реши бидейки отговор на техните нагласи. Проблемът е, че нагласите им са невъзможни.



Тема Re: Хахахнови [re: XeйЖивoт!]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 14:37



Този начин на прекъсване ми е изглеждал винаги страшно гаднярски. Това си е лицемерие за мен. По принцип когато ти прекъсваш топката (почти) винаги е в твоето поле - физическите параметри и симпатиите не са негов проблем. Но много по-честна позиция е да си кажеш - виж какво, еди какъв си човек съм, това не ми допада, не мога да се примиря с него. А иначе какво излиза - има според теб проблем, но не желаеш дори да му го кажеш, понеже очевидно даже за теб самата това не е основателенно. И въпреки това го режеш. Само пълен дебил не би потърсил проблема в себе си.
Нормално ми се струва хората да си имат доверие и да са честни един с друг - да си казват откровено какво мислят. А то иначе ти не си просто поредната, дето го е зарязала без обяснения, а си поредното доказателство, че между хората доверието е невъзможно под ред тъпи причини. И така му подкопаваш самочувствието повече отколкото ако беше му казала истината. И не се свършва само с едното самочувствие, защото хората се нуждаят от доверие един към друг за да бъдат щастливи. Не просто към един човек, а към всеки човек. Ти направо му съсипваш живота и то понеже (дай да си кажем честно) на теб така ти е по-лесно да постъпиш, т.е. понеже си мислиш, че така излизаш по-права и чиста пред самата себе си. Не се залъгвай - не е така.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 14:53



Здравей, Ком!
Темата е много интересна! Жалко, че няма да се включи една голяма част от хората, които се свенят да признаят, че влизат в сайтовете за запознанство.Аз не се свеня.


Първото условие е ,жената да е онлайн в момента.Не за друго, но по правило рядко отговарят в другия случай. Приоритетни са тези със снимки/а, понеже изглежда , като по-сериозна заявка, в това има повече доблест, а и ме информира веднага. Както и спестява някое конфузно по-късно разочарование и отдръпване .
Ръст и килограми-разбира се важни, макар и не толкова, колкото за вас , жени.Наистина , моите 172/70 не са 182/ 84 ли бяха постигнатите от Полуидиотчето, но ми е чудно,когато миниончета търсят 200 см-ви жребци.Ми,кои остават за високите жени,тогава?(Питал съм,понякога, ще го впряга да оре ли, ще тегли рикша или иска да почувства тежестта в леглото му.Размерът има ли значение ,кой и дали ако си напълня джобовете с камъни..... )
Поглеждам профила и ако не е пошлъл, нарцистичен, прекалено елементарно написан, заговарям. Държа да е свободна жена. Иска ми се да не ме лъжат, което рядко се случва. Общувам открито и прямо, с което често те не се справят. Това, което е в профила им , може да ме вдъхнови за нещо оригинално. Както и собственото ми добро настроение . Но има профили , след които няма какво да напишеш освен едно начално "здравей"-най-популярния и естествен поздрав.И би трябвало, тези жени да си го знаят и да дават шанс за опознаване. Така съм започвал и когато не съм в настроение, сдухан съм и искам да разменя безхитростно няколко думи .
Жените от сайтовете за запознанства, още в самото начало сякаш искат да бъдат ухажвани , сваляни, но това ми е невъзможно преди да ги опозная.За което трябва да се дава шанс.Друг проблем е тегавото водене на разговора.Тя очаква само ти да го водиш, да го инициираш, а сама се държи незаинтересовано.Получава се дисбаланс и мъжът се чувства натрапник,някак изсмукан.Не винаги е така, разбира се.
Всъщност, в такъв сайт се запознах , за сега само виртуално,с една невероятна жена. Тя е семейна, там бе за да спасява любовта със съпруга си. Никога не сме общували онлайн, навярно такъв и ще си остане формата ни, но това общуване ми е дало повече удовлетворение , отколкото интимното реално с някоя.
Проблем са и нашите по-високи изисквания , отколкото готовност и можене да дадем.Но най-вече лъжата.Тази спрямо другите и спрямо самите себе си.Тя направо дискредитира истинското предназначението на тези сайтове, прояжда ги отвътре и ги обезсилва.В този процес ,човек губи вдъхновението си, очакванията си, става по-малко отговорен,заприличва на другите. И накрая напуска сайта, за да се регистрира наново някога,когато самота или скука , или забравени разочарования го върнат в него.



Тема Re:Кофти!нови [re: XeйЖивoт!]  
Авторcoпнaт (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 15:14



Не харесвам малодушното безотговорно зачезване.То, може да се случи и след секс , нали? Да станеш, да се поотърсиш и да забравиш с кого , какво и защо...


Кой е без недостатък? Как ли му е звучал твоя глас?
Можеш да измислиш достатъчно щадащ начин за раздяла в начален етап,стига да желаеш.Не е нужно да му говориш за шкембенцето, понеже и той ще се присети за малкия ти бюст или ще отчете повехналата ти кожа, лош дъх, да речем . И в какво ще се превърне раздялата ви?
Остава да произнесе накрая, че и оргазмите му с теб, са били инсценирани.




Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 15:21



Интересно е това, което си написал. )
Особено в частта, в която твърдиш, че жените на подобни места биха искали да бъдат ухажвани. Предполагам, че това важи за около 90% от случаите.

Лошото е, когато в подобни сайтове наистина се търси партньор и се тръгва с някакви очаквания. Тогава има много по-голяма вероятност да се разочароваш още при първите контакти и в една евентуална среща.

Когато аз се регистрирах в сайтове за запознанства, единствената ми цел беше да избягам от скуката и да поговоря с някой непознат. Имам достатъчно приятели в Кюто, с които се познаваме от години, но като всяко нещо омръзва.
Може би защото не съм имала определени очаквания към събеседниците си, а най-малкото пък съм търсела връзка съм се запознавала с изключително свестни хора. Двама от тях в момента са ми приятели от 3-4години.



