Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Формулировканови  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 00:35



на претенции към отсрещния пол:


ако искате нова и сериозна връзка, какво ще искате от другия/другата?



Аз веднага ще си кажа: искам нещата да са реципрочни.

Ако аз дам еди какво си, от другата страна същото, така мисля, е най-справедливо.

Иска вярност, дава вярност и лоялност.

Иска любов, дава любов.

Иска материално положение, дава същото (не се хващам за стотинките, но не става да прибера голтак, който после да ме изнудва и то законно).

Иска да имам високи доходи, да ми носи високи доходи и това да е реципрочно, а не само до мига на подписване на документи.

Иска дом и добра домакиня, да си носи задълженията на домакин и да не мрънка от работа, както и аз няма да мрънкам, но да е взаимно.

Иска деца, да е готов да го дондурка наравно с мен.


Иска добро семейство, и това да е толкова важно за него, както и за мен.



-------------

За да не пиша излишни умотворения, правилото е: иска нещо - но дава същото или приблизително същото, но всичко от себе си по въпроса, и то не е да отбие номера. Да няма лъжи и измами и облагодетелстване, а искрени намерения.


Почти съм сигурна, че няма да се намери даже един единствен реален такъв бг мъж, да се съгласи всичко да е реципрочно, срам! СраМ за българските мъже!


Ако се намери, официално ще му ида на гости с подарък, извинение и подобаващо поведение, и ще отбележа официално тук позора си!



Ще ми се да се намери кой да опровергае това, но за съжаление съм сигурна, че няма такъв!


А после в Конституцията пишело, че жените били равноправни...на куково лято! Даже да поискаш реципрочност и равнопоставеност от бг мъж вече е повод да бъдеш подигравана и наричана недоебана или нещо още по-лошо!



Тема Re: Формулировканови [re: Roxana]  
Авторидeя (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 01:29





...да се изготви нещо като Хипократова клетва, но за връзките...



Тема Re: Формулировканови [re: идeя]  
Автор Sawana (непознат )
Публикувано23.04.07 06:38



Извинявам се, ама ти за връзка по любов ли говориш или за бизнес- отношения? Така като гледам ти си нахвърлила точките на един долу-горе добър договор за бизнес отношения, само дето не си писала наустойки и гаранция със срокове и качество на работата, която ще извършат двете страни по договора......

Надявам се, че не те засягам, но не мисля, че отношенията между двама души, които се обичат трябва да се разглеждат по този начин..... Ако обичаш не трябва да внимаваш какво даваш и да правиш точна сметка какво получавш, просто трябва да си готов да даваш и да си сигурен, че ако се наложи от другата страна ще получиш същото...... иначе си е чист бизнес....



Тема Re: Формулировканови [re: Sawana]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 07:16



В настоящите бракове има вече такъв договор за финансовите взаимоотношения. Но това го има и много отдавна в западните страни. Там, ако се разведат, мъжът морално е задължен да издържа семейството си и го прави, а тук съм чела, че дори чрез съда не могат да си вземат детските. Струва ми се, че БГ мъжете искат съпругите да бъдат отлични: съпруги, майки, любовници, домакини и да носят и добри доходи, а май търсят и майките си в тях. А техните задължения - какви са в съвместния им живот?



Тема Re: Формулировканови [re: Sawana]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 09:19



Ами брака и съжителството в една връзка включват освен емоционалните, и финансови отношения, и още доста други неща.

Но защо ли емоциите обикновено се използват като примамка, за да се прикрият нечии тайни сметчици, и покрай обясненията "много те обичам, слънчице" се подразбира "недей да ме търсиш за пари и отговорности"?

И че е бизнес, здрасти, открила си топлата вода. За доста хора това е единствения начин да се "уредят" в живота.





Колкото и бурни емоции да се развихрят между двамата партньори, в крайна сметка пак се стига до момента, в който се налага да се носят отговорности, и става ясно кой колко струва (в буквалния и в преносния смисъл).



