Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Споразумение ли? Война!нови  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано24.05.07 11:08



Да спомена само за кандидат-развеждащите се да не вземат да се надяват да приключат нещата с едно споразумение. Само дават начало. Разводът е факт, вината сте я преглътнали, щото нали, дай да не се съдим сега за глупости, да се споразумяваме, да се разпределяме, да подписваме и кой откъде е. Мдаааа, ама после се юркате по дела още сто години, щото всичко /освен вината, разбира се/ може да се коментира наново в мига, в който господинът или госпожата отсреща реши. Година и половина след приключването на развода си отивам на дело демек. УЖ за делба, но в иска пише, че "преимуществено аз съм се занимавал с възпитанието, грижите и израстването на детето ни". Човек, който толкова често отсъстваше, че съседите нямаше да разберат, че се е изнесъл, ако не им бях казала. Ама на. И домакинството той бил гледал, защото аз не съм поддържала дома. Да се смея ли, да плача ли? Аз, която не само на ръце го носех, ами търчах и при родителите му да чистя, пазарувам и помагам. Предполагам, е ясно, че става въпрос за пари. А в моя случай е само стъпка по пътя И към детето. След като повече от две години вече човекът си живее щастливо с ново семейство. Та мисълта ми беше - не вярвайте. На нищо. И да подпише някой всичко, ще си го вземе назад. Лъжците не заслужават благосклонност и примирие, а съд до дупка за вина, за да не им дадете и най-малък шанс да ви пипнат родителските права.

А относно имуществото - ще ми бъде приятно някой да даде наистина практичен съвет на хората пред развод как да постъпят, за да осигурят децата си. Може би директно да се иска не подпис в споразумение, а прехвърляне на дялове, знам ли. Да няма връщане назад, да се урежда попечителство, ако трябва, че нищо няма да се продаде, но да е прехвърлено по някакъв начин. Защото макар ето едно жилище да е на двамата, се дърпа към 9/10 за единия. И не ми хрумва ако мой приятел се развежда, как би трябвало да постъпи, за да избегне бъдещи неприятности. Не пиша толкова да се оплача, а за да намерим начин, ако изобщо е възможно, да спестим на някой друг сътресенията. Може би няма смисъл от разводи по споразумение, ако всичко, написано вътре подлежи на допълнителни обсъждания. Ако вината недвусмислено определя при кого остават децата, да се търси непременно вина и да не се подписват никакви споразумения, може би е по-добре, как мислите?

- - - -



Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано24.05.07 11:57



Чл.99, ал 3

съда не се произнася за вина

Да не ти пука

аз се съдя с бившата вече трета година, щото онова се е помешало от лакомия и беднотия

Ще се оправиш
само кротост в погледа и не припалвай моторетката преди боя

в съда всичко излиза на яве
само споко



Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 16:23



Споко всичко ще се нареди някак си! Моята ако купи и костюмче на дечко ми го навира в очите, а че а съм и закарал една кола дрехи за малкото без да кажа нищо няма значение. Аз съм си опекал нещата така, че да не може да има претенции към нищо. Бучеше за дрешки за 5 лева дет са вика и кат и казах, че скоро време детето /макар и малко/ ще си има о апартамент /само от мен/ ги започна на чуства. Някои хора искат някой все да им е виновен. За деца няма да говоря сега. А само да ти кажа - споразумение мн трудно се разваля /да не кажа почти невузможно/. Не се коси! Хората не се делят на полве, а на свестни / и не дотам свестни/ и боклуци / и огромни боклуци/ и т.н.
Знаеш ли? Каато казах, че ще припиша апартамент на детето и оная се ухили, ама кат казах че /апартамента/ ще е под мое "попечителство" до дадена възраст и се разбуча - ами няма да и подаря на нея апартамент ест и да го продаде или т.н., а на детето. Да не ти пука от тъпанари. И моята се пука по шевовете от яд, че не може да има претенции към немалко пари ама....С война е кофти



Тема Много правилно,нови [re: Бeзcъннa]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.05.07 16:40



и колкото по-разумно, студено и пресметливо се подходи - толкова по-добре! Искаш си и всичко си описваш в исковата молба - обичали сте се, когато е трябвало! Милите очи си ги остави за роднините. Говори с някой адвокат, но може да прехвърлите жилището на детето с право на ползване - чиста работа! А за правата върху отрочето - бой до последно. Голям наглец ще дойде твоя бившия! Най-обичам такива подлизурковци - той се стопил и ланския сняг, той се сетил, колко се грижил, че го няма никакъв чак... Прегрижил се! НИкакви споразумения, никакви пет лева - всичко на опис, делба с документ от съда! Милостта е хубаво нещо, но трябва да бъде заслужена. Така мисля аз. Виж, за подробности ще ти трябва по-изпедепцан адвокат

И, може би, малко по-обядвал , че нещо съм яхнала метлата тоя следобяд. Надявам се да излезнеш от делото така, както ти искаш! и ти стискам палци!



Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: Бeзcъннa]  
АвторMЪЖ (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 17:59



Еееех - размечтах се!
Как ми се ще един ден....вече някоя бивша да ми го каже това - война!
Война! Красота!!!

Р.S. На война....има и загинали - нали не го пропускаш?!





Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор njakoya....tam (непознат)
Публикувано24.05.07 19:21



Никакви споразумения.на мен ми отровиха живота-така е като се отметнат от тях и ги обжалват.





Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: Бeзcъннa]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 20:42



Вината да не е .......(познай какво), че да се преглъща. Или я има или я няма.
А това за делбата си е по дефолт. Но обикновенно "не става дума за апартамента" ;) принципа бил важен. ХА ХА ХА би казал някой материалист ;)
Така че за бъдещите развеждащи се - ако ви предлагат споразумение - много внимавайте.





Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: XAXO]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 20:45



Стадоооо стадо, що ли се държиш еднакво винаги. Сигурно щото си стадо и не знаеш друг модел на поведение ;)



Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: Orcad]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано24.05.07 21:33



В съда излиза това, което някой отиде да каже като свидетел. Представи си ако никой не пожелае да си създава проблеми, дали ще натежи истината. Не съм подпалила нищо да не си развалям почивката, но четейки тая безумица, бая поревах:-)))

Кажи какво да съветваме хората като тръгнат да се развеждат. Идва някой с проблем и почти всички дружно му казват "опитай да задържиш нормални отношения". И затова да се развежда по споразумение. Аз питам - има ли смисъл? След като рискът да се подпише всичко и после да ти се из.....т на главата е толкова голям. Това е, което питам.

- - - -



Тема Re: Споразумение ли? Война!нови [re: :))))]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано24.05.07 21:36



О, не. Нямам предвид да се разваля споразумение. Аз за каквото съм направила, не съжалявам. Просто ми се иска другите да си вземат урок какво може да им се случи.

- - - -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.