Тема Ми тонови [re: eдин]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано21.07.07 15:29



и аз казвам, че не съм открила добър начин, деликатен или максимално ненараняващ. Прав си, принципно. Но на мен ми се струва, че нямам никакво право да казвам на някого - това не ми харесва в теб или онова - защото той може да се сговни за някой дребен детайл, а точно този детайл да очарова друга дама. Един познат ми разправяше за девойка, която като получила снимката му, изревала - Много си грозен! Това по-добре ли е според теб? А човекът си беше най-нормален - не красавец, ама чак пък грозен!? Или пък да кажа - бе извинявам се, ама трябва да отслабнеш; моя работа ли е да му се бъркам на човека в теглото? Нисък си за мен и като се кача на токчета, ще стърча една глава? Прекалено си стар? Прекалено си млад? Ако любезно се опитам да дам някакво що годе прилично обяснения, се почват едни увещания на тема, че това няма значение; или откровено се озлобяват.
Пък да не говорим за дребните, изумително несъществени детайли, които понякога ни карат да НЕ харесаме някого, уф. Бедната ти е фантазията направо

Толкова са неописуеми и направо смешни, че направо не можеш да ги кажеш на глас - маруля в зъбите, прекалено къс панталон, скъсани чорапи, лош дъх или както споменах - пискливо гласче; тия работи как точно да ги обясниш в прав текст? Знаеш ли, че жената решавала в първите 30 секунди дали някога би спала с въпросния мъж :-))) Значи подбора се извършва мълниеносно и съвсем не на съзнателно ниво дори. Атавизъм някакъв, дааа :-))))

Но както вече споменах - и да повторя - абсолютно съм съгласна с теб, кофти е, защото хората може би наистина почват да търсят под вола теле, ако не получат обяснения. Просто по-малкото зло ми се струва да НЕ дам обяснения; струва ми се, че по-бързо им минава, като се почудят-почудят, пък хвърлят вината върху мен.

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Ми тонови [re: XeйЖивoт!]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 15:32



)) Аз също никога не съм давала обяснения защо примерно прекратявам комуникацията с даден човек. Ако се е стигнало до среща и нещо не ми е харесало - също. Защо трябва да отчайвам човека, като му кажа какви са му кусурите. Може на мен дадени неща да не са ми харесали в поведението му и т.н. но друга жена да ги намери за интересни, привлекателни или нещо от сорта.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: KatrinKa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 15:37



Благодаря!


Един мъж не може да ухажва 90 % от всички жени в един сайт. Нито в живота.Не е логично. Нали не искаш такъв мъж до себе си?Тогава, защо 90 % от жените в сайтовете за запознанства очакват това? Нека дават възможност за опознаване първо , а после ако се появят предпоставки....

"Лошото е, когато в подобни сайтове наистина се търси партньор и се тръгва с някакви очаквания. " Защо да е лошо??? Не разбирам. А и ако се търси , защо да няма очаквания? Пък и ,ако нямаш очаквания , защо въобще да влизаш там?

А аз не мога да нарека някой виртуален приятел, понеже това ми звучи взаимноизключващо се. Няма ли перспектива да се превърне в реален контакт,то май...доста неща не достигат.

Редактирано от Фoтoн на 21.07.07 15:48.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 15:42



Няма защо. ))))

За поведението на жените - винаги ми е било странно. Макар и да съм жена. :))

Лошо е, защото повечето хора очакват в Интернет да намерят нещо много по-добро. Отчаяни от напразното си търсене в реалният свят и че досега никой не е отговорил на изискванията им се насочват към виртуалното пространство. Но там някак си са много по-критични. След 4-5разменени реплики решават, че въпросният човек не става.
Или поне това е моето мнение или наблюдения. Възможно е и да греша.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: KatrinKa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 16:03



В Интернет очаквам да намеря това, което не съм срерщнал в реалния живот по стечение на обстоятелства, като шанс.Също така , очаквам да опозная човека отсреща , а и той мен , както не би могло, ако се разминем случайно по улицата, срещнем в магазина или дори на купон, седейки на съседни маси, че и един до друг.
Първата грешка в тези сайтове е да не си сложиш снимка или да послъжеш за това-онова.Така залагаш риска от разочарование, усещане за подвеждане за по-късно.И колкото по-късно , толкова са по-големи.Ако нямаш очакване за "неангажираща , ангажираща и брак", трябва да е ясно обозначено.А не , към това , като прибавиш , че си "сама" или "разведена", да подхраниш допълнително очакванията на другия ,а после да се окаже , че си просто на раздумка там.
Другият проблем е безотговорността , прикрита зад анонимността.Ако сме в реланият живот , например в заведение и аз те обидя,а ти отреагираш, ще ми се наложи да обясня , извиня , защо не и да потърся път към теб. Но в тези сайтове, просто надменно се натиска "изтрий" ( с лъжливото усещане , че още много те ухажват, много те искат) и преминаваш на следващия , за да "подобриш " настроението си или по-точно да прикриеш горделивостта си чрез измамно усещане , че не си така тъмен, че дори си нужен.
Ей такива неща...





Тема Re: Ми тонови [re: KatrinKa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 16:31



Опитай да си представиш обратното, че ти си активната страна, пича отсреща е откликнал, излезнали сте . Показал е , че си му приятна, а може да сте я докарали и до по-натам и...в един момент той изчезва.Ми, недостойно е ако знае, че имаш очаквания, колкото и да се скътаваш зад израза: 'бе , що да го наранявам' . По-добре му дай някакво обяснение. Иначе звучи, като : "не съм ти длъжна". А след кой момен си?


Мога да споделя минал приятен опит. Имах краткотрайна връзка преди време с една жена.Не бе някакво супер ангажиращо, явно нещата нямаше да продължат, но тя направи крачката, да ми звънне една вечер и по невероятно мил начин ми обясни, че понеже нейният бизнес ..., пък моите деца, спрямо които аз , като един много грижовен и отговорен баща....и т.н. и т.н. ...Бях приятно изненадан.Тя бе чужденка. Не знам дали заради това, но никоя друга жена не е късала така мило с мен. Щадейки достойнството ми и проявявайки уважение към мен , а така и към себе си и общото ни минало. Не коментирам дали казаното от нея е вярно.
Надявам се да не съм те засегнал!



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 16:38



Заформи ми се един въпрос по темата и понеже само ти се навърташ тук в момента, го отправям към теб



Върху колко обекта от сайта правиш проучване едновременно?

