Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Виж сеганови [re: koм]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано15.06.07 22:34



Е, ама нали тя и детето живеят в жилището през това време?
Според мен това си е помощ, та дрънка.
Това не е помощ, а право - който гледа детето, ползва жилището.

Ако поема ангажимент аз и ти да купим заедно нещо - да, ще си плащам моята част. Ако имаш оферта за вила на море в Италия например - да, бих плащала заедно с теб, ще притежавам заедно с теб и ще ползвам заедно с теб. Ако не ми изнася това "заедно с теб", ще ти прехвърля собствеността срещу моя дял в пари и толкова.

Тъжно е, че за толкова хора е популярен принципа "като не преча, значи помагам". Но както и да е, нямам намерение никого да убеждавам аз какво мисля.

п.п. Понеже разговорът върви поначало за други неща, да отбележа, че не защитавам авторката по всичките й изказвания, да не ме подберете на общо основание за майките, бащите и помощта, че ще ми е неприятно.

- - - -

Редактирано от Бeзcъннa на 15.06.07 22:39.



Тема Да - разговора съвсем се изместинови [re: Бeзcъннa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.06.07 23:15



Но - тук става въпрос за това ти да плащаш без да ползваш. Което ще бъде чиста хуманитарна помощ към мен.

Няма да ти се разсърдя изобщо.

Аз също не защитавам бащата, дето плаща толкова малка издръжка, че и нередовно. Според мен този случай е прекрасен пример защо икономическите отношения с бившите трябва да се уредят, пък дори и с цената на това единия да понесе временни загуби.



Тема Re: Да - разговора съвсем се изместинови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.06.07 23:18



Аз пък никога не бих родила дете на мъж, който разглежда бащинството си по този начин, като "икономически отношения".


Не че не се налага, но ако ще е така, просто ще те подмина. Не желая да раждам дете на мъж, за който детето е 50 лв/м повече разход.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Роксанонови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.06.07 23:22



от къде ти хрумна безумната мисъл, че ще искам да ми раждаш деца???
Ами, че ти не можеш един нормален разговор да проведеш, нито пък да схванеш една проста концепция.



Тема Re: Роксанонови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 23:28



ком, а на теб откъде ти хрумна, че съм изявила желание да раждам деца НА ТЕБ??????



Я си преговори граматиката, обръщенията и литературните похвати, защото не забелязах да съм адресирала към теб с настоятелна молба, раждам от теб или умирам сега веднага и на място!



Тема Re: Да - разговора съвсем се изместинови [re: koм]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано15.06.07 23:28



Ком, моля те. Какво си се хванал за ползването. Все едно е някакво благоволение. Не е да му се не види. Има си закон. Този, който гледа детето, да ползва семейното жилище. Това, че точно пък на това конкретно жилище виси ипотека, е абсолютно отделен въпрос. И изцяло да го беше платил господинът, пак майката с детето щеше да го ползва, и нямаше да е велика услуга от негова страна, а решение по закон. Оф. Спирам, ок? Няма как да не си ме разбрал.

И да, ако има причина между мен и теб, която не позволява да обитаваме едно и също подпокрие, пак няма да се притесня, защото моето ще си е мое, ще си внасям паричките и после или ще те прогоня от там да не ми се мотаеш, или ще те накарам да ми платиш моята част.



- - - -



Тема Супернови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.06.07 23:32



отдъхнах си.


Все си мислех, че "те", употребено към някого - означава, че се обръщаш към него, но какво ли разбирам аз от граматика.
Все пак се радвам, че не си имала предвид мен.



Тема Re: Супернови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 23:35



Брех, как се беше залетел да ти раждам дЕца, чак се уплаших...

радвам се ,че се изяснихме :))



Тема Re: Да - разговора съвсем се изместинови [re: Бeзcъннa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано15.06.07 23:39



Схванах - просто казвам, че според мен факта за ипотеката променя нещата много сериозно. Не вярвам да не си разбрала, че ако имаш определен доход, то и възможностите ти са харчене са ограничени от размера на този доход.
Освен това закона не може да задължи някого да изплаща заем - човека го изплаща от добра воля, а не защото съдията е казал, че трябва да плаща, за да има семейно жилище.
Както и да е



Тема Re: Да - разговора съвсем се изместинови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 23:47



Ми да си изтегли документите и да напусне сделката.

Никой не може да го спре. Аз поне не бих спряла бивш съпруг, който ще ме спъва заради мизерни месечни вноски, и ще ме държи на каишка, да ме подръпва всеки месец как стоят нещата.


И това съм коментирала с бившия. Той сега изплаща апартамент на собствено име. Казах му, купувам го целия, само да знам, че ще е на името на детето, и да не правиш мизерии. Пари се печелят, но мизерии и тегоби са отврат, и аз не искам да оставям неизчистени сметки между мен и никого.


За 5 лв разправия, за цял живот последици и нещастие, и аз наистина често се чудя на бившите мъже-съпрузи, за какви смешни суми правят проблеми ей така, от злоба, на майките.


Бе хвърли парите, парите са най-малкия проблем. Далеч по-важни и големи проблеми не си решил, ти си се хванал за пари. Пари, та пари, в гроба ли ще ги носиш, а сега парите са нужни на детето ти.


Ей, като видя някой как се фиксира на сума пари, и особено за дребни суми...направо ми кипва.


Няма по-добър начин за пилеене, инвестиране и харчене на пари, изобщо за пасиви (счетоводителски казано) от харчене по деца.


Инжекция в бъдещето, го наричам аз, и за такова нещо никога не бих си спестила парите, даже няма да ми стигнат, аз харча с размах ;))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.