Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Звучи като че линови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 11:04



ти си била основната търсеща? Това е наистина изненадващо. Четенето на профилите не е ли време-отнемащо занимание? Колко време ти отнемаше една типична сесия в сайта?
Впрочем - предполагам, че на 100-на% от твоите съобщения си получавала отговор?



Тема Re: Ами - ти познавашнови [re: koм]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано21.07.07 11:12



...отговарят ми, но твърде предпазливо и лаконично, и разговора протича доста вяло - и мъжът остава в някаква напрегнато-очаквателна позиция - нещо от сорта"къде ли ще удари втория път тая женска?/В смисъл дай да я видя какво иска - най-вероятно много го е закъсала и ще си изпроси секс...като презумпцията е, че както някой по-горе беше казал - това е основната цел на мероприятията в подобни сайтове/... Разбира се, съзнавам, че мнението ми е твърде крайно и субективно , а и донякъде е плод на наивитета ми да вярвам, на това което хората пишат за себе си в инфото - в смисъл чета, решавам че някъде моите интереси се пресичат с тези на отсрещния и инициирам разговор... пък то на края се оказва "...филмът не е шведски, а съветски, не е сексуален, а социален, и не е "Баба дала на войника", а "Балада за войника"

/...
Сега да отговоря на твоя въпрос ... с въпрос Какво значи не харесвам? Ако е "не харесвам въобще" - спирам кореспонденцията, ако е "не харесвам като потенциален партньор, но ми допада като събеседник" - разговорът продължава - защото целта на тези сайтове не е само в намирането на интимен партньор, а и на приятелство - пък и никога не се знае какви измерения ще приеме приятелството - по принцип хубавото предстои...

Разумът мисли, душата знае...

Тема Малко ме изненадванови [re: Marygold_vn]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 11:21



твърдението, че секса е "основната цел на мероприятията в такива сайтове". Преполагам, че си получила такова впечатление от неминуемия поток съобщения с предложения за секс, ама то това е отражение на реалността - примерно ако минеш покрай група войници или зидари - сигурно ще чуеш същите "предложения".


Може и аз да съм сбъркан, но с жени, които съм намерил на подобни сайтове съм по-предпазлив по отношение на секса, отколкото с жени, с които съм се запознал... например в магазина за сладолед. Сега като се замисля - това май показва, че и аз подсъзнателно допускам, че "основната цел на мероприятията в такива сайтове" може да е секс.
А на въпроса - ами - получаваш писмо от някой - отиваш в профила му и виждаш, че е 135 см, 115 кг, плешив, с брада. Отговаряш ли изобщо? Или отговаряш с учтив отказ?



Тема Хахахнови [re: koм]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано21.07.07 11:28



Ох, акцентът беше само черешката на тортата от пискливото гласченце; не съм чак такъв расист - просто картинно си представих как слушам два часа този глас и хихикането, брррр


Ооо, аз пък се чувствам доста добре от факта, че не съм като "всички жени"
Хм, впрочем и аз не съм измислила добрия начин да прекъснеш контакт с някого, когото не харесваш (много висок процент в моя случай, нещо трудно си харесвам някого) Засега съм решила, че най-безболезненият начин за отсрещната страна е на принципа "внезапна смърт" - по-добре е човекът отсреща да си каже - баахти кучката мръсна, сички са еднакви (той е спокоен, вината е в моето поле, а мен какво ме бОли от това какво някой си мисли за мен!?) Отколкото да давам някакви обяснения, та да му подкопая самочувствието на човека или да му задълбая комплексите. Аз като не му харесвам клепналите уши и шкембето - ми за някоя друга точно това може да се окаже неустоимо привлекателно, нали Или пък ако е много свестен човечец, но ми е смертелно скучен - не той е виновен; просто не е за мен, водим различен начин на живот примерно, разни интереси, ей такива; но и за него ще се намери някоя добра жена, що да му губя времето (и своето също)

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Малко ме изненадванови [re: koм]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано21.07.07 11:41



...

