Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Звучи ужасно!!!!нови [re: Джecиka]  
Авторxaxolina (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 22:16



Темата на Джесика е много важна!

Вместо да се занимаваме с глупости (като темата на Нели и подобни),
предлагам на повече от вас (които имат отношение по въпроса) да си кажете мнението тук.



Тема Re: Благодаря винови [re: Джecиka]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано10.07.07 09:53



Много трудно ще убедиш децата в това, че домът не е там, където са отраснали и където им е удобно. Не искам да прозвучи лично, но децата в много отношения са "консуматори" и удобството за тях е на първо място. Мисля, че много трудно ще им обясниш, че трябва да се лишат от някои работи. Може да има и периоди на отдръпване от теб - тогава ще ти е най-трудно. Но трябва да се държиш. Опитай да склониш мъжа си, тихо и кротко, на споразумение и развод по взаимно съгласие. Така ще избегнеш оплюването в съда, реплики от рода: "Как можа да пишеш такова нещо за мен, защо ме иззлагаш, не те ли е срам..." и др. подобни. Споразумей се с него за материалната страна на нещата, но предварително обмисли какво ще искаш и бъди твърда и не отстъпвай от позицията си.
Предстои ти много труден период, но всички сме с теб!
Успех!



Тема Здравейте отновонови [re: sepide]  
АвторДжecиka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 10:35



Снощи и двете спаха при баща си. Стана така ,че на четвъртата нощ аз останах сама...Не че е страшно , де. Използвах вечерта за подреждане и хигиенизиране.Аз просто не мога да стоя на едно място.
Тази сутрин той е заминал в командировка и няма да го има през идната нощ. И въпреки , че той няма да е там подозирам , че може отново даостанат. Например за да ползват компютъра цяла нощ. Между другото при него има 2 компютъра , а при нас все още не. И е редно единия да го предостави на децата.
Снощи искаше да говори с мен. Поканих го да се срещнем в квартално кафене.Дойде не сам , а с голямото дете. И се моли - `върнете се , ще живеете като царици. Нека да опитаме отново. Ще видиш , че мога да бъда много добър. Дай ми шанс - няма да го пропилея. `Но аз този рефрен съм го слушала много пъти. Казва ми `Нека да се съберем докато сме още приятели. После ще станем врагове.` Отговарям , че от нас зависи дали ще останем приятели или ще станем врагове. А той казва `Аз не мога да изляза на улицата , като дойде ред да делим ще станем врагове`
Туй му е зора на човека - че няма да има къде да живее.
След като неколкократно отказах да се върна той си тръгна. Срещата продължи точно 15 минути. С толкова му се изчерпа търпението. А аз си бях предвидила в графика 1 час. Надценила съм го...
Не съм се виждала с децата след гостуването при него. Само се чухме по телефона сутринта. Любопитно ми е как ще се върнат - в какво настроение. Какво ли им е говорил и как ли им е повлияло това.



Тема Re: Здравейте отновонови [re: Джecиka]  
Авторnovolubopitna (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 10:57



Понякога ще те поставят в ситуация да се чустваш виновна. Ще се чудиш дали си добра майка . Преди време моя приятелка се изнесе и детето й до такава степен се беше вторачило в родния си дом , че въпреки всичко за нищо на света не искаше да го напусне. Получава се една бъркотия , а децата на тия години са повече или по-малко егоисти. Виж с момчета е по-лесно , защото имат идея да закрилят майка си , но при момичета не винаги въпросът е толкова категоричен , когато става въпрос за удобства. Не съм на мнение , че децата на тази възраст са склонни към едно ново начало , малко и не обичат да се борят . Съжалявам , ако наранявам някого .Това е , защото по-скоро искам да бъда откровена и да споделя за подводните камъни.



Тема Re: Здравейте отновонови [re: novolubopitna]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 11:30



Джесика, здравей,
като те чета едновременно ми се плаче и се радвам. Тъжно ми е, че си изпитала това с ръката и другите неща, обаче се радвам, че си взела правилното решение. За децата, знам, трудно ти е. Но другите го написаха - децата си гледат интереса и са егоисти. Съжалявам, но е така. И в моето дете виждам тези черти, въпреки че е по-малко от твоята по-малка дъщеря. Ще мине време, ще порастнат и ще те разберат. А ти ще видиш, че новия ти начин на живот ще ти хареса, постепенно ще се отърсиш от съпруга си и ще се радваш на живота.



