Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема то и аз така :)нови [re: Eva B.]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.07.07 21:44



Като поотраснах малко започнах да се терзая от мисълта, че има някаква вероятност всичките ми сложни метафизични въпроси относно безкрайността да имат някакъв елементарен отговор, който обаче никак няма да ми харесва да знам



Каква е тази константа, която очакваш да се държи като константа в един вероятностен модел на вселената?

Най-старата книга в библиотеката ми до скоро бяха 3 тома "Файнманови лекции по физика" от 60-те... с тяхна помощ баща ми си е вземал изпитите, аз си взех повишителните по физика в гимназията и 2-те части физика в ТУ. Само дето една част от писаното там днес е напълно погрешно. Върнах ги обратно в дома на родителите ми, че ми заемат много място, а синът ми започна да подлага на сериозна критика цялото ми академично образование :))

Ето, ти се вълнуваш от стари книги, предполагам се интересуваш и от картини. Хвърли един поглед примерно на Мадона Лита на Леонардо и ми кажи какъв точно цвят е червеното на роклята й. Как ще го определиш - като процентно съотношение на съставките, образуващи боята? Да, но в този случай трябва да отчетеш и времето, условията на съхранение и т.н., а и трябва точно да знеш какви все пак са били тези съставки. Или пък ще използваш нещо като спектрален анализ. А дали резултатите ще са същите, ако измерването се извърши в друга част на познатата ни вселена?
А дали на някой ще му дреме точно какъв нюанс е това червено, ако следствие на някаква генна мутация всички след нас се раждат далтонисти?

За мен константите са като плаващи пясъци . Може и да застанат неподвижно в определен момент, колкото да напишем историята на този ден, но това ще е интерпретацията на Наблюдателя. При друг наблюдател, в друг момент константите ти ще са различни.

"Дейта, не забравяй - трябва да се забавляваш по малко всеки ден!"

Тема Re: Е, не, сега ме обиди :)нови [re: Eva B.]  
Автор Onda ()
Публикувано11.07.07 22:24



Нещо не разбрах примера ти за формата и съдържанието


Аз когато за първи път четох Зеланд, толкова ми хареса, че прочетох 6-те тома на един дъх, като художествена литература

"Промяната е сигурна, прогресът - не" - Серджо Зийман

Тема Re: то и аз така :)нови [re: Hell]  
Автор Eva B. ()
Публикувано12.07.07 13:43



И все пак съм на мнение, че смесваш константа с интерпретация.


За да вземем примера с Мадона Лита, според теб нищо константно не може да се каже за картината, в такъв случай, впрочем, може ли да въобще да сме сигурни, след като константа няма, че тя въобще съществува?
Константа в случая за мен е, че на роклята й е червена, а какво е червеното е въпрос на интерпретация и различна степен далтонизъм Константа е, че някога, когато е била създавана, е използван конкретен, определен цвят в червената гама, това, че ние днес не можем да го видим, както е бил, не означава, че го е нямало. Фактите са, както обичам да казвам, обективно съществуващи реалности, това, че ние ги знаем или не, че можем да ги обхванем в тяхната цялост или виждаме само детайли не ги променя, променя само нашето познание за тях. Влияе на интерпретацията, но не и на съществувалото.

Hие сме фигури в съня на Бога, които гадаят как той сънува...

Тема Re: Е, не, сега ме обиди :)нови [re: Onda]  
Автор Eva B. ()
Публикувано12.07.07 18:08



Не съм искала да обидя книгата, автора или фен

, никога не съм я чела и нямам дори малка представа за какво се говори.
Примерът бе в смисъл, че само като погледнеш заглавието, си стреснат от формата. Без да се знае какво е съдържанието, ако някой търси само външност, то с такова заглавие е уцелил десятката.

O, Tempora, o, Mores! О, времена, о, морета!

Тема Re: Е, не, сега ме обиди :)нови [re: Eva B.]  
Автор Onda ()
Публикувано12.07.07 19:05



Обичам книгите и само като ги погледна мога да усетя отношението на притежателят им към тях. А и отдалеч си личи кои книги са купувани за показване и са допълнение към дизайна и кои са четени и пазени.

По една библиотека много можеш да разбереш за стопанина. Когато отида на гости намирам начин да разгледам библиотеката на домакина и така добивам представа за интересите му, за допирните ни точки, а ако щеш дори за интелектуалното му ниво.

"Промяната е сигурна, прогресът - не" - Серджо Зийман


Тема Re: На вниманието на copadevinoнови [re: copadevino]  
АвторCaндokaн (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 10:51



Видя ли сега. Секси си, секси си! Как да не си секси. Цялото ми същество казва, че си секси. Ти веднага го доказа - отиваш, купуваш и обличаш секси рокличка, с две ЦЕПКИ отпред, точно там където са сексициците. Аааааа, искам да видя как изглеждаш. Тук нали могат да се постват снимки? Не, не недей. Аз и така те виждам. Панимаеш?
Между впрочем как е сега по съветските магазини. Едно време нямаше проблем с избора. Вътре имаха само по два вида ризи, обезателно на карета или на точки и по два вида рокли, тях не ги помня - на точки ли бяха, на ленти ли. Да де, имаше и на полоси. Полосатые. Или нещо такова. А магазините огромни - пълни с 10000 ризи от единия вид и 10000 ризи от другия фасон. Пък де да знам, може и повече да са били. При роклите - същата работа. Сигурно във всеки голям град са имали такива магазини: "РУСЛАН" от едната страна и "ЛЮДМИЛА" - от другата страна на улицата, проспекта или площада.
Ей ама аз малко се поотплеснах да те занимавам с глупости. Сори.
Та казваш с две цепки, ей много готино ще изглеждаш. Нали не си в тези съветски републики, дето джигитите на сватба не се смеели и на погребение не плачели. Да де, те са по на юг, а ти казваш, че при теб там било много студено, зимой. Още малко щях да ти предложа да си правиш плажчето на двора, но се сетих, че сигурно си в някой блок или общежитие - не става.
Айде със здраве и горе главата. Доскоро!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.