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Ми тонови [re: Фoтoн]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 16:42



))) Нямах предвид да не кажа нищо, но не и изказвания от сорта на - ти си грозен и т.н.
При виртуално запознанство рядко се е случвало да давам някакви обяснения, тъй като изглежда и двете страни с виждали, че нещата не вървят и се приключват от само себе си.
Що се отнася до виртуално познанство, преминало в реално - винаги съм намирала някакъв изход от ситуацията с оглед да не нараня чувствата, или очакванията на човека отсреща.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 16:44



И аз съм тук, та да отговоря. ))))

Не бих го нарекла проучване, но да речем, че е така. ) Не съм засичала с колко души съм разговаряла едновременно, но това са били не повече от 2-3ма. И тъй като в сайтовете за запознанства комуникацията е по-бавна, то има време човек да обмисли отговора си.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: KatrinKa]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 16:47



Благодаря, но понеже се предполага, че мъжете са инициаторите по принцип за започване на разговорите, та исках да разбера тяхния начин.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 16:50



А да , това пък , е другото малко странно, но всъщност закономерно явление.
Убеден съм ,че повечето мъже пишат едновремено на повече от една жена.И не за друго, но активността на останалите мъжки индивиди ,както и пасивността на женските ни подтиква да го правим.

Нима е практично да ти напиша едно ведро изречение и да зачакм час-два,докато ти си пишеш с навалялите те мъжки екземпляри. А и жените ги разбирам в объркването им да изберат .
В крайна сметка , нещата и хората се отсяват и ако не се разминат, локализират вниманието и интереса си.



Тема Re: Ми тонови [re: KatrinKa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 16:54



Е, и аз нямах предвид случаите ,в които някой от двамата (обикновено жената) предлага: "искаш ли утре да продължим, че стана късно ,а ми се спи?" А после това "утре " не се случва. И на това се чудех в началото и леко се дразнех на лъживите женски обещания.Но разбрах , че е правило и му свикнах-вече нямам очаквания. Както се случи.





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 16:58



Аз не мисля, че винаги мъжете играят активната роля в случая.

Не мога примерно да се регистрирам в някакъв сайт за запознанства, да сложа привлекателна според мен снимка и да зачакам атаките от страна на мъжете, а напоследък и жени.
Това ми изглежда твърде вулгарно.
Когато човек влиза в подобен сайт, то е с някаква цел - обикновено търси разговор, партньор, секс и т.н. То тогава независимо дали е мъж или жена би трябвало сам да потърси това, което желае, а не да чака да го потърсят.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 17:03



Много дипломатично оправдание


Питах, защото аз си изгубих реда за една среща.
Отклоних покана след 3 реплики, защото действително имах предварителен ангажимент и хоп на другия ден графика е запълнен.
Мамка му....дали не бягам бързо

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 17:05



Понеже видях, че си от Бургас...Миналата година по това време се запознах с приятна жена от Бургас в подобен сайт. Предстоеше ми почивка на морето, а не бях избрал къде да ходя-на юг или на север.(Аз съм от София) И й казах, че ако иска да изпием едно опознавателно кафе, бих се радвал и бих си изяснил посоката на летуване. Нямах предвид установяване в Бургас.

Инициативата остана у нея. Не предприе нищо до момента ми на заминаване. Нито по време на престоя ми на юг-имаше все още време до края на почивката ми. Прибрах се в София .Тогава й писах и изразих съжаление,че е не епоискала да се видим. Каза ми, че ако се получело между нас , навярно ще намеря начин и , че за нея били идвали от хиляди километри. Надменността й ме подразни и спряхме кореспонденцията- не понасям отявления нарцисизъм. Сега след около година я видях отново в сайта. Попаднала на промискуитетен играч от София, с когото бе скъсала само преди ден.Разочарована ,разбита. А на мен ми бе харесал имено израза в профила й "моногамна". Важни са критериите на избора ни, нали? Разсърди ми се, като й препоръчах да посети гинеколог. Направих го добронамерено. Така и не разбрах защо.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: KatrinKa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 17:11



Уважавам жените , които активно инициират разговора. Не смятам, че с това се унижават или изглеждат петимни за нещо си.
Не слагай манипулативно-привлекателна снимка или обработена с фотошоп.(Ха, всъщност , аз съм си сложил точно такава ,с набъбнали мускули, но то е преднамерено , като автошарж) Сложи си истинска ,нормална информираща те честно снимка. Ни повече , ни по-малко.В това няма нищо вулгарно ,а честно. А вулгарните попълзновения отбивай и толкоз.





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: KatrinKa]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 17:13



Ще вземеш да ме съгласиш


Не го правя, не защото ме е страх от отказ, а защото винаги си мисля, че ще се натреса на нечии разговор, а не обичам да прекъсвам хората.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 17:15



))) Никога не съм слагала обработена снимка. ) Макар че мога да го направя без проблем.
Ако някой ще ме харесва, то ще е такава, каквато съм. Като не му изнася, има достатъчно други. Всеки си има критерии и представи за партньора. Няма как да се впишем в представите на всички.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 17:18



))) Но нали човек все пак трябва да опита. )
Аз примерно бих се радвала ако някой ми се "натресе" насред не толкова интересен разговор. ))) А с въпросният човек се окаже, че имам много какво да ис кажем. )



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 17:20



Мирор, не е дипломатично, а е така. Обективни са причините. Всичко е въпрос на приоритети. Всеки трябва да се бори за другия, макар и това да не означава да се хвърляш с главата надолу неблагоразумно. Помня в началото, как написах на една дама нещо. Тя не ми отговори. После на друга. Пак същото. Така стигнах до 4-5 . И в един момент , късен според мен, всички ми прописаха едновремено. Едната дори се активизира, предложи ми скайп. Аз приех, но разговорите с другите не бяха приключили и настана объркване.

Нямах желание да обидя някой, но дамата от скайп, усещайки бавенето ми, ми отправи забележка: "хайде, постави ме в приоритетите си! " И бе права. Но и другите не заслужаваха приключване на рзговора на две -на три. Макар, че накаря пак така се получи.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 17:22



ееее, май твоето звучи , като оправдание

Най -малко харесвам израза ,ама не исках да те безпокоя...Ами, ако те интересувам , безпокой ме. Не играй само на сигурно!



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 17:24



А не ти ли дадох още едно обяснение за развитието тогава.
Запознанството вероятно се е осъществило, когато са цъфтели бадемите


За съжаление явно покрай сухото, гори и мокрото.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 17:35



Оправдание е......


