Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Предразсъдъкнови  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано19.06.07 23:56



Мъчи ме напоследък един предсразсъдък*, та ще помоля женската част да ми помогне да го изчистя. И така:
- Вие сте жена, която по някаква причина е решила, че няма да има нови деца (възраст, имате си деца или просто нежелание)
- Имате добра професия, която ви гарантира сравнително добър стандарт.
- Имате си интереси и задължения (уви!), които ви запълват свободното време.
- Имате си и любов, с който сте в хармонични отношения - в смисъл - нямате противоречия, секса е добър, той е верен, вие сте вярна, чувствате се добре.

Та - понеже със сигурност тук има дами, които отговарят на горното описание - въпроса ми е - мислите ли, че искате (не питам дали трябва, а дали искате) да създадете ново семейство. Не говоря за просто за встъпване в брак, но и това е интересен въпрос - със или без брак?
Ако - да - кога? Веднага? След като децата ви идат в университета? След като се оженят?
Мислите ли, че са възможни дълготрайни партньорски отношения без живот на семейни начала?
Е, за предразсъдъка ми сами се сетихте.



______________________________
* от Уикипедия: Предразсъдъкът е необоснована предубеденост, негативна нагласа на човека спрямо нещо. Той е прибързано създадено и често неаргументирано мнение




Тема Re: Предразсъдъкнови [re: koм]  
Автор elfa (непознат )
Публикувано20.06.07 00:08



Тези " дълготрайни партньорски отношения без живот на семейни начала" са възможни,но аз лично/отговарям на описанието ти/ не съм им привърженик,ама хич.Ако имам като партнъор човек,който да обичам и да ми допада бих предпочела нещо по-сериозно като връзка.Ама да ти кажа от тези предрасъдици,дето ги описваш и дето ги имате вие мъжете ще да си остана с дълготрайните взаимоотношения.И то....в добрия случай.


Е ,това е положението!



Тема Чакай- дай по-подробнонови [re: elfa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано20.06.07 00:12



Защо не си привърженик? Какво е "по-сериозно". Брак? Съвместно съжителство?
Какви са предимствата, които виждаш в по-сериозното?



Тема Re: Предразсъдъкнови [re: koм]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано20.06.07 00:18



[първо/red] на кой въпрос да се отговори?



Тема Хммммнови [re: sepide]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано20.06.07 00:21



Има ли значение?



Тема Re: За себе синови [re: koм]  
Автор anbra (аз)
Публикувано20.06.07 00:24



зная, че не бих искала нито семейство, нито съжителство на този етап.
Може би някога в бъдещето /надявам се да е по-далечно/, когато премина /ако съм жива/ в друга възраст- а именно, когато някому би се наложила реална подкрепа, или помощ, а отношенията са се запазили на нужната приятелска висота.
Убедена съм, че отношения, при които липсва постоянно съжителство под каквато и да било форма са по-успешни и дълготрайни. Там липсва досада, рутина, навик, напрежение, императивни изисквания породени от различния стереотип на партньорите - все неща, с които е по-скоро рисковано да се бориш и да отстояваш правотата си.
Една емоционална близост и съпричастност биха улеснили подобно съжителство, мисля си, на базата на загрижеността за другия и липсата на собствени ангажименти по отношение на деца /вече поели по пътя си/ и работа - все някога идва краят и личностното изчерпване. А и мъдростта на годините не е за пренебрегване. Засега тези предпоставки не са налице поне при мен.
П.С. Редакцията се наложи поради това, че Дир-ът ме изхвърли без време...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.

Редактирано от anbra на 20.06.07 00:32.



Тема Re: Предразсъдъкнови [re: koм]  
АвторRen (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 00:27



Ако отговарях на описанието /за съжаление за мен са верни само първите три точки/, щях да се раздвоявам между желанието този път да се получи и страха от нов провал. Ама си го признавам, защото сме във форума. Иначе вероятно щях да защитавам идеята за връзка без брак. Дори не и съжителство, вече и от това се плаша. Може свещи и шампанско преди и след "11-те" минути /ако са повече от 11, още по-добре/ и после всеки да си знае къщата.
Нали разбираш вече, защо не ми се получават последните две характеристики


Абе, страх ме е!



Тема Re: Предразсъдъкнови [re: koм]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано20.06.07 00:27



Не отговарям по две от точките на горното описание, но според мен:
1) категорично съм против брака като семейна институция - за мен е ограничаване, следователно нарушаване, на основни човешки права и свободи; съжителство - може


2) "кога" - веднага след като си открил твоя човек. Децата са по природа егоисити и много бързо умеят да извеждат полза за себе си от всяка ситуация. Ако са големи и предстои да отидат в университет или да създадат свое семейство - още по-добре - ще имате повече време един за друг;
3)дълготрайни партньорски взаимоотношения - не знам



Тема Re: Предразсъдъкнови [re: koм]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 00:31



Нещо не разбирам как дефинираш "да създадеш семейство," но може и без брак. Имаш предвид просто съжителство или създаване на деца с такава жена?

Зависи от индивида и каква им е нагласата! Имам познати, които не се замислят да се омъжат 2-3 пъти. Има и хора, които са решили, че не искат да споделят ежедневния бит с друг човек и им е по-удобно и лесно да са сами, особено ако дълго са живели сами. Възрастта и професията нямат голямо значение според мене.

Един пример: Жена, която уважавам като професионалист и е доста известна в средата си, се омъжи за втори път на 44 години и роди близначета. (Имаше вече сравнително самостоятелно дете, но още не в университет.)

Съжалявам, че не мога да ти дам отговор който обобщава.



Тема Re: Предразсъдъкнови [re: sepide]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано20.06.07 00:31



по точка 3) и мен ме е страх като Ren




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.