Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема За любовта и браканови  
Автор Kaliandra (новак)
Публикувано05.06.07 19:32



Здравейте !
Позволявам си пак да пиша мислите, които ме вълнуват напоследък. А те и съвпаднаха с друга тема. И тъй като тук сте хора с опит и знам, че ще ми дадете аргументирани мнения - очаквам да ги чуя :


Ето какво си мисля : Задължително ли пък трябва да ти се разтуптява сърцето и да ти се подкосяват краката, за да сключиш брак с някого. Толкова силна ли е връзката между брака и любовта? Бракът не е ли един вид споразумение, партньорство, и ако се приеме като такова, не би ли продължил по-дълго ? Не е ли точно страстта тази, която пречи на нормалните взаимоотношения - ревнуваш, дразниш се , страхуваш се, вълнуваш се... А ако се ожениш за някой, който по-скоро ти е приятел, но не ти е замъглен ума, няма ли шанс да се окаже по-сполучлив брак ?
Чакам мненията ви!




Тема Re: За любовта и браканови [re: Kaliandra]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 19:44



Най-добре е, разбира се, да има и страст, и приятелство, и партньорство :) Това е идеалният брак.

Така както си задала въпроса, едва ли има разумен отговор. От думите ти излиза, че трябва да жертваш или любов или партньорство. Има хора, които се женят по сметка. Не знам дали говориш за тях.



Тема Re: За любовта и браканови [re: the wicked witch]  
Автор Kaliandra (новак)
Публикувано05.06.07 19:58



Не , не говоря за тях. Питам се дали страстта не пречи в ежедневието ? Дали ако човек реши да се жени, не е по-добре да избере приятеля пред любовника ? Възможно ли е и двете ? Вас питам ?



Тема Re: За любовта и браканови [re: Kaliandra]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:04



А кога бракът е сполучлив?



Тема Re: За любовта и браканови [re: Kaliandra]  
АвторCтpaнниk в нoштa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:13



Според мен, най-добре е да се омъжиш по любов.
Това ти гарантира трепетите на "пеперудката" в стомаха.
От друга страна, според моя скромен 20 г. опит, това не е гаранция, че ще остарееш с този човек.
Но, поне ще изкараш годините, които ще изживеете, влюбена.



Тема Re: За любовта и браканови [re: мнeниe]  
Автор Kaliandra (новак)
Публикувано05.06.07 20:14



Когато живеят спокойно, без караници и нерви, имат обща цел и я постигат с общи услилия



Тема Re: За любовта и браканови [re: Cтpaнниk в нoштa]  
Автор Kaliandra (новак)
Публикувано05.06.07 20:15



Тези години можеш да изживееш влюбено и с трепет в сромаха и без да се стига до брак.
?



Тема Re: За любовта и браканови [re: Kaliandra]  
АвторCтpaнниk в нoщтa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:27



Да, в днешно време бракът не е задължителен. Можеш да живееш и без подпис, както живее и има дете един мой колега.
Ставаше дума за друго, може би съм старомоден, но, когато обичаш, всички трудности се понасят много по-леко.
Подобна тема има в клуб "Говорим си за секс"-"Какъв мъж да си избера."
Темата, макар и малко разводнена, е интересна.



Тема Re: П.П.нови [re: Cтpaнниk в нoщтa]  
АвторCтpaнниk в нoщтa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:37



Прочети заглавната тема и обобщаващото мнние на Айша, останалото не е интересно.



Тема Re: За любовта и браканови [re: Kaliandra]  
Авторthe wicked witch (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 00:22



Ето това разделение между приятеля и любовника не го разбирам!
Ако моят любовник не може да бъде и мой приятел, няма да сме заедно задълго и не ме интересува какви акробатики владее.

Имам мъже приятели, между другото, но само защото сме приятели, едва ли бих се омъжила за някого. Има и мъже, които си мисля, че са страшно секси, но пак--само за това не бих се омъжила за тях. Ами някакъв баланс трябва; иначе, стигаме до тоя клуб :) Освен това, споделянето на ценностни системи е много важно. Ако там има разминаване, рано или късно има проблеми в брака.


А тая умопомрачаваща страст за която пишеш е възможна по принцип само в първите няколко месеца на връзката. След това хормоните ти, адреналите и т.н. си се нормализират. Но пак някакво физическо привличане остава, трябва да има. Иначе, освен ако не сме болни, мозъкът ни подсъзнателно търси физически партньор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.