Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Предлагамнови [re: Toyota]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.06.07 15:29



да намалиш пиенето особено преди обед.
Точно в България бащите не са в равни позиции с майките при развод.
Пак да те питам - къде си тръгнала като не можеш ? Не проумя ли че с искане не става ? Питай пак адвокат какво става когато бившия ти е осигуряван на минимална заплата - тогава и тия 50 лева нямаш начин да изкопчиш от него.
Горкия човечец, кой знае колко се е радвал да му се махнеш от главата.



Тема Като го оплюваш,нови [re: Toyota]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.06.07 15:36



беше ли в съда ? Детето на кого го даде съда ? Като си негодна - дай го на бащата - защо не го сториш ? Живота ВИ е лесно да се каже и трудно да се направи, писнало ми е от такива които правят каквото са си наумили уж за общо благо.
Лесно е да го оплюваш че не ти плаща, човека се е отървал и вече има ново семейство. Като те гледам - не го виня.



Тема Пропускашнови [re: Toyota]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.06.07 15:40



че след развода нямаш тези права. Не можеш да искаш от него - разчитай на добра воля.
Меко казано ме разсмива очакването ти, вземи се събуди !



Тема Абе тинови [re: Toyota]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.06.07 15:46



докога ще се правиш на ударена ?
Вече не си част от живота на тоя човек и не е нормално да разчиташ на помощта му. Тя си е доброволна.
Да, взела си жилището. Но той няма полза от него нали ? Много весело, искам и аз така някой да плаща заедно с мен ипотека а аз да си живея в жилището докато той е на 300км далеч. Гледам че за теб това няма значение - все едно не е никакво предимство. Бих казал че не го заслужаваш. Ако аз бях бившия ти в тази ситуация и при твоето отношение - щях да спра с ипотеката и да оставя банката да го продаде. Бих скъсал всякакви връзки с теб.



Тема Той енови [re: Toyota]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.06.07 15:50



два пъти глупак.
1. Защото се е хванал с тебе
2. Защото все още се занимава с тебе.

Според мен трябва да ти тегли една и да те остави да потъваш вместо да ти се връзва на претенциите.



Тема Re: Маркизо,нови [re: Toyota]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано14.06.07 16:45



Мъжете не мислят така, обаче това, че някой неудачник, изритан от жена си (най - вероятно) пише буквички по екранчето, още не означава , как мислят мъжеТЕ, жениТЕ и т.н.
Но не това е важното!
Предполагах, че този отговор ще получиш! не забравяй какво ти казах - трябва да опиташ всички пътища и възможности.
Няма ли юристи в този клуб? - Има!.. Пиши ми бележка, ако искаш, или на мейла в профила ми. Тук повече не ми се говори, защото няма защо разни самотни и злобни лъскачи да ни воайорстват разговора - все пак, важно е за теб!



Тема Re: Абе тинови [re: jamie]  
Автор ДжypoCaймoнMизyнo (бесен пипонец)
Публикувано14.06.07 16:54



Абе ти си егати "к...а"! И ти и ком и другите дето нападате тази жена. Докога да се правела на ударена, той нейния бивш е света вода ненапита и той всичко правел, пък тя само ползвала на негов гръб...

Ей това е значи новият манталитет на днешните разведени българи... Пълна комплексарщина...

Ама хора, осъзнайте се малко - от правилните начални факти вадите грешните изводи. Това, че са разведени, не освобождава виновният бивш съпруг от задълженията и отговорностите му спрямо бившата му съпруга и детето им.
Тя ползва жилище, което още се изплаща и от двамата, той ползва предишното им общо семейно жилище, без да плаща наем на нея за съсобствената и част - значи приемаме че така са се разбрали и така са квит. На госпожата бих дал съвета, веднага да уреди документно и нотариално това положение (ако все още не го е направила), защото така той би имал възможност да я изнудва чрез спиране на плащанията за жилището и...

Значи жилищно нито той, нито тя не би трябвало да имат претенции един към друг, остава факта, че той е взел семейната кола, без тя да получи нещо равностойно в замяна (Или вече е получила вещи или друга възмездяване, но не го е споменала).