Там явно играят законите на джунглата. Всеки ли ще напредва с лакти, ритане по кокалчетата, та да излезе с едни гърди напред.
Или пък това ще го определим, като "естествен подбор"

Междувпрочем обещавам да опитам поне веднъж с опознавателна цел.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: KatrinKa]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 17:39



Иначе знаЙш к'ва съм отворена.



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 17:44



Веднъж не е представителна бройка за добиване на реалистична представа.





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 17:49



Кажи колко, че да стегна чепаретата


Ок...с една нула отзад

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 17:56



С тия чепарета съвсем ни вторачи в морето.



Няма норма и конкретна бройка. Толкова, от колкото имаш нужда да опознаеш някого , стига да си сигурна ,че наистина не го подвеждаш с чрезмерна активност. Но считам за нормално да проявиш поне умерен интерес към някого и да го покажеш.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 18:02



Обещавам търсенето ми да се ограничи само в региона. Ако днес имаш нов контакт, не съм аз



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Ми тонови [re: XeйЖивoт!]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 18:03



Не съм съгласен, че жените решават в първата половин минута относно секса. Познавам много жени, които се водят по съвсем други критерии.

А колкото до обясняването ... лично аз приемам, че ако не мога да кажа на един човек това, което не ми харесва, следователно греша за това нещо. Затова пък за повечето неща съм абсолютно прям и не се стеснявам да си кажа. За останалите както казах очевидно греша.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 18:06



Е, аз моя контакт с представител от източния регион вече си го проведох, ако приемем, че си в мястото на местоживеене.

Само не се шашкай, моля ти се! Че ще ми се наложи и аз да занареждам самозащитни и защитаващи те слова.



Тема Re: Ми тонови [re: Фoтoн]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 18:18



Е да, но ми се е случвало някоя да ме уверява когато я питам колко държи на познанството ни и т.н., а всъщност след като ми извърти няколко тъпи до немай къде номера аз разбирам всъщност за какво става дума. Просто тя НИКОГА не би ми казала в лицето истинското си отношение за да не ме уж нарани. Затова пък може да ми скъса нервите поради това, че приемам казаното от нея за чиста монета, когато тя всъщност е имала предвид ”абе няма ли да се сетиш сам, че трябва да се разкараш, защо е нужно аз да ти го кажа?”.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 18:30



Никога не съм приемала тези сайтове насериозно и не съм чоаквала нещо да изникне оттам.

Поради което влизам, ако изобщо (в последните 3 години съм си проверила акаунтите сигурно най-много 3 пъти, дали са и толкова, че ми се бяха натрупали съобщения), и ако се намери интересен събеседник, се заговарям, но обикновено нямам време за губене и се изнасям до най-много половин час.


Реалните ми познанства са много по-хубави и приятни. Не смятам, че случаен човек може да ми замени познанството с някой, с който сме се проверили в живота за последните 5 или 10 години, и сме споделяли всичко.


Отворена съм за нови познанства, и интересното е, че ми се случват и от сайтовете. Моето убеждение е, че попадам на делови хора, които също като мен, нямат време да висят и всичко се решава за минути, за да не си губим ресурсите един на друг.


Имам няколко такива случая, след които съм оставала с пръст в уста, какво страхотно попадение е било да се засечем при толкова нестабилни фактори. Факт, случва се, при мен. Най-хубавите ми и готини приятели са от нета, но не масовката, и не тея, с които ще се налага с часове да пишеш безкрайни обяснения за живота, смъртта и лайната в клозетната чиния.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 18:30



Не бих ти причинила това.



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
АвторПpизнaниe (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 18:50



Много интересна тема наистина

Подтиква ме да споделя и моята мъка с тази форма на намиране на другарчета. Много време ми отне докато свикна с мисълта, че "Да. Добре ще си направя профил в такъв сайт".Загрижено другарче постоянно ме ръчкаше - запиши се ...та запиши се ...Самият той се беше записал и според неговите теории - имало шанс да срещнеш сродна душа Е да хубаво - гледам го аз здраво, право момче. Нормален, социален, оптимист.Хвърлих всички предразсъдъци и насадени страхове, че това е място, където дебнат да изнасят бели робини..... Хайде и аз. Ще се запознавам с хора.... Да ама не. В продължение на година съм се регистрирала в три различни сайта и установих, че никак не се справям. Изпих 10 кафета и се подтиснах.....явно не ставам за тази работа и това си е Държа да отбележа, че критериите за избор не бяха нито физически, нито професионални. Избрах 10 да са в определена възрастова граница, да не са агресивни и поне един сходен интерес, че да има за какво да си говорим. Оказа се, че се наложи още при първото пиене на кафе да чуя за всичките им коплекси и житейски несполуки. Оказа се, че мъжете говорят повече от жените...и то все някакви такива...... отчайващи неща
Благодарих на всичките за вниманието и съвсем откровенно им посочих причината за спиране на контакта.Когато за първи път общуваме с някого ми се струва ужасно да започваме с проблемите.....
Шегата настрана, но наистина се обезкуражих и реших, че по-добре като видя някой да го чукна леко с колата или да му се усмихна докато изхвърля кофата за боклук отколкото да пиша 1001 отговора на "Здравей как си".

Със сигурност в тези сайтове е пълно с хора заслужаващи внимание, но търсенето е като игла в купа сено.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано21.07.07 19:08



Всеки се дразни от нещо. Много мразя да ми искат снимка все едно се явявам на кастинг за филмова роля. Искането на снимка е кардинална грешка и директно класифицирам мъжа като повърхностен. До преди 3 години имах дълга коса и тежах 48 кг. В момента имам къса коса и тежа 58 кг. Хората се променят!
Имаше един, който мразеше да го питат какво работи. Струваше му се, че едва ли не му мерят заплатата и вече я разпределят. Три месеца си приказвахме докато разбера какво е завършил.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: ariel$$]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 19:49



Уверявам те, че тоя кастинг понякога за даден човек си е по-важен и от такъв за филмова роля.

Не би трябвало така прибързано да квалифицираш човека отсреща. ТОЙ определя какво го интересува и те пита , иска повече инфо, пита каква е причината да спестяваш и криеш и накрая решава или , че си много пълна , нелицеприятна , криеш нещо...Нима можеш да обясниш аргументирано защо мразиш искането на снимка? По-нормално е да се дразня от меркантилни жени , отколкото това, че искала 185 см. и без корем.
Така че не е едно и също дали се интересуваш от банковеата ми сметка или аз искам да видя как изглеждаш визуално.
И как би се почувствала , ако търся серозна връзка, срещна те и ти покажа , че не ставаш , въпреки , че сме си приказвали сладко, защото не ми харесваш външно?
ХейЖивот каза,че една жена преценяла за 30 секунди , дали би спала с даден мъж. Е, аз не съм така бърз, но ми трябва да видя и визията.

