Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Мъжът и жената форумно  
Автор Namerihlstinata (новак)
Публикувано13.06.07 10:35



Последните писания във форума, ме подтикнаха да отворя нова тема. Предварително се извинявам, ако такава е писана някога и моля да ми се посочи линка за да я прочета, а тази веднага ще бъде свалена от форума. Тъй кат отърся вината винаги първо в мен, подлагам на съмнение моето виждане по въпроса и за това повдигам темата.
Предварително Ви благодаря.

Неписаните "задължения" на мъжът и жената в съжителство



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: Namerihlstinata]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано13.06.07 11:07



Ще кажа, че т.нар. "задължения" са разтегливо понятие. А и вече май няма типично мъжки и типично женски задължения. За мен най-важното е двамката да си помагат, а не единият да се пъне да мие прозорци, а другият да си чопли носа (примерно). Понеже ти нещо май намекна за реда и чистота в къщи ще ти кажа, че имам едни приятели, в къщата на които цари такъв безпорядък, че се чудя чорапите как си намират. Прозорците цяла година няма кой да ги измие, че и повече, обаче и на двамата не им прави никакво впечатление и си живеят мирно, тихо и блажено. Тъй че, ако и двамата теглят в една посока и потоп да има, все тая.



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: Namerihlstinata]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано13.06.07 11:20



Изчетох ви всичките препирни, обяснения, намеци и т.н. Голяма сапунка сте организирали - честно



Сега сериозно относно големия ти проблем с нейната функционалност като домашна прислужница и готвачка ( щото чета, че това е нещото, което те мъчи - неоправената къща и неизмитите чинии и тогава защо ти е жена, като навън е пълно с млади и хубави ). Моделчето твоето върви от много години - повечето сме видяли родителите си - мама си спуква гъза хем да ходи на работа, хем да върти къщата, хем да помага с домашните, а тати взима по-голяма заплата и хърка на дивана, щото....( има пишка? ). Това ли е, което те мъчи? Че при вас не се е получил този модел? Ако е така, съболезнования и за двама ви...

Понеже споменаваш, че търсиш вината в себе си - да питам аз ти какво правеше като виждаше мръсните чинии?
- измиваше ги, подсушаваше ги й правеше един фреш, защото е уморена?
- целуваше я и я чукаше както когато бяхте на 20 и й казваше - "Майната им на чиниите. После ще ги оправим набързо заедно"
- взе домашна прислужница за два часа всеки ден, докато вие излизахте на разходка
- взе децата и отидохте да вечеряте и я попита какво да й донесеш докато тя оправи нещо без да трябва да се занимава с останалите нужди на 3-мата мъже наоколо

Сигурна съм, че нито едно от изброените, нали?

Сега още един въпрос: Колко време на ден двамата бяхте на работа, с децата, в кухнята, в командировки и служебни запивания? По равно? Колко време отделяше ти да се обезкосмяваш, мажеш с кремчета, правиш пилинг, стържеш петичките?

Не, не ми казвай, че на края на месеца си носел 2 или 3 пъти повече пари от нея, а тя неблагодарницата едни чинии....Тва го е мислил прадядо ти, докато е хранил прасетата

"Задълженията" на семейните е да се уважават и да отгледат и възпитат децата си. Това с чиниите и по-голямата заплата е просто шега, нали? А задължението да я шамаросваш даже не го коментирам

Ти сигурен ли си, че някога си се поглеждал обективно? Отстрани? Не вярвам....



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: copadevino]  
Автор Namerihlstinata (новак)
Публикувано13.06.07 11:23



Знаеш ли, в този ред на мисли, ще ти споделя, че най-голямото нещо, което моята жена е направила за мен е, че ме излекува от алергията ми към домашен прах. И за да ти дам пример за това, колко сме различни, ще ти кажа: 15 години се нервих на това, че стискат пастата за зъби в средата, а да не говорим, че гардероба за дрехи се оказа фотьойла (аз тъпънара съм си мислил, че тези неща дето имат две врати, чекмеджета вътре и закачалки е гардероб). На някой може и да му харесва това, но на мене НЕ. А за темата: написах "НЕПИСАНИ" "ЗАДЪЛЖЕНИЯ" все си мисля, че има такива. Като пример - тежкото се вдига от мъжа, чука и отверката са инструменти за мъжа (при липса на такъв разбира се стават на друг), цветя се подаряват на жената (и е "задължение" на мъжа), да изброявам ли още ?



