Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: djavolche]  
АвторToйoтa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 11:26



а ти как щеше да се чувстваш, ако знаеш, че имаш толкова голям хоризонт пред теб и детето, а ви режат крилцата, защото на някой си му скимнало да създаде дете..ей тъй да си има за свиждане.



Тема Re: Чакай малконови [re: koм]  
АвторToйoтa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 11:35



Да, разбира се, за всичко съм помислила, знам къде отивам. Зная езика, ще мога да работя, всичко, което споменаваш е уредено и е помислено за това. Новият ми мъж, естествено, ще поеме грижите също. А бившият, ако сметне, че е безотговорно и пр., да предложи нещо насреща.
Питала съм го, говорили сме - категоричене в отказа си, но не предлага нищо. Абсолютно му предложих, дори юридически ще му го оформя, ще всяка възможна ваканция ще са зедно. Както казах не искам да му спирам контакта, но не мисля, че е справедливо да се мъчим двете тук при една сигурна и чудесна опция.
И защо гледате на "чужбина" като на лек вариант, който жените търсят. Моят конкретен случай е просто, че заради работата си срещнах чудесен мъж и го обикнах адски много. Имал е възможност да ми докаже отговорността и отношението си, и към мен, и към детето ми. Случи се, че не е българин, но със същата сила можеше и да бъде такъв. Работата ми беше по съвместен проект и бяхме в един екип. На всичкото отгоре беше в България. Не ми беше минавало през ум да отивам в чужбина, но при тази ситуация не виждам нищо лошо. Такива неща се случват. Хайде да не търсим подтекст в тази "чужбина", нали света вече би трябвало да е като един град, а Европа - едно малко село.



Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: Toйoтa]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано13.06.07 11:40



Дете се създава от двама!
Не ми казвай, че детото си го е създал сам без твое участие!

Ближи си сладоледа....



Тема Няма нищо лошонови [re: Toйoтa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано13.06.07 11:46



в чужбина - аз самия живея там. Просто казах това, което виждам. В интерес на истината познавам само 1 българин, който е дошъл тук след сключен брак и много повече жени. Просто обяснявам предния си постинг - не правя никакви аналогии с теб.
Както казах - трябва да се разберете. Като последен вариант - опитай пазарлък с пари.
Все пак - ако не си ходила на място - иди, намери си работа и тогава вземай детето - това е моя съвет.



Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: djavolche]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 12:20



В отговор на:

Не мога да повярвам, че съдът може да ме направи негов затворник и да обрече живота ми, а на него му се разминава само с една издръжка.

Нима наистина го мислиш това?!!
И се чувстваш като затворник спрямо своето дете?!!!




Не разбирам от какво се възмущаваш.

И аз съм се чувствала затворник (моля, прочита "затворник на своето дете" си е лично твой.

Една самотна жена, която отглежда дете без помощ, в истинския и буквален смисъл на думата е затворник на ситуацията. Не можеш да оставиш само детето дори за да изтичаш до близкия магазин за хляб. Не можеш да идеш на работа, ако не си осигурила градината, училището или кой да го гледа. Не можеш да излезеш нормално, както другите хора, дори на мохабет в кварталната градинка с приятелка, или за да изпиеш едно безалкохолно на сянка привечер през лятото. В свръх абсурдните случаи аз пък не можах да отида на погребението на баба ми, възрастна жена, която почина изведнъж, а аз нямах никакъв начин да взема едно малко дете, да прекосим двамата половин България, и да останем непредвидено при шашнатите роднини за около 2-3 дни, за да присъстваме на погребението, а после и на 40-те, и прочие....та ето как от немай къде майката се превръща в затворник.


Ако двете живеят сами, майка и дъщеря, и няма кой да помага, как мислиш, кога пазарува тая жена, кога ходи на работа и как, кога чисти в къщи и готви, и кога има време да си направи причека (как, ако едно дете трябва да го влачиш навсякъде, дори във фризьорския салон или да кажем, по автобусите...), кога ходи на лекар ( измислям си веднага ситуация, в която майката отива на гинеколог, и детето ли трябва да влезе вътре и да гледа майка си при прегледа??? аз имах подобна ситуация със сина си...)


Да, може да е гадно да се нарече истината с буквалните думи, които я описват...но да, самотната майка без помощ се превръща в затворник, да, вярно е това твърдение.



Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: djavolche]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано13.06.07 12:23



Роксана го е казала цинично и точно толкова вярно - защото цинизмът е никому неудобната истина - "посерковци с големи претенции, които освен да си наврат израстъка където е трябвало за няколко секунди, иначе изобщо не са бащи"
Ако и ти си от тия (както е видно от писанията ти) стой си в хралупката и хич не давай акъл и морал на другите!!!

Щом си мислиш, че баща ставаш като "си навреш израстъка за няколко секунди" и плащаш по 50 лв. от дъжд на вятър!
Ако пък не разбираш за какво става дума - проблемът си е твой!
Аз не съм го изживяла, но никак не ми е трудно да го разбера!
А на тия "прокурори" и "полицаи " с интерпол ще им кажа само, че, ако на запад на някого кажаш, че, като баща, гледаш детето си с 25 евро на месец - ще се чудят, как социалните служби още не са ти взели правата и не са взели детето за отглеждане - защото това става там с родителите, които са неспособни да полагат грижи за децата си!

Баси и боклуците има в тая държава! Не е истина!!! А вие, жени - къде сте гледали на времето?...



