Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рокси, детето е наследник и на двамата си родителинови [re: Roxana]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано21.06.07 15:49



Леле, Роксана, накара ме да прочета всичко написано от Хел по темата. За да бъдем напълно обективни никъде не видях Хел да твърди, че не желае да даде дори и 2 лв на сина си. Това, което тя твърдеше е, че синът й със собствени средства трябва да си купи жилище. Май изопачаваш истината, бих казала аз.



Тема Re: Рокси, детето е наследник и на двамата си родителинови [re: copadevino]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 17:46



Момент.


"Няма да дам пари на сина ми за жилище" е друга форма на "той трябва да си купи сам жилище".

Приемам забележката, но не може да отречеш, че има покриване на смисъла, и то доста голямо.


Ти някога изплащала ли си жилище? Информативно се поинтересувай какви са изискванията на банките за покупка на жилище и жилищен кредит.


Пълна глупост е родител да очаква, че едно дете на 20&something може да получи жилищен кредит и да има достатъчно високи доходи, за да изплаща кредит, собствените си разходи, и евентуално студентство, че и да учи, работейки и плащайки.

Просто това не е възможно за обикновения гражданин в България. Но все пак провери банковите изисквания, преди да ми отговориш, за да не се окаже, че пак нещо не си разбрала.



Тема Re: Рокси, детето е наследник и на двамата си родителинови [re: Roxana]  
Автор bubble ()
Публикувано21.06.07 17:57



а ако и майката няма възможност да изплаща кредита на детето си- да се обеси за назидание или да и се сложи табела"лоша майка"...не всички са с огромни доходи въпреки, че са интелигенти, умни и работливи...



Тема Глупостинови [re: Roxana]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано21.06.07 18:15



на търкалета.
Мое задължение като родител е да осигуря на хлапетата ВЪЗМОЖНОСТ за добро образование и добра работа с прилични доходи.
Техен избор е дали ще я пропилеят или ще се възползват.



Тема Re: Предразсъдъкнови [re: won]  
Авторwin-win cитyaция (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 19:25



или "disaster waiting to happen." ОК, ще споделя. За съжаление, много жени искат брак само заради "гражданство." Поредната източно-европейска традиция. Аз пък съм получавала предложения за брак от почти непознати мъже заради гражданство. Всеки умен човек бяга далече от такива кандидати.



Тема Дааа,нови [re: win-win cитyaция]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано21.06.07 23:22



за съжаление обаче - човек никога не може да бъде сигурен. Българите в чужбина сме в много гадно положение по отношение на това. От една страна - естествено най-подходящите партньори за нас са други българи - поради еднаквата култура, традиции, възпитание. А от друга - точно от тях трябва да се пазим най-много. Само като си помисля, че някоя може да ми пропилее 5 години от живота с цел "вземане на гражданство" - и ме побиват тръпки.


Впрочем - съвсем скоро този въпрос ще стои и пред българите в България. ЕС е привлекателно място



Тема Re: Рокси, детето е наследник и на двамата си родителинови [re: bubble]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 23:25



Всеки си прави сметка може ли да поеме отговорност за детето си, включително и материална.

Като не може да носи отговорност, трябва ли изобщо да го ражда? Или смята, че някой друг трябва да носи нейните отговорности?


Въпрос на преценка. Затова и по същата причина съм против това,циганите да раждат деца, за които не могат да поемат отговорност. Ако Хелл се чувства безотговорна като циганка, лично аз нямам нищо против тя да си захвърли детето на която иска софийска улица по избор, барабар с циганетата да рови по кофите, щом не можела това да му купи, онова да му купи, а накрая все пак бащата го гледа. След пълнолетието му се очаква това дете автоматично да напусне родния дом, защото така правели отговорните хора като Хелл, и да се оправя, ако може, сам с ипотека към банка за свое жилище, след мен и потоп, дреме ми какво му е на детето и дали искам възможни неща.

Абе що ме занимавате с безотговорни родители и проблемите им за по 20 лв? Това не ми е работа. Да умиргат, ако искат, на мен какво ми дреме.



Тема Re: Глупостинови [re: jamie]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 23:30



А така.

Споделям, ама клопката в думите ти идва оттам, че различните хора различно разбират ВЪЗМОЖНОСТТА за добра работа, добре платена.

За някой това ще е да натика детето си като касиер на жп гара, да продава билети, а за друг - да е финансов анализатор в брокерска къща или на борсата.

Начи направо нищо не си казАл, само си се изходил.



Тема Re: Дааа,нови [re: koм]  
Авторwin-win (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 02:32



По твоето твърдение, че "естествено най-подходящите партньори за нас са други българи - поради еднаквата култура, традиции, възпитание" много може да се спори. Зависи на каква възраст си напуснал България и къде са се формирали дори несъзнателно ценностите ти. И да си напуснал след 18 години, пак си се изменил без да съзнаваш, а и хората в БГ са се изменили.

Но това е дълга, може би съвсем друга тема.



Тема Така е,нови [re: win-win]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано22.06.07 02:49



темата е друга наистина, но - понеже в момента ме интересува - ще ти дам само един пример - опитай се да разкажеш един български виц на чужденец.


И веднага ще разбереш каква е разликата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.