Редактирано от Фoтoн на 21.07.07 19:51.



Тема Записвам си - ако се наложинови [re: Marygold_vn]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 22:02



Ти си втората, която е отговорила на негативна само-реклама


А защо само "приятел"? Това малко ме възпира да пробвам подхода



Тема Аха! Ето още един същественнови [re: Фoтoн]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 22:17



момент.
"Тя очаква само ти да го водиш, да го инициираш, а сама се държи незаинтересовано.Получава се дисбаланс и мъжът се чувства натрапник,някак"

И аз съм го забелязъл. Така - като ви чета тук - и забелязвам същите модели на поведение - почвам да си мисля, че всички тези неща са обусловени от нещо много по-дълбоко от културата. Може би все пак имат право привържениците на теорията, че хората в крайна сметка правят избора, водени от биологията и инстинктите - както и всички други останали животни



Ето и една разлика - доколкото съм имал посещения на български сайтове - там още в началото жената започва да твърди, че е на сайта просто за експеримент, просто ей така - най-често използват израза "правя си социологическо проучване"... Има като че ли някакъв срам от това. В САЩ досега не съм забелязъл подобно нещо.



Тема Интересен въпроснови [re: mirror_]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 22:25



Аз лично - с една.


Пробвал съм и другия вариант, но при този се чувствам най-комфортно. Иначе се получава така, че "залагам" на първата, която е отговорила и другите ги пренебрегвам незаслужено. Те пък усещат, че не съм концентриран и - до там.
Затова вече не правя тази грешка - една по една



Тема Re: Аха! Ето още един същественнови [re: koм]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 22:34



Е вас пък не могат да ви трогнат с никаква оригинална реплика.



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Аха! Ето още един същественнови [re: koм]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 23:33



Да, това за социологическото проучване, случайното надникване, запълването на скуката и само забавляването , го знаем.

..
Хем, е много по-лесно да бъдеш искрен с непознат.



Тема Re: Аха! Ето още един същественнови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 23:41



Вие пък се изтрепвате да се представяте за романтични душици



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Аха! Ето още един същественнови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано21.07.07 23:44



Не съм допълнил, че хем е лесно, пък не сте.

....
А на теб каква работа ти върши да не сме?



Тема Re: Аха! Ето още един същественнови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 23:56



Абсолютно никаква


И да сте също

Carpe diem! Volente deo!


Тема Хе-хенови [re: Пpизнaниe]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано22.07.07 01:13



Абе - както казах и по-нагоре - едно хубаво нещо на сайтовете е, че вероятността да попаднеш на някой, който е свободен в момента е по-голяма.
Сега си представям как чуквам лекичко с колата 100-на семейни жени, като поне 10 от тях са женени за бивши боксьори.


Страхувам се, че твоята стратегия въобще няма да се хареса на застрахователната ми компания. А и на "чукнатите"



Тема Т.е.нови [re: mirror_]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано22.07.07 02:08



пострадал е от "морски женски комплекс"





Тема Аминови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано22.07.07 02:14



"Ето и една разлика - доколкото съм имал посещения на български сайтове - там още в началото жената започва да твърди, че е на сайта просто за експеримент, просто ей така - най-често използват израза "правя си социологическо проучване"... Има като че ли някакъв срам от това. "

така де - представи си че после някой от сайта вземе че и го сложи. Как ще се оправдава "аз не съм такава" ?


А каква - да попитам ? Кой бяга от класификации и защо ?



Тема Нещо не разбирамнови [re: jamie]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано22.07.07 07:54



И какво ще стане ако някой от сайта "вземе че и го сложи"? Впрочем каква ще е разликата ако някой НЕ от сайта "вземе че и го сложи"?



Тема Re: Ами то дали от сайта или не...нови [re: koм]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (новичка)
Публикувано22.07.07 08:28



слагането също може да мине към социологическите проучвания.





Тема Хе-хе...нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 10:10



точно този " профил" и аз го познавам...


Явно неговата стратегия работи при жените с чувство за хумор!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Т.е.нови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано22.07.07 10:20



Ти пък си неуморен с твоята класификация. Добре, явно има такъв комплекс, но го пиши и към женските и към мъжките, защото не съм сигурна, че и при тях не се случва същото.
Тук обаче, като че ли се отнася за некоректност, при която дамата предварирелно е била наясно, че няма да се случи нещо, но е "забравила" да го спомене.

П.П. Това ме подсеща, че и аз имам подобни неизчистени отношения и ще взема да отида да се поправя, защото като чета в темата, започвам да изпитвам лекичко неудобство. Съвсем лекичко

Carpe diem! Volente deo!


Тема При мене не е чак толкова сложнонови [re: koм]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 10:30



...при положение, че съм започнала разговор с мъж, който в един момент ме откаже от идеята за среща с него - поради визия, или научени факти - то директно отговораям с учтив, и дори бих казала - мил или шеговит отказ.
Ако не ми хареса външния му вид, - казвам, че е симпатичен, но не е мой тип, което в мнозинството от случаите си е точно така.
Ако не ми хареса нещо в семейното му положение / избягвам женените по принцип/, ако не се чувствам в безопасност с него /не знам защо все попадам на разни командоси, барети и каратисти/ или решавам, че в социално отношение не сме равнопоставени / твърде богат или твърде беден/ тогава отказът ми е аргументиран с това, че вече съм срещнала друг, в който съм се влюбила или пък че ме е обхванала депресия и временно отказвам да ходя по срещи. Какъвто и да е отказът - при мен той е изразен вербално, достатъчно ясно - мразя да губя времето на хората и да създавам напразни надежди.
"Мотала" съм мъже сайта и съм ги карала да чакат за среща - само в случаите, когато е ставало дума за секс и съм чакала подходящ момент за " събитието". Все пак, ако нещата опират само до 4Б секс, трябва да има и план график на срещите, иначе става натрупване, обърквация и е изморително.
Чисто сексуалните срещи поради самата си същност се наждаят от разпределение във времето...и тогава, който ме иска ще чака. някъде между "да" и "не".

