Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Азбуканови  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 15:31



Представете си следната хипотетична ситуация.
Един човек, нека го обозначим с "А", е сериозно болен. Според лекарите шансовете му да се оправи са 50 на 50. "А" има семейство, приятели, познати, които можем да обозначим с "В", "Г", "Д" и т.н., но единствен, който знае, е съпруг(ата) "Б".
Не ви питам дали трябва да каже и на другите, "А" е решил да запази всичко за себе си (погледнете го така - ако се оправи, няма нужда излишно да тревожи и останалите, а ако не се оправи, те така или иначе няма с какво да помогнат, поне да не са нещастни), а как, ако изходът е фатален, би го приела (мълчанието, скриването на информацията) цялата онази азбука от по-горе?



Тема Ами различно!нови [re: @@@]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано18.05.07 15:36



Едни-с радост,други-с безразличие,трети-ще бъдат тъжни!


Всъщност,болният решава на кого,как и колко от истината и за диагнозата да съобщи.Така че:щом така е решил,никой няма право да го съди или даму се сърди!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Никак. Хипотетично отиват на погребението,нови [re: @@@]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано18.05.07 15:41



хипотетично тъгуват известно време и хипотетично Земята продължава да се върти.

-----------

Ти да не би да си онзи "Хипотетичния" с хипотетично намерената хипотетична СИМ карта, хипотетично прочетена и хипотетично съпругата е хваната в хипотетични изневери? Ако не си ти, значи си брат му!



Тема Re: Ами различно!нови [re: Дokи]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 15:43



"А" не се притеснява от това, че някой може да му се сърди или съди. Взел е това решение и няма да го промени. Притеснението му идва по-скоро от това, че се притеснява за психологическата реакция на цялата азбука, може би се пита и дали няма нещо, което би помогнало в случая - катъо действие, реакция, подготовка и знам ли какво още.



Тема Болниянови [re: @@@]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано18.05.07 15:43



е направил всичко необходимо за близките си да се чувстват добре.
Когато края наближава - просто ги напуска. Не знам защо това се възприема като трагедия.



Тема Re: Азбуканови [re: @@@]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано18.05.07 15:44



Според мен, трябва да сподели с тези от изброените, които го обичат, независимо дали са роднини или други. Не с които той обича, а с които го обичат! Ако изходът не е добър (от все сърце му пожелавам да се спаси!) и той не е споделил, тези хора ще страдат не само от загубата, а и от това, че не им се е доверил. Като сподели с тях, те ще го подкрепят и окуражават, а това е важно. Дори ще допринесат той да оздравее. Имам предвид конкретни случаи.



Тема Re: Никак. Хипотетично отиват на погребението,нови [re: ASSASSlN]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 15:45



Съвсем хипотетично "А" би могъл в момента да ти показва и среден пръст.


Ако няма какво конкретно да кажеш, млъкни.



Тема Re: Болниянови [re: jamie]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 15:46



И болният не го възприема така. Но реакциите на другите за него са неизвестни, а "А" обича да знае срещу какво ще се изправи или какво ще последва след него.



Тема Значи Анови [re: @@@]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано18.05.07 15:48



е рядък идиот.
1. Защото показва среден пръст някому.
2. Защото смята че има значение срещу какво ще се изправи. Или ще се справи, или не. Или го бива, или не чак толкова.



Тема Абе, ти добре ли си? [re: @@@]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано18.05.07 15:49



То не че аз съм кой знае колко добре, но на теб какво ти става??? Да не си слънчасал?

"Притеснението му идва по-скоро от това, че се притеснява за психологическата реакция на цялата азбука."

Абе, ти нещо, а? Хипотетично си представям, че съм А, лежа и чакам Смъртта и хипотетично ти отговарям:

- Разкарай ми се от главата и ме остави спокойно да умра! Тия от азбуката точно сега изобщо не ме вълнуват! Да дойдат на погребението ми с по 4 карамфила, да ме помнят 40 дни и хипотетично да ме забравят, да не ме мислят, да си гледат живота!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.