Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Страховита тема...нови [re: MamaNetty]  
Авторjecika (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 10:47



Относно моментите на съжаление - На другия ден обикновенно "проглежда " , разбира какво е направил. Пита " Как си ? Боли ли те ? Дай да видя "И толкова. Опитва се да е мек и грижовен. Казва " Глупак съм , че си изтървам нервите" Известно време след счупването на ръката ми каза , че като съм го видяла , че е пиян и нервен трябвало да съм лисичка и да се скрия някъде - при съседи например- докато му мине и заспи. Е , ще си играем на криеница ли? Нали все някой ден ще трябва да кажа какво мисля , тогава ще се разрази отложената буря.
Има периоди , в които е много мил и внимателен , и това ти дава надежда ,че ще се промени.
На психолог не е ходил. Поне не ми е казал. И аз не съм го водила. За да го заведа , трябва да съзнава , че има проблем. А това не е така. Понякога казва , че не се чувствал виновен и през всичките тези години не бип направил нещо , за което да съжалява. Твърди , че е сгрешил само веднъж/счупването на ръката /, а аз не мога за му простя. Дори това , че не съм му простила изтъква като причина за разнообразните здравословни проблеми , които има напоследък. Стреса от случилото се го бил разболял.Разбирайте - аз съм виновна за болестта му. А аз какво да кажа ?Дали за мен стреса не е бил доста по-голям. Месеци не можех да спя. Търсих лекарска помощ. Посъвзех се. Но все още ме е страх , когато възникне някакъв , дори малък спор. Защото понякога дребни неща са достатъчни да го извадят от равновесие. Понякога дори спор не е нужен , достатъчно е той да си помисли нещо , което не му харесва . Приема го за действителност , и проблема е готов.



Тема Re: Да излея болката си и азнови [re: jecika]  
Авторognenuon (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 10:55



Здравей,
Не уточняваш на колко години са децата, защото не е без значение това, а също и в какви отношения са самите те с баща си. Според мен е добре първо да поговориш с тях, да им съобщиш решението си и максимално частно да се мотивираш.Защото, ако не можете да постигнете споразумение и делото е по вина на съпруга ти, ще ги изслушват и тях. И в никакъв случай не напускай жилището, това действие ще се обрне срещу теб в съда, тъй като съда не го интересува причината а самия факт / кой е напуснал семейното жилище/. Не е фатално, че си пропуснала 6 месечния срок за подаване на жалба по закона за домашно насилие. Просто си събери медицинските от болницата /за счупената ръка/ И най-важното проучи първо за адвокат, спец по бракоразводни дела, за предпочитане е да е жена. Не можеш да си представиш, колко много фактори повече от които незначителни влияят върху един процес.
Моето мнение може да ти прозвучи доста сухо, но аз водя тази борба от ноември 2005г.В момента съм на втора инстанция и никой не може да се ангажира с някакъв срок за приключване.Така, че се настрой първо емоционално на тази вълна, второ сметни финансовия си ресурс и не на последно място бъди подплатена с документи, много документи.
Попътен вятър ти желая, успех и многоооооо здрави нерви





Тема Re: Страховита тема...нови [re: jecika]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 10:56



Мила Джесика, пожелавам ти да се справиш с проблемите си. Не знам какво бих напарвила на твое място. При мен не е точно така, въпреки че виждам моменти от твоята история, които са и при мен. Не ми посяга, но понякога имам чувството, че ми прилага психически тормоз. Да, за всичко ние сме виновни, за всички несполуки - пак ние сме виновни и т.н. Дано намериш сили да се справиш. И аз като теб търся светлина в тунела.



Тема Re: Да излея болката си и азнови [re: jecika]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 10:58



Бягай далече, бързай, не губи време!
Развеждам се вече почти година с подобен мъж-чудовище. Този тип индивиди не подлежат на промяна, положението става все по-тежко и по-тежко. На свой гръб го понесох. Сега съм малко по-спокойна, контролирам живота си, а не той. Останах спомени, които едва ли ще успея да изтрия от съзнанието си, много болка, изпочупена покъщнина у дома. Някой ден ще си купя нови мебели, за да забравя и това. Мъж ,който бие, посяга, или както и да е думата, е нищожество. Никакви терапии, нищо не помага, то е вродено. Съжалявам, че подарих само обичта , любовта си на такъв човек, а не на достоен мъж....минало, сега дано по-скоро да се разведа и дано не го видя повече! Побързай, Джесика!