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Ама па сянови [re: MamaNetty]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано22.07.07 10:35



да можеш да го зърнеш отнейде "джуджето"

- неговата мацка го изюрка на фитнес и плуване, каза: "Ако не свалиш пет-шест кила - но секс!" - ама и той е пич - сериозно се зае, нямаше мрън-хрън-врън, да изкара така една седмица и да се откаже - и сега е супер; обаче вече е в територията на сюрьозно заетите, дето не попипвам

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Да де...нови [re: Фoтoн]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 10:40



.. ама понякога наистина ти се спи!


Особено ако след запознаването в сайта сте минали на Кю и сте правили виртуален секс до 4 часа последнощ...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: Фoтoн]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано22.07.07 10:44



Както казах всеки от нещо се дразни.
В момента имам две снимки, но комплименти от типа: "Много си готина" ми действат като червено на бик. Пази Боже да не бях хубава! Тогава трябваше да се самоубивам!
П.С. Нося негативите от един хубав мъж, който ми направи живота черен.



Тема Абе - то винагинови [re: ariel$$]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано22.07.07 10:49



хубавите ни правят живота черен - като се замислиш.
А на теб като ти казват, че си готина - значи - някой те харесва. Все пак като се замислиш - той само това знае за теб (за сега). Ако ти каже - "много си умна" или "много си успяла" - ти ще си помислиш, че се бъзика.
Комплимента не може да е обида все пак.

А и все нещо трябва да каже, за да осъществи контакт



Тема Ей, какво ли ненови [re: XeйЖивoт!]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано22.07.07 10:51



правят мъжете за малко секс.
Ако доктора му беше казал да отслабне, щото му е виско кръвното (например) - едва ли щеше да го послуша. Ама жената като е казала - "никакъв секс" - и - човека - на бегом във фитнес залата.





Тема Re: Да де...нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано22.07.07 10:54



Е не знам, ама тоя дзвер, виртуалния секс някакси не можах да го разбера, баси загубата на време е...



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Да де...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано22.07.07 10:58



Точно това си мислех... мани времето, ма наистина - не го разбирам! Явно има някакъв кеф в цялата работа, след като има последователи, но аз наистина не го разбирам... да ме извиняват феновете на въпросната 'дейност', но го примам като маструбация на хора с въображение...

И аз понеже нямам въображение...

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Тема Re: Да де...нови [re: Moan]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано22.07.07 11:05



Единственото предимство, ако може да се нарече така де, е че ако се стигне до реален секс, вече имате някаква представа за сексуалните предпочитания на другия.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Мда...нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 11:06



... така става понякога. Хората се променяме - а сексапилът е едно от най-често вариращите във времето качества.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Ами какмо има да му разбираш...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 11:12



... на едно предястие. Целта е изостряне на апетита и сетивата... пък и няма как да се н***те веднага, след като се познавате виртуално едва от седмица, ти си от Варна, примерно, той е от Русе, Бургас, София или Смолян... или още по-зле - Турция, Норвегия Австрия, Русия, Македония и прочие...

Най сладкия ми виртуален секс, започнал уж като професионален разговор между колеги беше с един англичанин... на английски...голям майтап!

После искаше да идва на почивка тук и да се виждаме, но аз се уплаших и се отдръпнах.
Разни истории...минало време, знаеш...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Ами то дори само тованови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 11:28



... предимство стига! Иначе никога нямаше да науча, че някои мъже все още предпочитат бяло памучно бельо - прикчета и сутиен без никакви украшения и това ги възбужда лудешки...Аз като нищо щях да сгреша и да отида на срещата с дълги черни чорапи, без гащи под полата и с дантелено бюстие на цветенца...



Да не ти кажа пък, какви други странни мъжки предпочитания проумях и изучих по този начин, дето ако трябваше да ги усещам и съобразявам едва при реалната среща - щяха да ми трябват много, много неуспешни или недотам успешни срещи в леглото с дадения мъж, за да се получи...

При самия виртуален секс обикновено свършват мъжете - честичко направо върху образа ти от монитора...
Жените може и да свършат с мастурбация, но най-често са само леко възбудени и се забавляват.... поне така казват повечето.
Но целта на този експириънс , лично за мен, не е " свършването", а започването!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 22.07.07 11:35.



Тема Re: Ами то дори само тованови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано22.07.07 11:50



Даа, така е. Е, има и малко по-"сближаващ" вариант - и двамата пред уеб камерите, ама ....

.. не го ли усетя, до мен, във мен..за мен не се брои.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Ами то дори само тованови [re: MamaNetty]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано22.07.07 13:52



Ех, че хубава тема, нали Мамче? Аз нали те поздравих по-специално с подходящо стихче?
Аз не смея да се включа в нея много-много, а ми се ще,амаааааа...почвам да се плаша от себе си: всеки, с когото задълбоча разговорите си в тези сайтове, се оказва забележителен,поне човек.Имам едно приятелче, с което не сме се и виждали , а изпитва ревност, ако ме вижда, че съм в сайта и не му отговарям.Просто, когато се регистрира в него, попадна на мен и ме попита има ли смисъл.?Беше резервиран. Толкова неща сме си казали и сме си обяснили той от позицията на мъж, а аз на жена, че.....не искаме да се видим и двамата, а имаме остра необходимост да си споделяме. А, сега де?

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Че какво пък...нови [re: tyrsiistina]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.07.07 14:08



... това е чудесен вариант на общуване, дори само в рамките на приятелството.
И аз имам няклко такива познати и мъже, и жени - с някои не сме се виждали още, но пък толкова интимни работи сме си писали и сме си доверявали, че в един момент естествено ти се приисква да превърнеш виртуалното приятелство в реално.
Според мен, човек като се поразрови малко повечко, винаги попада на себеподобни - дали в клубовете, в сайтовете за запознанства или в реалността - хората се намират един друг, стига да имат търпение и подход при търсенето...
Е, понякога е достатъчен и само късмет.