Тема Re: Формулировканови [re: Roxana]  
Автор Gerda.sFaith (член)
Публикувано23.04.07 09:31



Е, ти какво, наистина ли се надяваш някой мъж измежду българите открито да си плюе на Егото и да приеме, че е наравно с жените?!
Много малко са тези дето го осъзнават, а още по-малко от тях имат доблестта да го заявят публично (дори и под псевдоним)
Според мен - губиш си времето излишно. Не тормози мислите се с такива теми, ами се радвай на живота както сама и независило си го нареждаш. Ако има да ти се случва среща с мъж какъвто желаеш - ще се случи, особено ако имаш излъчване на щастлив човек.





Тема Re: Формулировканови [re: Gerda.sFaith]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 09:40



Може да се спори дали си губя времето....




Но само си изпих кафето и тръгвам по работа, затова наистина ще ви напусна и ще ви оставя да си нищите темата, ако искате.

Чувствам се леко индиферентна, защото си имам приятел. Само коментирам, доколкото снощи се случи да прочета поредния идиотизъм от някой, който се представя за мъж, и се почувствах провокирана....и отегчена.....тоя тип интересчии са ми дошли до гуша.....



Тема Re: Формулировканови [re: Roxana]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано23.04.07 09:42



Почти съм сигурна, че няма да се намери даже един единствен реален такъв бг мъж, да се съгласи всичко да е реципрочно, срам! СраМ за българските мъже!

Ако трябва да ти отговоря като жена трябва да ти кажа, че никой не ти е виновен, че такива си си ги избирала, каквито си ги имала.
А ако трябва да ти отговоря сериозно ще те попитам две неща:
1, Ти съвършена ли си?
2, Ако търсиш съвършен (по твоите представи) мъж и го наричаш реален това не е ли подмяна на критериите с нереални?

Ако се намери, официално ще му ида на гости с подарък, извинение и подобаващо поведение, и ще отбележа официално тук позора си!

Не... няма да го направиш, или ако го направиш то ще бъде за да го "убедиш" да ти направи предложение за брак.



А после в Конституцията пишело, че жените били равноправни...на куково лято! Даже да поискаш реципрочност и равнопоставеност от бг мъж вече е повод да бъдеш подигравана и наричана недоебана или нещо още по-лошо!

Можем и по тази точка да поговорим, но твоите критерии за равноправие са различни от критериите за равноправие на повечето жени, които познавам, и за които мога да кажа, че са истински жени.
А това, че са те наричали недоебана... ами простаци си си ги избирала и просташки са се държали. Следващият път започни избора си на мъж с поведението му, с отношението му, с маниерите му и с това, което е в главата му. И да уточня - говоря за горната глава.



Тема Re: Формулировканови [re: Gerda.sFaith]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано23.04.07 09:47



За да признае един мъж истината, а тя е, че немалка част от жените в БГ са над нивото на същата част от мъжете... той трябва да е убеден, че тази, пред която го признава няма да го подиграе и няма да се ебава с него за такива думи. Казвал съм подобни думи пред жени и определено реакцията беше грозна. При това не съм искал нищо от тях.
Благодаря. До тук със женствеността. Когато така наречените нежни създания те разпънат на кръст за нещо, за което не си виновен или поне имаш основателни причини, но те не пожелаят да ги чуят... се променяш и започваш да не допускаш вътре в себе си от същата порода създания.
И понеже не им пише на челата коя каква е... резултата е ясен.





Тема Re: Формулировканови [re: Severous_Snape]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 10:00



Това отношение идва от лошия опит.

Ако се е опарила с 15 лигльовци дотогава и не е видяла нищо по-хубаво (а още от момиченца почват да се парят от подобно отношение), тогава съвсем естествено няма да ти повярват и ще помислят, че експлоатираш други цели.


Рекацията я извикваш с претенциите, които тепърва ще трябва да докажеш. Защото няма човек да не е страдал от празни декларации без покритие. Затова освен силни думи ще трябва да накараш съответната жена и да ти повярва и да види, че действително си по-различен и мислиш по друг начин...ама мъжете си остават обикновено на фаза празни декларации и гръмки обещания без покритие, а после жените били виновни, че били груби и не им вярвали.


Вместо да сипеш декларации, просто й покажи, че има за какво да те уважава.....много е смешно, да искаш да ти повярва сляпо на първата дума още.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.