Тема Re: ТОВА не се променя...нови [re: XeйЖивoт!]  
Авторjesika (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 11:15



Да , наистена такива хора като моя хувостник на пръв поглед и за сравнително непознати са перфектни съпрузи. Винаги усмихнати , любезни , внимателни. Към познати и съседи може да е мил и грижовен. И всички го харесват. Само се чудя за повече от 3 години връзка преди да се оженим как не прозрях какъв човек всъщност е. Или съм била много влюбена или добре се е сдържал. Но първия път като ми посегна бе 4 месеца след свадбата - аз вече бях бременна. ;
Понякога съм обект на така нареченото психическо насилие - може да мълчи по няколко дни. А когато проговори , ще е защото трябва да попита нещо , което касае него.Нагрубява. Гледа злобно и съска през зъби. Ехиден е. Опитва да се налага във всичко.И ако не съм съгласна " Оправяй се сама" Всъщност свикнах с мого неща да се справям сама. И децата от мен очакват подклепа - и морална и материална. Понякога те са ми на мен морална подкрепа. От толкова разнообразно вмешателство в начина ми на действие почти инстиктивно мисля какво и как да кажа , за да няма реякция от негова страна. Прецизирам какво и колко пазарувам , с кого и как се срещам , как се държа с децата. Почти прекъснах връзки с родителите си. И това само за да не го дразня. Сега се стремя отново да бъда себе си. Да не се влияя в решенията и действията си от неговото мнение. Не винаги успявам до край. Явно , че доста дълго съм се съобразявала. Надявам се да не съм се обезличила. А иначе съм образована , имам добра професия , прилични доходи/ по-големи от неговите/ Изглеждам добре за възрастта си. Децата ми ме обичат. Все неща , които трябва да ме карат да се чувсвам добре и да ходя с високо вдигната глава.Е надявам се да успявам все повече в това.



Тема Re: Страховита тема...нови [re: jecika]  
Авторognenkon (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 11:37



Eдинственото което ми идва наум е, НИЩОЖЕСТВО И МЕКОТЕЛО!!!!!!!!!Стресирал се бил, пиян бил, нервен бил.Нищо ново няма да кажа, освен че това са извинения на един обикновен МУХЛЬО. А такъв тип същества са готови да минат през трупове.Няма да го спрат нито децата /за теб да не говорим/ нито нищо само и само да си запази собственото удобство.ТОВА НЕ ГО ЗАБРАВЯЙ.Повече от убедена съм, че в момента в който получи призовката ще видиш едно ЧУДОВИЩЕ. Затова моят съвет е събери всичката смелост, сили и енергия които можеш да събереш и застани твърдо срещу него.В никакъв случай не се прави на "ЛИСИЧКА" не се страхувай и не показвай по никакъв начин че се колебаеш.Разбере ли го ще стане още по-страшно.Покажи че решението ти е твърдо / според ситуацията избери и подходящия начин/. Казвам всичко това, от личен опит и от тоновете изчетена литература по психология. ТОЧНО ТОЗИ ТИП БАБАИТИ СА НЕВЕРОЯТНИ СТРАХЛИВЦИ.
Бившето ми същество се скри чак в Щатите

след няколкомесечни закани за унищожения, убийства докато спя, опити да ме уволнява от работа, разнасяне на бельото ми по разни врачки и баячки/ за да ме вразумят /, писане на жалби до полицията и какво ли не още.Е всичко това беше предшествано от ходене на колене, уверения че съм единствената жена на живота му,самообвинения молене,сълзи,подаръци,вечери,предложения за чужбински ексурзии Абе, целия репертоар на Кралския и Балшой театър накупКогато си събираше куфарите последните му думи бяха, " Възхищавам се на смелостта ти"Това е положението, с такъв модел същества по този начин.



Тема Re: Да излея болката си и азнови [re: ognenuon]  
Авторjesika (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 12:01



Децата да на 17 и 14 години. Най напред споделих с голямата и тя ме подкрепя напълно. Дори понякога усещам съжалението й , че не съм направила това по-рано. Малкото е много директно и може да се изтърве пред баща си , за това до скоро нищо не му казвах. Наскоро започнах да го подготвям , та то знае , че това е вероятния изход. Но не съм му казала категорично , че това вече е взето решение. Като си говорели с голямото дете по-рано малкото казвало , че иска да се сдобрим , че ни иска и двамата. Но напоследък осъзнала , че няма друг изход. Просто сме несъвместими.
Не вярвам да направим споразумение. Той казва " Аз току така лесно няма да се махна от тук. Всяко нещо в този дом ми е минало през ръцете. Навярно и попечителство над децата ще иска. / Предполагам , че ще иска да ги "купи" , защото очаква наследство жилище и доста пари от вече старите и болни родитери/Въпреки , че съзнава , че те са много по-близки с мен. Особено голямото дете не може да го понася , защото с нея той е доста груб. Така , че не се надявам на развод по взаимно съгласие. Стягам се за развод по вина. Имам медицинско / от ръката , преди не съм си вадила /Децата са свидетели на инцидента. Но други свидетели нямам , защото винаги всичко съм пазила в тайна.Но като четох по-горе Беф , че е лежала в болница след подобни случки и как мъжа и на три пъти не и дал развод направо съм отчаяна. Относно напускането на жилището. Мисля , че нямам друг избор. И ще кажа защо. Предвид сприхавостта му и непредвидимостта на реакциите му не бих могла да остана. Може съвсем да ме потроши. / На килограми е два пъти по-тъжък от мен , а аз техники на самоотбрана не владея/ Така , че дори се чудя как да му съобщя решението си - пред други хора или по телефона. Страхувам се да съм очи в очи насаме с него.Това , че децата ще са там не би ме спасило от евентуално нападение. Те винаги са там , като се случва нещо , но не могат да ми помогнат. Обикновенно се свиват в един ъгъл и плачат. Голямото се опитва да утеши малкото. Та планирам да се изнесем при родетелите ми или на квартира. Въобще - чака ме ходене по мъките.



