Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема за  
АвторRONl (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 17:49



Разведена съм от една година,след много тежка борба със себе си преодолях болката или понетака си мисля.
Искам да ви попитам трепва ли ви когато случайно се виждате сбившите и кога спира това. Изобщо спира ли? всеки път след случайна среща съм като болна..вярно че доста бързо се окопитвам, ама за цял живот ли ще ме преследва тая болка?



Тема Re: занови [re: RONl]  
Автор Eva B. ()
Публикувано01.07.07 17:55



Една кубинска поговорка гласи, че няма болка, която да трае 100 години и тяло, което да я понесе. И твоята ще отмине, може би по-бавно, може би по- неусетно, но със сигурност. Една година е добър момент да почнеш да я надживяваш, справила си се сама с годишнините от срещата ви, сватбата, св. Валентин, родените дни...Следващите ще са само по-лесни.


А един ден всичко това ще ти се струва като далечен пустинен мираж, в който знаеш, че си била, но за който освен, че е съществувал, друг спомен нямаш.

Hие сме фигури в съня на Бога, които гадаят как той сънува...

Тема Re: занови [re: Eva B.]  
Авторroni (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 18:01



Ева много ти благодаря за окуражителните думи. Знам , че по-добро лекарство от времето няма....и за това се уплаших, че една година си едоста дълъг период, а аз след подобна и то подчертавам случайна среща( за други нито аз, нито той държиме...всъшност дори не се чуваме)аз меко казано дори физически реагирам - разболявайки се. Вчера гледах и клуб 1-ва съпруга...при мен няма нужда ототмъщение- само едно искам да я няма болката никога.



Тема Re: занови [re: RONl]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано01.07.07 22:29



Трепването продължава дълго. И ако някой или някоя ти каже, че бързо е преодоляла напълно нещата и нищо не и трепва пиши ми на имейла в профила да ти разкажа няколко истински истории, които не бих пуснал открито в клуба без да променя имената и действащите лица, но тогава ще се изгуби и солта на историите.



По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.

Тема Re: занови [re: RONl]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано02.07.07 11:55



Вчера случайно на една улица се разминахме с колите с любовта на моя живот. Миналата година имах сходно изпълнение и почти бях докарана до нервна криза. Сега леко се притесних, позамислих се, ходих и сръбнах една голяма бира и днес съм като нов човек. На мен ми отне 2 години, за да го докарам до това състояние. Времето е единственият лек



La donna e mobile

Тема Re: занови [re: RONl]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано02.07.07 13:32



Тц, не ми трепва, не ми се трогва и въобще нищо не ми... Просто се научи да затваряш страницата!



Тема Re: занови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторRoni (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 13:38



След колко време престана да ти трепва?



Тема Re: занови [re: RONl]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано02.07.07 14:09



Все още съм в процес на развод, но спря да ми "трепва" като го видя с нея в колата да я прибира от работа. Мммм да, малко повече от 2 години. При всеки е различно и само от теб зависи преодоляването. Повярвай в себе си, започни да се цениш и спри да се питаш какво усещам и защо...



Тема Re: занови [re: Roni]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано02.07.07 14:10



Ми на мен май ми беше престанало още от преди факта на решението

, даже преди да си стегна багажа...



Тема Re: занови [re: roni]  
Автор Eva B. ()
Публикувано02.07.07 14:22



Не става дума само за времето

Познавам хора, които много години след една раздяла все още са вкопчени в миналото, помнят всичко, сякаш е било вчера... Това не е хронологическа дистанция, аз я наричам емоционална дистанция. Нали знаеш, всеки един от нас е имал толкова натоварени дни или седмици, че случилото се преди час или преди ден ти се струва безкрайно далеч? Това е не защото е изминало много време, а защото си преживял много неща, други силни емоции или събития са отвлекли вниманието ти от само едно. Затова и на теб ти трябват разсейващи емоции, неща, чието преживяване да е достатъчно наситено за да те накара да забравиш, или поне да дистанцираш изживяната загуба. От тук и вярването, че клин клин избива, т.е., новата любов лекува старата. За мен не точно новото чувство, а новата - как да я нарека - заигравка на ума и сърцето е това, което лекува.
Този клуб ме помни от времето, когато едва гледах от болка след загубата, виждал (или чел) ме е, когато ми трепва, сле дкато случайно съм се срещнала с бившия, за да се стигне до днес, когато съм оставила миналото изцяло в миналото. Не се притеснявай, ако ти се струва, че закъсняваш или че изпреварваш темпото на някой друг, това не е движение на влак, за всеки е винаги индивидуално.

Hие сме фигури в съня на Бога, които гадаят как той сънува...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.