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: Namerihlstinata]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано13.06.07 11:29



Мисля, че си на грешен път. Ако те е дразнел фактът, че пастата за зъби се стиска в средата, не ми се вярва да си стоял в прахоляка и да си кихал и кашлял. Ако те дразнеше чак толкова много, защо не го забърса, а кой си е оставял дрехите по фотьойлите, защо всеки не си ги е прибирал по местата.
А колкото до чука, отверката о др. неща, да не искаш да кажеш, че всеки ден обикаляш с тези инструменти в ръка и оправяш нещо? А виж, чинии трябва да се мият по три пъти на ден. Прането е всекидневно, гладенето също...



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: Namerihlstinata]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано13.06.07 11:33



Не забравяй, че има мъже, дето и една крушка не могат да сменят. За такива мъже отверки и клещи не може да са задължение. А и майстори има на този свят, нали. Не го казвам обвинително, не мисля, че мъжът, с който живея, непременно трябва да отбира от тези работи.
Що се отнася до цветята - то ако мъжа го смята за задължение, а не за приятно двустранно изживяване, отпиши я тая.
15 год да се нервиш за една паста за зъби малко пресилено ми се вижда. В интерес на истината и аз понякога не гледам къде стискам (пастата, де). Що се отнася до реда в къщи, то е работа и на двамата да го поддържат.



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: Namerihlstinata]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.06.07 11:33



Тази тема е чудесна възможност за война между половете ...



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: copadevino]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано13.06.07 11:42



Съгласна съм, напълно.
Мисълта ми беше, че след като много се дразни от тези неща, трябва да покаже личен пример, а не да чака някой да се сети. И след като работите не стават така, да застане като мъж и да разпредели функциите: "ти - помагаш на майка си за това и това: ти, малкия - можеш да помогнеш в другото. С майка ти ще имаме следните задължения: ....., за да ни остане време и за нас двамата..."



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: thebeliever]  
Автор Namerihlstinata (новак)
Публикувано13.06.07 11:43



Като не ме познаваш, не прави такива феминистки заключения. За майка ти и баща ти - и при мен беше така и точно за това (смятах го за турски начин на живот), аз заставам и СЕГА даже до нея в кухнята. Миялните машини са измислени през 1850 год от Joel Houghton, а през 1886 модернизирана в днешния си вариант от Josephine Cochrane, а тя я има от 1993 година. Само тези двамата не са измислили как чиниите автоматично и сами да влизат вътре. Модернизирах я, вкарвам ги и аз

, ама с изваждането и подсушаването не се справих и така стигнахме до следващата модернизация - Миялна машина - шкафче за чинии и прибори за хранене. Супер е, много се харчи на пазара. От там ми дойдоха тези пари дето са 2-3 пъти повече от нейните. За сексуалния и живот питай нея, аз няма де се хваля (скорпион съм). Мисля, че ще трябва да живееш още един живот за да ти направят толкова салати и ястия, колкото аз съм направил, а за простора - слагане и вдигане, познавам само още един мъж, който го прави повече от мен. Та все си мисля, че помощта е нещо което в повечето случаи е 49,999999999999% от работата, която трябва да се свърши. Нека бъде 50%, но стане ли 50,0000001% тогава вече не е помощ, а ти си я вършиш тази работа.
Разбра ли ме, какво искам да ти кажа?



Тема Re: Мъжът и жената форумнонови [re: Namerihlstinata]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано13.06.07 11:44



И все пак, без да защитавам когото и да било в тази драма, трябва да призная, че наистина има жени антидомакини. Ако онази моя приятелка имаше мъж, който да се дразни от хаоса в къщата им, досега да са се изпокарали. Всъщност съм на мнение, че уютът и чистотата в един дом са дело на жената, понеже мъжете обикновено са по-непретенциозни. Обикновено на жените им прави впечатление праха по шкафовете или разхвърляните дрехи. Много рядко мъжът забелязва тези неща. Така че жената е тази, която трябва да съблюдава да й е чисто и подредено. Това не значи, че цял ден трябва да тича с пърцала, тук май се повтарям, а че двамата, с взаимни усилия, трябва да подръжат този ред и чистота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.