Тема Re: Да излея болката си и азнови [re: jecika]  
Авторoт мeн (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 12:09



Направо тръпки ме побиха!!!

Бих казала, бягай докато сте в примирие! Ако имаш възможност, както някой писа вземи си медицинско за счупената ръка! Отиди при родители, приятели (ако може), където и да е...За детето и изпитите не бери грижи. Той/тя може да учи в училище, при приятели...Аз лично така се готвех за изпити едно време, защото не понасях скандалите на родителите си, а и не исках да се намесвам в отношенията им...При теб поне е ясно, че детето е свидетел, не можеш да си сигурна, че седи в стаята и мислите му са в уроците..

Ако все пак решиш да останеш, при всяко посегателство, отивай направо в болницата, взимай доклад и събирай доказателства! Можеш и да му го покажеш, за да знае...

А ако посегне на детето?!

Имаше момент, в който баща ми се опита да прилага сила. Бях на 16. Още на следващият ден отидох в болница, взех си медицинско и му дадох плик с копие заедно с кичурите оскубана коса...Няма да забравя изумения поглед, заплахите...Просто заявих, че ако пак ме докосне, ще поискам да му отнемат родителските права. Никога не говорихме повече за станалот, а и не се повтори...Той уж е мек човек, не знам, какво му беше станало или пък го уплаших...То това беше и в защита на майка ми...

При теб ситуацията изглежда различна, но една такава стъпка (да признаеш навън, в случая пред лекар, че има проблем), дава доста увереност...

Желая ти успех!



Тема Re: ТОВА не се променя...нови [re: jesika]  
Авторognenkon (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 12:27



Охххххх, не мога да се сдържа......пак ще пиша


Забрави за лицемерното " КАКВОТО СТАВА В СЕМЕЙСТВОТО ДА НЕ СЕ ИЗНАСЯ НАВЪН". ГРЕШКА, ОГРОМНА ГРЕШКА.
Напротив, разкажи на всички, роднини, приятели, колеги,съседи.Но не от позицията да търсиш съжаление, а от позицията на ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО СЪС СОБСТВЕНО ДОСТОЙНСТО, ЧУВСТВА И ЦЕННОСТНА СИСТЕМА. Сама ще се изненадаш от реакцията им. Поне при мен беше така. Близките ми направо ми заявиха, "че то от километри се виждаше че нещата не вървят".Само се чудели защо не казвам нищо и кога ще се реша най-накрая.Големият ми син, година преди да започнат делата между другото ми подхвърли- мамо, защо не се разведеш, няма да стане по-лошо и аз те подкрепям и съм с теб / тогава на 9 г./ Тогава направо се гипсирах и неможах да му дамм смислено обяснение. Чак когато започнаха процедурите, от отела за закрила на детето му направиха тест, който съвсем ме довърши. По показател-отношение към семейството- 0%......Тогава осъзнах какво съм им причинила с криворазбрания си стремеж, да имат семейство......, отношение към бащата 5%
Та извода е: Истината не трябва да се крие. Разкажи на всички около теб ИСТИНАТА. Най-малкото олеква, дишаш по свободно и нещата лека полека започват да се подреждат
ЗАБРАВИХ при най-малкото покачване на градусите, ВИКАЙ ПОЛИЦИЯ / вече имат правомощия да се намесват в домашни скандали/ Като им писне да идват и да ви гледат, ще се задейства и процедурата за домашното насилие.
Отново ти желая успех



Тема Re: Да излея болката си и азнови [re: jesika]  
АвторJil (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 12:39



kakvo znachi ne ti dava razvod?!
sadat reshava a ne toi
parvo go izkarai ot kashtata poradi tova che e opasen i da ne te doblizava i posle razvod ili ednovremenno.

pri tvoeto polojenie niama da imash problemi pri razvod - medicinsko, detzata mogat da svidetelstvat
sega razvodite ne se tochat kakto beshe predi godini
stiga da iskash shte se razvedesh

ps. trapki me pobivat kato te cheta




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.