Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Виж сеганови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.06.07 21:29



Не знам как е в други страни, вероятно зависи от законите за конкретната страна.

Тук при банков заем за кредит, изплащан по банков път, можеш да докажеш дела си и да си го поискаш по съдебен път. Всъщност този човек прави инвестиция, която не му се губи, нито лев. Той на практика купува съсобственост, която е независима и за която ще има съответния документ и права. Собствеността в България е отлично защитена, особено ако познаваш законите. Той може да прави каквото пожелае с тази собственост, и никой не може да му попречи. Има неограничено право да я продаде, да я дари или замени, или дори да се договори да я дари на бившата си съпруга в замяна на нещо, примерно издръжката към детето или каквото там реши, или дори да настани там квартиранти (и такива случаи има...да не си мислиш, че си измислям? понякога наема надхвърля издръжката към детето, и бащата пак не изплаща редовно издръжката....)


Казвам само, че закона е ясен, и закона не е в полза на майка с дете, в каквато и ситуация да е попаднала, със или без брак, в развод или без развод.

И че най-губещия елемент от пъзела ВИНАГИ е детето.


Ама просто е задължително. Детето отнася всички кавги и разправии, всички недоимъци, липси и проблеми. И знаеш ли...майките преглъщат....пред гладния поглед на детето си...




НО БАЩИТЕ МРАЗЯТ МАЙКИТЕ...И ОТМЪЩАВАТ СЛЯПО...НЕЧОВЕШКИ И ЗВЕРСКИ БЕЗ ДА ПОМИСЛЯТ ЗА ДЕЦАТА СИ...]НО БАЩИТЕ МРАЗЯТ МАЙКИТЕ...И ОТМЪЩАВАТ СЛЯПО...НЕЧОВЕШКИ И ЗВЕРСКИ БЕЗ ДА ПОМИСЛЯТ ЗА ДЕЦАТА СИ...


а това една майка никога не може да забрави, как една майка ще забрави детето си? не зная как да го опиша....не ми се е налагало, слава богу, но няма нещо на тоя свят, което не бих направила за детето ми, и го споделям съвсем откровено, защото наистина е така.

Способна съм на всичко за детето си, и точно тая майчина любов се изнудва и експлоатира, и мисля,че цялата държава затъва точно в тая дупка, съсипаната хармония в семейството и родителството, заради която трябва да търпим насилие навсякъде, и лошо управление, и изоставени деца, мафиоти да ни управляват и всичко останало, и как една жена да иска да ражда, като знае в какъв свят ще захвърли едно сладко малко ангелче, и на какво ще го обрече?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxana на 14.06.07 21:32.



Тема Re: Виж сеганови [re: Бeзcъннa]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 21:54



Е, ама нали тя и детето живеят в жилището през това време?
Според мен това си е помощ, та дрънка.
Само за упражнение - какво ще стане ако той не помага за ипотеката, ами си вложи парите някъде другаде?

Хайде да оставим малко настрана отношенията бивш-бивша-общо дете. Ти би ли влязла в подобни бизнес-отношения с мен? Ако си навита - давай да почваме.

След 30 години ще притежаваш половината от стойността на жилището. Аз - от добро сърце ще ти платя командировъчните до тук, за да оформим сделката



Тема Офертата, която отправихнови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 21:57



към Безсънна важи и за теб.





Тема Re: Виж сеганови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.06.07 21:59



Ех, как злобно спекулираш с темата.

Това дете е и на двамата, не само изплащаното общо жилище.

Както тя плаща за вноските за това жилище и се грижи за детето и в материален и нематериален смисъл, би трябвало и той да не се пазари за нещо, което е в услуга на собственото му дете.

Така или иначе няма да си го носим в гроба, всичко остава за децата, не че чак толкова много.


Милиони ли е оставил, та ще се пазари, при положение, че неговия дял е фиксиран, а дела на майката е според зависи от обстоятелствата, и най-често е много над законово определения?

Кой дава повече? И майката дава материално същото, че и много отгоре, за какво изобщо спекулираш по въпроса?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Т.е. - искаш да кажеш, ченови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 22:01



той помага на детето по този начин, защото иначе - от бизнес гледна точка една такава сделка е абсолютна глупост?
Е, да де - нали и аз това казвам.



Тема Re: Т.е. - искаш да кажеш, ченови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.06.07 22:10



И с какво още помага на детето СИ, освен че плаща мизерна издръжка от 50 лв/месец?


Да споменеш още нещо, така да е забележимо видимо и осезаемо, а не символично и безплатно и чат пат ако му кефне на гъзот?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Рокси, фокусирай сенови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 22:14



ако можеш в разговора.


Помага с ипотеката на жилището!

Нали за това говорим.



Тема Re: Рокси, фокусирай сенови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 22:37



Ако можеш, фокусирай се в разговора.

Кой според теб трябва да помага в ипотеката за жилището, филанкишията ли?



Тема А така!нови [re: Roxana]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 22:54



Дойде значи на моето мнение.
Хайде сега - приятна вечер.





Тема Re: А така!нови [re: koм]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 23:00



Когато са го правили това дете, са били двамата.

Така и трябва да остане, да са двамата при изплащане на каквото и да било, нали?

Иначе някакси...за какво изобщо е бащата, ако майката свърши всичко останало, а в България е така - основно и преобладаващо?

Моето дете и сега живее в жилище, купено от мен и родителите ми.


Да не говорим на колко неща бях основно аз двигател. Да не натяквам...ами попаднах на човек и така се залюбихме...да го оцени и да се тачим...

Колко са такива като нас? Виж клуба, пламти от лични войни. Страшно е...



Та с какво още ще се похвали един баща в България, казваш?


Ипотека или кредит за жилище (ако изобщо го има това), една хлабава и символична издръжка и какво още, казваш?


Да чуем де, не че не го знаем...не сме го виждали и не сме дерзали сам сами за семейната кауза с години, докато някой не се сети, че някое ангелче не му носи името, но тогава закъде сме, с пропуснатите години и присъствие?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.