Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема минало-бъдеще ?  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 19:05



Четейки някои теми и свързвайки ги с наболял за мен проблем, искам да ви попитам нещо.

Да кажем една жена зарязва мъжа си (дълготрайният си партньор). Разбира се, причината е една .... ОМРЪЗВАНЕ. И както каза Асиан в друга тема, то общо взето нещата седят идентично в голяма част от случаите. Та възможно ли е, тази жена , след време да прецени, че е сбъркала, или да остане с някакви емоции към този човек ? Не говоря за период от месец два, а говоря за година, две или повече ? И дали е възможно , да го е обичала през цялото това време, но поради приоритети да го е оставила ?
Имал ли е някой от вас подобен случай ? Възможно ли е ?



Тема Мисля, че те познах:-)нови [re: нoв]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано28.06.07 19:59



Сега, на въпроса - да, възможно е. Но би било страшно глупаво от твоя страна да прекараш живота си, чакайки и надявайки се, това да се случи. Ще го пропилееш, ще си затвориш шансовете за щастие в скрина и ще ги оставиш да прашасват. В следствие, ще се превърнеш в неудовлетворено, излъчващо негативизъм мрънкало, озлобено срещу живота. И тогава, бившата дори и да е лудо влюбено в теб, любовта ще и се изпари.
Умишлено съм толкова черен в краските. Предполагам, че за теб би било чудесно след време едновременно да осъзнаете, че един без друг не можете и не щете. Но не ми се иска да си пропилееш целия живот, чакайки го да се случи. То най-вероятно няма да се случи. Най-малкото - времето, в което ще живеете отделни животи, с различни приоритети, не виждайки очите си, вероятно споделяйки леглата си с друг/а (или в множествено число) е почти сигурно, че ще ви отчуждят непоправимо, че ще ви срещнат с други хора, че ще ви сменят отчасти вижданията за живота и приоритетите. И дори и споменът по любовта ви да ви събере някой ден, с изненада и тъга, с голям процент вероятност ще установите, че този другият не е вече човекът, когото някога сте обичали, че животът безвъзвратно го е променил...просто съвсем друг човек..
Изживей живота си, не го пилей. Ако имате дечица, обичай си ги, бъди им баща, а на майка им - коректен партньор в разделното родителстване.
А и....знаеш ли коя ще ти завърти главата? Само не казвай, че е невъзможно и ти винаги ще обичаш едикогоси





Тема Re: минало-бъдеще ?нови [re: нoв]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано28.06.07 20:09



Kъм това,което ти е написал GED Ltd.,мога само да добавя,че жените са по-емоционални.А веднъж решила ли е ,открила ли е ,че ти не си подходящия ,или че не си сред приоритетите й,просто няма смисъл да храниш напразни надежди и да предъвкваш миналото.Опитай се да го напшравиш,както те го могат така добре-да се пренастроиш и да изтриеш.Да се убедиш,че миналото е отчасти грешка,че раздялата е по-доброто и напред в бъдещето те чака още по-доброто.Не твърдя ,че е лесно.Но това е правилният път.Според мен.
А ако имаш нерви,време от живота си за трошене и си стоик-опитай,надявай се.





Тема Re: Мисля, че те познах:-)нови [re: GED Ltd.]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 20:30



Така е. Аз едва ли ще мога да и имам доверие някога. Още повече, че сега тя има втори брак. Остави ме, защото бях мекушав, бях слаб ( в темата на разбит е описано почти 1 към 1). Остави ме отдавна, преди 3 години.Но след това ме търсеше няколко пъти. Когато ме потърси за последно , преди 2 години, аз я отрязах за контакти, защото си имах нова приятелка.Така сметнах за редно. след това ми се обади още един път, в денят, когато се венча за втори път, но тогава не каза нищо, само си мълчеше. Уж сме зрели хора, на над 30 , а в какви нелепи ситуации изпадаме, просто не е истина.
Та напоследък ми стана мъчно за онова време, стана ми мъчно, че се обичахме и се чудех, дали още е така. Съжалявам, ако съм натоварил някой с пробемите си.



Тема Re: минало-бъдеще ?нови [re: нoв]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано28.06.07 21:26



Да. Възможно е, но нещата са много тънки и трябва да се вземат предвид много неща за да може да се направи вярна преценка на ситуацията а подозирам, че няма да ти се даде цялата информация а само тази, която ще те насочи в посоката, в която желае отсрещната страна.
И това е ситуация с доста висок рисков фактор. Имай го предвид когато преценяваш нещата.
И само за сведение - имал съм подобни случки в живота. Два пъти. Не зная дали бих допуснал трета такава, и може да се окаже, че третият път бих сгрешил.

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.


Тема Re: Мисля, че те познах:-)нови [re: нoв]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано28.06.07 21:32



Споко. Ако си натоварил някого той просто няма да се обади в темата ти. Иначе ако тя има ново семейство това за мен е явен признак, че нещата са окончателно приключени от нейна страна, или дори и да си е запазила нещичко някъде в скрина то тя не смята, че имате шансове за каквото и да било.
Остави миналото да отплува, както са ти написали и дерзай. Все някой ден някоя ще те гепи за *** и ще се окаже, че това ще вземе да ти хареса.



По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.

Тема Зад врата,нови [re: нoв]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.06.07 22:09



с правата лопата.
И с две ръце !



Тема Re: минало-бъдеще ?нови [re: нoв]  
Авторwolf4e (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 00:41



Ти я познаваш най-добре, но ми се струва, че ако държи на брака по принцип, нямаш никакви надежди - след като тя е сключила втори брак. Да ти се обажда може да е имало много причини, включително желанието да се извини или да те предупреди за новата си връзка...или да се увери, че повече няма защо да се чувства виновна. Ккавато и да е причината, за теб пътят напред едва ли вече е свързан с тази жена...Хубавото предстои





Тема Re: минало-бъдеще ?нови [re: нoв]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано29.06.07 07:20



Здравей, НОВ!
Пишеш, че те е зарязала. Как юридически е решен този въпрос - тя просто си тръгна или сте разведени? Вие двамата говорили ли сте ЗАЩО те е зарязала? Може освен ОМРЪЗВАНЕ да има много по-сериозни причини. Пишеш и за приоритети от нейна страна - кои, например, приоритети, са я накарали да те остави? Защо мислиш, че все още е обвързана емоционално с теб? Отговорите на повечето от тези въпроси биха могли да доведат до отговор на въпроса БИ ЛИ СЕ ЗАВЪРНАЛА при теб.



Тема Re: минало-бъдеще ?нови [re: нoв]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано29.06.07 09:29



Аз като жена мога да ти кажа, че е невъзможно, поне за мен. Значи може да се случи една изневяра да те върне към постоянния партньор - но това става в рамките на някакво ограничено време, не 2-3 и повече години. Знаеш ли защо ти се обажда, според мен. Защото не е напълно удовлетворена и от новата си връзка. И в някаква степен идеализира миналото. Вероятно, макар и мекушав, ти си подхождал с нежност и разбиране към нея, което й липсва при новия човек. Но ще ти кажа, че тя не търси теб, тя търси някакъв неясен образ от миналото. Ако хипотетично приемем, че се върне при теб, сигурна съм, че между вас отново ще възникнат старите проблеми и тя пак ще си тръгне, този път завинаги.

Вервай ми, познавам женското сърце!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.