Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Към разведените......нови  
Авторpoзинka (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 18:36



Здравейте!
Днес случайно попаднах на този сайт и ме заинтригува.Реших,че мога да споделя с вас душевните си терзания и бих се радвала, ако споделите мнение или личен опит.Разведена съм от една година.Имам дете на 10год.В момента живея при родителите си,но отношенията ни са кошмарни.От почти година имам връзка със семеен мъж,живеещ доста далеч от мен.Виждаме се средно през две седмици и се чувстваме много добре заедно.По думите му от години поддържа формални отношения с жена си.Имат големи деца.Иска лятото да направим пробно съжителство и тогава да реши дали да се развежда.Аз не съм съгласна и му дадох срок,който скоро изтича:или да се развежда или край с нас.Не ви споменах, че май истински се обичаме.Очаквам,че ще опита да се измъкне от уговорката.От друга страна не искам да го притискам,но ужасно се измъчвам.Моля ви,споделете опит или напишете мнението си!Благодаря!



Тема Re: Към разведените......нови [re: poзинka]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано12.05.07 20:16



Мнението ми е, че не понасям такива хора. Хем с жена си, хем ще прави проби с друга, да не би пък случайно да остане без жена под ръка.

Мисля също, че прескачането от една гледачка на друга няма общо с любовта.

Лично мнение. Ти ще си направиш каквото поискаш.

- - - -



Тема Re: Към разведените......нови [re: poзинka]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано12.05.07 20:41



А доколко го обичаш, готова ли си да гледаш и неговите деца + вероятно и още едно - ваше си??? - може да не ми отговаряш, но се замисли.
Изчакай до есента, то сега не е ясно от какво идват подобни желания



All rights reserved

Тема колебливи мъженови [re: poзинka]  
Автор Kaliandra (непознат )
Публикувано12.05.07 21:13



Иска съжителство с теб - как ще стане това без жена му да разбере ? И как тя ще остави това така и няма тя да му поиска развод ??? Или и на нея ще и обяснава, че иска само да пробва и при неуспех ще се върне.
Лоша е ситуацията - ако много го притиснеш - ще го загубиш. Ако отстъпваш - няма да получиш това, което искаш.
Отстоявай си своето, това е моят съвет!



Тема Re: Към разведените......нови [re: poзинka]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 21:20



Здравей poзинka
Мъжът за когото говориш най-вероятно си тъче на два стана и може би жена му още не знае, че отношенията им са ФОРМАЛНИ


Освен това считам за нередно външен човек да притиска за развод в една двойка, това все пак е семейство и нещата трябва да се решават от тях, а не от теб.Казваш че се обичате, но когато се касае за отношения като вашите, бих те посъветвала да казваш само, че ти го обичаш, защото повярвай, за виждане един път на две седмици е твърде лесно някой да прави изявления но реалността се вижда при едни по-близки отношения, ако може всеки ден.
Така че в този аспект аз съм съгласна с него, че е добре да направите едно пробно съжителство, което наистина да изясни може ли да живеете заедно двамата или е по-добре да сте само любовници , залагайки на страстта.
Ако пробното съжителство е в неговия град, значи предложението е сериозно и при разбирателство между вас може да прерасне в дълга връзка с брак или без, но ако трябва да съжителствате другаде, смятам , че не е със сериозни намерения.



Тема Re: Към разведените......нови [re: poзинka]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано12.05.07 22:25



По думите му от години поддържа формални отношения с жена си.

ХА-ХА-ХА!!!



Тема Re: Към разведените......нови [re: poзинka]  
Авторpoзинka (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 23:40



Много ви благодаря за мненията,очаквам още! Нека уточня някои неща:били сме по цяла седмица заедно и жена му не е звъннала нито веднъж,нито пък той на нея.На Нова година пак бяхме заедно.Децата му са големи и самостоятелни,вече работят.Той издържа всички и е властен мъж.Иска да живеем в чужд град,където да започне бизнес.Това е добре да сме на неутрално място,но най-много ме притеснява моето дете,което ще бъде с нас евентуално.И какво ще и обяснявам на нея?!Наистина звучи невероятно това,че ме обича,но не го натискам да се развежда.Просто искам аз да съм наясно,а той не говори за това.Само едно изречение казва:"Знам какво искам и какво трябва да направя".Сериозен и отговорен мъж е,но моята мнителност.....



Тема Re: Към разведените......нови [re: poзинka]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано13.05.07 04:07



Не знам да се засмея ли, да викам ли.