-----------
П.С. И преди съм споделяла, че моята сегашна любов съм я намерила в интернет сайт за запознанства. При това, милият пишеше доста неграмотно / макар възпитано/, защото му беше едва 3- тия ден откакто притежаваше компютър и още търсеше клавишите.
Добре, че не прибирзах да го отрежа веднага... писахме си цели 6 месеца, преди да се видим. Смешното е, че в първите реплики, които си разменихме от моя страна фигурираше изказване от рода на това, че " не е мой тип", защото има сини очи, а и не е висок... Ама като е писано...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 22.07.07 14:10.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Авторtyrsiistina (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 15:50



Аз отговарям на въпрос: Здравей, как си? Хората, които стоят зад него се оказват просто неиграчи и без стратегия, но с желание за комуникация.
А и аз да задам въпрос, свързан с темата: Изневяра ли е според вас, този тип комуникация и "харесване", при условие, че си "обвързан"?





Тема Re: Да де...нови [re: MamaNetty]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано22.07.07 20:03



Ми така де, поне един виртуален секс да си получите. Все си е емоция.





Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: ariel$$]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано22.07.07 20:08



Всички носим някакви кофти негативи от миналото. Щом ти е направил живота черен , спира да бъде хубав.


Но , ако имаш снимки, направо ги слагай и приключи с цялата драма от типа на: ще попита ли или няма да попита и леле, само ако ме попита ,щ му дам да разбере!



Тема Е, чак изневяранови [re: tyrsiistina]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано22.07.07 20:36



не е разбира се.
Обаче - интересно ми е какво търси обвързан човек в такъв сайт. Знам - сега ще кажеш "приятели", ама - вярвай ми - колкото пъти съм чувал от жена, че търси "приятели" - толкова пъти съм спал с нея.


А ако наистина търсиш приятели - би трябвало да го заявиш директно. Така хората, които не търсят връзка с обвързана жена - просто ще те подминават.



Тема Re: И ощенови [re: koм]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 00:21



Интересно. Още не съм пробвала да поствам profile на такъв сайт, но съм преглеждала Yahoo Personals.

Виждам, че повечето хора имат снимки. Аз не мога да сложа снимка защото не мога да рискувам, че някой от работата ще ме познае (много консервативна среда и няма да е добре без да влизам в обяснения).

Моят въпрос: дали мъжете изобщо биха контактували жена, която не си е сложила снимката там директно? Или автоматично ще я отпишат? Какво се прави?



Тема Има много начининови [re: the wicked witch]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 00:28



да присъстваш на такъв сайт без да си сложиш снимка. Просто ще трябва ти да си активната страна. Например - можеш да установиш контакт и след това да изпратиш снимка на е-маил. Някои сайтове ти дават възможност да си сложиш снимка, но да я показваш само на определени хора. При други пък - можеш да си сложиш снимката само в съобщението, което си изпратила.

Накрая - ако някой от работата ти каже - "защо имаш профил в такъв сайт?" - можеш просто да попиташ - "а какъв е твоя псевдоним?" Защото - очевидно този "някой" е ходил да гледа какво има в този сайт.



Един съвет - ориентирай се към безплатните сайтове - Yahoo personals e доста скъп.



Тема Re: Има много начининови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 02:03



А аз мисля, че си предубеден от обикновени и нищо незначещи познанства.

Аз съм доста ексцентрична, и със сигурност не се вписвам в поведението, което старателно си описал. И съм на 100% сигурна, че ако подходиш към мен както към друга, така както си го описал, просто ще се разминем, дори ако е имало основание да има нещо повече, дори и за съвсем малко.



Моя начин на мислене изобщо не се покрива с нищо, ама нищо от онова, което си описал.


Мен трябва да ме грабне нещо съвсем различно. Странно, с моя подход, колкото и да е рестриктивен, намирам точно ония хора, които са ми нужни.


И трябва да отбележа, че за половин час в подобен сайт, не чакам някой да ме заговаря, макар че ми е добре дошло, но аз сама намирам хората, които биха били интересни за мен, и намирам начин да установя контакт. Ако е бил контактен, сътоветния ...съответната личност може да влезе в живота ми по какъвто иска начин, и да, правят го, страхотни хора, не мога да дам други квалификации, просто някои от тях са невероятно страхотни.


Другите ги подминавам като влак - пътна стрелка. Не съм длъжна да се занимавам с неграмотни глупаци, които не умеят да преценяват и комуникират. Абсолютно не се чувствам длъжна да пиша на някой с месеци ,за да види "светлината в душата ми" или снимката ми, ако реша да я дам.


Баси, ако трябва да си пишем с месеци, колко тогава трябва да чакам ,за да се изчукаме и да стане каквото и да било между нас? Сега или никога, и мило приятелче, направи го така, че да ми е инетересно, иначе няма и да стигнеш до изчукването, не че след това има гаранция, че ще останеш, но поне го направи със стил и да е хубаво и на двамата, не ща да нося в ада лоши спомени от неприятни и глупави мъже.

И да почетвъртя, най-странното е, че тази стратегия никога не греши. Греша, ако някой почне да ми се умилква и оставя някой да ме омайва...не ща да ме омайват, искам ясни, откровени и чисти отношения.


От лъжци и манипулатори с фалшиво и подвеждащо поведение единствено мога да се оплача, но доста бързо се разконспирират сами, горкичките, не могат да помнят собствените си лъжи :))) и ги хващам преди демаркационната линия, тоест преди "секса".




Не се интересувам от оня тип масовки, ден до пладне. Интересуват ме ясни, чисти и откровени отношения. Дали ще излезе секс, или приятелство, или бизнес, или близък човек, или просто съсед и добър познат, нека е само в положителна посока, но простотии и разочарования ...не.


И факт, разочарованието е двустранно, когато си изхабиш времето по тоя начин, без да получат и двете страни някакво разрешение.


Затова режа в мига, в който контакта даде ясни индикатори, че няма да го бъде. Какъв е смисъла да си хабим времето един на друг.



Тема Ти пак си препиланови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 04:19



Не виждаш ли, че отговорям на въпрос за възможностите на сайтовете? Не съм казал, че това е моята стратегия.
Освен това - всеки човек - всяка минута се разминава с някой. Така, че - дори и някой да се размине точно с ТЕБ - няма да е голяма загуба - повярвай ми. Нито за теб, нито - за него.
Впрочем - за него си е чиста печалба.





Тема Re: Има много начининови [re: koм]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 08:18



Кои са безплатните сайтове? Аз съм нова в това... Не съм и много очарована от профилите които виждам в Yahoo Personals затова и не съм поствала профил засега. Аз бих гледала и в определен географски район, а не където и да е, i Yаhoo позволява това.



