Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съвет... ?нови  
Автор cantfindausername (непознат )
Публикувано25.04.07 14:55



Тъй, дойде и моето време да се разпиша в този форум... На 18 години съм, от София. Всичко започна преди време, когато баща ми започна да се прибира вкъщи пиян и да казва как щял да ни остави на улицата и бла бла, сещате се, пиян човек, не знае какво говори. Независимо от това, отношенията вкъщи започнаха да се изострят с всеки изминал ден. Той спря да говори с всички, избягваше ни даже вкъщи. И... прибирам се днес и какво да заваря... майка ми преглежда разни документи и казва че можем да останем на улицата, защото баща ми щял (пак ли е бил пиян, не знам) да подаде молба за развод и щял да има претенции за апартаментът в който живеем. Апартаментът е бил на дядо ми, и той го е прехвърлил на майка ми по време на брака. И така, след като не знам какво да направя реших да се обърна към вас с молба за съвет и евентуално помощ, зависи как се развият събитията. Благодаря ви предварително.



Тема По-скоро въпросът ти е за клуб "Право" [re: cantfindausername]  
Автор ASSASSlN (член)
Публикувано25.04.07 17:41



Щял бил да подава молба за развод? Предлагам майка ти да го изпревари. Още утре да върви на консултация при адвокат. Хем за развода да пита, хем и за жилището.


Щом дядо ти го е прехвърлил на майка ти не виждам проблем. Дори по време на брака да е станало това - все тая. Апартамента, при това положение, не е на двамата, а само неин.


Щом и ти си се отчаял/а от баща си - разкарайте го! Няма спасение, скоро ще започне да ви бие и да продава каквото свари от къщи.

Ай, споко, успех!



Тема Re: По-скоро въпросът ти е за клуб "Право"нови [re: ASSASSlN]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано25.04.07 17:55



Щом дядо ти го е прехвърлил на майка ти не виждам проблем. Дори по време на брака да е станало това - все тая. Апартамента, при това положение, не е на двамата, а само неин.

Пък аз виждам много сериозен проблем, но ако сделката е покупко-продажба.. Ако е дарение няма страшно, но ако е първото...



Тема Ми кажи го проблема, де! Кажи му на човека!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ASSASSlN (член)
Публикувано25.04.07 18:13



Така излиза, че се заяждаш с мен. Страшно било, ако еди к'во си! Ми, кажи го това страшното, че да го научим! Момчето е написало: "прехвърлил", от което си направих извода, че е фраснал един подпис за дарение ли, що ли, де да ви знам. Защо трябва да има купувам-продавам?



Тема Re: Ми кажи го проблема, де! Кажи му на човека!нови [re: ASSASSlN]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано25.04.07 18:26



Купувам-продавам се прави между роднини (обикновено от горе надол)

) заради спестяване от данъци. Да, но ако това "прехвърляне" е оформено като покупко-продажба, състояла се по време на брак, се приема, че двамата съпрузи са съсобственици с равен дял, освен ако не се докаже друго на базата на получавани доходи от трудови правоотношения, от получени в наследство или от персонални дарения парични средства. Т.е. хитрата сврака - с двата крака.
Но, при всички случаи, не е толкова просто да бъдат изхвърлени от жилището, най-малкото съпругата е собственик на идеална част от него (ако не и на цялото). Да се консултират с адвокат. Всъщност, какво да се консултират, направо да го ангажират и да започват...



Тема Re: Съвет... ?нови [re: cantfindausername]  
Авторбeф (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 18:32



Зависи как е прехвърлен апартамента; чрез дарение или покупкопродажба. Кажи на мама да се консултира с адвокат и то да не чака развода. дискретно. Там ще и дадат и съвети към ситуацията.



Тема Re: Съвет... ?нови [re: cantfindausername]  
Авторйoдa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 18:39



Никое дете (визирам те и всички в подобна ситуация), не заслужава подобно отношение. Та едва ли ще останете на улицата, едва ли майкати ще позволи това.Не се притеснявай за това.Аз лично бих се радвал, ако се отделите от въпросния човек, мисля си че ще е най-добре за всички ви.



Тема Re: Съвет... ?нови [re: cantfindausername]  
АвторMda (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 18:52



Това, че отношенията между родителите ти не са на място не е оправдание да нападаш един от тях. Потърси причината във тях без да заемаш определена позиция. Сега нещо може да ти изглежда по един начин, но след време може гледната ти точка да се промени.
Няма да ти пиля, защото няма да проумееш това което искам да ти кажа.
Просто помисли за себе си и за бъдещето си, вместо да размишляваш за апартамента на дядо ти и тем подобни.



Тема Re: Съвет... ?нови [re: Mda]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.04.07 19:07



На 18 години човек е достатъчно голям за да има мнение по въпроса, особено когато нещата се развиват пред очите му и е също жертва на "невървящите" отношения между родителите си.
Дали някога ще си промени гледната точка е съвсем друг въпрос - в момента момчето е тревожно и напрегнато и причината, такава каквато я вижда и както я възприема, е поведението на баща му.
Не е хич дреболия току в последните класове на гимназията да се изправи човек пред подобен проблем - който при това го засяга и му обърква живота - а след като мъжът /бащата/ вкъщи го провокира, на момчето му се налага спешно да порасне и да бъде опора на майка си поне докато нещата се уталожат.
Не приемам тона ти, който красноречиво говори "малък си за да се бъркаш в проблемите на възрастните"... Той също е член на това семейство, а освен всичко е и пълнолетен.



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Съвет... ?нови [re: anbra]  
АвторMda (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 19:40



Муах, че гадно се мръщиш.
Не споря дали е място да се меси в семейните отношения.
Яд ме е на майки, които набутват децата си там, където не бива да са на тази възраст.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.