Нека уточня някои неща:били сме по цяла седмица заедно и жена му не е звъннала нито веднъж,нито пък той на нея - Глупости, голямото доказателство. Пуска опция за жената да дава заето и пее. А за хора с по два-три телефона толкова ли не си чувала? По работа му звънят на единия, съпругата чува другия като изключен и мисли, че горкичкият сигурно още пътува и е извън обхват. Любовницата влиза в тоалетната, той включва телефона си на балкона, изсипва "скъпа, ей сега влизам в града, трябва да стигна хотела, че ми пада батерията, после ще се обадя" и пак изключва телефона. Как съпругата да му звъни? Измами за патици са това. Моят /бивш вече/ съпруг един милион пъти в течение на години пътуваше в провинцията, до морето, до границите, та и из Сърбия, Гърция, Румъния. Бас ловя, че в поне половината случаи е бил другаде. Но като всяка нормална и загрижена съпруга не съм дрънчала на любимия при положение, че е шофирал цяла нощ и може да спи през деня или да е на важна среща. Бяхме се разбрали той да се обажда. За Нова година също ще имаш да взимаш. И за осми март ако щеш, и за който и да е ден. Ако си съпруга, а твоят човек ти каже, че са му арестували цял тир на майната си и заминава да спасява положението, не Нова година ще прежалиш, ами и цял месец. Като му затрепериш за живота, няма да пипнеш телефон докато той не се обади. Умът не може да ти роди вариантите. И знаеш ли какво - не съм се съмнявала, не съм протестирала, а го чаках по цяла нощ когато казваше, че тръгва и ще стигне сутринта. И без да звъня, за да не катастрофира, ако потърси телефона докато кара. Мислиш ли, че нещо му е пречело да омайва в същите тия моменти в някое меко легло някоя лековерна мацка като теб? Докато хич не ни е бил формален бракът. Това го казвам само като контра на твоите "доказателства", имам и повече примери за възможности, но не държа да те убеждавам, колкото да си наясно, че човек като започне да лъже, има хиляди начини как. Просто не бъди глупава.

По неутралното място, където иска да живеете - направо ме разби! Скъпа моя. Ами естествено! Най-лесно е да си фръцнеш трибуквието и да претендираш, че всичко е чисто! Съпругът ми избяга при друга жена на триста километра от мен. Скри се много удобно, но истината за нашия живот със сигурност един ден ще стигне и там, колкото и да са изолирани и връзките, и приятелите. И ще удари лошо другата жена. /Ако е човек, а не дебил де, това не го знам, ти от кои си?:-))/

"Знам какво искам и какво трябва да направя" - Да, те знаят какво искат - да са добре. Другите хора са средството за това. Ако мислиш, че личността ти има значение за неговите планове, хубаво. Но аз, като жена към жена, искрено ти съчувствам. Пък и дете имаш, твърде голям риск поемаш да си нещастна. Според мен.

Щях да пропусна качествата на мъжа. Моят бивш е умен, целенасочен, смел, предвидлив, сериозен и съобразителен. Тези качества са нещо, което се забелязва и привлича, но НЕ са никаква гаранция за това, че би бил точен и коректен към жена. Така че много добре помисли! Не си рискувай живота. ДОРИ да опиташ, не се откъсвай от приятели и близки, отивайки само с него някъде другаде, пази си детето. Ако ти се окажеш в клопката на един властен, решителен и взимащ своето на всяка цена човек, детето ти ще бъде вътре в тоя капан с теб! И не се смятай за мнителна. По-скоро затрий за момент емоцията и разсъждавай разумно. Вярвам в любовта, но съм убедена, че в такива случаи жената е жертва. На някой себедоказващ се господин.

Мисля, че истината е много важна. Защото ти, ако си човек, който не понася измамите, а са те измамили за формалния брак, ще се почувстваш отвратително. Би си казала - как можах да допусна такова нещо. От позиция на любовта вярваш в по-хубавото. Проблемът е, че може да се случи и с теб и това е основният риск. Не дали мъжът до теб в момента те обича, а дали е способен да те предаде. Ако между него и жена му нещата са така, както той казва - да сте живи и здрави и смело напред, втори шанс и за двамата - какво по-добро от това? Но ако става дума за лъжа - той сигурно пак ще направи каквото е решил, ще намери начин да те убеди, опитай как ще бъде, но силно се моли с теб любовта му да е последна.

Не ти давам конкретен съвет, просто ми се иска да не страдаш. Мъжете често лъжат /да ме прощават съклубниците/, а жени на тоя свят за омайване много. Аз въобще не си представям, че ще знам, че някъде има съпруга и ще се забъркам така, но ти вече си там и явно не си сигурна как да постъпиш, моля те внимавай заради детето. Нямаш никаква гаранция с тези кратки срещи /седмица не е никак много/, че този човек не е пияница, насилник или престъпник. Не познаваш приятелите му, не познаваш средата му, няма и планове да бъдеш допусната там, където някой може да ти каже нещо за него, интересно защо.

Семействата често се развалят заради погрешни илюзии за нов живот. Бунт срещу стреса, сменяш средата, сменяш жената и хоп всичко ок. На новия човек се пада изкуплението и надеждата да изнесе това всичкото...

- - - -



Тема Re: Към разведените......нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано13.05.07 07:52



Безсънна, толкова добре си описала всичко, което си мислех докато четях първия постинг.
В добавка си мисля, че една година след развода е твърде рано да се мисли за ново обвързване.
Розинка, мисли много, това не е мнителност, да се отделиш от близките си и приятелите си, да отидеш в друг град е огромен риск......Ако ти искаш да го поемеш - ок, но не забравяй, че въвличаш в това и детето.....



Тема Re: Към разведените......нови [re: Бeзcъннa]  
Авторpoзинka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 10:42



Благодаря ти,Безсънна,въпреки че си доста рязка,но го оценявам.Може би вярвам,защото не съм била зарязвана от мъж,но никога не е късно да ми се случи.Имам 2 месеца отпуска,така че няма от раз да скачам.Но ,както споделих,най-много ме притеснява как детето ще възприеме тези отношения.Така или иначе ще се разбере:уговорката ни е до края на май да е свободен,ако иска да е с мен.Гадничко звучи,но трябва да съм малко егоист и да мисля за себе си и детето си.Не знам как ще събера сили да сложа точка,ако започне да увърта.А трябва ли?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.