Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!  
Авторsama (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 14:43



Хора дайте съвет как да постъпя. Мъжът ми се изнесе от къщи, заряза ни с децата, живее с любовницата си на квартира, но не иска да се развеждаме...
Още го обичам и искам да запазя семейството си, но тази ситуация е абсурдна..Помогнете!!





Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: sama]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано27.03.07 14:52



Ами, очевидно е, че семейство вече нямате с този човек, така че аз не разбирам кое точно искаш да запазиш. А това, че той не иска да се развежда, нищо не означава. Ако ти решиш да подадеш молба за развод, няма пречка бракът да бъде прекратен, още повече при обстоятелствата, които описваш.
Разбира се, много по-лесно ще е за всички ви, да се разведете по взаимно съгласие, но ако той не желае, това не е единственият начин...

Желая успех!

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: sama]  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 15:06



"Гледам и не вярвам на ушите си!"
На това, ако му казваш още семейство и брак, който трябва да се запазва?
Защо искаш да си "удобна" за него- готвачката, перачката, гледачката, гладачката...Ако имаш и стабилни добри доходи-направо те използва и те прави на глупачка!



Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: cool]  
Авторsama (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 15:18



Ами говори ми, че не е взел твърдо решение все още, а имаме и деца...



Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: sama]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано27.03.07 16:17



Тогава ,защо се е изнесъл ,за да живее с любовницата си????



Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: sama]  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 16:39



Според мен, колко дълго ще просъществува един брак, се свежда до "търпимост".
Някои жени са склонни да изтърпят много ( с мотива "Имаме деца", "Да пораснат децата" , "Какво ще кажат хората"и т.н.), даже унижения и "слугинаж".
На теб всичко наред ли ти е било досега? На теб хрумвало ли ти е да го поставиш ти в тази ситуация и да си решиш така проблемите? И да му кажеш: "Потърпи, ще ми мине!"
Сигурно, не и така и трябва, защото си отговорна към семейството си.
Но колко можеш да изтърпиш? Това наистина е индивидуално-тук рецепта няма.За това има и бракове все още по нашите земи.



Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: sama]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано27.03.07 16:42



Извинявам се за резкия тон, ама как е възможно да си толкова слабохарактерна глупачка!



Той се е изнесъл, прави ви на маймуни с децата, а ти се чудиш искаш ли развод или не. Знаеш ли какво, всеки си заслужава съдбата. Каква точно помощ искаш?

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: Kлep]  
Авторsama (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 16:57



Ами проблема е, че се обажда и се прибира вкъщи понякога и казва че не е решил още. това ме обърква още повече. не се чувствам достатъчно силна да започна от нищото, а в същото време ми писна да му гледам самодоволната физиономия.



Тема Re: !!!Живее с друга, а не иска да се развежда!!!нови [re: sama]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 17:07



Сега си здрава можеш да поемеш този риск, но ако продължаваш да живееш по този начин няма да имаш сили да го направиш.
Постепенно ще рухваш психически, бавно и незабелязано депресията ще дойде при теб и тогава какво ще правиш?
Пиша ти от личен опит, аз бях стигнала дотам,че не виждах хората по улиците, забравях, зарязах всичко и търсех начин да си го върна.
Сега разбирам колко глупаво е било всичко, защото аз просто нямаше какво да спасявам.
Ти как мислиш- имаш ли нормално семейство и съпруг, който наистина ти е нужен?



Тема Ще поиска!нови [re: sama]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано27.03.07 17:07



Основната грешка на някой хора е, че смятат развода за края на брака. Нищо подобно. Разводът е само една юридическа процедура. Краят при вас е вече настъпил.

Сама говориш за абсурдността на сегашната ситуация. Съществуването на брака ви е един абсурд.
Не бил взел окончателно решение. Как можеш да го оставиш, да взима решение за живота на всички ви. Вие какви сте? Пешките в неговия живот? Той за себе си вече е решил. Следващия ход е твой!

Единствения съвет, който мога да ти дам е, да му поставиш срок, в който да се прибере. Този аванс можеш да му го дадеш един единствен път. Ако не се получи, ясно ти е, какво следва. Щом е такъв колебливко, натиска ще му се отрази добре.

Хайде успех....ела после да питаш, каква е юридическата процедура.
И хей, не оставяй друг да управлява живота ти !!!
Не може да стане по-лошо, отколкото е в момента.

Carpe diem! Volente deo!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.