когато казах, че чета профилите нямах предвид "техническите характеристики". Та, поддържам по-горното си мнение - ако намеря пресечна точка в интересите - да, категорично продължавам кореспонденцията.
Сега ще ти разкажа нещо, което ми се струва интересно - преди около 6 месеца попаднах на много смешен профил - нещо от сорта "я, съм прост селянин" и прочее. Поведох разговор първа и ... сега имам страхотен приятел .

Разумът мисли, душата знае...

Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Delichon (крилата)
Публикувано21.07.07 12:11



Страхотно!
Намерила си го, защото си имала приблизителна представа какво искаш (или по-точно какво не искаш). Май когато човек е стъпил здраво на земята, има много по-голям шанс да срещне другия, отколкото ако в главата му кипи бульон от страстни очаквания и псевдоромантични заблуди.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано21.07.07 12:13



Аз съм пасивна в търсенето, но отговарям на всички, които са си направили труда да ми пишат. В профила поглеждам образование, тютюнопушене и деца от предишен брак. Също така поглеждам и населеното място. Споделям виждането, че ако един човек не ми е интересен в чата, то той и на живо няма да ми е интересен. Все пак не мога да губя време с всички, които са ми предложили да се срещнем на живо. Много са. Повечето хора са консуматори и гонят бързи срещи. След две-три съобщения спираме контакт. "Здравей, как си?" не ме дразни, но ме дразнят правописните грешки. Към настоящия момент само бърборя за релакс и си го казвам директно.



Тема Re: Стратегии и тактикинови [re: koм]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.07.07 12:45



Поизчетох темата.
Дали в сайт или кюта, скайпове начина е един и същ.
Аз нямам стратегия, защото функцията търсене не я ползвам, освен ако издирвам определен човек.

Тук се споменаваше за разни групи. Има още една, която аз наричам гастрольори. Тя се активизира, когато цъфнат бадемите


Подготвят се за летния сезон.
Те се делят на две подгрупи. Едните търсят безплатен инклузив за почивката си, а други идват да работят по морето и подготвят терена.
Гастрольори има и през зимата в малки количества. На втората-третата реплика казват, че идват в командировка при нас. Тези по презумпция са ангаже отвсякъде, но искат да съчетаят полезното с приятното.
Всички тези се опитвам да ги откажа, като включа на "моряшки" речник. Ако не се пренасочат сами, значи много са я окъсали и следва директно отсвирване.

Профилите не дават много, пък и вярна информация.
Тези, които търсят сериозна връзка се оказва, че нямат ясна визия, какво представлява тя, но такава стръв са измислили.
На тези с директни сексуални предложения, отговарям, че за момента не съм заинтересувана, ако са много вулгарни.
На тези от възрастовата група близка до сина ми, не отговарям, защото си мисля, че това се очаква в 99% от случаите.

Най- приятните ми запознанства са се получавали, когато някой ми е оставил съобщение. В началото кореспонденцията върви по-бавно, но по качествено.
Чуства се, че човека се е "ангажирал" със запознанството, а не пуснал чепаретата.... и където клъвне.

Ами изобщо май действам според ситуацията.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Ами - ти познаваш [re: koм]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.07.07 13:24



Веднага отговарям. )))))

Преди известно време една прекрасна вечер нямах какво да правя, пълна скука, приятелите ми ги нямаше и т.н.
Поразтърсих се в Кюто и реших да пиша на един мъж. Получи се интересен разговор, поддържахме го така около 2седмици докато дойде ред аз да отида в неговият град. Уведомих го за това и че евентуално може да се срещнем. )))
Той започна всеки ден да ми се обажда естествено с предложение да пием кафе. Аз приключвах в същото време една връзка и не ми беше до срещи.
Но от толкова упорство накрая склоних да се срещнем.
От тази среща...излезе 3години и половина връзка, която още продължава. )))



Тема Re: Звучи като че ли [re: koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.07.07 13:31



В началото аз бях търсеща, щото не знаех как да си сложа снимка, а без снимка никой не ми пишеше.

После взеха да ме търсят всякакви недоебани от 18 до 50 години, та наистина губех доста време в отговори. Да кажем, че около месец и половина почти не работех, но пък не ми се живееше сама и това на този етап ми беше по-важно от работата.
Да, наистина получавах отговор. Очевидно мъжете са по-коректни в това отношение поне.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.