По-нататък:
Тя гледа сама детето, като изцяло сама се грижи за него - облекло, обувки, училище, такси, лекарства и т.н. Той какво дава насреща? Мизерните 50 лв., които идват от дъжд на вятър. Излъгал е за доходите си пред съда, за да намали издръжката - значи не желае да дава пари за собственото си дете! Това в моите очи е смъртен грях.
Той вижда детето си веднъж на две седмици, но не желае да наглася собственото си свободно време по детето, ами иска детето и бившата му жена да се нагаждат по него - пълен егоизъм! И липса на желание за грижи към това дете.
Детето има перспектива за доста по-добър живот в чужбина отколкото в България. Бащата обаче отново показва пълен егоизъм и му отказва разрешение за заминаване - кой нормален баща би се възпротивил детето му да получи по-доброто? Аз мисля, че няма такъв нормален баща, тези дето се възпротивяват са ненормални...

И в заключение: Не познавам тези хора лично, както не познавам лично и пишещите тук клубари. Смятам обаче, за неетично, нетактично и егоистично да нападате жената, без дори да се замислите за истинските неща свързани с проблем като описаният тук. Аз също съм баща и по-скоро бих живял в оскъдица и немотия, но да мога да давам на моето дете всичко което мога, отколкото да се скатавам с мизерните 30-50 лв. да живея охолно и да бягам от отговорността си като баща! Аз, като такъв винаги ще искам за детето ми най-доброто и ако бях на мястото на онзи набеден-за-баща мъж, щях в съда да се бия до последно, детето ми да остане да живее с мен...!

Всичко се свежда до две прости думички: Бащина Обич!
Този човек не обича детето си и затова се появяват проблемите, а вие се нахвърляте срещу жената, която обича детето си. Нахвърляте се защото го обича или защото смятате, че да обича човек детето си е грешно и неправилно?

Хайде пак си помислете!

[Извинявам се за острият тон, но подобни възгледи ме ядосват повече отколкото би ми било здравословно.]

Умри de l'Origo, слуга на капитана!


Тема Re: Абе тинови [re: ДжypoCaймoнMизyнo]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано14.06.07 17:58



Ама хора, осъзнайте се малко - от правилните начални факти вадите грешните изводи - правят изводите, които са им удобни на тях да се правят, защото, ако приемат истината в очите, ще трябва да живеят с представата за себе си, с която не остава друго, освен да си теглят куршума (ако имат пари за куршум)


Тя гледа сама детето, като изцяло сама се грижи за него - облекло, обувки, училище, такси, лекарства и т.н. Той какво дава насреща? - както беше писано в едно ученическо разсъжедение, … Гогол страдал от тройнственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствал бъдещето, а между краката му била страшната действителност… - страшната действотелност - това дава! т.е., е давал...и, затова, има доживотни васалски права над детето, за чието биологическо създаване е допринесъл с тази страшна действителност! - или, поне докато навърши 18.
мда, наистина СТРАШНА действотелност е това!
Излъгал е за доходите си пред съда, за да намали издръжката - значи не желае да дава пари за собственото си дете! Това в моите очи е смъртен грях. - в твоите очи, в моите очи...ама в очите на повечето "татковци" тук пишещи, това си е еждедневие - ръсят си семето навсякъде, оставят майките да им гледат децата и после - си претендират "правата" - какво по - естествено от това?!
И в заключение: Не познавам тези хора лично, както не познавам лично и пишещите тук клубари. И аз не ги познавам и се радвам по тоя повод! Но се радвам и, че има хора като теб!



Тема Бръм с метлатанови [re: Markizata]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 18:01



Хайде - стига си палила. Не съм се бъркал в никакви отношения - просто питам, защото ми стана интересно.
Виж сега - да ти обясня нещо - не знам как стоят нещата в България, но в САЩ например - за да ти дадат изобщо заем за жилище трябва плащането ти да е не по-голямо от 38% от брутния ти доход. Това е изискване на банката. Та - ако на мен някой ми плаща заема и отделя 38% от брутния си доход - в продължение на 30 години (колкото е нормалния срок на такива заеми) - въобще няма да му искам друга издръжка - вярвай ми. Да не говорим, че няма съдия, който ще ми я присъди.

Въобще в тази тема аз виждам безкрайно много злоба към бившия. Толкова много, че се чудя дали изобщо е възможна любов към някой друг.



Тема Re: Предлагамнови [re: jamie]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 19:02



Изобщо не пия. Това беше голям проблем, защото той нямаше компания. Освен това, да ти кажа, аз съм щастливата, защото след развода си позволих да видя, че има и други мъже, на всичкото отгоре големи пичове. Капиш?
Кадето съм тръгнала, ще стигна. Мога, защо да не мога. Щеше да е по-лесно, ако нямаше такива злобари като моя бившия и теб вероятно. Нищо лично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.