Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Щото патенови [re: XeйЖивoт!]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 18:04



ако нещата ставаха така както изглеждат на пръв поглед, всичко щеше да става без съд - направо на място щяха да ги стрелят и да ги закопават после.
ПП: В твой стил - мое

Каквото повикало - такова се обадило.



Тема Re: Да речемнови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано10.07.07 18:05



В такъв случай раздялата им е животоспасяваща и за двамата.
И всички са доволни



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: стискайте палци, моля Винови [re: jesika]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано10.07.07 18:05



Можеш ли по-подробно да опишеш защо се стигна до вашите конфликти?Кое го дразнеше?Но ,според него,а не според теб.Какви са неговите упреци и какво го гневеше.Питам,защото очевидно,децата са привързани той не е насилствал спрямо тях.Т.е. ,насилства избирателно.ЗАЩО?Сподели според теб.Сподели за причините ,довели до тук.Странно е,че другите не питат за това .Или аз не открих...Така ще се опитаме да погледнем през неговите очи,макар и с твоя помощ.Иначе ,съветите тук са някак битови и на парче.Извадени понякога от пълния контекст и причинно-следствена връзка.така не се учат уроци.За видовете насилие може много да се говори.Неговото ,разбира се е недопустимо.Но ,разкажи повече.



Тема Re: Имам предвиднови [re: jamie]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано10.07.07 18:12



че ще започне да отстъпва, само и само да се отърве от от него.



Тема Re: стискайте палци, моля Винови [re: Bиkи]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано10.07.07 18:28



Не забравяй обаче, че след като децата навършат 18 годишна възраст (пълнолетие), семейното жилище става отново общо и двамата имате равно право на ползване, т.е. той ще предяви искане по тази точка, ако съдът го присъди на теб и децата. Докато едно споразумение предварително и един развод, преминал по взаимно съгласие, без ексцесии и плюнки вдин върху друг, ще ви спести много нерви и ще запази и малкото уважение, останало между вас. За децата също ще е много по-безболезнено, до колкото е възможно това при развод...
Джесика, защо не обсъдиш тези неща с мъжа си? Докато все още е в периода на молбите. Както неведнъж стана дума, след този период следва и друг, в който мъжа ти няма да е толкова тих ...



Тема Освеннови [re: mirror_]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 18:32



децата.



Тема Re: Здравейте отновонови [re: Джecиka]  
АвторFlicka_an (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 19:08



Джесика, първо: поздрави за решението ти! Много ме трогна историята ти и се чудех къде изчезна.

Исках само да кажа, да не се притесняваш за децата си. Каквито и да са ви отношенията, не могат да се сравнят с тези на дете-родител. Да не говорим, че посегне ли им или заклЮчи ли ги (това ти беше май другото притеснение) в такъв момент, повече няма да ги види, т.е. те няма да го погледнат. Няма да му стиска! Не съм Юрист, но предполагам, че такъв вид агресия само би му навредил в съда, а децата са "главни свидетели"!

Очаквам по-скоро, че ще се опита да ги глези максимално, за да стоят при него. Голямото ти дете вече кажи-речи си е поело пътя, но за малката бих внимавала. Свободията на 14 г. не е най-доброто нещо, но пък си зависи от детето...

Успех! Сигурна съм, че новият ти дом скоро ще придобие домашния уЮт, който търсите!!!

ПП Аз понеже съм голям инат на твое място щях да изнеса поне половината мебели (най-малкото мебелите от стаите на децата!)



ПП2 А нали се сещате, че интернет в интернет кафетата на практика е без пари Я обиколете новия ти квартал Добро решение на първо време...



Тема Re: Предлагамнови [re: Flicka_an]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано10.07.07 19:16



освен обикаляне по интернет-кафетата, Джесика да се обади или да посети някои от центровете за жени, подложени или преживели насилие - център Надя, Анимус и др. Имат много добри психолози, също ползват и безплатна адвокатска помощ. Не зная в техния град дали има такива (не зная и града)



Тема Само да пояснянови [re: jamie]  
АвторДжecиka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 09:03



че аз тежа 50 кг. , а той 120
Как ме виждаш аз да му налитам на бой. Най-малкото би било самоубийствено от моя страна. Да оставим настрани факта , че въобще не смятам , че така може да се ` дискутира` или да се решават въпроси.
Бъди здрав



Тема За причинитенови [re: Фoтoн]  
АвторДжecиka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 09:36



Ще се опитам да погледна на причините за изблиците му през неговите очи.Въпреки , че е трудно. Това би означавало , че го познавам и разбирам много добре , а това очевидно не е това. За това ще си послужа с примери.
Скоро след като започнах работа на настоящото си работно място се налага да пътувам в еднодневна командировка. Само като разбира ,че ще пътувам с шофьор ми хвърля бой. На другия ден на командировката съм с лице ,маскирано с грим , защото имам синини.
Неделен ден преди 5- 6 години. Децата са на рожден ден у приятелка. Ние можем да бъдем сами.Той получава покана от съсед да се почерпят. Връща се след час - два доста почерпен. Съседа му е разправял за извънбрачните си похождения - къде и как го правили с любовницата му. Нашия казва ` Всички жени са курви и ти си като тях `И следва бой.
Делничен ден , около седем вечерта. Вечеряме. Звъни служебния ми телефон, аз излизам от стаята , за да не смущавам семейството си и да мога да говоря спокойно. Той се вбесява , че в тази къща непрекъснато звъни телефон и няма спокойствие. Хвърля на пода чинията с ястието в нея. Бие. Още имам на ръката си белег от одраскване с вилица .
Това са фактите.На другия ден казва , че си е изтървал нервите.
За случая със счупването на ръката казва ` аз веднъж направих грешка , а ти не можа да ми простиш`Вие това грешка ли го наричате?
Наистина ми е трудно да погледна нещата през неговите очи.Но обикновенно коментара му е ,че си е изтървал нервите. Лошото е ,че го нервят абсурдни неща. Или пък в мислите му неговите страхове и фантазии се превръщат в реалност и вече са повод за скандал или побой. / ` всички жени са курви - и ти си катотях` или пък `Голямо е...е е паднало с шофьорчето`а аз се връщам след 30 часов непрекъснат път и съм скапана от умора/
Някога посягаше и на децата , но откакто пораснаха се въздържа. Но не бих казала че е най-милия родител.Често обръщението му към тях е ` идиотче`или ` патка`
Просто ако нещо не става по начина ,по който той желае или го е планирал става агресивен, заядлив .
В общи линии това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.