Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Очарованието на заетия мъжнови  
Авторcтpaничeн нaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 18:03



Чували сме „златната“ мъдрост, че „те, готините мъже, са вече заети“. Както всички знаем, забраненият плод е най-сладък. Дали някои жени не ги влече толкова силно към чуждото точно по тази причина?Фактът, че не е свободен, е в състояние да превърне един иначе съвсем обикновен средностатистически мъж (когото в друга ситуация дори нямаше да погледнеш) в обект на страстно желание. Има жени,които винаги, когато харесат някого, се оказва, че са женени. – “Какъв е този мой късмет!? И в момента имам връзка с такъв мъж, какво да правя? Защо винаги си падам по заетите?“
Много пъти съм се чудила над този въпрос – защо някои мацки попадат все на обвързани индивиди и защо, за бога, изобщо се захващат с тях. Още повече, че като се огледах наоколо, установих, че повечето ми приятелки имат, или съвсем доскоро са имали точно такива връзки. Вярно, всичко се случва на този свят, човек наистина не знае какво ще му сервира съдбата и никой не е застрахован от непредвидено и неподходящо влюбване. Как започва всичко? Рационалната част от съзнанието им перфектно знае, че правят грешка, но порочната страна, онази, която носи мрежести чорапи, очаква с нетърпение „нелегалните“ срещи. Романтични вечери и среднощни есемеси. Сексът с женен мъж е като да погълнеш наведнъж цяла кутия шоколадови бонбони- нередно и безкрайно засищащо в момента, но после се чувстват виновни, празнаи и дори малко подли. Почти всяка втора жена по някакъв начин е имала афера с човек, който не е бил свободен. Индивидите с халка са натрупали повече опит с жените и са наясно какво иска нежният пол, знаят как да се държат с теб, как да се погрижат да ти е добре, предлагат ти на тепсия всичките си позамрели чувства (към жената, с която са от доста време), жадни са за нови преживявания и бурни страсти. И така, след поредица от наелектризиращи есемеси, изненадващи романтични подаръчета и цветя в офиса, вечери на свещи и други подобни екстри не е толкова трудно да си загубиш ума по този „супермъж“. И понеже е човешко, той започва, макар и неумишлено, да ти внушава, че ще сложи целия свят в краката ти, барабар със собственото си сърце, разбира се... Има само едно малко изключение – че никога няма да е само твой, защото...
Е, причините са най-различни: заради децата, понеже така е свикнал и му е удобно, за да не се налага да дели с половинката имуществото и финансите си и така нататък до безкрай.
“Аз го виждам така: обвързаните мъже търсят начин да преживеят отново онези първи три месеца любов, които вече нямат с постоянните си партньорки. Това ги кара да те преследват още по-ожесточено от останалите. С бившия, който беше женен, имахме романтични бягства и горещи нощи по хотелите без прозаичното ежедневие, което включва да му пера чорапите, докато той лежи на дивана пред телевизора.”-казва една моя приятелка.
И вълкът сит, и агнето цяло!
Има случаи, когато жените това положение ги устройва идеално. В тези ситуации не чувствата са основното и въпросът за съвместна перспектива изобщо не стои на дневен ред
Най-интересното е, че в повечето случаи жените не се чувстват като „втора цигулка“ в оркестъра на въпросния мъж, напротив – имат усещането, че са по-добрата версия, онази, при която неразбраният и отегчен съпруг отива, за да се разведри. Без от нея да се искат някакви жертви. И така и двете страни са щастливи и доволни.
Без да си кривим душата, трябва да признаем, че много момичета тайничко се чувстват горди и с вдигнато самочувствие от факта, че са „свалили“ ангажиран мъж, или направо са го измъкнали под носа на конкуренцията. В този ред на мисли се сещам за сцена от филм, който гледах наскоро. Не му помня името, но няколко кадъра ми направиха силно впечатление: двама мъже – единият женен, другият ерген, стояха в някакъв бар. Нежененият искаше да свалят две мадами и тогава каза на другия, който се опъваше, че непременно трябва да дойде с него, защото заради халката на пръста не изглеждал отчаян и закъсал за жена. А това привличало момичетата като магнит. Виж ти! Приятели мъже са ми споделяли, че наистина, откакто са ангажирани по-сериозно, представителките на нежния пол сами идват при тях. Явно това, че си обвързан, убеждава останалите жени, че си струваш.



Тема Re: Очарованието на заетия мъжнови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 00:51



Тва е най-лесния за напускане мъж. Някак е ...увлекателно !



Тема Re: Очарованието на заетия мъжнови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Авторnjakoya...tam (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 01:34



A dali s omajenite jeni polojenieto e po-razli4no???



Тема Re: Очарованието на заетия мъжнови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Авторl az (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 01:42



Samo edno ot gajetata mi e bilo jeneno - ne go iskah v na4aloto - taka se slu4i, no mi omrazna da se suobraziavam, koga da se vijadame ili da se 4uvame za da ne razbere jena mu....abe jenenite vi gi podariavam...



Тема Re: Очарованието на заетия мъжнови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано14.04.07 07:33



"Явно това, че си обвързан, убеждава останалите жени, че си струваш".
Има я и спортната страст...той е ангажиран, следователно по-труден, следователно трябва да се пробвам да си докажа, че мога да го сваля. Даже като разширение...направило ми е впечатление, че колкото по-влюбен в жена си е един мъж, толкова расте интересът към него от страна на нежния пол...И понеже мъжете не устояват винаги.....
Честно казано от многото видяно в живота ми мога да споделя само, че жените са не по-малки ловци от мъжете...както и че моралът им често куца...Просто по-малко мъже се запъват да свалят женени жени, докато за жените обратното е направо като магнит...Доста неласкаво за нас жените, обаче не може да не си го признаем...Е, търсещият бляскав поглед на мъжете също не бива да се пропуска....Изобщо активни жени, слаби мъжки ангели....после клуб на разведените...в немалка част от случаите...това е положението, Бонке...

