Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Три вида души, три молитви!нови  
Автор Eva B. ()
Публикувано05.07.07 08:51



Последната книга на Казандзакис започваше с притча за трите вида човешки души, които изричали три различни молитви. Първата призовавала: "не ме дърпай много силно, Господи, ще се счупя", втората шепнела: "дърпай ме от време на време, Господи, ще ръждясам", а третата казвала: "опъвай ме колкото искаш, Господи, и толкова по зле, ако се счупя".
Имали ли сте моменти, в които сте били безгласен свидетел на разпъването на душата ви, да сте чували свистенето на кордата и скърцането на дървото и да не сте знаели дали божественият лък във вас ще издържи?
Чувствам се ужасно уморена, а мога само да се чудя ще се счупи ли духът ми или не...

Hие сме фигури в съня на Бога, които гадаят как той сънува...

Редактирано от Eva B. на 05.07.07 09:20.



Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Eva B.]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано05.07.07 09:27



Миличка, моите разсъждения се базират на това, че събитията в живота ми показват едно:
Той има план за нас, независимо дали го разбираме, осъзнаваме и дали искаме да участваме в него... винаги прави най-доброто за нас, макар че ние разбираме това на един по-късен етап. Много пъти съм се чудила защо аз. Сега разбирам, че е било само за мое добро!



Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Eva B. ()
Публикувано05.07.07 09:31



Разказах историята, защото ми се струва удачно сравнение за това, което изпитвам в момента, а не защото вярвам в Бог


Но се радвам, че ти самата можеш да намериш упование за лошото в живота си вярвайки в това, че то те води към по-добро.

Hие сме фигури в съня на Бога, които гадаят как той сънува...

Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано05.07.07 09:33



You bought that line?

C'mon, meat!

Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Eva B.]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано05.07.07 09:38



Много хубава тема, благодаря за притчата и за нишката.

Да, случвало ми се е, изводът ми е бил, че независимо какво и колко ни се случва, можем да го понесем.

Like a moth on love's bright light
I will get burned each and every night...


Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Eva B.]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано05.07.07 09:39



В интерес на истината нямам лоши моменти - имам моменти в които се уча, и моменти в които просто съзнанието ми е освободено от грижи!


Иначе вярвам - все трябва да е онзи Горе или поне ангел хранител, защото винаги нещо успешно ме пази от глупостите и простотиите, които върша някога...



Тема Съгласен, но само с една малканови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано05.07.07 09:46



корекция - планът си е наш, той само ни е дал пълна свобода и ни подкрепя какъвто и избор да направим. Затова и в глобален аспект лошо няма - това, което на нас тук и сега ни изглегда лошо е просто една възможност да научим нещо. И ако нещо, което квалифицираме като лошо упорито ни преследва, просто не сме си научили урока и възможността отново се връща при нас.

Ако всичко ви е ясно, изобщо не сте ме разбрали.


Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Coнaтa]  
Автор Eva B. ()
Публикувано05.07.07 10:24



А може би просто още не ти се е случвало нещо, което да не можеш да понесеш?

Hие сме фигури в съня на Бога, които гадаят как той сънува...


Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Eva B.]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано05.07.07 10:37



Аз може би по- скоро бих се придържала към втората молитва.

Вероятно защото все още не съм била така разтърсвана от случващото се в живота ми, та да се чувствам едва ли не на ръба на емоционалното си или душевно оцеляване. Случвало ми се е да преживея сривове и да достигна до ръба на желанието за живот, но винаги по- късно оценката ми за нещата е била такава, че някак е заличавала "раните от опъването".
Аз пък отдавна се уморих да анализирам себе си.



Тема Re: Три вида души, три молитви!нови [re: Eva B.]  
Автор won (cool)
Публикувано05.07.07 10:37



"A purpose of human life, no matter who is controlling it, is to love whoever is around to be loved."
"...Трябва да си помагаме да преминем през ТОВА, каквото и да е то."К.Вонегът
Силна си и не си сама!

"Споделете!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.