Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема да споделя с вас, че нямам с кого:-(нови  
Авторпpeцakaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 10:38



Душата ми е тотално опустошена, няма пред кого да споделя какво ми се случи преди седмица, чувствам се толкова обидена, безсилна, глупава...
И така-три години пилях по голямата любов, оказа се че тя не е голяма, а по-скоро невъзможна. Двамата бяхме тотално различни-той богат и световно известен в неговата си област, а аз бедна и тоталано неизвестна..Както и да е, той толкова много ме амбицира, че смених професията, фирмата...тръгнах от нулата, всяка вечер се прибирах за да уча и експериментирам и така...от 2 месеца вече съм шеф на екипа, който е само от мъже:-) Направих чудеса от храброст, но успях. Той-моята голяма лубов, още не знае, има само известни подозрения за резкия завой в живота ми, но само толкова. Не поддържаме никаква връзка, но доскоро сърцето ми беше само негово....не допусках никого до себе си, вижах се с разнi мъже на кафе, но само на кафе:-)

Преди месец се появи нов мъж в живота ми, след 3 годишана съпростива от моя страна. Беше красив, много умен и изглеждаше някак добър. Запознах го с един куп познати, гордеех се с него.Мислех, че най-накрая съм открила човека, с когото искам да прекарам остатъка от живота си, струваше ми се почти перфекетен. Прекарвахме много време заедно, връзката се разви доста бързо-той правеше какви ли не планове за нас двамата, а аз бях ужасно предпазлива, усещех, че ни липсва онова нещо наречено любов....но си мислех, че с времето нещата ще си дойдат на място:-)

Както и да е, точно преди седмица, след 2-дневно пълно мълчание от негова страна, той ми прати е-майл, за да ми каже, че се връща при бившата си приятелка-жена с дете от друг мъж, която го била зарязала малко преди да се запознаем, защото имала проблеми с дететео. Сега проблемите й били решени и те можели да бъдат заедно...Трудно ми е да опиша как се почувствах, бях ударена като от гръм. Не знаех какво да напиша, но се окупитих написах кратък отговор, че няма пробем и че аз съм занела, че не си пасваме и ей такива ала-бала неща...пожелах успех и толкова. Неговата наглост стигна до там, че пак ми написа да ми благодари за прекрасните мигове и т.н. Тогава, ако можех, щах да го убия-не стига, че ме беше използвал, ами искаше и да удължи агонията ми. Написах доста по-рязаък отговор и помолих да ме остави на мира, защото ако наистина са се обичали да не са се зарязвали......офф, бях груба, но така или иначе няма да се виждаме повече, така че не ми пука много;-)

Исках само да споделя с вас какво ми беше-грешката беше моя, защото вложих толкова много нежност, надежди, илюзии в новата връзка, а всичко рукна...ей така за миг. Отгоре на всичкото още съшия ден случайно видях онзи мъж, заради който тотално промених живота си-поговорихме за няколко минутки, той се държеше недодялано, изглеждаше ми циничен, погрознял...за пръв път от три години в сърцето ми не трепна нищо...За един ден успях да разбия мита за двама мъже....как може да ми е толкова, толкова гадно...иде ми да се гръмна...



Тема Re: да споделя с вас, че нямам с кого:-(нови [re: пpeцakaнa]  
Автор novolubopitna (непознат)
Публикувано21.06.07 11:27



Знаеш ли , когато си на на гребена на вълната ти е трудно да бъдеш всичко
накуп като жена. Според мен , единственият мъж , който е имал стойност за теб е този , който те амбицирал.
Не знам какъв точно е проблемът , но и на двамата с въпросният друг господин явно ,ви е харесвало да сте заедно.
Срещнали сте се , разделили сте се , наистина неочаквано е за теб , защото може би искаш всичко да организираш по свой модел , но човекът просто не се е вместил в схемата и учтиво е сменил заложената му роля.
Явно чувствата тук не са победители....но ти пак ще си на пиадестала .



Тема Защо пък прецакана?нови [re: пpeцakaнa]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано21.06.07 11:40



От това, което прочетох, в много отношения си победител. Поласкана от съдбата. Появили са се фактори, които са те дърпали напред. А годините, те не са пропиляни, това е живот - път, случват се неща (в твоя случай хубави), учат се уроци.

Първата любов, както я наричаш, доколкото разбирам, и ти не я възприемаш сериозно - не поддържате връзка, от различни светове сте. Но пък ти е дала импулса, катализирала е твоето желание да правиш чудеса от храброст - ами това е супер!

За втората, тук май проблема е просто, че те е изпреварил и е направил крачката преди теб. Ако не греша, ако наистина просто в това ти е болката, то по-добре е да го осъзнаеш и да замениш въпросната болка и в себе си да благодариш на този човек че ти е дал хубавите мигове и че те е отървал от гадната ситуация ти да се чудиш как да му го сервираш.

