Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема потресена съм от една изповед!!нови  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано07.06.07 18:21



на една жена, отдавна, в едно предаване по нова " на твое място"

Ще ви разкажа накратко, защото лично аз губя интерес към дълги постинги.

Жена, с дете, женена за известен хирург,подложена на побоища и тем подобни. 7 години не може да се разведе - с бой и заплахи решението и е спирано.Когато детето е около 8-10 годишно ( доколкото си спомням) , успява да се разведе, ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ, защото тогава така и е било по-лесно., с уговорката за 2 пъти месечно свиждане събота и неделя. и така 3-4 години.
Детето отначало не иска да ходи, всеки път се връща все по-депресирано, на въпроса какво стана при тати - не получава желания отговор - явно детето се страхува да говори.

докато един ден тя получава призовка за дело за родителски права - мъжа я обвинява в мъже ,алкохол и т.н, намира свидетели и убеждава съда за правата над детето. насилва и детето да свидетелства срещу нея. голямо впечатление ми направи,че детето преди делото й казало да знае, че каквото и да чуе вътре не е вярно и винаги ще я обича. И лъжесвидетелствало против нея. След което тя повече не го видяля. Каза,че сега бил 17 годишен и само го гледала през оградата на училището, опитала се след време да установи контакт с нея, но то вече я гледало студено, с други очи.!!!!

ТОВА,което ме тормози и ме кара да мисля, е една нейна реплика, че второто дело адвокатаа й бил казал,че ако първия път не било ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ, а по другата, неприятна процедура, щяло да има доказателства,че едно време той ги е тормозил и затова са се развели,т. е че тя е бола жертва на домашно насилие, а БЛАГОДАРЕНИЕ на РАЗВОДА ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ той бил вече чИСТ !!!!! И затова успял да спечели правата.

това значи ли, че всяка жена ,която иска да си зашити правата - своите и на децата си , трябва винаги да пренебрегва тази по-проста и ЦИВИЛИЗОВАНА процедура??? Как би могла да бъде спокойна, че в един момент някой няма да отнеме децата й завинаги, ИЛИ , оправдани ли са цирковете в съда със свидетелите, за да не могат един ден да ти оспорват правата??????

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: TE_DDA]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано07.06.07 19:40



Вината при развода не се взима като решаващо обстоятелство за родителските права.
Вероятно, обаче, ако беше доказала при развода тормоза и насилието, би било по - лесно оборимо неговото твърдение...вероятно.
Обаче...цялата тази история ми се вижда много невероятна! Не знам по кое време е водено второто дело - сега или по комунизма, обаче настойничество за бащата е почти невъзможно да се постигне в днешно време при жива и вменяема майка! А за лишаването й от род. права - съвсем , пък! Обвинения като "мъже, алкохол"...звучи несериозно, съжалявам! и доказателства като свидетеслки показания и показания на детето - също! Трябвало е да се направи съдебно - медицинска експертза за психическото й състояние, доказателства (документни!) дали е лежала по болнични заведения за лечение от алкохолозъм, наркомании и т.н. Или пък детето е подлагано на сексуален тормоз от нейни любовници - за това също СМЕ и други СЕРИОЗНИ доказателства.
Делото е можело да бъде обжалвано на всички инстанции, включително и в Страсбург, така че...или тя си е взела тотално некадърен адвокат, който е загубил незагубваемо дело, или на нея не й е чиста работата - по медиите могат да се представят всякакви неща. ако тръгнеш да се втрещяваш от всичко...





Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: Markizata]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано07.06.07 20:10



истината е,ч емисля също като теб. затова и бях изненадана. колко и кои елементи от историята са истински - незнам, затова и споменах,че историята е от телевизионно предаване. Може би истината е свързана със страха от човека. макар,че по-страшно нещо от това да ти вземат детето незнам дали има в един развод, и смятам,че всеки нормален човек би се борил със зъби и нокти .Абе, кофти история.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: TE_DDA]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано08.06.07 09:58



Има обвързваща сила на мотивите





Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: TE_DDA]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано08.06.07 10:44



Едната страна на нещата е, че тази жена представя нейната си гледна точка но има и втора, този мъж аз ли и го избрах да му роди дете, има и трета - тя сама си го е предизвикала да се случи това ........ има и 4-та и 5-та ..... ама стига за сега .....

Leben und leben lassen !


Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: Arsonn]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано08.06.07 11:17



Е, сега! и това е крайна позиция! Човекът е прекалено сложно и прикрито създание, за да можеш да предвидиш, какъв ще бъде в един брак/ развод след години!
Хората се променят. Обстоятелствата ги променят. Или те самите умело се прикриват - най - добре от всички го могат социопатите.



Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: TE_DDA]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано08.06.07 11:52



Абе как стават тие неща с "не съм си виждала детето от Х години"?
Сигурно може да те заплашват и тормозят с много неща, но и аз веднъж се изумявах на подобна история. Беше в "Имаш поща", нямам идея защо съм се зазяпала. Та една майка така, не си беше виждала дъщерята повече от 10 години. Не ми направи впечатление бащата да е толкова заплашителен, едва ли не, той казал не давам и тя клекнала. Малко така ми се стори. Сигурно не го разбирам, като не съм го преживяла, но пак ми е непонятно. Ако си искаш детето, се бориш. А не след 10 години да му пращаш Пею и да казваш през едно екранче "Аз съм майка ти, искам да те видя".
Не знам, объркана работа. Не разбирам хората, които постъпват така, имам предвид и двете страни, ама знае ли човек колко може да изпростее всеки един от нас

То и мен са ме хващали дивите на моменти "няма да видиш детето", ама за кратко, докато съм супер бясна само. Никога не съм го прилагала. Нечовешко е. И всеки път като видя сина ми как се мята на врата на баща си, знам, че съм права. Децата имат нужда от родителите си, независимо колко други хора има в живота им. Тате и Мама са едни. Защо зорлем си съсипваме децата???



Тема Re: потресена съм от една изповед!!нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 12:00



Права си, аз мойте насила ги накарах да му се обаждат и да го търсят, той беше ги позабравил.



Тема Точно тук е пародията.нови [re: Markizata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано08.06.07 12:21



Ако разменим ролите на родителите - се оказва че обвинение "жени" ИЛИ "алкохол" са достатъчни да бъде лишен баща от настойничество - какъв Страсбург и т.н. , дума да не става


Не мога да я съжаля. Редно е децата да остават и с бащите, не само с майките.



Тема Глупости! Измислици! [re: TE_DDA]  
Авторюpиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 13:50



Насраха се вече тия телевизионери . Аз гледах едно предаване . Реалити шоу Някакъв се жалваше, че жена му вероятно му изневерява. Организираха "детективско " разследване. Снимат всичко . Дааа, влиза жена му някъде, след време излиза . Дни наред . Най-накрая влязоха вътре и ги снимат как се ебат .

Баси лъжата . Евтино аматьорско кино .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.