Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано25.03.07 10:21



Бе мен битовизмите никога не са ме тровили особено, а и при нас не ставаше дума за битовизми, но пък и за кръшкане не е ставало дума. Просто дезинтересираност и толкова! Както каза умна съм, защо трябва да стигаме до битовизми? По-добре е да се обсъдят нещата в началото вместо да агонизираме в края на краха :)



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: Sawana]  
АвторMЪЖ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 11:10



" Дано не се обидиш от това което съм написала....."
Не, не може да ме обидиш.
Много приказки.... нищо не казваш...



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Автор Sawana (непознат )
Публикувано25.03.07 11:48



Е, добре ..... очаквам ти да кажеш нещо..... давай .... ще ми бъде интересно..... или напиши нова тема....... може пък да се изненадаш и да видиш, че всеки има какво да каже - въпроса е иска ли да го направи.... и можеш ли да го предразположиш да го направи.... хайде, де- да видим ти какво имаш да кажеш, пък било то с много или малко приказки...... или може би всъщност - предпочиташ само да подхвърляш реплики, но да не се задълбочаваш - както и в живота?



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: Sawana]  
АвторMЪЖ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 11:54



Ти определено не ме предразполагаш да ти казвам каквото и да е...........



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновни...нови [re: annie_ka]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано25.03.07 12:08



Мисля, че си се оженила за млад мъж, който въобще не е бил готов да се обвърже трайно и да поеме някакви отговорности на семеен човек. Това, разбира се, не оправдава тоталната му безпардонност по никакъв начин. Изразът "да излъжат мечтите ни" ми е малко детински, защото мисля, че не е най- подходящият за случая и че по някакъв начин и двамата сте се излъгали: съпруга ти- че знае какво е наистина да обича, бидейки зрял и отговорен човек, а ти- че това е мъжът, с когото трябва да създаваш деца и евентуално да градиш общ живот, дом и т.н.
Да изразявам мнение за цялата му авантюра, цялата плетеница от лъжи, интриги и абсолютна арогантност, няма смисъл. Млада си, много си млада, няма смисъл отсега да се учиш да правиш безмислени компромиси със себе си, с човешкото си достойнство, с ценностната си система, чакайки "блудния син" да се налудува. Няма смисъл. Животът е пред теб! Този човек не си струва. Изневярата може да се прости, но неговото е пълно безобразие и тотално предателство.
Успех ти желая! Не се отчайвай. Твърде си млада за това.





Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Автор Sawana (непознат )
Публикувано25.03.07 12:10



точно този отговор очаквах- не те предразполагам защото мненията ни са съвсем противоположни.... но това няма значение. Надяваме се, че следващия път или при някоя друга тема ти мен или пък аз теб ще предразположа за разговор. Видях размислите ти и по някои други теми тук. В тях не си толкова краен и всъщност даваш и добри и разубни съвети. Приятен ден



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновни...нови [re: annie_ka]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано25.03.07 12:36



Ама какъв е тоя ужас, в който си хлътнала и от който, както ясно личи, просто нямаш намерение да се измъкнеш?!?
Както следиш, вземеш, че изловиш нещо. Преглътваш го?! (Въпрос: Ако ще се гълта и преглъща, от какъв зор правим разследване, за да ни стане гадно, ли?) После пак. Поговаряте си. Ти вярваш. Ама не много. Чудиш се, умуваш. Какво се чудиш, да те питам?

Бягай от този, той не става. И гледа да се скатае. Досадно му е, търси как да се измъкне просто. Защото това, че иска да гради кариера са приказки на пазара. Кариера - студентска бригада в Обединеното Кралство?! Глупости на търкалета!

Това пък, дето ти го е лепнал, просто е върха.





Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: annie_ka]  
Автор Markizata (лошо момиче)
Публикувано25.03.07 13:54



Ех, мила, излъгала си се прекалено рано да се обвържеш с прекалено неподходящ мъж. Лошото е, че вече има и дете...В случая е повече от ясно, че си дала прекалено много шансове. И си поела всички отговорности за своя сметка, а той ще си фейка живота, защото не му пука, защото не той е с дете на ръце...защото и той сигурно е млад като теб - мислел си е едно, пък излязло друго, само че е неспособен да поеме отговорност за действията и изборите си! Страхливец, какво да кажа...Не е нито първият, нито последният!
Не се унижавай поне да му се извиняваш! Смешно е!!! И жалко! извини се на себе си, за това, което си си причинила! Ти си му дала всичко - дом, семейство, дете, любов, доверие, прошка. А той е ограбил всичко от теб, лъгал те е, подлагал е и живота и здравето ти на риск...и сега те зарязва, заедно с детето СИ! И ти му се извиняваш?!


Наистина, извини се на себе си...и опитай да си простиш! Хората правим грешки, още повече, когато ни липсва опит! Но нищо не е непоправимо...освен смъртта. Занули го от живота си и продължи напред, каквото и да ти струва това! И, най - вече, реши , към кого искаш да си добра в този живот - към себе си и онези, които са ти най - близки и не те предават (все трябва да има и такива...или може би ще се появят...) или към страхливците, които те използват и захвърлят...че и те карат да се чувстваш виновна от това (?!?!?) Човек трябва да поставя приоритети в живота си. Защото просто не ни е даден ресурс, за да се раздадем на цялата земя! Нито пък този кратък живот, който имаме, е достатъчен за каквото и да било от сорта!
Така че, ако ти не можеш да поставяш приоритети, друг ще ги поставя вместо теб, според както на него му е удобно!
Ти си чудовищно млада и целият живот е пред теб!Ако осъзнаваш случилото се като грешка, остави го в миналото, където му е мястото и не позволявай то да бъде повече твое настояще и бъдеще!



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновни...нови [re: annie_ka]  
Авторwolf4o (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 14:15



Казал ти го е сам, нали? Че си свободна да правиш каквото искаш? Ами прави го! Имаш живот пред себе си, много по-щастлив без него, имаш съкровище - детето ви, имаш бъдеще да градиш, учене и кариера тепърва, и ценни хора край себе си, които си позабравила заради него или те е срам да потърсиш, и още много, които ще се появявт и ще те подкрепят!
ПП Понякога трябва много да се ядосаме на човека, когото сме избрали да обичаме, за да прогледнем и да видим що за (...) е. Ти си успяла, браво! А тук и край себе си ще намериш цялата подкрепа, която ти е нужна, за да направиш нужното!

Повече усмивки ти пожелавам, и, ако искаш ми вярвай - много скоро той ще те търси, и ще е готов на всичко, за да ви върне в живота си! Бъди силна и смела - първо заради себе си, чак после заради детето, и още - заради този, който ще те заслужава наистина!



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновн [re: Sawana]  
Автор Markizata (лошо момиче)
Публикувано25.03.07 14:23



Виж сега, няма лошо човек да иска свободата си. Не може цял живот докато сме млади, да правим компромиси със желанията си в името на "фонд старини" - една връзка, едно семейство, не е пенсионна осигуровка.
Не е лошо и, в друг момент да ти дойде друг акъл. Стига да има и как да го осъществиш.
Престъпно обаче е, да казваш едно, да заблуждаваш човек, който ти вярва и те обича, обърквайки му живота с думите си, а с делата си да показваш друго! Още повече, когато си поел толкова съществени стъпки с толкова съществени последици! Защото човекът, с който си, независимо с каква заплата е, не е пакетче чипс, което можеш да хвърлиш в боклука, понеже вече не ти понася на стомаха и искаш друг...чипс!


Не очаквай всеки да разбира разликата между "моето пространство" и "отговорността за изборите, които аз сам/а съм направил/а, за думите, които аз сам/а съм казал/а". Няма лоши хора. Има лоши постъпки.И, когато постъпката е налице, мого малко значение има, дали човекът е добър или лош, какво си е мислил и защо го е направил, какво е обмислил и какво - не, дали го било страх и от какво...И какво ще бъде след 10 години, 10 месеца или 10 дена, когато и ако си промени мнението! Всеки е прав за себе си. Пътят към ада е остлан с добри намерения. Не можеш да промениш този път, нито да отклониш онези, които са тръгнали по него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.