И още нещо, както се носиш на крилете на устрема, хубаво би било да не губиш скорост сега, вече вероятно можеш и без да го правиш за голямата любов, и сама си се научила как





Тема Re: Защо пък прецакана?нови [re: GED Ltd.]  
Авторпpeцakaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 12:14



прецакана съм, щото положих много усилия да си паснем, май като се замисля с никой мъж не съм се държала толкова мило, а той е бил наясно, че ако тя-бившата му се обади, аз съм дотук. с други думи, във връзката си с мен той е търсел не друго, а само някаква временна алтернатива, а аз исках нещата да станат сериозни, защото той говореше за сериозност на отношенията, не аз:-) Освен това, той ако много я е обичал другата и е държал на нея, защо само по-малко от месец след раздялата се впусна в авнтюра с мен?!:-)

Да се разделим , защото не си пасваме е нормално, но в нова връзка да тръгваш да преоткриваш старите си любови е тъпо, много тъпо





Тема Re: Защо пък прецакана?нови [re: пpeцakaнa]  
Автор novolubopitna (непознат)
Публикувано21.06.07 12:34



Отново модела , къде четем за чуствата , пасване , удобната схема , а вие като програмирани ли сте живяли? Чудя се дали в този улегнал свят сте направили една щуротия , нещо като емоция , то малко като домашен любимец ми излежда този господин , ама май нещо се е разгонил





Тема Re: Защо пък прецакана?нови [re: пpeцakaнa]  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 12:36



За съжаление повечето мъже са склонни да забравят доста бързо жените с които са били и по-бързо се впускат или възобновяват стари връзки,някой казват,че било природно,ние жените сме моногамната част от човечество ,на тях им било простено щото природата така ги била проектирала!баси проекцията,бих казала!хм,това извинение хич не ми минава!не искам да обобщавам,но почти всичките ми приятели или стари гаджета не са тъжали много по предходните си любими и бъзро са намирали нови!Твоя случай не е изключение!Кофти,но ще мине!Просто не се впечатлявай особено,правят го всички и за да не обиждам само мъжете,ще кажа,че и доста жени също често се държат отвратително,но процентът е далеч по-малък!Гледай си живота,здравето и работата!Другото само ще дойде!



Тема Re: да споделя с вас, че нямам с кого:-(нови [re: пpeцakaнa]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.06.07 12:39



От това, което си написала, останах с впечатлението, че се чувстваш използвана? Погледни нещата от друг ъгъл - вероятно този човек се е опитал да надделее чувствата си към приятелката, която го е зарязала... Фактът, че се е върнал при нея, говори за гласа на сърцето, който е послушал. Дори и да беше останал при теб, мисля, че нямаш нужда от човек, който винаги ще идеализира и ще си спомня с носталгия за друга жена.
Паднала си, оттупай се малко и продължи напред, няма сми да чопкаш и нищиш тази едномесечна връзка.
Звучиш като амбициозне и разумен човек, но явно по-трудно допускаш хората до себе си. Имай предвид, че и подобна силна жена понякога плаши мъжете. В случая ти пишеш, че си положила максимално усилия да си паснете - ама любовта не е това, там не се полагат усилия, а всичко идва от самосебе си. Приеми, че този човек не е бил за теб, след като ти си се опитвала да се нагаждаш към него. Ще се появи човек, който ще те оцени такава, каквато си, с всичките плюсове и минуси на характера ти и няма да се налага да правиш промени.

La donna e mobile


Тема Нещо не разбирам.нови [re: пpeцakaнa]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано21.06.07 12:49



Сама казваш, че между теб и "красивия, добър мъж" нещо генерално е липсвало, а имено любов. Най-вероятно това си усещала не само ти, а и той. Така че рационалните ти планове просто не са се осъществили, не че си прецакана. Не виждам защо е нужно да се тръшкаш за някого, когото не си обичала всъщност.
А първата история звучи някак леко несъстоятелно и повече в сферата на въображението. Хубавото е, че ти е дала някакъв тласък и порив към интелектуално и професионално усъвършенстване. Използвай в този дух и т.нар. от теб "прецакване"-вярвам, че ще можеш, защото по всичко личи, че си амбициозна жена.
И,апропо, повече не си създавай митове!



Редактирано от PipilotaViktualija на 21.06.07 12:50.



Тема Re: Защо пък прецакана?нови [re: пpeцakaнa]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано21.06.07 12:59



Положила си усилия да си паснете? Скъпа, положи малко повече усилия да се отпуснеш и да се отдадеш по- спонтанно на емоциите си, не да се "напасваш" някак със зор с някого.





Тема Re: Защо пък прецакана?нови [re: пpeцakaнa]  
Автор Lalara (точна)
Публикувано21.06.07 13:33



Къде ти е проблема! Един месец с някого- връзка ли е? Сама си си построила измислени схеми и нереален свят! Как може за един месец да кажеш на някого , че го обичаш?
Или ти смяташ, че всичко зависи от тебе? Била си зависима от старата връзка 3 години и сега, като се освободиш от нея, срещу тебе тичат свестни мъже да те направят щастлива? Пълна заблуда!
Не бързай! Огледай се! Опитай се да живееш за себе си и нещата ще дойдат , както е написано..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.