Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Маркизо,нови [re: Markizata]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:07



Няма как да не избеснее човек наистина.
Благодаря ти за темпераментната подкрепа....не че това съм очаквала, разбира се, но особено след срещата ми с адвокат, се оказа, че от моята КОНКРЕТНА ситуация изход няма. Седя си на задника и осигурявам свиждане на един боклук, който се наричал бил баща.
Съдът можел да го глоби и да го принуди да плаща издръжка, после по служебен път ще му я вземат и това е. Само толкова. Не мога да замина никъде без подписа му, но и не могат да го накарат да ми помага повече от това, което е определено от съда - 50 шибани лева. Извинявам се. Не му искам издръжката, искам си живота, това е.
Няма ли юристи в този клуб? Що за система имаме тук бе хора? Отвращавам се просто. ОК, приемам, че няма да замина, за да му осигуря великите свиждания, ами да го накарат да се включи в отглеждането тогава де. Да ми дадат и на мен причина да въртя живота си около неговите прищявки.
Как да му разкатая фамилията? Не става. Аъдът, ако не сте чували, в тази държава, е на страната на безотговорните бащи. Да, в една нормална държава, щяха да го съсипят от плащане - първо, защото ме напусна с изневяра щеше да плаща лично на мен, второ щеше да плаща за жилището, и трето - за детето. И нямаше да се налага да ставам на див петел.
Както и да е. Мъжете не мислят така, обаче,



Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: djavolche]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:11



Много хубаво го каза - отговорността е и на двамата. Аз подчертавам обаче - в моя случай аз съм САМА. Отговорността е само моя. Ти явно не проумяваш концепцията на думата САМ. За което всъщност се радвам, че не си го изпитвал, защото не го пожелавам на никого.
Ето го и на още два езика, ако не ме разбра на българси:
alone, lone. sole, sol, etc. etc.



Тема Re: Роксанканови [re: jamie]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:18



Не искам да откъсна детето, а да продължа живота НИ по-добре.
А не е ли боклук баща, който хич не се грижи за детето? И пречи при това. Дали можеш да ми отговориш?
ОК, ето сега сме тук, в БГ, никъде не съм отишла - вече три години стоя тук, за да е детето близо до него. Да не мислиш, че даже й се обажда по телефона между свижданията? Не е ли боклук такъв "баща". както се нарича. Ама , моля те, кажи ми де.
Да, боклук съм, ама сам и се боря за по-добър живот. Ами и той да се бори за по-добър живот на детето НИ. Той само наблюдава нейното отглеждане и дава мнение кое му харесва и кое не.



Тема Re: Няма нищо лошонови [re: Roxana]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:23



Аз писах, номай не сте чели. За всичко съм помислила, разбира се. Знам къде отивам. Няма да се повтарям, но не отивам , разчитайки на случайността. Една година съм се готвила за това. Исках детето да завърши първи клас тук, най-малко защото исках да е МНОГО добре с родния си език на първо място. Аз не заминавам, за да бягам от БГ или от някого, просто се случи, че обикнах човек, който не е българин.
Всичко битово е уредено, училището и е уредено, даже спортния клуб, който тя иска да посещава, за да не прекъсва онова, което и тук спортува вече 4 години. Коя майка ще помъкне дете на 8 год ей така.



Тема Re: Много едностранно гледашнови [re: jamie]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:27



Да, взех жилище, но само да живея в него. Плащаме ипотека, защото сме съсобственици и един ден той ще си получи неговия дял.
Не си спомням да съм казвала, че искам да излизам по нелегален начин или нечестен. Търся най-добрия начин в тази ситуация, да е добре за всички.
Ако исках по друг начин, нямаше да съм тук - адвокатите отдавна ми го предложиха. Питам вашия опит какво показва - съдби всякакви, случаи разни, може пък някой да е бил в точно таква ситуация. Не драматизирам, освен ако ти така не интерпретираш.
какво лошо има да продължа напред.
Не е мъжка постъпка да се ползваш само от правата си, без да се ангажираш и със задължение - не към мен, а към детето НИ. Ако той ми помагаше, вероятно нямаше да нищим тази тема сега.



