Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: moga li da mu otnema pravataнови [re: Toyota]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано15.06.07 23:55



Изчетох доста от полемиката, но тя е извън обсега на полезно действие. Това, което разбрах от твоя казус е, че бившият ти има ново семейство. Посветил се е на него. Не се грижи за детето, но въпреки това не иска да ви освободи от присъствието си и от тежката си дума. Ти от своя страна си имаш някакви планове, на които той явно пречи и се чудиш как да го хванеш на тясно, за да се освободиш от него.
В случая си се хванала за неплатената издръжка. Струва ми се, че това няма да ти свърши работа. Пробвай другите начини, които ти казаха!



Тема Re: А така!нови [re: jamie]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 00:06



Аз не крънкам пари от таткото.

Таткото се чуди как да навре още пари при нас, за да може да идва, да ни вижда, да е с нас, и цъка дребни суми всеки ден (аз съм наясно, че накрая пак си става сума, и не го подценявам, как ще подценя всичко от добро желание???) и при нас е по-скоро как да отбивам номера да ни купи денонощието и съществуването.


Че защо така се заприпках да работя и да имам собствени доходи, и да работя квалифицирана работа...ми таткото доби на мой гръб страхотна инерция в професията и почна да ме мачка финансово. Единствения начин да изляза на професионалния ринг равностойно е и аз да изляза с пари и репутация. Друг начин да парирам няма...




Той цака пари, и аз цакам пари, къде ще ида. Иначе да вдигна бяло знаме и да кажа, предавам се, днес ни купи, твои роби завеки сме :))


Никога няма да забравя как схванах идеята. Бях в къщи, след само 9 месеца майчинство, и се наложи да го помоля за пари....и схванах как ме държи на каишка с всеки лев, който ми дава, всеки ден...и че кашиката да отпуска той, а аз само щъкам безсилно според каишката...:)))

Тогава се зарекох, че повече никой мъж няма да ме държи на каишка, особено финансова. Кеф ми да имам дете, кеф ми да нямам от който си искам мъж, кеф ми това, кеф ми онова, но моите решения няма да се определят от 5-те лева за дневното дребно кефче, примерно за кафе с приятелки или за сладолед на улицата.

Изобщо, и по принцип, така го реших тогава, парите няма да определят решенията ми. Искам независимост от пари! парите няма да казват как да живея, аз съм по-важна от парите, а детето ми е най-важно, та парите просто са последна дупка на кавала, днес са дошли, утре са си отишли!



Тема Re: Мизунонови [re: jamie]  
Автор ДжypoCaймoнMизyнo (бесен пипонец)
Публикувано18.06.07 15:22



Ама значи по гръб не падаш ей...

В съда се уточнява първо вината за развода. Ако има взаимно съгласие може да не се уточнява вина. След това виновният съпруг има задълженията да осигури невиновния и детето/децата ако има такива. След това се прави делба на движимото и недвижимото имущество и едва след това се правят разни споразумения между бившите вече съпрузи.

В конкретния случай се съмнявам много, че той обитава с новото си семейство съборетина в село Долно Уйно а пък бившата му жена се шири в лукс за 30 хил. евро. Няма такъв филм просто! Сегашното статукво е уредено още в съда по някакво споразумение или по присъждане от съдебния състав. Така че не ми говори за равностойност...!

Тойотата някъде по-горе беше написала, че бившият и не обича детето и на новата си изгора. Аз вече казах за какво става въпрос: този човек не обича детето си а може би не обича децата изобщо. За мен такъв човек е пълен егоист и у него няма нищо което да го отличава като баща. Той не заслужава нито това дете, което заедно с бившата му жена са създали, нито което и да е друго дете. А майката се опитва да направи нещо от живота на детето, опитва се да направи нещо за това дете. Според теб подхвърлените мизерни 50 лв., липсата на обич и назидателното размахване на пръст към бившата са достатъчното условие той да е пълноценен баща? И го поставят редом с нея в грижите им за детето? Замисли се преди да ми отговориш...!
По тази причина отново не ми говори за равностойност - бащината и майчината обич нямат цена и равностойност. Тях или ги има или ги няма.

Ти деца имаш ли? Можеш ли да кажеш за себе си с ръка на сърцето и с чиста съвест, че си наистина баща (може пък и майка да си, знам ли те)? Ако имаш деца, ще допуснеш ли на твоето дете да се случи нещо лошо? А нещо недобро? А ще попречиш ли на бъдещето на твоето дете/твоите деца?

Според мен (а и Тойотата го е написала) работата е не за парите и дали тя може сама да гледа детето или не. Работата е за това или бившият да се държи като мъж и баща а не като гнила лукова глава или да се откаже от напъните си да пречи на бъдещето на детето си, което така и не обича и използва само като инструмент за въздействие върху бившата му...
Ето това е положението и тука няма никакви емоции а само чисто разсъждение.

Това е!

Умри de l'Origo, слуга на капитана!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.