Тема Всички сайтовенови [re: the wicked witch]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 09:12



позволяват да се гледа в определен географски регион. Предполагам, че си в щатите щом си гледала Yahoo. Пусни едно търсене в google за free dating sites.
С малко проби и грешки ще намериш подходящ. Опитай няколко - просто за различните щати посещаемостта е различна.
И не подхождай с големи очаквания.



Тема Re: Има много начининови [re: Roxana]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано23.07.07 09:40



"Не се интересувам от оня тип масовки, ден до пладне. Интересуват ме ясни, чисти и откровени отношения. Дали ще излезе секс, или приятелство, или бизнес, или близък човек, или просто съсед и добър познат, нека е само в положителна посока, но простотии и разочарования ...не":
Просто по-точно не бих се изразила. Това е и моят отговор на въпроса на Ком. В крайна сметка, в собствения дом като ми е залипсвало, все някъде да си го набавя. Пък може и аз да съм крива, но там ще намеря някой, който ще ми каже, че греша...

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема На кой въпрос по-точнонови [re: tyrsiistina]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 10:04



е твоят отговор това?
Вие с Роксана съвсем ме шашнахте. Да не съм питал нещо без разбера?



Тема Re: На кой въпрос по-точнонови [re: koм]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано23.07.07 10:22



"Обаче - интересно ми е какво търси обвързан човек в такъв сайт?"
Няма значение обвързана или не аз търся нещо, което ми липсва:искрени и честни взаимоотношения. И аз знам как да ги надуша, защото се обграждам с хората, които след като търся, намирам.Самата аз се стремя да съм такава и затова получавам същото, а в реалния семеен живот не се получи.
И още един въпрос в мен напира: Защо "половинката" се появи тук с ник:Разделен? Това ме подсети, че и той има регистрация някъде, въпреки, че съм сигурна ще отрече?
А и след като той се чувства "Разделен", значи имам право и аз да се чувствам "необвързана", нали?

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: На кой въпрос по-точнонови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 10:31



По моите критерии и по начина, по който задаваш въпроси, и нещата, които те интересуват и за които имаш мнение, ти си търсещ и се чувстваш свободен.

Хабер си нямам кой си, какъв ти е живота, защо пишеш тук, но това лъха от теб, и мисля, че много жени тук ти отговарят с идеята, че с теб може да се завърже нещо.


Лично аз не търся, и коментирам свободно и по принцип. Не се дистанцирам, но и не се лепя.


И да, така са те разбрали, като свободен мъж, който намеква, че няма нищо против да .....довърши си го сам, защото края на изречението всеки си го интерпретира и чете както му изнася.


(Съвет, майна, наистина се държиш и говориш като мъж, който търси "нещо", тоест жена за секс).


Такова впечатление оставяш.

Хайде, със здраве, и успех в пробния секс, това си е гадно изпитание, да решаваш дали някой/я ще остане с теб след първия секс.



Тема Re: Ти пак си препиланови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 10:37



Твоето мнение за мен изобщо не ме касае.

Не си в живота ми, не ме познаваш, не те познавам, и няколко фрази в нета не са основание да позволя емоционални отношения между твоя и моя ник.

Казах ти, държиш се като мъж, който търси (жена). И не забравяй, че лошото отношение е също емоция.....може да не ти харесва и затова да реагираш така, но ти имаш отношение към мен, което демонстрираш като лошо и отрицателно, но едва ли наистина е такова, ако се замислиш.


Определено имаш отношение към мен. И не мисля, че е лошо и отрицателно. На твое място щях да се попитам какво ми липсва в сегашния ми живот. Съдя по нещата, които те привличат или отблъскват





Тема Ако се чувствашнови [re: tyrsiistina]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 10:54



необвързана - тогава въпроса не се отнася до теб, нали?





Тема Re: Ееее, ти пъкнови [re: koм]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:52



Хехе, и аз това си помислих - кикот на всяка дума по телефона само на нервност ми бие.

Иначе мекият... акцент искам да кажа, обикновено отблъсква жените :)))

Пък ти недей да пишеш, че си джудже ако не си :) Зорлем да се правиш на такъв какъвто не си... от суеверие, нали разбираш :)... или поне не очаквай сериозни разговори да произтекат от това.



Тема Re: Звучи като че линови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано23.07.07 14:41



По отношение на отговорите е вярно, че мъжете отговарят в много по-голяма степен от жените.

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.


Тема Меко казанонови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано23.07.07 15:46



"При самия виртуален секс обикновено свършват мъжете - честичко направо върху образа ти от монитора..."

извратено мнение





Тема Разликата енови [re: koм]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано23.07.07 15:56



само в обмена на информация. Трябва ли да обяснявам в детайли ?



Тема Роксана,нови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 20:11



няма нищо лошо в това човек да се чувства свободен. Също така няма нищо лошо да търси секс - впрочем всички хора търсят секс - едни го търсят от партньора си в семейното ложе, други - от други места.
Хайде да не се изживяваш като "морализаторка" и "гадателка" - какво точно търся и какво искам да търся, защото и двете не ти идват отръки.


Да не говорим, че не е твоя работа.



Тема Re: Ми тонови [re: XeйЖивoт!]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано23.07.07 21:15



Адска заблуда е, ако си мислиш, че хвърля вината върху теб. Може би някой прекалено елементарен или себичен тип би хвърлил вината върху теб. Но всички останали започваме да се тормозим. Първо минава един период на мълчание, в който се чудиме какво става. А после си блъскаме главата каква е причината да не сме харесани. И най-лошото е, че никога не можем да сме сигурни за истинската причина. Такива ми ти работи





Тема Re: Роксана,нови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 21:50



Като нищо не се изживявам.

Интересува ме само онова, което е в периметъра ми. останалото, и да искам, не мога да закрилям, човешите сили не са достатъчни.

Мога да се чувствам отговорна само за онова, което е в периметъра ми.


Двустранно, разбира се. Не ебавам да се впрягам за хора, които искат само да взимат от мен. Да се ебат в гъза, не са за мен. Искам двустранни отношения с реален диалог и позиции, и ясно очертани отговорности.


Всяка кръшка встрани - ритник на претендента за лесен живот наготово.


Като не може да ми партнира, къде изобщо се слага. Ако пък може да ми партнира, тогава защо кръшка. Изобщо няма оправдание за кръшкането, и ритник на безотговорния.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.