Terror incognita


Тема Нищо ново по въпросанови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано14.04.07 08:40



не откривам в тази тема... това са вече толкова дъвкани неща...
Не, че не са верни за по-голямата част от визирания тип мъже и жени.

Но нито аз нито приятелките ми са ловци на женени мъже - вероятно сме от изключенията.
Имала съм малък брой и то краткотрайни афери с женени мъже, като техния статут на обвързани определено не ми е харесвал, а е бил по-скоро минус в преценката ми дали да си легна с тях.
В някои случаи съм научавала, че са женени едва в последствие.
Никога не съм се стремяла да отнемам мъжа от жена му - това би било по-скоро проблем и тежест за мен. А доколкото съм имала изобщо цел, тя е била свързана с консумацията на привличането помежду ни и с пълното съзнание, че това ще е краткотраен процес и за двете страни.

Доколкото жененият мъж има някакви предимства пред свободния за мен те са :
1. Лесно се напуска като се изчерпи връзката./ вече споменато по-горе/
2. По склонен да прави безопасен секс и да употребява презервативи / поне в началото - после акоте прецени за безопасна, малко досадно - настоява за без презервативи, защото така е свикнал у дома/
4. Обикновено / но не винаги/ е достатъчно опитен в секса, а едновременно с това е по-склонен на експерименти, идващи от женска страна, има възбудено сексуално въображение - защото това му липсва в къщи
3. По склонен от свободните мъже да провявява романтичност дори в чисто сексуална връзка - да прави жестове, да урежда " специални" срещи, да се интересува от лични неща, да се държи приятелски и подкрепящо.
4.Не изисква внимание по празниците, когато аз съм с детето и роднините.
5. След време се отпуска да говори за проблемите си и за личния си свят от мечти / нещо което вече не прави у дома/- ако го слушаш и наблюдаваш внимателно, може да научиш ценни неща - за жените, за мъжете, за брака... да разбиеш някои свои представи и да използваш чужд опит - това, разбира се за жени, които умеят да слушат.

Както виждате предимства има, но не са нещо особено, в сравнение с цената която се плаща за тях при една дълга връзка.

Изводът трябва да е, че женените мъже стават само за любовници.
Е, не е ли така?



Non nova, sed nove.

Тема Re: Очарованието на заетия мъжнови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано14.04.07 11:39



Ако всички са наопаки, аз съм на терсене! Вечно имам свое мнение. Дори модата не следвам сляпо. Деля нещата на такива, които искам и ми харесват и такива, които не ми харесват. Имала съм два пъти връзка с женени мъже, но в онзи момент семействта им въобще не са ме вълнували. Не съм се състезавала с никой и оценъчният момент не е присъствал. Гледната точка беше единствено моята егоцентрична точка и толкова.
Странното е, че и двте преминаха в приятелства. Едното трае вече 10 години, а другото е 3 годишно. И двмата мъже ме повлияха дълбоко и считам присъствието им за повратна точка в миригледа ми, кариерата ми, отношенията ми с хората и т.н. Избрах мъжете на базата това, което представляват, а не на базата обвързаност.



Тема Уф...нови [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано14.04.07 12:17



Това ми звучи като поредната статийка от някое женско списание...

копната и пейстната тук, та дано се разбунят позаспалите духове. Леко ми писна, да си призная. Изнервя ме тая въпиюща едностранчивост на въпросните статийки, в които главните герои са като от латино сериал: съпругата (задължително по пеньоар и ролки), любовницата (задължително като алчна кучка, която гледа да примами невинното агънце), съпругът (като някакъв възжелан обект на страсти от две страни). Бляк!
О-о-о, животът е много по-шарен, сложен, прост, весел, идиотски, шантав, добър, лош от цялата тая еднообразна боза!!!!

Там, где жили свиристели...

Тема Re: Уф...нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор won (cool)
Публикувано14.04.07 12:55



Има три варианта на връзки с женени мъже, според мен, и съм се убедила, че не си струва тая игра-остава гадно чувство:

1. Той е женен, но не го казва.
2.Той е женен и непрекъснато се оплакваква как брака му не върви, но не предприема нищо.
3. Заявява, че е женен и всичко е само секс, така се превръщаш в мацка на повикване

Изводът е , че не трябва да се бърка любовта със секса и така ще стават по-малко грешки.



"Споделете!"

Тема Уф-ф-ф! Друга гледна точка! [re: cтpaничeн нaблюдaтeл]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано14.04.07 13:38



Това писание е явно копнато от някое женско списание и е тъповатичко и едностранчиво, очевидно писано от младичко момиченце, намиращо се твърде далеч от прозаичните неща в живота.
Жененият мъж в повечето случаи е по-облечен, по-изкъпан, по-изпран и по-изгладен от ерген на същата възраст. Просто някоя женица е свършила доста работа в полза на облеклото му. И, понеже не живее сам, няма кой да го търпи, ако не се къпе, тъй че принуден е и даже свикнал.

При това е по-нахранен, следователно по-ведър и спокоен (гладно око лошо гледа!). Тези неща, естествено, го правят по-привлекателен и по-приятен от ергенът нещастен, облечен как да е и видимо изнервен от копнеж по топла супичка. (Нека не ми се засягат, сигурно има изключения.)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.