Тема Re: Щом питашнови [re: jamie]  
АвторToyota (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:31



Веднага отговарям - защото майката вижда, че и бащата няма да се справя, поради простата причина, че детето, което отглеждат с гаджето му, живее при бабите си. И какво - да му оставя детето, за да живее при бабите си, това ли предлагате?
Освен това - решението да ни напусне беше негово, а аз не съм искала да имам дете, за до оставям. Той ни остави, да се държи мъжки тогава и да си носи кръста.



Тема Чакай, че не разбрахнови [re: Toyota]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 08:17



Той продължава да плаща част от ипотеката на жилището, в което живееш ти и детето? И казваш, че давал само 50 лв и не се грижел за детето, въпреки, че не пропуска свиждане?



Тема Re: Чакай, че не разбрахнови [re: koм]  
АвторToйoтa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:36



А чие жилище плаща - само моето ли? Нали ще си го вземе един ден. Той плаща своята собственост и моля не наричай това помощ! Po-skoro egoizym. Move da spre da pla]a, nqma problem, no togawa bankata ]e mi predlovi da otkupq negowiq djal - a toj ne iska towa.
аз също плащам данъците на семейната къща, която не ползвам, а ползва той с новото си семейство, но плащам, защото съм съсобственик. Много, ама много моля недейте да мислите , че жените сами мислим как да ви изцуцаме. Има и много свестни жени, жалко, че не сте ги срещали.



Тема Е, ненови [re: Toйoтa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 11:49



Нищо не разбирам - имате семейна къща, в която живее той, имате друго жилище, в което живееш ти - двамата сте съсобственици? Вие изобщо разведени ли сте? И как я виждаш тази работа с общата собственост? Как например той ще си вземе дела от жилището, в което живееш ти, а ти - ще си вземеш дела от жилището, в което живее той? И защо не го направите още сега? Е - вноската по заема ще ти се увеличи двойно, но - ти ще го покриеш с дела от семейната къща.
Чакай да позная - въпросната къща е някъде, където стойността и е минимална. Не може да се даде под наем, защото няма на кого, а ако се продаде - с парите не може да се купи нищо. Ако е така - значи - той ти помага да живееш там, където живееш. Няма значение, че ще получи половин дял след незнам колко си години - ти в момента ползваш собствеността. Ако не беше така - щеше да плащаш двойно повече (или - там - колкото е неговия дял). Не знам защо имам подозрения, че той плаща цялата ипотека.

Редактирано от koм на 14.06.07 11:50.



Тема Re: Е, данови [re: koм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано14.06.07 15:19



Нищо не разбирам - имате семейна къща, в която живее той, имате друго жилище, в което живееш ти - двамата сте съсобственици? Вие изобщо разведени ли сте? И как я виждаш тази работа с общата собственост? Дали двамата ще поискат делба на имуществото след развода, си е тяхна работа! Няма никаква пречка да останат съсобственици на придобитото имущество - в повечето случаи става така - по ред причини. Мисля, че е доста нахално да се бъркате в личните им имуществени дела, които дори не са предмет на темата!
Той ползва съсобствената им семейна къща - и живее с любовницата си (до колкото разбрах) там. И не й плаща обезщетение за ползването на съсобствената вещ.
Тя живее в другата съсобствена къща, която дори още не е изплатена - ще рече - ако нещо стане, банката може да й я продаде и да я остави на улицата, заедно с детето. Какво основание има той, на свой ред, да й иска обезщетение за ползването или пък да не плаща за съсобствената им вещ???
Но ти и в това съзираш някаква световна конспирация срещу "горкия онеправдан човечец" -вашият събрат по пол и манталитет!


Всъщност - още един пример, че хората често са доста по - наясно как следва да се държат при съсобствена вещ, от колкото при общо дете!


Чакай да позная - въпросната къща е някъде, където стойността и е минимална. Не може да се даде под наем, защото няма на кого, а ако се продаде - с парите не може да се купи нищо. Ако е така - значи - той ти помага да живееш там, където живееш. Няма значение, че ще получи половин дял след незнам колко си години - ти в момента ползваш собствеността. Ако не беше така - щеше да плащаш двойно повече (или - там - колкото е неговия дял). Не знам защо имам подозрения, че той плаща цялата ипотека.
Ммммм, това в кристалното кълбо ли го видя или имаш пряка връзка с марсиянците, които ти спускат информация? На кафе гледаш ли? Други ясновидски услуги предлагаш ли? И колко взимаш на конултация?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.