Тема Re: стискайте палци, моля Винови [re: jesika]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано10.07.07 11:46



Стискам палци, да



Ми периодът на благост ще продължи около седмица-две. Ако толкова му стигне търпението. После отново ще се върне към познатия си начин на действие - агресия и сплашване.
Дечицата, милите, заемат обикновено (временно и непостоянно) страната на по-уязвимия (според тях) родител. В момента той им се вижда по-уязвим - измокрен, гладен, уморен, риве, тръшка се, обещава светло бъдеще - ми нормално е за тях да му повярват безрезервно. А ти им изглеждат твърда и силна - и направо несправедливо жестока в твърдостта си. Хубавото е, че това е временно, довери им се, дай им време, те сами ще си видят нещата и това вероятно ще стане много скоро. Децата имат безпогрешен усет за хора и ситуации - просто понякога им трябва повечко време, за да осъзнаят нещата.

Впрочем темата за насилника не беше отговор на твоята ситуация Май по-скоро си беше писана за мои ситуации... Тогава бях замислила да напиша още два "раздела" - за това, как се чувства жертвата на такава ситуация и какво й се случва като вътрешни поражения; и за това как точно да се отървем, избягаме, напуснем насилник. Ама се появиха мнения, че съм прекалено крайна и категорична и че мога да тласна някой недоразбрал в погрешна посока (щот съм убедителна ) И по тая причина се отказах да продължавам.
Все пак вярвам, че всеки си го знае и усеща със сърцето и който го е изпитал - едва ли ще се заблуди. Ама това е друг разговор.

Ако мога да ти дам някакъв жокер в тая ситуация - просто трябва да си твърда и готова да си отстояваш решението, независимо от това с какви плашила ще те плашат и как ще се опитат да те връщат в правия път. Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен - пък сърцето дори да се свива от страх, някак безпогрешно разпознава правилните решения.
Добра тактика е да го убедиш, че да, наистина - той е правият за всичко, ти си недостойната, сгрешилата и всичко останало и че без теб ще му е мноооооого по-добре - направо се отървава. Нарисувай му красивите перспективи на живота без теб - нещо като "сигурна съм, че без мен ще ти е много по-добре и заслужаваш наистина човек, който истински да те уважава и обича; искам да ти дам шанс да продължиш"; Ми да - манипулация и откровени лъжи; ама ко да съ праи - в момента целта е максимално безболезнено да избягаш от прожектора на вниманието му.
Освен това нито в един момент не трябва да даваш и най-малък знак, че има надежда да се върнеш и да "опитате отново". Изрази като "ще видим по-нататък", "трябва ми време, за да обмисля нещата" - не го обезсърчават, а му дават надежда, че ще те върне; тоест - не го отказват от целта и фиксацията върху теб.
Просто трябва да приспиш вниманието му и с хитрост и тихи стъпки да се изнижеш Знам, че в момента никак не ти е леко и затова наистина ти стискам палци и ти желая успех.

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Редактирано от XeйЖивoт! на 10.07.07 11:51.



Тема Хмнови [re: sepide]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 12:08



"Споразумей се с него за материалната страна на нещата, но предварително обмисли какво ще искаш и бъди твърда и не отстъпвай от позицията си. "
Сепиде, не си ли противоречиш ? Споразумение ли е да искаш нещо и да не отстъпваш ?



Тема Не озлобявай,нови [re: Джecиka]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 12:09



наистина сега техния дом е там където са израсли.
Забелязвам че не си гъвкава - това само ще ти вреди.



Тема Да бе !нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано10.07.07 12:20



'Все пак вярвам, че всеки си го знае и усеща със сърцето и който го е изпитал - едва ли ще се заблуди. Ама това е друг разговор.

Ако мога да ти дам някакъв жокер в тая ситуация - просто трябва да си твърда и готова да си отстояваш решението, независимо от това с какви плашила ще те плашат и как ще се опитат да те връщат в правия път. Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен - пък сърцето дори да се свива от страх, някак безпогрешно разпознава правилните решения. "

1. Да решава със сърцето ? И после да се надява да е правилно ? А ума мари къде го остави ? Сега разбирам защо все другите са ви виновни за глупостите които творите



2. Да е твърда и т.н. ? Абе някой изобщо ще прояви ли здрав разум да осъзнае че живота е компромис, всичко е компромис. После рев че всичко било на парчета - ами постарайте се да не се чупят нещата, глупаво е да се уповаваш цял живот на това че другия ще се съобразява с теб а ти ще си правиш каквото си си наумил(а).



Тема Re: Да бе !нови [re: jamie]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 12:53



Джами, това е твое мнение. Но все пак за какъв компромис става дума? Ти чел ли си историята на авторката от началото до сега? Чел ли си предишните нейни теми? Мъжът й й е счупил ръката насила, не че е паднала, не че я ударил, просто така - извивал й е ръката, докато й я счупил нарочно. За какъв компормис говориш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.