Тема Re: Няма нищо лошонови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 12:28



Радвам се, ком, че йдаваш разумен съвет.

И аз коментирах скоро такава ситуация, за себе си, но и аз мисля като теб. Безумен риск е да повлечеш едно дете за чужбина, без да си наясно на каква градина или училище ще го запишеш, с какви доходи ще го издържаш, как ще се погрижиш за документите му и за правата му, в какъв дом ще го заведеш (ясно е, че няма да отидеш в собствена къща, това само много богати хора го могат, да заминат за чужбина и там веднага да си купят собствен дом).


Има огромно значение между какви хора ще попадне това дете, с какво ще го храниш (важно е в каква страна ще попаднеш и дали детето ще се адаптира добре, дали ще е здраво...) какви медицински услуги ще ползваш....толкова много детайли има, и е ясно, че тези неща не могат да се разберат веднага от дистанция.

Как да не приветствам едно разумно мнение? Очевидно е, че по-добрият вариант е майката да уреди собствения си статут и положението си там, и тогава да изтегли и детето, след като вече лично е уредила всеки детайл относно детето и се е погрижила да не допусне рискова ситуация за детето си.


Ако майката бърза по някаква причина, примерно бяга от ревнивец или насилник, е ясно, че може да няма време и пари за толкова подробности, но в една спокойна ситуация майката е длъжна да помисли за тези неща.



Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: Toyota]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано13.06.07 12:39



Хубаво ти каза Безсънна, че можеш да обжалваш отказа му в съда - и аз ти го казах.
Мен ми е по - интересно, какво ще стане, ако, в последващото дело, успееш да му докажеш лъжесвидетелството и фалшивите документи, които е представил, за да ощети детето си от издръжка?
да стане зарезил тоя "грижовен и любящ баща", дето "не може да се раздели с детенцето" - да се види как е мамил съда, за да ощети същото това дете - да не обеднее с 20 лв.!

(това, впрочем, също е аргумент за лишаване или ограничаване на родителските права! освен че лъжесвидетелството е престъпление, за което със сигурност СЕ ЛЕЖИ!)
Как можеш да го докажеш - по много начини! Първо - ще се учудиш колко изчерпателна информация и документи можеш да получиш от всяко учреждение - при съответен подход:)
Второ - косвено - с извлечение от банкови сметки, от правени разходи, не на последно място - свидетелски показания (допустими са за суми до 1000 лв.)
Можеш да постигнеш много неща.
Тук наскоро имаше една тема...как една майка, на която са били поверени род. права, е била лишена изобщо от правото да вижда детето си - до степен, да го гледа тайно през решетките на учлищния двор! - с лъжливи свидетески показания за "мъже и алкохол" (както беше писано в темата) - не ще да е било само това, но, ако някой мръсник е успял да лиши МАЙКАТА от права (което е почти невъзможно в съд. практика) - твоят случай не е най - безнадеждният!
но трябва да се въоръжиш с търпение на вол, ловкост на хищник и хитрост на лисица!
Ако залогът е твоят живот и бъдещето на детето ти, мисля, че каузата си заслужава!



Тема Re: Не можеш.нови [re: :))))]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано13.06.07 12:57



Да, много говори. И всичкото - не е по темата!


Явно личният ти опит те обременява до степен да не разбираш индивидуалността на всеки отделен случай!
Монетата - казват - винаги има две лица!
Но, когато един "родител" лъжесвидетелства и укрива доходи пред съда, за да ощети детето си от издръжка, когато не дава стотинка за отглеждането му и, на всичко отговре, иска да пречи на него и на майка му, която е достатъчно снизходителна, да не го преследва до дупка да му доказва това ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и той, за награда, й съсипва живота - на нея и на детето си, на което така или иначе нищо не може (по - точно НЕ ИСКА! ) да предложи, колко лица има тази монета?
Родителите, даващи децата си в домове за осиновяване, също са спермо / яцеклеткодонори - респ. биологични родители!. Но на тях не се дава правото, дори да знаят къде са децата им и как се казват!
С какво неговото отношение и поведение е по - добро от тяхното? С това, че иска да плаща 30 лв. на месец? Като, всъщност, И ТЯХ не плаща...
А това дете - с какво живее? Защо задълженията да са само за един - другият - колкото и когато му е кеф! обаче - и двамата - равни права! Това къде го дават, а? Като спреш да си плащаш осигуровките и здравната застраховка на държавата, ще те оставят да си умреш като куче. А той - като не плаща - да черпи права от това???
Според мен тяхното е по - достойно - като не могат / не желаят да се грижат за децата си, поне не пречат на другите да го правят вместо тях. И не претендират права, които не им принадлежат при това поведение!
За такива като този - няма прошка!
Един ден, това дете едва ли ще иска да го погледне!



Тема Еее, възмущава се, защотонови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано13.06.07 20:16



преувеличаваш в случая.
Никой не живее в пълна социална изолация все пак. Една работеща майка, макар и омъжена няма кой знае колко повече свободно време и върши всички тези неща, които си описала, въпреки, че има съпруг. Не само майките, разбира се.
Освен това има и друго - в английската литература се нарича parent alienation syndrome. Това е, когато единия родител съзнателно отчуждава детето от другия. Често разпространено явление. Най-интересното е, че точно инициаторите на това най-много се оплакват от бившите си съпрузи/съпруги, просто защото тези оплаквания поддържат тезата им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.