Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ама щонови [re: милицa]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано10.07.07 13:11



му се връзвате на тоз клиничен случай, дето има претенЗиите да представя някаква друга и изключителна гледна точка!?

Не мое целият свет, еле па жените - да са му криви, па на него да му е право...

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Здравейте отновонови [re: Джecиka]  
Автор won (cool)
Публикувано10.07.07 13:38



Джесика, ти подаде ли исковата молба?Описа ли адвокатът ти добре мотивите ти за развод-ситуацията на нетърпимост и невъзможност за продължаващо съжителство, опасност от повторен конфликт с тежки психически и физически последствия за теб и децата (дано не се случи).Не възможност да се постигне помирение и т.н.
Съдът ще излезе във ваканция и трябва да се иска (не знам как, но адвокатът ти трябва да знае) по-бързо разглеждане на делото.
Гледай децата да се върнат при теб-можеш да изнесеш твои лични вещи, както и техни(вкл. компютъра-необходим за обучението им и т.н.)
Ще започнат манипулации и обещания от негова страна, а децата си гледат екстрите и удобствата (например- при кой колата и др.)
Обясни им какво чустваш ти и защо не можеш да търпиш тази ситуация.
Попитай ги как биха постъпили те?
Успех!

"Споделете!"


Тема Подадох молбатанови [re: won]  
Авторjesika (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 14:04



Исковата ми молба бе готова от преди две седмици и стоеше в папката на адвоката. В нея са описани и сприхавия му характер и атмосферата на нетърпимост. Просто изчаквах да намеря подходяща квартира . Не исках да му връчат призовката и при един скандал аз да няма къде да отида. Та в петък вечерта се изнесохме и в понеделник пуснах молбата.
Децата имат лични вещи - дрехи , книги , дори сувенири. И според мен - всичко най-необходимо.Постарах се , доколкото мога , да ги обградя с неща , с които са свикнали. На голямата й липсва най-вече компютъра / разбирайте - интернет - връзката с останалия свят/ На малката - приятелите пред блока с които е свикнала да играе вечер до 10.30.



Тема О, и още как !нови [re: милицa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 15:00



Чел съм и други истории преди нейната. Не заставам зад насилието, но не забравяй че тук виждаме едната част от историята. Дори да приемем че е безпристрастна - пак това което казах за компромисите е в сила - помисли малко преди да пишеш пак.



Тема Re: стискайте палци, моля Винови [re: XeйЖивoт!]  
Авторjesika (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:18



Здравей , Хей Живот
Не съм искала да си присвоявам някакви заслуги за пускането на твоята много полезна тема за насилника. Извинявай , ако така ти е прозвучало. Просто съвпаднаха по време с моята тема. И тогава като те четох имах чувството , че си го писала персоналноза моя съпруг. Толкова едно към едно се покриваха нещата.Тогава ти страшно много ми помогна. Аз решението го бях взела , не се колебаех , но написаното от теб ми показа , че наистина друг изход няма.Не ,че на човек му става по-лесно като знае , че има други като него. Просто тези които са като него по-лесно го разбират и могат да дадат съвет. Щастливият не може да повярва , че могат да се случват такива неща. Как тогава да те разбере и помогне.

Благодаря ти!



Тема Re: О, и още как !нови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано10.07.07 15:28



Ти ме накара силно да се замисля.
Наистна сме непоправими. Чули сме само едната страна, а веднага определихме човека като насилник Не сме разбрали и какви са били мотивите за въпросната постъпка. Може да е проява на любознателност например. Тествал е човека въпросния крайник на половинката си на опън, напън...и на чупливост

. Добре, че все пак тази любознателност е имала граници в случая, и не е провел същия експеримент с врата й
Какво да й кажем сега? Върни се, ма, направи компромис, ' щото сме любопитни за резултатите

Аз съм твърдо за компромисите, но само, когато са "здравословни" и само, когато дават резултат.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: стискайте палци, моля Винови [re: jesika]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:53



Аз си мисля, че това с жилището е временно положение за вас с децата. Когато разводът свърши, семейното жилище трябва да бъде дадено на теб, Джесика, и децата. Така, че те няма за дълго да го напускат. А това, че господинът нямал къде да отиде, си е негов проблем. Да е мислил, когато е прилагал тормоза над теб. Все пак е мъж и е сам и ще му е по-лесно да се установи някъде. А ти ще бъдеш с децата и ви трябват повече удобства и по-добри условия, за да се грижиш за тях. Пък и така няма да плащаш наем. Обясни им това и на тях.



Тема Re: стискайте палци, моля Винови [re: jesika]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано10.07.07 16:25



Не бе, мила, няма защо да ми се извиняваш


Все пак за радост на заинтересованите - тия хора (насилниците, де) действат по много подобни и приличащи си схеми. Което определено улеснява не само разпознаването, ми и измъкването от тях. А и по-бързото възстановяване на жертвите им, които осъзнават, че не само не са сами, ами и не са така зловещо виновни за попадането си в такава ситуация.
Бъди силна и смела!

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Относно компромиситенови [re: mirror_]  
Авторjesika (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 16:58



Понеженяколко пъти се заговори за компромисите да кажа какво мисля по въпроса.
Правила съм много компромиси.Това ако не е компромис след счупването на ръката ми да живея повече от 10 месеца с този човек. Бях взела решението за развод , но бях оставила открехната вратичка. Ако видя , че той е осъзнал случилото се , ако промени поведението си , ако започне да се държи нормално, щях да преглътна. Да се опитам да забравя. Не , такова нещо не може да се забрави , но щях да го посипя с пепел - да не напомня за себе си.Но не дочаках. Правила съм компромиси и преди. И съм търпяла. Защото след подобни случки , на другия ден по-мил и грижовен от него нямаше. Имаше и продължителни светли периоди , в които се държеше добре с всички. Но както казва поговорката ,че една лъжица катран може да развали една каца с мед ...А неговите лъжици станаха много...Та наистина копромисите трябва да са ` здравословни` И с мярка.



Тема Да речемнови [re: mirror_]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 17:45



че и жена му е същата стока - малко ли са случаи когато и двамата налитат на бой ? Мислиш ще си каже че тя е същата ли - и то когато търси съчувствие ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.